AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zjadanie m?odych...
Autor Wiadomość
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-10, 14:34   

A ja nie wiem tak szczerze po co ingerowa? ? Zrobi?a dzieciom osobne pokoje no i co przecie? to jej ?wi?te prawo i biedna przez Ciebie si? nalata tylko wi?cej
_________________
InfinitY ..
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-06-10, 17:41   

Czasem warto ingerowac je?li zale?y nam na wi?kszej ilo?ci mlodych, takie m?ode mo?e ca?kiem porzuci? i ich nie karmi?
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-06-10, 19:18   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


kiniaczek31 napisał/a:
A ja nie wiem tak szczerze po co ingerowa? ? Zrobi?a dzieciom osobne pokoje no i co przecie? to jej ?wi?te prawo i biedna przez Ciebie si? nalata tylko wi?cej

Ale ona lata nie tylko przeze mnie :grin: .Sama z w?asnej woli co jaki? czas przenosi je mi?dzy gniazdami :D .
"Czasem warto ingerowac je?li zale?y nam na wi?kszej ilo?ci mlodych, takie m?ode mo?e ca?kiem porzuci? i ich nie karmi?"-no w?a?nie chcia?abym,?eby wszystkie maluszki odchowa?a i martwi? si? po prostu czy mama gdzie? nie zakopie ma?ego na tyle d?ugi czas,?e przez to p?dzanie do innych zapomni go nakarmi?.
Po prostu si? martwi?-no i pomimo czytania ró?nych tematów zwi?zanych z ci??? i odchowaniem maluszków-nie spotka?am si? z sytuacj?,?e matka "rozwala" m?ode w ró?nych k?tach.
pewnie lekko przesadzam-ale jak ju? Zenek zmajstrowa?-to chcia?abym ca?? szóstk? "odchowa?" bez strat.Odetchn? jak ma?e same zaczn? je?? i pa??ta? si? po klatce.
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
Siobhan92 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Hodowla: Mice's Blues
Stowarzyszenie: SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 131
Wysłany: 2012-06-10, 19:19   
   Myszy: Ellen, Impala, Lily, Indi i reszta stada :)


Po co ingerowa? i przestawia?. Na pewno w ten sposób nie b?dzie si? mia?o wi?cej m?odych. Samice z regu?y nie lubi? jak sie przestawia gniazdo lub co? rusza w nim. Nie rusza? najlepiej. Ona ma instynkt i wie co robi. Wydaj? mi si? ?e pare razy karmienie mniejszych grupek ?elków jest mniej mecz?ce dla samicy i daje gwarancj? ?e wszystkie si? napij? ( raczej)
_________________
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-10, 19:53   

Te? uwa?am ?e nie nale?y ingerowa?. Jasne, jak wida? ?e jakiego? malucha odrzuca to szkoda, ale ona wie co robi, pami?tajcie ?e u takich myszek z zoologa nie znacie pochodzenia, m?ode mog? by? bardzo s?abe, mog? mie? wady wrodzone, je?li samica uzna ?e m?ode jest za s?abe to dzia?a, nie ma tu si? co wtr?ca?, bo mo?na malucha odchowa?, ale pó?niej on mo?e mie? ca?e swe ?ycie powa?ne problemy zdrowotne.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Jezus
Szara myszka



Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-07-24, 22:13   

Witam w pierwszym po?cie. Moje pytanie jest nast?puj?ce, mam myszy nie daleko komputera, samiczka jest w ci??y, czy jak ju? urodzi to przez d?wi?k z g?o?ników nie zje m?odych ?
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-24, 22:54   

Myszy nie powinny sta? ko?o komputera w ogóle, tym bardziej, je?li z g?o?ników wydobywaj? si? d?wi?ki.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Gabi
Szara myszka


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-03-30, 11:31   

moja kole?anka rownie? zapragnela miec cudne myszki po tym jak zobaczyla je u mnie. Kupila mysz z gratisem, wczoraj na swiat przyszly mlode. I tu pytanie, bo wlasnie zadzownila do mnie z problemem. Do sutka matki przyssalo sie jedno mlode i gdy ona wyszla (urodzila je w kokosie) mlode przyssane wysianela ze sob?, a ono odczepilo si? na srodku klatki, a ona je zostawila i wrocila do kokosa. Co zrobic? wlozyc je jakos do kokosa?
 
 
Griszka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 148
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2014-03-30, 11:52   
   Myszy: Reszka


Matka po nie wróci.
_________________
Griszka(*), Dasza (*), Paproszek (*)
 
 
Gabi
Szara myszka


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-03-30, 14:09   

Matka nie wrocila, tylko czasem podchodzi do nich. Bo ju? dwa s? poza kokosem. Dodam, ?e w kokosie jest z nimi jeszcze jedna myszka doros?a... Moze jest to spowodowane brakiem miejsca w kokosie? Lepiej wyj?? t? drug? doros?? myszk? i zostawi? tylko mamusie? Kolezanka mowila tez ze matka wychodzi sobie i siedzi chwilami w innym miejscu nie zwracajac uwagi na mlode poza kokosem, ani nie wchodzi do kokosa. Co robic ?
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-03-30, 14:59   

da? drugie gniazdko, szybko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT