AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Samce vs samice - mity, fakty, porownania
Autor Wiadomość
konie11 
Szara myszka
Kocham Myszki <3


Imi?: Weronika
Dołączyła: 17 Sty 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-01-17, 13:38   
   Myszy: Tequilla & Whisky


Ja mam 2 samiczki i jeszcze na mnie nie nisiak?y ani razu :wink: Ale to napewno dlatego ?e mam je nieca?y miesi?c :grin: I jestem z nich naprawd? zadowolona :m:D:
_________________
Posiadam 2 Myszki Czarno-Bia?e <3 Kota, Psa, Rybk? i Papu?k? :D
Planuj? kupi? sobie ?wink? morska i szczura ^^
 
 
Vitaly
M?ody Myszaty



Imi?: Sandra
Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: 2012-07-08, 20:11   

Je?eli samicy myszy wystaje lekko narz?d p?ciowy, to co to oznacza?
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-08, 20:51   

Jak to - wystaje narz?d p?ciowy? Mo?e to jednak samiec a nie samica?
Wrzu? zdj?cie, inaczej nie mamy jak pomóc.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
mordin 
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-09-14, 08:59   

Ja mam jedna myszke i bede musial znalezc dla niej kolezanke. Ale musze powiedziec, ?e moja myszka jest bardzo towarzyska, energiczna i lubi sie bawic :)
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-14, 22:52   

No to fajnie ale nijak to si? ma do tematu .Vitaly najlepiej jak wstawisz zdj?cie bo z twojego opisu wiele nie wynika , czekamy na foto ;)
_________________
InfinitY ..
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-09-15, 09:13   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


To ja powróc? do tematu...
Mit: "Samice nie s? pieszczochami", czesto si? z tym spotka?am, nawet w?ród innych zwierz?t, wiele osób twierdzi, ?e samce to lepszy wybór po k?tem pupila do miziania. I obalam t? teze, moja Tequila to okrutny pieszczoch, po wyciagnieciu z klatki obowi?zkiem jest szmyranie jej za uszami i po g?ówce.
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
kiamanta 
Mysi Bywalec
Pozytywnie zamyszona



Imi?: Ola
Wiek: 27
Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 152
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-09-15, 17:48   
   Myszy: Maksiu [*] Albercik [*] Echo, Puzel, Jumper, Ruby


Kiniaczku, Vitaly zadawa?a pytanie w lipcu :) My?l?, ?e ju? nie czeka na odpowied? :) Chyba ?e si? myl? :)
_________________
Wies?aw My?liwski — Traktat o ?uskaniu fasoli
[...] snu nie da si? opowiedzie?. Opowiedziany przestaje by? snem.
 
 
Królik 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Sty 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-02-24, 17:58   

Witam. Chcia?am si? poradzi? kogo?, kto zna si? na ??czeniu samców (gdzie? mi si? obi? o oczy jeden "fachowiec", ale zapomnia?am nazw? u?ytkownika i miejsce, w którym to znalaz?am :P )
Chodzi o 2 braci. Do niedawna by?o ich 4 i wszystko wygl?da?o dobrze. W pi?tek zostali ju? tylko Bob i Dupcia, wi?c przetransportowa?am ich do ma?ego akwarium (w 4 + siostra za szybka byli w 100l). I wojny by?y od pocz?tku - Bob nie dawa? Dupci spokoju, atakowa? kiedy si? tylko da?o. Trwa?o to kilka godzin, ale nie by?o ?adnego rozlewu krwi, wi?c nie reagowa?am, a jedynie obserwowa?am. W ko?cu jednak Dupcia si? wkurzy? i tak odda?, ?e Bob ma rozci?te ucho i jaka? kropla krwi by?a na futerku (w sumie nie wygl?da?o na nic powa?nego). Jednak od tamtej pory to Dupcia sta? si? agresorem i nie daj? ?y? bratu.... Nie mam ich teraz gdzie oddzieli? :( Wi?c jak ich pogodzi?? Czyta?am, ze za du?o miejsca te? nie mog? mie?, bo s? terytorialne i dopiero zaczn? walczy?, wi?c chyba przeniesienie spowrotem do du?ego akwarium nie jest najlepszym pomys?em?
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-25, 09:42   

Samce faktycznie nie powinny mie? za du?ej klatki najlepiej 50 cm góra 55 cm.
Troche ci??ko mi si? doczyta? z twojego postu co i jak .
Czy samce zacz??y si? atakowa? jak ich po??czy?e? ze sob? czy byli wcze?niej razem z sisotra i bra?mi ?
Czy samica jest z bratem w akwa ? a dwóch braci teraz osobno ?
Je?eli nie ma jakiego? mocnego rozlewu uszkodze? myszy da?abym im jeszcze szans? czasem jest tak ?e s? dni kiedy si? kot?uj? na okr?g?o czasem rzadziej .
Wiesz samce na okr?g?o tocz? woje przynajmniej moje :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Królik 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Sty 2013
Posty: 23
Wysłany: 2013-02-25, 10:51   

kiniaczek31, ju? wyja?ni?. Myszek by?o 5 - cztery samce, jedna samica - przygarni?te z miotu wypadkowego od znajomego m??a, aby nie wróci?y do zoologa - wszystkie jako samiczki. Potem zacz??y rosn?? jajka i zosta?y "okrzykni?te samcami". Dzi?ki pomocy z forum w por? odizolowali?my jedn? myszk? z niewiadom? p?ci?, która w pó?niejszym czasie faktycznie okaza?a si? samiczk?. Wszystkie mieszka?y w du?ym akwarium, przedzielonym po przek?tnej du?? szyb?(prawie po przek?tnej, bo musia?am wyeliminowa? k?ty ostre, ?eby samica nie ucieka?a, jak wtedy gdy dzieli?o ich akwarium - http://www.youtube.com/watch?v=Sfx6LsLvYsM&feature=youtu.be). Tak wi?c samce ?y?y razem w czterech na powierzchni trójk?ta oo bokach 80/85/30 i by? wzgl?dny spokój.
W pi?tek Pirat, Skunksik (tu streszczenie smutnego ich losu)i Plamka pojechali do Warszawy, sk?d mia?y ruszy? do docelowych ds. Teraz zostali u mnie tylko Bob i Dupcia, s? w akwarium "dla gryzoni" o wymiarach 35/25/wys.24 ze szklan? pó?k?. Niestety nie dysponuj? klatk?, aczkolwiek dzi? m?? przywiezie wi?ksz? klatk? dla szczurów (któr? najpierw trzeba b?dzie odrestaurowa?), to my?l? ewentualnie nad przyci?ciem tej, co teraz ogoniaste siedz?, równie? odmalowanie jej, pomniejszeniem odst?pów mi?dzy pr?tami w szerszych miejscach i podarowaniem myszorom, je?li do tego czasu nie znajd? domów.
Podsumowuj?c - myszki znaj? si? i przebywaj? razem od urodzenia.
Mam pewn? (mo?e bardzo nieprawdopodobn?) hipotez?. Jedna z moich panienek (szczur) ma rujk?, ale chyba z racji tego, ze to odwieczni wrogowie, to nie czuj? poci?gu p?ciowego do siebie?
Mam nadziej?, ze teraz wyja?ni?am jak trzeba ^^
 
 
Kajka357159 
M?ody Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 23
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 40
Skąd: Pi?a
Wysłany: 2013-07-24, 22:56   
   Myszy: Picasso


A mog?abym do??czy? do mojego m?odego samczyka drugiego niespokrewnionego? Dodam, ?e jest w klatce 58x38x26cm.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2013-07-25, 01:38   

mo?esz próbowa?, ale musisz by? przygotowana na to, ?e by? mo?e ??czenie si? nie uda i b?d? musieli mieszka? osobno. ile ma m?odzieniaszek?
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Kajka357159 
M?ody Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 23
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 40
Skąd: Pi?a
Wysłany: 2013-07-25, 14:40   
   Myszy: Picasso


Ma oko?o 4-5tygodni maksymalnie. Mam okazj? kupi? 2 samczyków z hodowli Milaros i nie wiem czy mog?yby w 3 mieszka? w jednej klatce? Czy jak juz ??czy? to lepiej z tylko jednym myszakiem i trzyma? ich w dwójk??
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-07-25, 14:45   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


To w tym wieku samce jeszcze daje si? bez wi?kszych k?opotów ??czy?. Ale ta klatka jest dla nich za du?a i to moze w przysz?o?ci powodowac konflikty mi?dzy nimi
 
 
Kajka357159 
M?ody Myszaty


Imi?: Karolina
Wiek: 23
Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 40
Skąd: Pi?a
Wysłany: 2013-07-25, 14:58   
   Myszy: Picasso


Czyli lepiej aby by?y 4 samce? Kupi? t? dwojk? z hodowli i jeszcze jednego jeszcze kupi??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT