AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystko o mysich domkach
Autor Wiadomość
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-24, 19:06   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


Dogha napisał/a:
Mnie si? ten 2 bardziej podoba ;) Nie znosz? plastikowych domków, wole wymienia? co tydzie? i zbankrutowa? ni? mie? plastikowy 8) Tak wi?c moje przysz?e myszole równie? b?d? z drewnianego korzysta?.

co Ci? tak od plastikowych odstrasza? :twisted:
_________________
...
 
 
 
SponGeBob 
Gadu?a Myszaty
~My?l PoZyTyWnIe~



Imi?: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 348
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-02-24, 19:14   
   Myszy: Bubcia,Orzeszek[samiczka inaczej br?zik ;p],Bia?a (mia?a by? pysia ale nikt tak do niej nie mowil :) M?odziutka pche?ka :D


Hm ja te? chce odpowiedzie? na to pytanko :P
Otó? ?atwiej si? myje , ale :
-Jest wi?ksze prawdopodobie?stwo ?e Ci spadnie i si? pop?ka
-Myszki nie mog? na nim sobie t?pi? z?bków
-A poza tym jako? tak mi nie pasuj? patrz?c na nie :P
_________________
GrubSon
 
 
myszuunia 
Myszo?ak
myszomania



Imi?: Gabriella
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lut 2011
Posty: 632
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-24, 19:31   
   Myszy: Pierniczek, Biszkopt


SponGeBob napisał/a:
Hm ja te? chce odpowiedzie? na to pytanko :P
Otó? ?atwiej si? myje , ale :
-Jest wi?ksze prawdopodobie?stwo ?e Ci spadnie i si? pop?ka
-Myszki nie mog? na nim sobie t?pi? z?bków
-A poza tym jako? tak mi nie pasuj? patrz?c na nie :P

hmm,
spójrzmy na to z innej strony.
Dlaczego mia?o by spada? z klatki(akwarium), domek ma swoje miejsce w klatce, kto? mo?e powiedzie? "domek drewniany ma wad? - bo mo?na go poci?? no?em". Je?eli b?dziesz o domek dba? - nie spadnie.
Co do ?cierania z?bków - mo?na zapewni? inne rzeczy odpowiednie do tego celu. Wapienko i ga??zki zaspokoj? t? potrzeb?. Poza tym je?li b?d? niszczy? - b?dziesz musia?a kupi? nowe - poniesiesz straty materialne. :m:D:
A co do wygl?du - nie zaprzeczam...
_________________
...
 
 
 
Dogha 
Starszy Myszaty
Zara?ona myszami :D



Imi?: Zuzia
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Gru 2010
Posty: 66
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-24, 23:07   

s? straszne, fuj i ochydne xD A tak na serio to wszystkie plastikowe które widzia?am mia?y pod?oge co ju? jest dla mnie dyskwalifikuj?ce. Zwierz?tko lubi mie? mo?liwo?? wkopania si? w ?ció?k? jak ?pi, poza tym s? urocz? syfiaste ju? po jednym siusiu. No i ogó?em psuj? mi ca?y wygl?d klatki, szczególnie jak zaczynaj? by? obgryzane. No i ja sama nie chcia?abym mieszka? w plastikowym pude?ku gdzie amoniak nie ma szansy odparowa? ;) I my?l?, ?e futrzak tak?e. Oczywi?cie to tylko moja opinia.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2011-02-24, 23:27   

te? nie lubi? plastikowych jako? mnie tak ra?? w oczy wol? naturalne rzeczy i myszy pewnie te? :D chocia? nigdy mi tego nie powiedzia?y, nie wiem jak myszy ale inne gryzonie gryz? takie plastikowe domki a to chyba nie jest zbyt korzystne :P
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Paryzanka 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Patrycja
Wiek: 28
Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 325
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-25, 07:14   
   Myszy: brak


Ja my?l?, ?e generalnie zwierz?ta hodowane w domach powinny mie? jak najwi?kszy dost?p do tego co w ich naturze wyst?puje. Moja chomiczka ma od zawsze domek drewniany i pierwszy zmieni?am, bo sama go zniszczy?am :( a drugi jest z nami ju? od roku i dalej nie widac ?adnych zmian. Poza tym jak taki zwierz zje kawa?ek odgryzionego plastiku na pewno b?d? tego powa?niejsze konsekwencje ni? zjedzenie kawa?ka drewna ( no oczywi?cie jak zje ostr? drzazg?, która wbije si? w przewodzie pokarmowym te? nie b?dzie za dobrze)
 
 
 
Carmen 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-02-25, 15:13   

Mam pytanko. Jak du?y powinien by? ?rodek domku ?eby myszce by?o wygodnie? czy np ok 10 cm kwadratowych wystarczy?
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-02-25, 15:26   

Carmen, owszem, wystarczy,cho? zale?y na ile myszek. Generalnie lepiej jak b?dzie ciut wi?kszy. Myszki co prawda i tak sobie wybieraj? zwykle najcia?niejsze k?tki do spania i lubi? spa? razem, na kupie, ale domek powinien by? na tyle du?y, ?eby si? mog?y w nim zabunkrowa? swobodnie i zmie?ci?. Przejrzyj sobie dost?pne na rynku domki (nawet te dost?pne w sklepach internetowych) i na pewno co? wybierzesz. Zach?cam tak?e do czytania forum.
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Carmen 
Szara myszka



Imi?: Kamila
Wiek: 27
Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-02-25, 15:33   

Chodzi o jedn? myszk? :) jeszcze nie mam, ale staram si? czyta? wszystko i jak najwi?cej si? dowiedzie? jeszcze przed zakupem ?eby pope?nia? mo?liwie jak najmniej b??dów bo wiadomo, chodzi tu o to ?eby myszorek si? dobrze czu? :) wi?c domek takiej wielko?ci wystarczy dla jednej ale lepiej wi?kszy?
 
 
SponGeBob 
Gadu?a Myszaty
~My?l PoZyTyWnIe~



Imi?: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 26
Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 348
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-02-25, 17:39   
   Myszy: Bubcia,Orzeszek[samiczka inaczej br?zik ;p],Bia?a (mia?a by? pysia ale nikt tak do niej nie mowil :) M?odziutka pche?ka :D


Jak kupisz wi?kszy to nie ma znaczenia :wink: mo?e wtedy sobie zrobi? jeszcze wi?ksze gniazdko :razz:
_________________
GrubSon
 
 
Rachela Elarge 
Myszowaty



Imi?: Patka
Wiek: 26
Dołączyła: 24 Cze 2009
Posty: 495
Skąd: Nowy Targ/Kraków
Wysłany: 2011-02-25, 20:03   
   Myszy: Jackie ['], Claire ['], Adele [']


Carmen, no, wiesz, niemo?na si? gnie?dzi? w 5x5.. Ale im wi?cej myszek tym wi?kszy domek.

No, ale jak to powiedzia?a SponGeBob do du?ego domku mo?na da? wi?cej papierku i tak przytulniej i cieplej si? robi.
_________________
Jestem ?ywym dowodem na to, ?e g?upi ma zawsze szcz??cie.
 
 
Charlotte 
Starszy Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 66
Wysłany: 2011-09-10, 12:04   
   Myszy: Dexter :)


Mi plastikowe sie nie podobaj?, wygl?daj? strasznie sztucznie. Moja muszka ma drewniany domek z czerwonym dachem i napisem MOUSE, jest podobny do budy dla psa :) Toffi uwielbia?a w nim spa? za to Dex bardzo rzadko do niego wchodzi. Naznosi? sobie tam rupieci a i tak ?pi w rolce od papiero toaletowego. :m:D:
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-10, 12:12   

chowder75 napisał/a:
Ja wole plastikowe ?atwo sie myje i mo?na powie?ci? w kaltce ?eby oszcz?dzi? miejsce.


drewniany jak znajdziesz dobry to te? mo?esz powiesi?... tylko musisz szuka? takiego z dnem... albo samemu dno dorobi?...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2011-09-10, 12:58   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Biedroneczk4, myszki szybko zasikaj? domek i b?dzie do wyrzucenia w dodatku nie ma drewnianych domków z takimi haczykami po powieszenia jakie s? w plastikowych :wink:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Pipi 
Mysi Rozmówca



Imi?: Weronika
Wiek: 26
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 295
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2011-09-10, 13:11   

kiedy? kazdy trzeba wyrzuci?. ale wcale nie tak szybko. mo?na go wyparzy? we wrz?tku, popsika? neutralzatorem i troch? pos?u?y. Florian a klatce ma 80% wyposa?enia z drewna. jest u mnie 4 mies [a pocz?tkowo myszy by?y dwie] i nic jeszcze nie wyrzuci?am.

a domki polecam ceramiczne :)
_________________
szczur Franek :D
psy: Grover i Junior :D
----
Florian [*]
Konstanty [*]
Dex [*]
Romek [*]
Milus?awa [*]
Carmen [*]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT