AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomo?cie, oseski.
Autor Wiadomość
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-16, 20:47   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


dziwne podejscie , nikt cie nie potepil ,,,,,,,,a rady zostaly potraktowane jak atak ........
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2011-09-16, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-16, 20:47   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


W?tek zamykaj? admini :grin:

Chyba nie oczekujesz ? kto? ma ci od A do Z napisa? wszystko co powinna? zrobi? bo to by zaje?o z dwie strony A4 :wink:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-16, 20:49   

RomaJerry, nie naparzaj si? tak... je?li dajemy Ci dobre rady ?eby? od razu oddzieli?a samca na te dwa dni do poniedzia?ku to od razu mówisz ?e w s?oiku go trzyma? nie b?dziesz... i ?eby? da?a og?oszenia ?eby maluchy mog?y znale?? by? mo?e lepszy dom ni? paszcza w??a to te? si? naparzasz... co Ci szkodzi... maluchy dopiero pod koniec 4 tygodnia b?dziesz mog?a odda?... wi?c masz sporo czasu ?eby znale?? im nowy dom... a pisanie og?osze? wcale nie jest trudne... chocia?by na stronie miasta... zazwyczaj ka?de ma... a jak nie Twoje na stronie najbli?szego wi?kszego, które ma takow? stron? z og?oszeniami... ja teraz te? mam maluchy i ju? tydzie? przed urodzeniem zacz??am si? og?asza?...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
Jaszczurka 
Myszomaniak
;]



Imi?: Sara
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 715
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-09-16, 20:51   
   Myszy: Rose [*], Wandy [*], Holly [*], Cassie, Mitchie


zauwa?yli?cie ?e zawsze gdy kto? robi g?upot? i zwracamy mu uwag? on mówi ?e si? na niego rzucamy ? Chyba zrobi?ten konkurs kilku etapowy :razz:
_________________

Pet's name: Leo?
Adopt virtual pets at Chicken Smoothie!
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-09-16, 20:51   

RomaJerry napisał/a:
W?a?nie przez takich ludzi jak wy, którzy zamiast pomaga? jeszcze bardziej niszcz? innych.

bardzo mi przykro z tego powodu :szalony:
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-16, 20:52   

Ja nie wiem ... ja tam nie zauwa?y?am ?eby kto? si? rzuca?... no, ale to moje zdanie... jestem po tej stronie, która "atakuje"...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
RomaJerry
Szara myszka


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-09-16, 20:54   

Mo?e do Ciebie tylko krzykiem dociera co do Ciebie mówi?, ja jednak rozumiem jak si? t?umaczy co? na spokojnie i bez zb?dnego haosu. Nie chodzi o to, ?e si? zas?aniam tylko wy piszecie, ?e zdechn? ?eby nastraszy? kogo? jeszcze bardziej ni? jest wystraszony sytuacj? w rzeczywisto?ci, tylko po to by pokaza? jak bardzo ?le post?pi?.
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-16, 20:57   

RomaJerry, napisane by?o ?e mo?e zdechn??... nie ?e zdechn?...




od jakiego? czasu uwa?am, ?e ludzie nie umiej? czyta? ze zrozumieniem...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-16, 20:58   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nikt cie nie straszy to sa fakty , jest wyrazne napisane ze "moze zdechnac" nikt nie napisal ze musi , samica powinna miec 7 tygodniowy odpoczynek od dnia porodu , a skoro zachodzi w ciaze zaraz przy porodzie ( bo samiec jest nieoddzielony ) moze to bardzo zawazyc na jej zdrowiu i zyciu ,tak samo na zdrowiu przyszlego miotu
przyjmij to do wiadomosci
a ak nie przyjmujesz to poprostu oddziel samca jesli nie chcesz miec oslabionej samicy lub tuzina kolejnych mlodych z ktorymi nie bedziesz miec co zrobic

myszy krotko zyja , maja przyspieszony metabolizm a w zwiazku z tym i rozrod dla podtrzymania gatunku ......
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Kali24 
Mysi Rozmówca


Imi?: Marta
Hodowla: GALAKTYKA
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Posty: 217
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-16, 22:08   

m?odych lepiej nie dotyka? przez pierwsze dni ( ja przynajmniej nie dotykam takich do tygodnia )
wa?ne ze jak juz bedziesz musia?a wziasc je na r?ce.. zeby d?onie pachnia?y ?ció?k? ;) potrzyj o pod?ooze ( d?onie nie oseski ;) )

samica raczej nie umrze ale bedzie bardzo "zmarnowana" ;) je?li kupi?a? m?od? samiczk? z zoologa by?a ona najprawdopodobniej za m?oda na pierwszy miot a co dopiero na 2
miot w zbyt m?odym wieku ma z?y wp?yw na dalszy rozwój myszy
drugi miot urodzi sie zanim zdo?a odchowa? pierwszy, wi?c po 3tyg bedzie karmi? 2 mioty równocze?nie
wiadomo, ?e 3 tyg myszy b?d? mia?y wi?ksza si?? przebicia wi?c noworodki s? ze tak powiem skazane na g?ód
nowy miot mo?e równie? zosta? cz??ciowo zjedzony przez matk? lub podduszony przez rodze?stwo
 
 
 
hrabina 
Szara myszka
hrabina


Imi?: Marta
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-09-26, 01:27   
   Myszy: Fiona Efka


Witajcie Kochani! Dwa tygodnie temu znalaz?am na parkingu przed blokiem mysz. Przygarn??am j?. Kupi?am klatk?, poide?ko, miseczk?, karm? i wszystko co mu by?o potrzebne do ?ycia. Po tygodniu jednak zdech?. By? to samiec, Teodor ( tak go z córci? nazwa?y?my) Nie mam poj?cia co mog?o by? przyczyn?. Przelecia?am ca?? stron? Myszy info. Codziennie zmienia?am mu wod?, dawa?am ?wie?e jedzonko. My?l? ze komu? zwia?, bo by? oswojony. Wchodzi? mi na r?k? i w ogóle si? nie ba?.
Rozpaczy nie by?o ko?ca. Zosia strasznie prze?ywa?a. Posz?am do zoologicznego i kupi?am dwie dziewczynki.Jedna by?a wi?ksza i grubsza, druga mniejsza i chudziutka. Klatk? po Toedorze posprz?ta?am, umy?am i dziewczyny sobie w niej zamieszka?y. W sobot? chcia?am im posprz?ta?. Otwieram klatk?, podnosz? domek, a tam pi?? ma?ych ró?owych b?bli. D?ugo?ci ok. 1. cm Nie rusza?am ich, szybko przykry?am domkiem, trzech dni.
Martwi mnie jednak ?e druga myszka mi si? zaokr?gla. Nie oddam ich na pewno do sklepu, planuj? kupi? drug? klatk? i rozdzieli? je po 26 dniach. Chcia?am jednak zapyta? co zrobi? z drug? myszk? jak urodzi? Jutro chyba pójd? kupi? drugi domek zeby ka?da mia?a swój.Dziewczyny fajnie si? chyba dogaduj?. ?pi? w jednym domku z maluchami, trzymaj? si? blisko siebie. Zakocha?am si? w tych ma?ych gryzoniach. Uwielbiam na nie patrze?. Jest 1.20 a ja siedz? i si? gapi? na nie. Napiszcie kochani czy je rozdzieli?? Czy zostawi? je razem. Pozdrawiam wszystkich myszofanów :)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-26, 07:32   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


jesli sa mieszkaja juz wspolnie i nie ma agresji mozna zostawic razem , mozna dac 2 domek by zbudowala gniazdo ,sa osoby na foum ktore maja w stadzie ciezarne i karmiace myszy , ciotki pomagaja w wychowaniu mlodych , mlode koniecznie trzeba rozdzielic wg plci ,ale moga mmieszkac razem do 30 dnia zycia ( wiek 26 jest podany jako min ) , ja trzymam do 30 dni i rozdzielam wczesniej tylko jesli musze ( wzgledy hodowlane) zapewnij mamom wieksza ilosc bialka w pokarmie i staraj sie nie ruszac gniazda by matki sie nie stresowaly , jest duzo podobnych tematow , mozna sporo poczytac ;) , powodzenia
j/w nie pochawlam zakupow w zoologi ale jesli juz tak sie stalo nalezy zajac sie sytuacja obecna , a na przyszlosc to nauczka
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
luna-tic 
Starszy Myszaty


Imi?: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 50
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-26, 09:16   

A ja tam uwa?am, ?e RomaJerry ma racj?!

To nie pierwsze forum, na którym "do?wiadczeni" u?ytkownicy forum i hodowcy "naskakuj?" na niedo?wiadczonych ludzi. Rozumiem, ?e niektórzy s? wkurzaj?cy i ?e ci?gle powtarzaj? si? te same sytuacje. Ale trzeba troch? cierpliwo?ci i dystansu. To nie pierwsza osoba która uciek?a, bo zosta?a zbesztana i wy?miana. Pomy?lcie o MYSZACH i o pomocy dla NICH, a nie o krzyczeniu na wszystkich.

I co? Myszy teraz trafi? na 90% do paszczy w??a, a to dlatego, ze forumowicze nie byli na tyle cierpliwi, by po raz setny wyt?umaczy? niedo?wiadczonej osobie jak nale?y post?powa?.

Je?eli macie naskakiwa?, to chyba lepiej nie piszcie nic, tylko wy?lijcie linka do odpowiedniego tematu, niech osoba sobie sama poczyta...

Rozumiem wasze uczucia wzgl?dem myszek, ale pomy?lcie te? o ludziach. Od?ó?cie dum? na bok i ratujcie zwierzaki!


Wiem, ze troch? "spó?niony" ale dopiero teraz zajrza?am do tego tematu.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-09-26, 10:59   

wg mnie zosta?o tutaj wyt?umaczone rzeczowo co ma zrobi?, krótko i na temat bynajmniej w pierwszych postach.

//przynajmniej :P - Yun
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
Ostatnio zmieniony przez Yun 2011-09-26, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luna-tic 
Starszy Myszaty


Imi?: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 50
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-26, 12:00   

Troch? off top, ale:

Chodzi o to, ?e wje?d?acie na ludzi. To nie jest mi?e do?wiadczenie, zw?aszcza, gdy kto? chce si? czego? dowiedzie?. Oczywi?cie nie mówi?, ?e macie tak? osob? g?aska? po g?ówce i chwali? za jej czyny, ale mo?na takie rzeczy rozwi?za? pokojowo, a nie od razu si? wydziera?.

I zauwa?y?am to nie tylko na tym forum. Na innych te? jest z tym du?y problem. Ludzie nie potrafi? bezkonfliktowo rozwi?za? problemów? :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT