AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ci??a
Autor Wiadomość
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-30, 14:59   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


Laraine napisał/a:
Te? jestem za akwa, a z ciekawo?ci - która Twoja dama zaci??y?a?

Jedyna mo?liwo?c to wtedy jak Zenek by? jeszcze Xeni?-czyli te ok 2 doby razem przed pój?ciem do weta.Przytyla jak prosiak tuczny,unika kó?ka,prawie jej nie wida?.Wi?c zak?adam ?e jednak w ci??y jest.Za pierwszy dzie? ci??y przyjmuj? ten dzie? kiedy Zenek przyby? do nas.Margines b?edu-ok 20godzin.A ?e dzi? jest dok?adnie 14dzie? przybycia Zenka..to chyba szybko si? rozwi??e czy przyty?a tak mocno(w co w?tpi?) czy jednak Zenek cosik zmajstrowa?...No nic-to mnie upewni?y?cie,?e jednak akwarium lepsze.Dzi?ki

Aaa..KTÓRA dama..ta,co zosta?a oddzielona i dosta?a "kole?ank?" do towarzystwa,czyli Zenka :grin: .Inne panny s? niezaci??one...jedne s? na tyle d?ugo,?e ju? by urodzi?y.Dwie czarno-bia?e na wadze nie przybieraj? kompletnie a s? ok 10dni u mnie,wi?c te? raczej nie s? zaci??one.
Nic to-sta?o sie,moze si? uda Zenkowi do?o?y? towarzystwo m?ski,a mama zostanie z córkami.

[ Dodano: 2012-05-30, 15:14 ]
Hmm.a jaki? optymalne wymiary?Przepraszam,ale ja si? kompletnie nie znam je?li chodzi o akwa...A i babci? b?d? pierwszy raz.Klatka w której jest teraz to 40x50cm i wysoko?? 50cm.Akwarium w podobnych rozmiarach?
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-30, 17:29   

Akwa nie musi by? du?e w okresie ci??y i karmienia m?odych, czyta?am, ?e w mniejszym akwa samicy ?atwiej pilnowa? matce m?odych i wszystkie dobrze wykarmi?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-31, 23:10   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


Laraine napisał/a:
Akwa nie musi by? du?e w okresie ci??y i karmienia m?odych, czyta?am, ?e w mniejszym akwa samicy ?atwiej pilnowa? matce m?odych i wszystkie dobrze wykarmi?.

Akwarium jakie? za?atwili?my-ale z przyczyn niezale?nych-na jutro planuj? jej prze?o?enie.I teraz pytanko-jutro b?dzie 16-17 doba ci??y.Wiem,jak ja przelo?y?,?eby nie uszkodzi? niczego).Zd??y gniazdo zrobi??Tak czy siak-czy prze?o?? czy nie-musz? jej posprz?ta? przed rozwi?zaniem.Ma?a jest bardzo ufna,nie boi si? mnie,lezie-a raczej toczy si?-do r?ki jak tylko s?yszy ?e klatk? otwieram.Prze?o?enie chyba jej jako? nie zestresuje zbytnio?Ona ogólnie ma w powa?aniu od pocz?tku czy jest w klatce czy transporterze-byleby ?arcie by?o w bliskim zasi?gu.
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-08, 18:05   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Hej, niedawno adoptowa?am od znajomej która wyjecha?a zagranic? dwie myszki kolczaste. Wygl?da na to ?e jedna z nich jest w ci??y..wida? wyra?ne zaokr?glenie brzuszka oraz to, ?e jest lekko twardy. Prosz? bardzo o pomoc i porady, piszcie wszystko, co mog?oby si? przyda?. I serdecznie wam z góry dzi?kuj? :)
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-08, 18:09   

Zapoznaj si? z tym: http://myszy.net/rozmnazanie.htm , na pewno ci to pomo?e ;)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-08, 22:06   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


dzi?kuj? bardzo! ;)
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
Akasza21 
M?ody Myszaty



Imi?: Gosia
Wiek: 29
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-26, 20:58   
   Myszy: Matylda, Inka, Ora


Witam, od razu informuj?, ?e jestem tu nowa i ?eby nie by?o szuka?am gdzie si? da?o odpowiedzi na moje pytanie jakkolwiek znalaz?am tylko cz??ciow? ;(
W skrócie moja historia: Niedawno (jakie? 2 tyg temu) znalaz?am si? przez ca?kowity przypadek w sklepie zoologicznym i nie wiedzie? czemu postanowi?am zakupi? myszk? (od zawsze marzy?am o jakim? ma?ym zwierzaczku). Wtedy jeszcze nie mia?am poj?cia o czym? takim jak specjalne hodowle i adopcje myszy rasowych. Kontynuuj?c. W moje r?ce dosta?a si? ?liczna, ma?a (mia?a mie? 4 tygodnie ale chyba pani w sklepie nie wiedzia?a co mówi) samiczka, nazwana przeze mnie Matylda. Kilka dni pó?niej dokupi?am jej wi?ksz? klatk? i 2 kole?anki. Z tego co potrafi?am zaobserwowa? Matylda znalaz?a si? najwy?ej w hierarchii.
Jaki? tydzie? temu Matylda zacz??a rosn??, No i wygl?da na to ?e jest w ci??y. Na zdj?ciach mo?e nie by? tego wida? ale trzymana na r?kach w porównaniu z towarzyszkami to kawa? myszy :)
Zacz??y powi?ksza? jej si? sutki (czyli mniemam ?e to +/- 3 tydzie?.
Da?am jej do klatki porwane papierowe r?czniki kuchenne i waciki kosmetyczne i jak inne myszole nie zwraca?y na nie uwagi to Matylda wszystkie zanosi?a do 'gniazda'
Urozmaici?am jej pokarm np. jogurt naturalny z p?atkami owsianymi i otr?bami
Myszk? mam od niedawna i nie jest jeszcze tak 'mega-oswojona' ale si? mnie nie boi i cz?sto bior? j? (teraz na krótko) na r?czki
i takie g?ówne pytanie prócz tego czy mog?abym co? jeszcze dla niej zrobi? brzmi:
Kupi?am drewniany domek jaki? czas temu. Ale myszole ci?gle w nim siedz? jak jest w klatce i rzadko wychodz?, Matylda znosi?a tam wiórki i w ogóle i teraz tak:
czy powinnam wstawi? ten domek z powrotem ?eby tam urodzi?a?
boj? si? to zrobi? poniewa? jak si? jej co? stanie to nawet nie b?d? wiedzia?a bo domek jest ca?y zakryty.
Ale jak tak teraz patrz? to ju? si? chyba umo?ci?a wygodnie w k?cie klatki.
I jeszcze jedno:
?ció?k? wymieniam co 3 dni (bom porz?dnicka) jak maluchy si? urodz? to po ilu dniach b?d? mog?a to zrobi?? Bo nie chc? im wyrz?dzi? krzywdy, a to ?e b?dzie pod?mierdywa? to w sumie niewa?ne, najwa?niejsze jest dobro myszek.
Za??czam zdj?cia: (Matyldy i jej 'gniazdka')
http://www.picshot.pl/public/viewset/108396
I prosz? o pomoc :)
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-07-26, 21:08   

wstaw domek, sprzatac tak po 2 tyg
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Akasza21 
M?ody Myszaty



Imi?: Gosia
Wiek: 29
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-26, 21:16   
   Myszy: Matylda, Inka, Ora


Jest jeszcze opcja taka ?e prze?o?y?abym mam? do akwa (ale jest ono do?? ma?e) Tylko czy jest sens jak teraz ma klatk? o w?skich pr?cikach (ok 5mm) i 2 samiczki do pomocy?
Ok wstawi? domek :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-27, 00:13   

Nie ma sensu jej przek?ada?, je?li dogaduje si? z obecnymi myszkami.
Pami?taj tylko, ?eby po narodzeniu ma?ych ich nie dotyka?, bo matka mo?e je odrzuci?.

Tak na marginesie - jeste? pewna, ?e dwie pozosta?e to samice?
Klatka troch? ma?a jak na 3 myszy.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Akasza21 
M?ody Myszaty



Imi?: Gosia
Wiek: 29
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-27, 08:39   
   Myszy: Matylda, Inka, Ora


Tak, sprawdza?am, dwie pozosta?e to na pewno samiczki.
Czy ja wiem czy ma?a? Tak wygl?da:
http://www.marketzoologic...oni-p-4438.html
Odst?py mi?dzy pr?cikami maj? ok 5mm i mam kolejne pytanie:
Czy jak moje ma?e kluchy zaczn? chodzi? (i ko?o którego dnia to nast?puje) to czy mi nie pouciekaj? z klatki?
Czyta?am ?e mo?na kupi? siatk? zabezpieczaj?c? w Obi tylko nie wiem czy to konieczne :)
 
 
Siobhan92 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Hodowla: Mice's Blues
Stowarzyszenie: SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 131
Wysłany: 2012-07-27, 12:01   
   Myszy: Ellen, Impala, Lily, Indi i reszta stada :)


zaczynaj? chodzi? mniej wi?cej jak otwieraj? oczy czyli w okolicach 12-14 dnia, chocia? wcze?niej mog? ju? wype?zywa? z gniazda, ale chodzeniem bym tego nie nazwa?a. Przy odst?pie 5mm nie powinny uciec.
Laraine ma racj?, klatka jest zbyt ma?a na 2 myszki a co dopiero na 3.
Pami?taj ?eby rozdzieli? samce od samic w 27 dniu, je?li b?dziesz mia?a w?tpliwo?ci wstaw fotki z kuperkami na forum, pomo?emy. Zastanów si? nad wi?kszym lokum dla myszek, zw?aszcza je?eli b?dziesz chcia?a zostawi? jakie? samice z miotu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-07-27, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-27, 12:12   

Akasza21, ona ma tylko 37 cm d?ugo?ci. Jest male?ka. Dla dwóch totalne minimum to 40cm, wi?c i dla dwóch jest ciut za ma?a. Pomy?l mo?e o takiej klatce: http://allegro.pl/super-k...2493571436.html , w niej mog? mieszka? 4 myszy. Tak, czy tak, klatk? powinna? zmieni?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Akasza21 
M?ody Myszaty



Imi?: Gosia
Wiek: 29
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-07-27, 21:28   
   Myszy: Matylda, Inka, Ora


Ok, ale zmieni? j? dopiero po tym jak ju? b?d? mog?a oddzieli? samce od samiczek, bo z miotu (który mi si? dzi? po po?udniu urodzi? :) ) zostawi? sobie samiczki a samce oddam ch?opakowi :)
I w?a?nie:
Matylda urodzi?a jak nie by?o mnie w domu (gdzie? ko?o 11-12). Zadzwoni?a do mnie mama, ?e myszol wynosi zakrwawione trocinki z domku i co? tam delikatnie popiskuje.
Wróci?am ko?o 20 i da?am jej w zakr?tkach od picia bia?ka (nieugotowanego) z jajka (bez ?ó?tka) no i uwielbiane przez ni? p?atki owsiane w jogurcie naturalnym.
I mam pytanie: jak powinna si? zachowywa? mysz po porodzie?
Bo ona ma takie wahania nastrojów. Rado?nie biega po klatce, szamie ile wlezie (znów jest chuda :) ) a zaraz potem le?y (poza domkiem - tam s? jej ma?e) i na trocinkach wyleguje. To chyba normalne? A przynajmniej mam tak? nadziej? :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-27, 21:56   

Normalne ;) teraz zapewnij jej maksimum spokoju i wszystko b?dzie ok ;)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT