AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wn?trostwo
Autor Wiadomość
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-05-24, 00:05   

Zenu? napisał/a:
Zenek mial by? panna-okaza? si? wn?trem jednostronnym :grin: .

dobrze, ?e to napisa?a? bo ju? mia?am pyta?, czemu nie mieszka z dziewczynami, skoro to wn?ter:)
Ostatnio zmieniony przez stardust 2012-05-24, 01:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-24, 00:20   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


Nie bardzo rozumiem..to jakby nie by? wnetrem-to móg?by siedzie?? :? .Tym bardziej nie,prawda? :wink: .Niestety-wnetry te? p?odne s?..a szkoda..bo mia?by harem Zenu? mój :) :O)
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-05-24, 01:33   

Zenu? napisał/a:
Nie bardzo rozumiem..to jakby nie by? wnetrem-to móg?by siedzie?? :? .Tym bardziej nie,prawda? :wink: .Niestety-wnetry te? p?odne s?..a szkoda..bo mia?by harem Zenu? mój :) :O)

o ile mi wiadomo to wn?try s? bezp?odne, ale to nie dotyczy tych jednostronnych.
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-24, 10:14   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


I jednostronne i obustronne wn?try z za?o?enia s? p?odne,bo pomimo nie st?pni?cia j?der do moszny-plemniki sa produkowane.Dotyczy to zarówno myszy,szczurów jak i psów.Oczywiscie mo?e zdarzy? si? tak,?e taki ch?opak ma niski poziom testosteronu i amory mu nie w g?owie..lub ilo?? i jako?? plemników jest niezadowalaj?ca jesli chodzi o zap?odnienie-ale zawsze przyjmuje si?-a przynajmniej powinno pryjmowa?-?e taki osobnik jest p?odny.Inna sprawa,?e wn?trostwo mo?e by? przekazywane potomstwu m?skiemu9równie? nie musi-ale przynajmniej w psach-9przypadków na 10-to m?skie potomki w?asnie z wn?trwostwem).Wn?trostwo to nie brak j?dra-to j?dro nie st?pni?te do moszny(worka),przewa?nie umiejscawia sie w jamie brzusznej.Jak najbardziej jest czynne.Niestety-nie usuni?te-prowadzi do raka z czasem.Ale nawet je?li Zenek by?by wn?trem obustronnym-nie by?by z dziewczynami-bo akurat zawarto?ci plemników w spermie to raczej mi w Polsce nie zbadaj?-u myszy :grin:
_________________
Kocham Harrego :)
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-05-24, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-24, 13:44   

Dobre podej?cie, zawsze lepiej zapobiega?, ni? pó?niej si? martwi? ;) u myszy (która nie by?a poddana zabiegowi kastracji) ci??ko mie? pewno??, ?e jest bezp?odny, nawet je?li przez d?ugi czas ?adnej samicy nie zap?odni?, to nie mo?na mie? pewno?ci, ?e niebawem tego nie zrobi.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-05-24, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-05-24, 13:47   

nie musisz mi t?umaczy? co to jest wn?trostwo, bo ja to wiem. wn?try w wi?kszo?ci s? bezp?odne, poniewa? temperatura w jamie brzusznej jest na tyle wysoka ?e uszkadza nasienie. tak sie dzieje u wszystkich gatunków. u wn?trów obustronnych 'ryzyko' p?odno?ci to jaki? 1%, czyli bardzo niewielkie.
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-24, 14:33   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


Jestem ciekawa sk?d takie info,?e tylko 1%. Ale niewa?ne..Ja wiem swoje(a jesli chodzi o sprawy wn?trostwa i p?odno?ci ogólnie-to ok 10lat "wg??biania si?-nie tylko w teorii),Ty swoje.Aczkolwiek nawet 1% p?odno?ci nie powinien by? powodem do uznania,?e mo?na takiego delikwenta trzyma? z samicami..jak równie? wn?trostwo obustronne...To NADAL jest samiec-niekastrowany:).Prawda :smile: ?Jakby ten 1% zadzia?a? w przypadku po?owy moich samic..to 3 by?yby w ci??y :) :)
A mój wn?tr obustronny(pies) sp?odzi? 8 szczeni?t(na usg tyle si? doliczyli?my)-przy jednorazowym kryciu(szczeni?t nie ma-sterylka).
Ale to dyskusja nie na ten w?tek-i raczek nie w tym gatunku(myszy)-z racji niewielkiej ilo?ci bada? przeprowadzanych pod k?tem p?odno?ci ogólnie :lol:
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-24, 14:40   

No w?a?nie, skoro ten 1% niepewno?ci jest, to nigdy nie wiadomo, czy akurat dwóch samic mu si? nie uda zap?odni?. Tyle maluszków szuka domu, ?e nie ma co ryzykowa? ;)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-05-24, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-05-24, 17:16   

jeszcze tylko chcia?am zapyta?, czy w przypadku myszy ca?kowicie odpada kastracja? w ko?cu jak sama wspomnia?a?, to mo?e prowadzi? do mutacji komórek:)
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-05-24, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-24, 17:32   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


Nie odpada..ale ryzyko powik?a?(g?ównie problem z odpowiedni? dawk? narkozy) raczej wyklucza kastracj?.Wiem,?e w Warszawie jest klinika specjalizuj?ca si? w gryzoniach w?a?nie..dzwoni?a tam nasza Pani weterynarz-powiedzieli,?e jak si? upr? to wykastruj? ale nie daj? ?adnej gwarancji,?e "operacja si? uda?a,ale pacjent zmar?".
Tak-niestety-nieoperowane wn?try praktycznie w 95% ko?cz? z rakiem..niestety.Ja osobi?cie nie bed? ryzykowa?a ?ycia Zenka poddaj?c go zabiegowi-zbyt du?e ryzyko utraty Go podczas zabiegu.Je?li pojawi sie rak,b?dzie to dla niego niekomfortowe/bolesne-nasza weterynarz po prostu go u?pi(wiem-jak to brzmi).Ale póki co - Zenek ma si? dobrze-i niech zostanie tak jak najd?u?ej :grin:
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-05-24, 17:59   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


mialam w swojej hodowli wnetry oraz hermafrodyty , zadne z nich nie spowodowaly ciazy u reszty , zanim plec i wnetrostwo zostalo ustalone mieszkaly z odpowiednikiem swoje plci jaki mi sie na owy czas wydawal , z hermafrodyta mialam klopot haha bo najpier widac bylo sutki i mieszkala z samicami a potem wyszly jadra i mieszkala z samcami hehehe , znalazla domek juz nawet nie pamietam u kogo ,w kazdym razie dobry ;)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Zenu? 
M?ody Myszaty


Wiek: 43
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 2012-05-24, 18:39   
   Myszy: Zenu?,Marysia,Prima,Fiona,Greta,Jad?ka,Danusia


A niech tam-najwy?ej ktos wydzieli temat :)
Ja nie mówi? ?e jedno czy obopólny wn?ter jest p?odny lub bezp?odny.Ale to :"dobrze, ?e to napisa?a? bo ju? mia?am pyta?, czemu nie mieszka z dziewczynami, skoro to wn?ter:)"-to mnie totalnie zaskoczy?o,szczerze powiem...Dlaczego?Bo nawet je?li oba jajka nie s? w mosznie-to nadal jest mo?liwo?? zap?odnienia-i nie wiem,po co mia?abym bawi? si? we wró?k? i trzyma? ch?opaka z babami ryzykuj?c ci???...
Lilith-piszesz ?e mia?a? i wn?try i hermafrodyty..i wychodzi mi z Twojego postu-?e po stwierdzeniu tej w?a?ciwej p?ci-rozdzieli?a? wn?try od panienek,tak?
_________________
Kocham Harrego :)
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-05-24, 19:16   

Temat wydzielony, mo?ecie teraz dyskutowa? o wn?trostwie do woli :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-05-24, 19:32   

jest ryzyko, ale bardzo ma?e, to tak jak mo?liwo?? zaj?cia w ci??? przy braniu tabletek anty :> ci??ko powiedzie? co sama bym zrobi?a gdyby mi si? taki myszak trafi?, ale w pierwszej chwili pomy?la?am ?e jednak bym go zostawi?a z babkami w sytuacji gdyby inaczej mia? mieszka? sam jeden:)
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-05-24, 19:33   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


stardust napisał/a:
jest ryzyko, ale bardzo ma?e, to tak jak mo?liwo?? zaj?cia w ci??? przy braniu tabletek anty :>


Tak patrz?c po matkach w wieku szkolnym, to jednak nie takie ma?e 8) No ale niestety, gdyby zamieszka? z kilkoma samicami mia?by jednak spor? szans? przekaza? swoje geny... A gdyby tak mie? pecha i zap?odni?by kilka? Potem pozostaje rwanie w?osów z g?owy :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT