AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Testowanie na zwierz?tach
Autor Wiadomość
Perazyna 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 89
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-04-21, 23:29   

Hmm, ja tam nadal naiwnie wierz?, ?e s? laboratoria, w których dobrze traktuje si? zwierz?ta.
A je?li ja kiedy? do jakiego? trafi? to b?d? walczy? o dobre warunki dla maluchów.
Mimo wszystko nie wierz?, ?e wsz?dzie jest myszom ?le. Moja kole?anka z roku prowadzi badania w PNAie na myszach i mówi?a, ?e dba si? o zwierzaczki.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-04-21, 23:30   

Perazyna napisał/a:
a dlaczego uwa?acie, ?e to m?czenie zwierz?t?
Czasem wszystko wygl?d inaczej. Ludzie zak?adaj?, ?e tej myszy dzieje si? krzywda...a mo?e ona zosta?a zmodyfikowana genetycznie jeszcze przed narodzinami i ?yje w pi?knej klatce, jest zdrowo karmiona i ma ogromny ko?owrotek...?


nie przesadza?abym z tymi ?wietnymi warunkami, ale co do reszty si? zgadzam. mo?liwe, ?e ta mysz jest traktowana lepiej od tych wszystkich myszy chocia?by na karm?...

Laraine ja nie odwo?uj? si? do uczu?, a do drabiny ?ycia. Cz?owiek przewy?sza zwierz?ta, to fakt a nie dyrdyma?y, i nie mo?na go stawia? ni?ej od nich.

wolisz te? umrze? na raka lub inn? chorob? ni? przyk?ada? r?k? do cierpienia zwierz?t? wiesz czym s? posklejane prawie wszystkie rzeczy, których u?ywasz? jak powstaj? kosmetyki których codziennie u?ywasz?
dla mnie to pachnie hipokryzj?.
w dzisiejszym ?wiecie niemal niemo?liwe jest nieprzyk?adanie r?ki do cierpienia zwierz?t.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-04-21, 23:33   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Inna sprawa lek na raka, a inna na ?ysienie. A co do stawiania cz?owieka ponad zwierz?tami... Skoro je przewy?sza, powinien to udowadnia? dbaniem o nie :wink:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-04-21, 23:33   

stardust, wiem jakie firmy testuj? kosmetyki na zwierz?tach i nie kupuj? produktów tych firm. Tyle mog? zrobi?.
Poza tym w dzisiejszych czasach s? inne mo?liwe sposoby testowania czegokolwiek, nie trzeba tego robi? na zwierz?tach.

stardust napisał/a:
wolisz te? umrze? na raka lub inn? chorob? ni? przyk?ada? r?k? do cierpienia zwierz?t?


No tu troch? pojecha?a?. Temat nie jest o raku czy innej chorobie, ale o w?osach. I mówi? tylko, ?e dla mnie to jest fanaberia. Rak to ca?kiem inna historia i nie ma co tutaj miesza? tego w jedno.

Poza tym nie rozumiem czemu si? tak strasznie upierasz. Ty masz na to taki pogl?d, ja inny. Ka?dy mo?e mie? swoje zdanie.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Perazyna 
Starszy Myszaty



Wiek: 35
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 89
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-04-21, 23:45   

Wszelkie wprowadzane leki na rynek musz? by? przetestowane na zwierz?tach. Takie s? mi?dzynarodowe wymogi. Najpierw jednak testuje si? wszystko na hodowlach komórkowych. I to nie jest tak, ?e wymy?lony lek podaje si? od razu zwierzakom. Najpierw sprawdza si? jak zachowuje si? cz??? organizmu, organ lub zbiór komórek, je?li dana substancja przejdzie taki test, kolejnym krokiem s? badania na zwierz?tach. Pó?niej przeprowadza si? badania kliniczne na ludziach. Najpierw na zdrowych ochotnikach. Dopiero po przej?ciu tego wszystkiego i pozytywnych wynikach, sprawdza si? skuteczno?? na chorych i dobiera si? dawki.
Lek musi w znacz?cy sposób wp?ywa? na popraw? stanu zdrowia dlatego dodatkowo, dla porównywania efektów stosuje si? równolegle próby z placebo.
Wiem, ?e to trudny i kontrowersyjny temat ale my?l?, ?e cz??? ludzi pracuj?ca w laboratoriach ma serce. Poza tym zwierz?ta musz? by? pod dobr? opiek? ?eby wykluczy? ?mier? z powodu z?ych warunków bytowych.
Czy hodowanie w?osów na myszach jest etyczne? Nie wiem...Ale chcia?abym wierzy?, ?e zwierz?ta nie by?y krzywdzone za ?ycia a jedynie modyfikowane przed nim.
 
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-04-21, 23:48   

uznaj?, ?e ten temat to powód do dyskusji, a nie wyra?enia swojego zdania w jednym komentarzu :>

nie s?dz?, ?eby celem tego eksperymentu by?y w?osy same w sobie, mam wra?enie ?e to ogólnie badania nad genetyka i tego typu sprawami, dlatego nie oceniam tego eksperymentu jako zupe?nie bezu?ytecznego. st?d te? wybieg?am a? do raka.

co do kosmetyków - trudno mi uwierzy? ;) wi?kszos? koncernów które deklaruj?, ?e nie testuj? na zwierz?tach zaopatruje si? w pó?produkty u firm które to robi?. bezsens. nie wnikam, jak bardzo zag??bi?a? si? w ten temat, je?li jeste? w zgodzie ze swoim sumieniem to ok ;)

ja nie próbuje nikogo 'nawraca?', ot uzasadniam swoje pogl?dy w tej sprawie ;)
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-22, 18:31   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


stardust, chyba nie zdajesz sobie sprawy ile zwierz?t odesz?o w ten sposób... wystarczy czasem jeden zastrzyk nie tak wymierzony... gdyby to by?o bezpieczne robili by badania na ludziach... a tak pewnie ?atwiej my?le?, ?e zwierze nie cierpi...
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-04-22, 22:05   

Amazonka napisał/a:
stardust, chyba nie zdajesz sobie sprawy ile zwierz?t odesz?o w ten sposób... wystarczy czasem jeden zastrzyk nie tak wymierzony... gdyby to by?o bezpieczne robili by badania na ludziach... a tak pewnie ?atwiej my?le?, ?e zwierze nie cierpi...

a gdzie ja neguj? to, ?e zwierz? cierpi?
wolisz zgin?? zamiast tych myszy? przecie? nikt nie broni? JAKO? trzeba te wszystkie badania przeprowadza?. nie ?yjmy w wyidealizowanym ?wiecie, nie uratujemy wszystkich zwierz?t. z niektórymi faktami trzeba si? pogodzi? i je zaakceptowa?...
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-04-24, 22:59   

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Polecam obejrze?. Zw?aszcza pierwsz? minut?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-04-24, 23:04   

Ameryki nie odkry?a?.
Testy na zwierz?tach to nieod??czny element dzisiejszego ?wiata, i koniec. ?adne smutki i ?ale tego nie zmieni?.
Wol?, ?eby umar?a mysz, ni? ja. ?ycie.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-04-24, 23:06   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Laraine napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=C-aTfzMtvjk&feature=youtu.be
Polecam obejrze?. Zw?aszcza pierwsz? minut?.


Trafi?a? w samo sedno z tym linkiem...

?winka kropka w kropk? jak moja Asia 8)
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-04-24, 23:07   

stardust, wida? nie obejrza?a? filmiku dok?adnie. Rozumiem, ?e masz na to inny pogl?d, jednak mo?esz to wyra?a? troch? inaczej. Nie podoba ci si? filmik, nic z niego nie wyci?gn??a? - trudno. Nie zamierzam odkrywa? Ameryki, przystopuj troch?.
Filmik wrzucam dla wszystkich, nie tylko dla ciebie. Nie rozumiem twojego tonu.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-04-24, 23:13   

nie musz? stopowa?, bo nigdzie si? nie zap?dzi?am, wi?c prosz? bez nadinterpretacji, szczególnie ?e w pi?mie ton akurat ci??ko okre?li?.
 
 
Biedroneczk4 
Myszomaniak



Imi?: Paulina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 775
Skąd: Zab?udów/Bia?ystok
Wysłany: 2012-04-24, 23:15   

ej ja te? jestem za tym, ?e je?li ju? maj? na kim? co? testowa? to lepiej na zwierz?tach ni? ludziach... tylko jestem za tym, ?eby to si? odbywa?o w godnych warunkach...
_________________
Postanowienie na ten rok?
I?? z wero na randk? :P hihi
 
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2012-04-24, 23:16   

a tam, niech testuj? to na pedofilach i innych zbrodniarzach ^^' niekoniecznie na zwierz?tach XD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT