AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze dni myszy w nowym domu
Autor Wiadomość
Mametchi
Szara myszka
Myszki :)



Imi?: Natka
Hodowla: brak
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-02-13, 20:58   Pierwsze dni myszy w nowym domu
   Myszy: Klusia, Violet


No to tak. Mam dwie nowe myszki, ze sklepu zoologicznego. Dopiero teraz dowiedzia?am si?, ?e nie powinno si? tam kupowa?... Wi?c w?o?y?am myszki do klatki, one poniucha?y, zbada?y teren i... wesz?y do domku. Co jaki? czas wychodz?, ?eby zje?? albo si? napi?, i znowu tam wracaj?. Tyle, ?e jedna z nich prawie w ogóle nie wychodzi z klatki tylko tam siedzi. Jak w?o?? r?k? delikatnie, to obie podchodz? i w?chaj? :) ale zaraz nie tym nudz? i ignoruj?. Po paru godzinach poczeka?am a? jedna wejdzie do rurki od papieru toaletowego i jak wesz?a, to ostro?nie wyj??am j? z klatki. Myszka wesz?a na moj? r?k?, ale zaraz zeskoczy?a na sufit klatki i musia?am j? z?apa?, aby nie uciek?a. Jak oswoi? myszki i bra? je tak, ?eby nie ucieka?y? Boj? si?, ?e kiedy? mi uciekn? z r?ki ;( Troch? si? boj? je z?apa? za podstaw? ogona bo wiem, ?e tak si? nie powinno. No i to normalne, ?e tak przesiaduj? w domku mimo pó?nej pory?
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-02-17, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-02-13, 21:02   

daj im czas ze 3 dni na przyzwyczajenie sie do nowego miejsca, i powoli oswajaj, podawaj jedzenie z reki,wloz reke do klatki i czekaj az same wejda:)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Mametchi
Szara myszka
Myszki :)



Imi?: Natka
Hodowla: brak
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-02-13, 21:06   
   Myszy: Klusia, Violet


Dzi?ki wero :) Spróbuj?. My?lisz, ?e kiedy? rzeczywi?cie same wejd? mi na r?k?? Ale boj? si? najbardziej tego, ?e jak je wezm? to nagle gdzie? uciekn? ;(
_________________
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-02-13, 21:07   

bedzie dobrze ! :) trzymam kciuki, troszke pracy i sie uda.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-13, 21:11   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Z czasem poznasz mychy i b?dziesz wiedzia?a, na co je sta?. Tylko jedna z moich myszek zabiera si? do takich nag?ych ucieczek, ?adna inna tego nie robi, wi?c spokojnie i cierpliwo?ci :smile:
 
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-02-13, 21:17   

Mametchi, z czasem mychy tak si? przyzwyczaj?, ?e nawet kiedy pu?cisz je na kanap?, to b?d? do Ciebie wraca?y :) moja ?p Tikusia wraca?a do mnie nawet w ogrodzie, kiedy puszcza?am j? w lecie, ?eby poniucha?a i poszama?a trawy :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
Mametchi
Szara myszka
Myszki :)



Imi?: Natka
Hodowla: brak
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-02-13, 21:18   
   Myszy: Klusia, Violet


Tobie te? dzi?ki zuza911 :) Jestem przewra?liwiona, trz?s? si?, ?e le?? razem w domku i ?pi?, chocia? to normalne. Ogólnie, z ca?ym transportem ich do domu by? spory stres (dzi? je kupi?am) bo oczywi?cie w transporterku z tektury, w którym by?y dziurki i pod koniec podró?y wystawia?y ju? ca?e g?owy o.O To normalne, ?e tak siedz? i ma?o si? ruszaj?, zw?aszcza ta jedna? I lepiej czuj? si? przy zapalonym czy zgaszonym ?wietle? Czy za 2-3 dni próbowa? je bra? na r?ce?
_________________
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-02-13, 21:19   

Mametchi, lepiej si? czuj? przy zgaszonym, tego mog? by? pewna, w ko?cu s? to zwierz?ta, które s? aktywne w nocy :)
a ma?o si? ruszaj?, bo s? zestresowane, daj im odsapn?? :D
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-02-13, 21:28   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


witam , sprawdz czy myszy sa tej samej plci , nawet jesli obserwuj czy ktoras nie jest w ciazy jesli to samice , jelis roznej plci rozdziel , jesli 2 samce zapewnij mniej miejsca by nie mogly utworzyc terytorium
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Mametchi
Szara myszka
Myszki :)



Imi?: Natka
Hodowla: brak
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-02-13, 21:34   
   Myszy: Klusia, Violet


To raczej dwie samiczki, s? "tam" identyczne i ogl?daj?c zdj?cia i porównuj?c, wg mnie to samice. Jak b?dzie w ci??y, to trudno, ale w zoologu mówili, ?e mog? przyj?? m?ode (wiadomo, ?e mo?e k?ami?, ale wszystko si? oka?e po jakim? czasie). Co do oswajania: w?o?y?am r?k? z ziarenkiem (sk?adnik zwyk?ej karmy) i nie rusza?am ni?. Po minucie myszki zacz??y w?cha? d?o?, a po kilku minutach jedna wesz?a przednimi ?apkami, a ta odwa?niejsza wesz?a ca?a i przez kilka sekund trzyma?a si? na mojej r?ce! Po czym str?ci?a sobie ziarenko na pod?o?e, ?eby w spokoju skonsumowa? :D Wiem, ?e to brzmi banalnie, ale my?licie, ?e to jaki? krok w kierunku oswajania?
_________________
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-02-13, 21:35   

Mametchi, na pewno :) jest gdzie? temat o oswajaniu, przewertuj go, niektórzy wchodz? z myszakami do pustej wanny np :)
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-02-13, 21:37   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Siedzenie w domku jest normalne, bez nerwów. Przy zgaszonym czuj? si? lepiej, ale nie bierz tego za bardzo do g?owy, niech si? przyzwyczajaj? do otoczenia. A za 2-3 dni mo?esz spróbowa? je bra?, najlepiej w?a?nie zaganiaj?c je do tunela. A jak si? boisz, ?e uciekn?, id? z nimi do wanny (tylko suchej i z zatkanym korkiem), tam mo?esz robi? im wybieg (ja zawsze w wannie zapoznaj? nowe myszy ze stadkiem).

[ Dodano: 2012-02-13, 21:39 ]
Mametchi napisał/a:
To raczej dwie samiczki, s? "tam" identyczne i ogl?daj?c zdj?cia i porównuj?c, wg mnie to samice. Jak b?dzie w ci??y, to trudno, ale w zoologu mówili, ?e mog? przyj?? m?ode (wiadomo, ?e mo?e k?ami?, ale wszystko si? oka?e po jakim? czasie).


Je?li samiczka b?dzie w ci??y, nie oddawaj ma?ych do zoologa. Nie wiadomo, co je potem spotka, a chyba nie chcia?aby?, ?eby twoje mychy trafi?y do klatki w??a. Lepiej zamie?ci? og?oszenie na forum, razem znajdziemy domki.
 
 
 
Perazyna 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 89
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-02-13, 21:39   

My?l?, ?e powoli zaczn? Ci ufa? ale da?abym im dzie? lub dwa ?eby si? przyzwyczai?y najpierw do otoczenia. Wiesz...ju? tyle prze?y?y a Twoja r?ka jest kolejnym stresem :)
Takie dawanie karmy na r?ce jest dobrym sposobem - u mnie si? sprawdzi?. Ale b?d? cierpliwa, nie próbuj ich wyci?ga? na si??.
Ró?nie to z myszami jest ale my?l?, ?e wi?kszo?? w ko?cu zaufa :)
 
 
 
Vika 
Szara myszka



Imi?: Wiki
Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2012-02-13, 21:44   
   Myszy: Klapek i Sanda?


Zuza faktyczny dobry patent z t? wanna, musz? tego spróbowa?. Te? jestem na etapie oswajania, drobnymi krokami powoli. Bardziej p?ochliwa to si? a? trz?sie jak r?k? k?ad? na trocinach i biega jak pershing ehehe. Ale damy rad? ;)
 
 
Mametchi
Szara myszka
Myszki :)



Imi?: Natka
Hodowla: brak
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-02-13, 21:50   
   Myszy: Klusia, Violet


Dzi?ki wszystkim :D Temat o oswajaniu wertowa?am par? razy, i b?d? si? trzyma? rolki, czyli zach?ca? myszk?, by tam wesz?a i wyci?ga? :) Na si?? na pewno nie wyjm?, w ko?cu to jest stworzenie, ma woln? wol? i mo?e wole? klatk? w aktualnej chwili. Ale wanny nie mam :( Czy du?a miska (plastikowa, z której na bank nie wyjd?, bo ma p?askie i ?liskie ?cianki) si? nadaje? Za jakie? 3-5 dni (jak przyzwyczaj? si? do klatki i mojej r?ki no i stres opadnie) mog? spróbowa? je tam wpu?ci?? Mama mi w tym pomo?e ;) Co o tym my?licie? I jeszcze dwa ma?e pytanka: ta mniej odwa?na mysz, jak wk?adam ostro?nie r?k? to tak ?miesznie kwiczy, ona mnie odstrasza? I jeszcze drugie, co mo?e by? smako?ykiem, aby je zach?ca?, taki prawdziwy rarytas?
EDIT: zielonym poprawi?am b??d, jakby co zmieni? kolor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT