AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomo?cie, oseski.
Autor Wiadomość
RomaJerry
Szara myszka


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 6
  Wysłany: 2011-09-16, 20:05   Pomó?cie, oseski.

Witam.
Mia?am ju? do czynienia chyba ze wszystkimi zwierzakami, które mo?na hodowa? w domu. Jednak nigdy mi si? nie zdarzy?o ?eby moi podopieczni mieli "dzieciaczki", st?d moja pro?ba.
Porad?cie co mam robi?.
Mam samca (Jerry) i samice (Roma). Mam je ju? od ok. miesi?ca. Pierwszy by? Jerry, oswoi?am go, po czym dokupi?am mu kompank? (wiem, wiem, bezmy?lnie post?pi?am, wi?c nie ga?cie mnie za to, prosz?).
Kiedy Jerry by? oswojony, zacz??am oswaja? Rome. Przysz?o mi to z wielkim trudem, ale sukces - uda?o si?. I teraz jest bardziej skora do harców ni? jej kochanek.
Ok, do sedna.
Zasz?a w ci???! wczoraj urodzi?a, s?ysza?am piski i brak brzuszka i "mamu?ki". Teraz tak - trzymam je w akwarium, maj? drewniany domek bez dna. M?ode s? w ?rodku. Kiedy mog? do nich zaj?e?? Zmieni? ?ció?k?? etc.
Co do samca to ju? zacz?? si? do Romy ponownie zabiera?. Prawdopodobnie znów w ci??y... W poniedzia?ek oddaje Jerrego do zaprzyja?nionego sklepu zoo i m?ode po odchowaniu te?.
Wiem, ?e oswojenie samicy odgrywa du?e znacznie w pierwszych kontaktach z m?odymi. Nie znam si? na zacowaniu myszy, ele opisze sytuacje na podstawie, ktrórej uwa?am, ?e samica mi ufa. Kiedy wk?adam rek? do akwarium wchodzi na ni? po obw?chaniu i czeka ?eby j? wyj??, puszczam j? na ?ó?ko, kiedy j? wo?am przychodzi. Jak mam reke lu?no po?o?on? to bierze moje palce (po kolei) w swoje male?kie ?apeczki i li?e, kiedy chcia?am jej ostatnio zabra? to chwyci?a tak mocno, ?e nie mia?am serca si? z ni? si?owa?...
ZA WSZELKIE INFORMACJE B?D? BARDZO WDZI?CZNA. :mmycie:
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-09-16, 20:10   

w?a?nie poczu?am si? jakby to by? post z konkursu na tym forum, ukryta kamera?:D
Nie dotykaj nie zmieniaj ?ció?ki, samca oddaj od razu,mamce zostaw samiczk? bo samice s? stadne, najlepiej jakby dom znalaz?y nie w zoologicznym tylko u kogo? ale mniejsza .. ;/ to s? skutki w?a?nie posiadania parki, ja si? pytam po choler?? ?eby mie? tyle ma?ych czy ?eby si? pobawi? w nia?czenie ma?ych myszy czy ?eby zaspokoi? swoj? wielk? ciekawo??? Nie wiem bo tego nie pojmuje, krzywdzisz zwierz?ta i tyle. tak jestem z?a i niedobra ple ple ple
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-09-16, 20:10   

RomaJerry, wszystko jest napisane na forum. Samiczka jest na pewno w kolejnej ci??y, której mo?e nie prze?y?.

http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=8614- zagl?danie do domku

znajd? domy dla m?odych, nie oddawaj ich do sklepu. Samca te? nie, postaraj si? im znale?? jakikolwiek dom.
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-09-16, 20:15   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


kompletna bezmyslno??.... Chyba raczej da?o si? przewidzie? ?e myszki si? rozmno??, wi?c po co wk?ada?a? je razem do klatki? By?o te? do przewidzenia ?e drugi raz samiczka zajdzie w ci??? je?li nie oddzielisz samca. Czemu chocia? wtedy tego nie zrobi?a?? Na co w?asciwie czekasz? Strasznie nie lubi? gdy kto? robi g?upoty a potem pyta o nie na forum, poniewa? ju? "po fakcie dokonanym".
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-16, 20:20   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


wero, w?a?nie my?la?em o tym samym deja vu?
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-16, 20:22   

tak jak powiedzia?a wero o czym my?la?a? kupuj?c dla samczyka kole?ank?? przecie? chyba wiesz, ?e takie ma?e zwierz?tka rozmna?aj? si? bardzo szybko? nikt tu nie ma zamiaru na Ciebie krzycze? za taki wielki b??d. ale nie mo?na mówi? o bezmy?lno?ci przy zakupie zwierzaka. w tym przypadku trzeba przemy?le? du?o aspektów. czy b?dzie nas na niego sta?? czy b?dziemy mie? czas dla niego? a przy zakupie parki trzeba dodatkowo uzbroi? si? w wiedz? na temat rozmna?ania si? tego zwierz?cia.
do ma?ych nie zagl?daj lepiej... zrób to za jaki? czas... samca od razu odstaw od samicy... poczytaj na forum jak dokarmia? mam? i kiedy trzeba oddzieli? maluchy. i na przysz?o?? przemy?l ka?dy zakup ?ywego zwierz?cia...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-16, 20:22   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Myszonka, czy to mo?liwe ?e dzie? po porodzie znów bd m?ode jako? nie s?dze.
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
Ostatnio zmieniony przez chowder75 2011-09-16, 20:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-16, 20:24   

chowder75, a nie czyta?e? o rójce/rujce poporodowej?
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-09-16, 20:25   

po porodzie jest ruja i pewnie juz samice zmolestowal,odchowa te male i urodzi nastepne.;)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-16, 20:25   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jak najbardziej mozliwe , myszy maja ruje poporodowa i moga zajsc w ciaze natychmiast po porodzie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-16, 20:27   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


LOL a teraz nasza kole?anka odda te x myszek do zoologa bo nie s?dze ?e znajdzie im domy :roll:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-16, 20:30   

no dlatego ja o swoich ju? przed porodem napisa?am na forum... i na stronie miasta tez si? og?aszam... mam nadziej?, ?e znajd? chocia? kilku domek... bo jak nie to zoolog...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
RomaJerry
Szara myszka


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-09-16, 20:33   

Odrazu. Jest pi?tek. Nie ma komu go da? natychmiast. Te? piszecie bezmy?lnie. Mam go wypu?ci? w domu czy na dworze? Zawstanuwcie si?. Powiedzia?am, ?e w poniedzia?ek go oddab, bo NIE MAM INNEJ MO?LIWO?CI. Po jakim up?ywie czasu najwcze?niej mog? zaj?e? do m?odych? Bo w dalszym ci?gu nikt na to nie odpisa?. Je?li mysz ma ruch, dost?p do wody i jedzenia nie zdechnie po drugim porodzie. We?my pod uwag? to jak niektórzy CELOWO rozmna?aj? myszy bez podstawowej wiedzy o ich hodowli i nie zdychaj? im. To samo z tzw. hurtowniami myszy czy gryzoni gdzie s? trzymane w karygodnych warunkach i mimo to ?yj?, rodz? i dalej ?yj?. Nie ?ebym popiera?a tego typu incydenty, WR?CZ PRZECINIE! Ale to jest niedo?eczne pisa? "zdechnie podczas drugiej ci??y czy porodu"...
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-09-16, 20:35   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


RomaJerry napisał/a:
Ale to jest niedo?eczne pisa? "zdechnie podczas drugiej ci??y czy porodu

dlaczego niedorzeczne? Mo?esz wyja?ni?? Samice po tak krótkim czasie które rodz? maj? du?e szanse na zgon.
I nie masz ?adnego s?oika? Pude?ka? Nic absolutnie? Naprawd?? Bo wiesz ?e ka?dy porz?dny w?a?ciciel ma przynajmniej transporterek?
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
RomaJerry
Szara myszka


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-09-16, 20:35   

A co do znalezienia im domków to ju? pyta?am znajomych nikt nie chce myszy, bo w wi?kszo?ci si? brzydz? albo ju? maj?, wi?c moj? ostatni? desk? ratunku jest zoo, do którego chodz? conajmniej 1 w tygodniu i wiem, ?e przewija si? przez niego du?o ludzi, wi?c i tam na 100proc. znajd? nowy domek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT