AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2011-01-07, 09:04
Zasady prowadzenia hodowli
Autor Wiadomość
Wackowa 
Starszy Myszaty



Imi?: Justyna
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 81
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-01-23, 14:45   

Wielkie dzi?ki za odpowiedzi. Wczoraj mia?am taki ci??ki dzie? a jeszcze jak wesz?am na forum to ma?a za?amka. Teraz wiem ?e by?a nie potrzebna, ale dobrze ze temat poruszony, przynajmniej kto? si? czego? z niego dowie :) Teraz ju? jest dobrze. Mo?e troszk? za szybko z hodowl? wyskoczy?am ale myszki mia?am ju? od 3,5 lat, fakt faktem nierasowe ale wiem co i jak (chodzi o ich ?ycie itp) :) Zreszt? hodowcy na pocz?tek powiedzieli ze mi pomog? :) Nie wiem dlaczego ale wydaje mi si? ?e jako? tak szybciej si? ucz? jak ju? w czym? jestem :) Cz?owiek uczy si? na do?wiadczeniach, czasami na b??dach :) które jak wiadomo s? nieuniknione. Fajnie ze tak walczycie o dobro polskich myszek :) bardzo mnie to cieszy :) pewnie na waszym miejscu te? bym tak zareagowa?a, a co do zak?adania hodowli nie maj?c w ogóle do?wiadczenia, albo w ogóle myszek wcze?niej to rzeczywi?cie g?upota :)
_________________
.::MYSZFY S? KOCHANE::.
 
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-23, 14:48   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Ginger mylisz si? w sprawie psów.
Przynajmniej w Polskim Zwi?zku Kynologicznym suka i pies przed dopuszczeniem do hodowli musz? mie? zaliczone wystawy. Mówimy tu oczywi?cie o tym, ?e po takich psach chcemy mie? rodowodowe szczeni?ta. Je?eli nawet rodowodowa suczka bez statusu hodowlana b?dzie mia?a szczeni?ta to nie b?d? one mia?y po prostu rodowodu i w tym momencie nie s? ju? (w rozumieniu Zwi?zku) psami rasowymi. W?a?nie takim rozmna?aniem zajmuj? si? pseudo hodowle, po psach rodowodowych maj? nierodowodowe szczeniaki. I tu tkwi problem, bo w wi?kszo?ci przypadków hodowca spróbowa? szcz??cia na wystawach, okaza?o si?, ?e jego piesek czy suczka nie spe?niaj? wymogów hodowlanych, lecz mimo to on te zwierzaki rozmna?a i powiela wady.
Nie wiem jak to jest u kotów, ale my?l?, ?e podobnie.
Powsta?y obecnie równie? inne Zwi?zki psów rasowych i ich przepisów nie znam (cho? nie s?dz? by drastycznie si? ró?ni?y od przepisów PZK), lecz mimo wszystko uwa?am, ?e ustalanie statusu jest s?uszne.
Co do myszek ?aden hodowca nie jest w stanie tak naprawd? sprawdzi? czy sprzedaje myszki odpowiedniej osobie, bo przecie? w wi?kszo?ci nie zna jej osobi?cie.
To, ?e rozmawiamy przez internet czy telefon tak naprawd? nie daje gwarancji poznania zamiarów ewentualnego nabywcy myszki.
_________________

 
 
 
Kaprys 
Mysi Rozmówca
hodowla Kaprys



Imi?: Kasia
Hodowla: Kaprys
Wiek: 31
Dołączyła: 28 Lip 2006
Posty: 231
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 17:33   
   Myszy: caaa?a du?a ekipa


Taaaa....zeby tak w zkwp by?o to by by?a sielanka...
Haniu powiecmy sobie szczerze co sie dzieje, ilu hodowców psów rasowych na wystawach stoi pod p?otem wystawy i sprzedaje rasowe "rodowodowe" szceniaki a sa w zwiazku.."odpowiedzialni hodowcy''?
Nie wiem jak d?ugo jestes w zwi?zku, ale przeciez ka?dy wie co sie dzieje...nie jest w zwiazku dobrze, wszyscy sie k?óca, sprzedaja psy na lewo [ bo nie sadze aby sprzedawanie psa przez cz?onka zk pod p?otem wystawy by?o super uczciwe]
Ginger ma pe?no racji...przeciez jakbysmy sie zaczeli bawic w ''statusy'' hodowlane, to jak sobie wyobrazasz rozmnazanie np. grupy marked...w której wychodowac super banded jak Dynamimaus UDANA NAD PODZIW czy FANCY oblivion, czyli co myszka z niepo?aczonym, nie pe?nym nie 2cm na ca?ym ciele równiutkim banded nie mo?e juz byc rozmnazana, przeciez to bezsensu...
Mamy super atmosfere zwiazku PMC, porównujac do ZK ...ale to mia? byc mi?y temat :P
Mog?abym te hodowle które sta?y pod p?otami róznych wystaw powymieniac a nie sa to ma?e hodowle 1suczka...tylko czasem mo?na sie ?dziwi? ?e czo?ówka...poza tym róznego rodzaju korupcja w ZK
a ?eby tego by?o ma?o to ilu sedzów tak naprawde zna sie na rasie, tych prawdziwych mamy bardzo ma?o...( tacy co operuja tylko jedna ocena "doskona?a"), (albo tacy co to mo?na sie z nimi dogadac co do wyniku wystawy :? )...
i tak mamy rewelacyjne myszy w Polsce ale nie mnie o tym opowiadac...
I nie wyobrazam sobie jak Ty sobie wyobrazasz taki statut :| w jakiej formie to w ogóle wydaje mi sie byc bezsensu...bo to nie wyjdzie, takie moje zdanie ale poczekajmy na opinie specjalistów :wink:
_________________
 
 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 19:18   

No pomysl ze statutem dla myszy nie jest dobry i jak sobie przemyslalam sprawe,to rowniez nierealne jest zabronic zalozenia hodowli komus,kto nie wie nic o myszach. Przynajmniej ja nie mam na takie hodowle zadnego pomyslu. Chyba po prostu trzeba to zaakceptowac,nie jest zle.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 19:40   
   Myszy: tak


No, si?? rzeczy jak kto? b?dzie nawala?, to b?dzie ?ama? regulamin i pozostaje go wyrzuci? i tyle. Chyba, ?e wyrzucanie nie jest takie ?atwe... :P
 
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-23, 19:43   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Doskonale wiem jak jest w ZK - nie musisz mi opowiada? 8)
A co do myszek chodzi mi tylko o ich dobro i Zwi?zku, by go udoskanala? i ulepsza? zasady. Czy ja napisa?am, ?e trzeba to wprowadzi?. Przeczytaj wcze?niejsze posty i zobaczysz moje stwierdzenie, ?e to nie wykonalne. Ale to nie zmienia faktu, ?e by? mo?e mia?oby to sens. Na przyk?ad hodowca sam móg?by ustala? status myszy (tak jak jest w szczurach) i na przyk?ad myszki z wyra?nymi wadami lub wg hodowcy nie nadaj?ce si? do dalszej hodowli otrzymywa?by status "pet" a te odpowiadaj?ce wzorcowi i wymaganiom hodowcy status "hodowlany". Nie by?oby to strasznym obci??eniem dla hodowcy, ani dla Zwi?zku a by? mo?e zapobieg?oby cho? cz??ciowo niechcianym sytuacjom.
Zreszt? po co toczy? "walk? z wiatrakami", przecie? i tak wiadomo, ?e nic si? nie zmieni - to by?a tylko i wy??cznie moja refleksja jak mo?na by cho? po cz??ci zapobiec powstawaniu pseudo hodowli.
Do psów nie ma co porównywa? chocia?by z uwagi na liczk? hodowli psich i mysich ( nie mówi?c o wielu, wielu innych sprawach). W ZK wiele rzeczy wymkn??o si? spod kontroli w?a?nie przez uk?ady, uk?adziki, pieni?dze i "psi biznes".
Natomiast póki co PMC panuje nad wszystkim i czuwa nad nami i nie chcia?abym w?a?nie by sta?o si? tak jak z psiarzami. Chocia? jedno dobre, ?e "mysiego biznesu" si? na pewno nie doczekamy.
Liczy?am si? z tym, ?e naskoczycie na mnie, no ale co?..........my?l? ?e warto mie? nowe pomys?y i stara? si? zmienia? co? na lepsze (tak my?l?).
_________________

 
 
 
mysza 
Junior Admin
was kocha xD



Hodowla: Little Foot
Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 660
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 20:00   

Przeciez hodowca i tak informuje nabywce,czy mysz nadaje sie do hodowli,czy lepiej juz jej nie rozmnazac. A nowe pomysly zawsze trzeba rozpatrywac,pewnie :)
 
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-23, 21:34   
   Myszy: wci?? za ma?o...


No dobrze, hodowca informuje - a ten kto? (nabywca myszki nie hodowlanej) i tak j? rozmno?y, i jego myszki b?d? mia?y rodowód i ca?a sprawa ci?gnie si? dalej. A je?eli taka informacja b?dzie zawarta w rodowodzie to ju? b?dzie si? zastanawia? czy mu warto j? rozmno?y? "tak sobie" i by? mo?e cho? jeden na pi?ciu da sobie spokój.
Moim zdaniem warto 8)
A zreszt?.........nie warto la? wod? bez sensu.
_________________

 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-23, 22:40   
   Myszy: tak


hanka napisał/a:
Zreszt? po co toczy? "walk? z wiatrakami", przecie? i tak wiadomo, ?e nic si? nie zmieni

hanka napisał/a:
A zreszt?.........nie warto la? wod?, bez sensu.

Oj, to nie prpozycja ustawy, ?e musisz zebra? ile? tysi?cy podpisów (no, co? w tym stylu), a skorumpowani politycy Ci? olej?... ;) Masz bezpo?redni kontakt z "w?adzami", wiec je?li uwarzasz, ?e warto to pozostaje wymy?la? argumenty oraz g?osy "za" i dr?czy?... ;)
 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2007-01-24, 00:13   

W pracy napisa?am tekst chyba na 3 strony A4 na ten temat, poniewa? porównanie jakiekolwiek naszego klubu do ZK mrozi mi krew w ?y?ach, interesuje mnie kynologia od paru ?adnych lat poniewa? mniej wi?cej tyle lat kupuje psa, hodowa?am koty rasowe i a? dziw kogo mo?na spotka? z kotami i szczeniakami pod p?otem :evil:

W skrócie - wi?kszo?? myszy idzie do hodowców - wi?c si?? rzeczy bez strony internetowej bez uczestnictwa w ?yciu klubu, bez pokazywania si? na wystawach i pokazach - hodowca zginie szybko, bo tylko tak mo?e znale?? dobry dom, tacy ludzie si? wykruszaj? - obserwuje to od 2003 roku..
Na rozmna?anie petów ma?o kto si? decyduje np. z brakiem pigmentów na ogonie i kinkiem, poniewa? na takie "pety - bo jest mo?liwo?? ?e takie po rodzicach sie urodza i mniej wystawowe myszy" si?? rzeczy jest mniej ch?tnych ni? np. na niewystawowe psy.
Tu te? brak pigmentu nie równy drugiemu brakowi pigmentu i analiza rodowodu, czy porada kogo? kto takie myszy rozmna?a? ma sens.
Nie mówie tu. np. o kiepskich banded, z nich zawsze mo?na co? sensownego wyhodowa? co? wykorzysta?, jak si? ma pomys?.
Moim zdaniem ?wiadomo?? hodowców jest bardzo wa?na, mog? oni sprzeda? mysz po jednym mailu, a i mog? dzwoni codziennie przez 2 tyg. do przysz?ego nabywcy, czy te? wpa?? w manie i sprawdza? czy taka osoba nie widnieje gdzie? w spisie terarystów.
PMC jak najbardziej bardzo dobrze dzia?a 2 osoby po?egnali?my, a wczoraj kolejne dwie... :wink:
Dodam tylko tyle, ?e i tak jeste?my najbardziej "konserwatywnym" klubem,
a doro?li cz?sto pope?niaj? gorsze b??dy ni? 15 letnia m?odzie? - nie ogólnie tylko w hodowli.
_________________
 
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-24, 09:59   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Ginger napisał/a:
doro?li cz?sto pope?niaj? gorsze b??dy ni? 15 letnia m?odzie? - nie ogólnie tylko w hodowli.

Jakie? przyk?ady...?
By? mo?e komu? si? one przydadz?.
_________________

 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2007-01-24, 10:06   

Myl? si? w odró?nieniu p?ci, myszki im równie? uciekaj?, s? kryte poni?ej 3 mies, zagryzane przez inne zwierz?ta np. psy etc.
Chyba nie tylko to wywnioskowa?a? z wcze?niejszej wypowiedzi. :wink:
_________________
 
 
 
Mohanah 
Gadu?a Myszaty



Hodowla: MOHANAH
Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 302
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2007-01-24, 18:31   
   Myszy: wci?? za ma?o...


Nie zaznaczy?am swoich wniosków tylko poprosi?am o przyk?ady bo rozmowa ogólnikami jest nijaka :wink:
Doskonale umiem wyci?ga? wnioski z tego co si? dowiaduj? :|
Z tego co napisa?a? to tylko krycie poni?ej 3 miesi?ca to b??d hodowlany, teszta to niestety proza ?ycia i nic wspólnego z hodowl? jako tak? nie ma.

Kat napisa?a?, ?e to nie propozycja ustawy i nie musz? zbiera? g?osów itd......no ale widzisz to ( jak napisa?a Ginger) Zwi?zek "konserwatywny", co mówi samo za siebie.

Dobrze, uwa?am ?e czas zako?czy? temat, jest jak jest i narazie jest dobrze. Nie ma co dyskutowa? skoro dotychczasowe dzia?ania si? sprawdzaj?. To by?y tylko moje przemy?lenia w celu przeciwdzia?ania niechcianym sytuacjom. Mo?e kiedy? si? przydadz?. :wink:
_________________

 
 
 
Ginger 
Mysi Bywalec


Hodowla: Dynamimaus
Dołączyła: 28 Maj 2005
Posty: 174
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2007-01-24, 23:38   

Nie zapewnienie odpowiednich warunków, brak nadzoru/opieki doprowadzenie do ?mierci w skutek zagryzienia czy to przez pomy?ke czy przez lekcewa?enie;
nast?pnie pomy?ka w odró?nieniu p?ci, co za tym idzie wprowadzenie w b??d nowego w?a?ciciela, potem w skutek tego doprowadzenie do nieplanowanej za wczesnej ci??y ma bardzo wiele wspólnego z hodowl? i regulaminem hodowlanym; ew. roszczenia i zdarzenia zawsze mo?na przedstawi? w s?dzie kole?e?skim. :wink:
_________________
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-25, 01:40   
   Myszy: tak


hanka napisał/a:
Kat napisa?a?, ?e to nie propozycja ustawy i nie musz? zbiera? g?osów itd......no ale widzisz to ( jak napisa?a Ginger) Zwi?zek "konserwatywny", co mówi samo za siebie.

Napisa?am to bo nie lubi? dawania za wygan? na wst?pie... ;) (Niekoniecznie w tej sytuacji, tylko ogólnie.) Przewara?liwienie z mojej strony... :)

Co do konserwatywno?ci zwi?zku, to my?l?, ?e dobry pomys? z poparciem wi?kszo?ci pewnie mia?by szanse - tzn. ?e nie jest konserwatywny na tyle, ?eby nie ulega? modernizacjom je?li maj? sens.

Co do danej sytuacji si? nie wypowiadam, bo nie ?yj? w "waszym ?wiecie" i nie wiem jak to na ?ywo wszystko wygl?da/sprawdza si?.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT