AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomo?cie, oseski.
Autor Wiadomość
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-09-26, 13:01   

luna-tic, poka? mi najazd ^^
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-26, 15:04   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Cytat:
I co? Myszy teraz trafi? na 90% do paszczy w??a, a to dlatego, ze forumowicze nie byli na tyle cierpliwi, by po raz setny wyt?umaczy? niedo?wiadczonej osobie jak nale?y post?powa?.


Jaki my mamy wp?yw na decyzj? osoby na drugim ko?cu Polski?

Proponuj? by? ty nast?pnym razem rozwi?za?a pokojowo konflikt :roll:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-26, 15:15   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


tez pokusze sie o malu off top
probolemy maja to do siebie ze rodza konflikty , nic w tym nowego nie ma
dziwne jest to ze tlumaczenie rzeczowe spotyka sie z oburzeniami samych zainteresowanych ,zdanie moze kazdy wypowiedziec i wcale ono nie musi byc zgodne ze zdaniem innych
jesli wyjasniam cos a przy tym dodaje ze nie podoba mi sie i nie popieram jakichs tam dzialan lub ze nie zgadzam sie z tym co pisze pytajaca osoba to nie znaczy ze na nia naskakuje ja czy ktos inny , poprostu wyrazam swoje zdanie( oczywiscie forma grzecznosciowa musi byc zachowana , zadnych kapsow , wytykan i wyzwisk ) , niestety czesc osob chyba jest zbyt wrazliwa na inne zdanie i reaguje agresjia na dyspute co poglebia niemila sytuacje

zauwazylam ze wiekszosc mlodych osob poprostu nie przujmuje tlumaczenia i rad , niby zadaje pytanie a tak naprawde juz ma ukierunkowany tok myslenia

np : co mam zrobic bo myszka urodzila i co z maluchami ........jak otrzymuje odpowiedz , to zaraz jest atak a ja nie mam gdzie ,oddac , nie mam gdzie oddzielic, nie uda mi sie ............

czasami sie zastanwiam po co wogole zadawane sa pytania skoro ta osoba zrobi i tak co uwaza ......

oczywiscie nie mowie o wszytskich pytajacych , rozne sa przypadki

najlepszym wyjsciem z sytuacji bylaby krotka odpowiedz i na tym koniec ze strony pomagajacej
oraz rzeczowe pytania ze strony pytajacej bez pobocznych emocjonalnych tematow

ludzie sa tylko ludzmi , nie ma idealow i zawsze ile stron tyle zdan bedzie
nie uwazam zeby nalezalo sie az tak denerwowac i wskazywac czyjas domniemana wine lub niewinnosc w tym temacie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-26, 15:41   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Dodam tylko ?e osoby "w potrzebie" cz?sto wymagaj? aby?my napisali im wszystko d A do Z o wychowaniu m?odych itp a je?li kto? napisze by poczyta? forum to zaraz wielkie oburzenie ze strony pytaj?cego ?e jest nowy i si? nie ori?tuje na forum :roll:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
luna-tic 
Starszy Myszaty


Imi?: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 50
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2011-09-26, 21:55   

Chodzi mi o to, ?e nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak ludzie odbieraj? wasze wypowiedzi. Osobi?cie by?am w podobnej sytuacji (atak ze strony forumowiczów), ale nale?? do osób, które z ogniem nie walcz? ogniem, a wod? ;)

Nie chodzi mi tu teraz o to, by wytyka? kto co powiedzia?, tylko o to, by tego nie mówi? w przysz?o?ci. Dlatego nie wskazuje nikogo palcem, tylko mówi? ogólnie. To forum jest chyba zrobione z my?l? o myszkach, prawda? Wi?c lepiej pomaga?, a nie szkodzi? ogonkom.

Jasne, ch?tnie bym pomog?a, bo lubi? to robi?, ale akurat je?li chodzi o rozmna?anie, to jestem w tym zielona i mam nadziej?, ?e nigdy ta wiedza mi si? nie przyda (bo nie mam zamiaru ich rozmna?a?). W innych dziedzinach te? si? ucz?, ale staram si? interweniowa? tam gdzie mog? (np teraz staram si? wam uzmys?owi?, ze inni te? maj? uczucia :P ).


Oczywi?cie, ?e mamy wp?yw na to gdzie trafi? myszki! Po co ludzie loguj? si? na fora? Po porady. Chc? si? czego? dowiedzie?, rozwi?za? problem. I tu jest nasza szansa. Ton?cy brzytwy si? chwyta, wi?c zamiast brzytwy dajmy mu pomocn? d?o?!

Najlepszym rozwi?zaniem jest NIE NARZUCA? komu? swoich racji. Trzeba stara? si? j? PRZEKONA?, ale nie narzuca? czego? wbrew jej woli, bo si? ta osoba tylko zamknie i ju? nic nie pomo?emy. To prawda, ?e nie do wszystkich da si? dotrze?, ale ju? nic z tym nie zrobimy - s? ludzie i parapety :P A z nimi nawet nie warto zaczyna?, bo zni?? nas do swojego poziomu i pokonaj? do?wiadczeniem :?

Rozumiem, ?e do takich rzeczy trzeba podej?? dojrzale, powa?nie i trzeba uzmys?owi? osob?, ?e robi ?le, ale jak zaczniecie wytyka? jej od razu wszystko, to si? cz?owiek do wszystkiego zniech?ci.

Powtarzam: chc? pomóc. Nie zmuszam was do niczego. informuj? o problemie i wyja?niam "jak to jest". Zwracam wam uwag?, mówi? jak mo?na inaczej, a jak post?picie, to wasza decyzja.

Mam nadziej?, ?e ju? niczego nie musz? wyja?nia? i ?e off top si? sko?czy ;)
 
 
hrabina 
Szara myszka
hrabina


Imi?: Marta
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-09-26, 22:26   
   Myszy: Fiona Efka


Brawo luna-tic! Pi?knie powiedziane. Troch? wi?cej wyrozumia?o?ci dla tych którzy najpierw robi?, potem my?l?. Ja te? zalogowa?am si? tylko po to by poprosi? Was o rad?. Kupi?am dwie myszy w zoologu, nie maj?c wcze?niej poj?cia ?e istniej? HODOWLE MYSZY. Nawet mi do g?owy nie przysz?o ?e mog? by? zaci??one i to obie i pewnie z bratem albo z ojcem. Ale trudno. Sta?o si?. Najpierw zrobi?am, pó?niej pomy?la?am (blondynka) ;-) Na razie jest ok. Efka dzisiaj urodzi?a. Siedz? wszystkie w jednym domku, drugi stoi pusty. Mam nadziej? ?e je?li b?d? mia?a jaki? problem to mog? na Was liczy?. Pozdrawiam wszystkich Myszofilów :wink:
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-26, 22:26   

hrabina, mam nadziej?, ?e druga mysia dobrze zniesie poród :)
Wszystkiego dobrego dla maluszków i mamu?. Ciesz? si?, ?e postanowi?a? pomóc tym male?stwom :) Zostawiasz je wszystkie u siebie, czy b?dziesz szuka?a im domków jak podrosn??

No i zgadzam si?, ?e najpierw trzeba pozna? sytuacj? danej osoby, a potem dopiero ocenia?, a nie mierzy? wszystkich jedn? miar?. Zapytajcie swoich znajomych, którzy nie maj? myszy, czy maj? w ogóle poj?cie o istnieniu zarejestrowanych hodowli myszy. Gwarantuj?, ?e wi?kszo?? odpowie, ?e nie. Zamiast wi?c naskakiwa? na ka?dego nowego u?ytkownika tylko dlatego, ?e kupi? mysz w zoologu, czego nie popieramy - napiszmy krótko pod koniec posta, ?e istniej? zarejestrowane hodowle myszy i ?e zach?camy do kupowania myszek w?a?nie tam. Ludzie, atakiem naprawd? nic nie zyskacie - dana osoba obrazi si?, b?dzie kupowa?a ci?gle w zoologu i tyle. Je?li nie potraficie utrzyma? emocji na wodzy, to nie wypowiadajcie si? w danym w?tku. Mamy pomaga? myszkom, a do tego trzeba cierpliwo?ci w u?wiadamianiu ludzi. No i pami?tajcie, ?e ludzie s? ró?ni - np. hrabina - kupi?a myszki w zoologu, myszki te urodzi?y - mog?a je da? do zoologa na pokarm dla w??a, mog?a wyrzuci? na podwórko, ale zaj??a si? nimi odpowiedzialnie i teraz wie, ?e istniej? hodowle i pewnie nigdy ju? nie kupi myszy w zoologu.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
hrabina 
Szara myszka
hrabina


Imi?: Marta
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-09-26, 22:31   
   Myszy: Fiona Efka


Laraine jeszcze nie wiem. Og?osi?am na facebooku ?e mam ma?e myszki do oddania. Ale nie ma na razie ch?tnych :cry: Na razie b?d? mieszka?y u mnie. Kupi? drug? klatk? jak trzeba b?dzie je rozdzieli?. Jak nie znajd? im nowego domku to b?d? mieszka?y z nami. Mam dwie córeczki. Jedna b?dzie mia?a w pokoju dziewczynki a druga ch?opców. Mam tylko nadziej? ?e mnie m?? z domu nie wyrzuci :grin: Bo na razie nie wie ?e efka urodzi?a. B?dzie dobrze. Damy rad? ;) Pozdrawiam cieplutko :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-09-26, 22:33   

No prosz?, takich ludzi nam trzeba :) M??a jako? urobisz, na pewno :) jak zobaczy takie malutkie s?odkie ?elki to sam zmi?knie :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-26, 22:41   

og?o? si? te? tutaj... du?o osób szuka myszek i mo?e akurat trafisz na kogo? kto je przygarnie...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
hrabina 
Szara myszka
hrabina


Imi?: Marta
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-09-26, 22:46   
   Myszy: Fiona Efka


Nie do?? ?e nie kupi?, to jeszcze wszystkich w ko?o u?wiadamiam ?eby (je?li si? zdecyduj?) te? nie kupowali!
W?a?nie do nich zagl?dn??am. Maluchy popiskuj?. Chyba wszystko dobrze. :smile: Mog? im dawa? wafle ry?owe? Bo da?am im ostatnio i strasznie si? nimi zajada?y.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-09-27, 06:52   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mozesz dawac , postaraj sie dawac wiecej bialka samicom (ciezarna i karmiaca tego potrzebuja by nie rekompensowac sobie brakow mlodymi ) , moze to byc pod postacia karmy psiej lub kociej , kawalka bialego sera , jajka ( niezbyt chetnie jedza ) lub tym podobnych wysokobialkowych produktow
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-27, 14:03   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Wfle ry?owe hmm.... moja ?p Ba?ka zrobi?a by dla nich wszystko :grin:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
hrabina 
Szara myszka
hrabina


Imi?: Marta
Dołączyła: 26 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-09-27, 15:05   
   Myszy: Fiona Efka


S?uchajcie nie wytrzyma?am i zagl?dn??am dzisiaj do domku. Domek kupi?am ze ?ci?ganym dachem. Ach ta babska ciekawo??. Poza tym obawia?am si? czy po moim ostatnim sprz?taniu, gdy zauwa?y?am ?e s? ma?e Fiona który? nie zagryz?a. Wszystkie ?yj? :D Efki ma?e s? z nimi. Faktycznie wygl?daj? jak ?elki.A maluchy Fiony zaczynaj? pokrywa? si? sier?ci?. Czyli mam w sumie osiem maluchów ( dobrze ?e nie osiemna?cie :lol: ). Pozwoli?am sobie zagl?dn?? te? z tego wzgl?du ?e dziewczyny ju? si? troch? ze mn? oswoi?y i nie uciekaj? gdy mnie zobacz?. Nawet jak w?o?? r?k? do klatki ?eby da? im jedzonko to nie zmykaj?. Martwi mnie ?e siedz? wszystkie w jednym domku. Czy mo?e si? zdarzy? ?e Fiona zagryzie Efki ma?e? Jak Fiona urodzi?a to Efka cz??ciej siedzia?a w domku z jej ma?ymi ni? ona sama. I znów mam dylemat czy rozdzieli? je czy nie? HELP! :sad:
 
 
kiwi 
SuperMysz



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 1045
Skąd: dolno?l?skie
Wysłany: 2011-09-27, 15:38   
   Myszy: Pigwa, Gryzelda, Berta, byli jeszcze trzej faceci.


je?li nic si? nie dzieje, to nie rozdzielaj.
czekamy na zdj?cia :m:D:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT