AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to mo?e by??
Autor Wiadomość
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-04, 12:09   

lilith napisał/a:
...lepszym srodkiem bylaby iwermekryna...

Zgadzam si? z lilith. My?l?, ?e przy drapaniu si? myszki, iwermektyna jest podstaw?. Dzia?a na paso?yty zewn?trzne i wewn?trzne. 1 kropelka (nie wi?cej!) na kark co 7-10 dni w zale?no?ci od stopnia inwazji.

Z drapaniem si? myszki ja chodz? do weta, który ma mikroskop i od razu jest wynik. Wet wyrywa par? w?osków z ró?nych miejsc, w tym z okolicy zadrapania. Pod mikroskopem s? pi?knie widoczne np wszo?y i ich jajeczka. Wówczas wet nie dzia?a po omacku, tylko wie co leczy. Iwermektyn? zakrapla si? kilka razy, w odst?pach czasu, bo zabija ona wy??cznie wszo?y doros?e, nie dzia?a na jajeczka. Dlatego trzeba czeka? a? z jajeczek wyl?gn? si? dojrza?e osobniki (ok.10dni) i ponownie poda? 1 kropelk? iwermektyny na kark. Przy du?ej inwazji proces trzeba powtarza? a? do skutku, za ka?dym razem b?dzie lepiej i lepiej :grin:

Kiedy? mia?am myszaka z wszo?ami. Pierwszy wet stwierdzi? alergi? i nie leczy? Wektorka, kaza? tylko usun?? trociny i trzyma? mych? na r?cznikach. To by?a moja pierwsza myszka, uwierzy?am wi?c wetowi, a tymczasem wszo?y rozmno?y?y si? na pot?g?. Gdy rany by?y coraz wi?ksze, to zmieni?am weta. To by?a chwilka, jak nowy wet wyrwa? par? w?osków i wzi?? je pod mikroskop. Diagnoza by?a natychmiastowa - wszo?y, ogromna ilo??. Myszak by? zakraplany 6 razy w odst?pach 7-10 dni, a? wreszcie pod mikroskopem nie by?o nic wida?. Wektorek ca?kowicie wyzdrowia? i ranki si? zagoi?y :grin:

Poszukaj mo?e weta z mikroskopem? Szkoda myszk? tru? lekami, je?eli mia?yby to by? paso?yty. Wszo?y leczy si? prosto i skutecznie. Poza tym nie rozumiem jak wet mo?e poda? tylko 1 dawk? antybiotyku? Antybiotyku nie wolno przerywa?, bo zrobi wi?cej z?ego ni? dobrego :sad:

?ycz? zdrówka :wink:
 
 
 
PlanB 
M?ody Myszaty


Imi?: Rafa?
Hodowla: brak
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 34
Skąd: Braniewo
Wysłany: 2012-07-26, 13:35   
   Myszy: Gumi?


Banda idiotów a nie weterynarzy. By?em u jednego niby mi?y i co? tam próbowa? ale widze ?e chce tylko trzepa? hajs. By?em niedawno u 2 i da? jak?? ma?? to wiedzia?em ?e nie pomo?e. No bo mysz to zdrapuje. Ju? nie wiem co mam robi?. My?la?em ?eby myszce zaklei? to ran? do po?owy ?eby tego nie drapa?a a powietrze dochodzi?o.
Pojad? jeszcze raz to tego pierwszego i zobacze co on tam wymodzi.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-26, 14:04   

Niczym nic nie klej, to nic nie da. I bez przesady ?eby od razu od idiotów jecha?. Nie wiem czy si? orientujesz, ale na weterynarii skupiaj? si? g?ównie na zwierz?tach gospodarskich, psach i kotach. O gryzoniach si? praktycznie nie mówi. Tak?e nie ma co od razu wyzywa?.

Polecani weci z twojego województwa, mo?e masz szans? do którego? pojecha?: http://www.swinkimorskie....wforum.php?f=67
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-26, 14:19   

Najpierw zadzwo? do weta i zapytaj czy leczy równie? takie malutkie gryzonie jak myszki. Pó?niej powiedz jakie s? objawy u Twojej myszki i zapytaj czy maj? mikroskop, aby sprawdzi? czy powodem zadrapa? s? paso?yty np wszo?y

U mnie w ?odzi nie ka?dy wet ma mikroskop, wi?c ja z zadrapaniem chodz? do wybranych wetów, wynik mam na poczekaniu

Jak myszka si? drapie, to ja na pierwszym miejscu stawiam na pasozyty, wi?c mikroskop jest konieczny i kilkakrotna iwermektyna - dziwi? si?, ?e Twoi weterynarze lecz? inaczej - szukaj dalej weta albo od razu popro? o kropelk? iwermektyny na mysi kark (ale nie wi?cej ni? 1 kropelka!)

Na pasozyty ?rodek przeciwzapalny czy antybiotykl nic nie pomog?, do tego antybiotyk w pojedy?czej dawce to dla mnie jest jakie? nieporozumienie
 
 
 
Cathi 
Mysi Rozmówca



Imi?: Cathi
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 253
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-26, 22:28   
   Myszy: Kola, ?apka


I pod ?adnym pozorem nie daj zrobi? myszy zastrzyku. To moja rada od posiadacza myszy a nie do hodowcy. Trudno dobra? dawk? dla myszy.
_________________
Kropka [*], Odetka [*], Amba [*], Atesa [*]
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-07-27, 07:07   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


absolutnie zgadzam sie zCathi, zawsze jako hodowca krzycze wrecz: NIE WOLNO DAWAC ZASTRZYKOW Z IVERMEKTYNY MYSZOM , sa zbyt male , zbyt wrazliwe na ta trucizne , prawie w 99% dawka w zastrzyku grozi smiercia , nie tylko myszom ale mlodym gryzoniom jak szczyry, koszaty itd ( szczur ok polroczny powiniuen przezyc zastrzyk ale tez moze byc roznie )
najskuteczniejsze jest stosowanie naskorne , na wszoly tez pomoga fiprex spray , ale ivermektyna jest skuteczniejsza
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
laciata 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 2 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 398
Wysłany: 2012-07-27, 08:40   

kurcz?, nawet dawanie koniom zastrzyku z ivermektyny jest ryzykowne i podaje si? doustnie bo s? ró?ne pora?enia po tym i dzia?anie jest niesamowicie silne...a co dopiero myszka
_________________
Marzenia si? spe?niaj?, kiedy si? o nich zapomina...
 
 
 
Cathi 
Mysi Rozmówca



Imi?: Cathi
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 253
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-27, 10:08   
   Myszy: Kola, ?apka


Moje 2 zdech?y prawdopodobnie przez to, ?e tego nie wiedzia?am:(
_________________
Kropka [*], Odetka [*], Amba [*], Atesa [*]
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-27, 10:17   

a? nie wierz? :roll: macie weta, który proponuje zastrzyki z iwermektyny? U mnie wet nigdy nie proponowa? takiego cudu, zawsze lej? 1 kropelk? na kark, niektórzy nawet j? rozcie?czaj? i daj? jeszcze mniej

Dlatego wa?ne jest, aby najpierw zadzwoni? do weta i zapyta? czy lecz? równie? myszki

Ja jak chodz? do lecznicy, to zawsze najpierw dzwoni? i pytam, który wet przyjmuje albo pytam, kiedy b?dzie wet o konkretnym nazwisku (bo nazwiska ju? ?wietnie znam i wiem który zajmuje si? naszymi pupilami). Nigdy nie id? do weta bez wcze?niejszego telefonu, aby nie spotka?a mnie smutna niespodzianka braku mysiej fachowo?ci
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-07-27, 12:46   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja jak jeszcze nie wiedzia?am to moje tez dosta?y zastrzyk z tego. Na szcz??cie ca?a 5 prze?y?a, ale teraz bym nie zaryzykowa?a czego? takiego.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-27, 13:59   

sorry, sk?ama?am :oops: u mnie kiedy? myszka dosta?a 2-krotnie zastrzyk z rozcie?czonej iwermektyny, to by?a wyj?tkowa sytuacja, ostatnia deska ratunku -zastrzyk mysi nie zaszkodzi?.
Wcze?niej myszka ta by?a zakraplana iwermektyn? na kark, pó?niej dostawa?a iwermektyn? dopyszcznie, wreszcie dosta?a w zastrzyku - nic jej nie zaszkodzi?o - pewnie zalezy to od mysiego organizmu i od dawek
 
 
 
PlanB 
M?ody Myszaty


Imi?: Rafa?
Hodowla: brak
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 34
Skąd: Braniewo
Wysłany: 2012-08-05, 14:37   
   Myszy: Gumi?


Zajebi?cie *** teraz to mówicie ? Kiedy widz? ?e po nocy mysz ju? ledwo chodzi ? Tak sobie to rozdrapa?a ?e krwawi i ledwo chodzi. Weterynarz w Niedziel? nie przyjmuje a Wy po miesi?cu leczenia mi mówicie ?e nie mo?na zastrzyków. CO JA MAM TERAZ ZROBI? ? ona nie do?yje jutra.
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-08-05, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-08-05, 14:55   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ale, przepraszam, a to nasza wina ?e przez miesi?c czasu nie zosta?o to wyleczone? No chyba nie nasza...

My mo?emy jedynie doradza?. A to jest Twoje zwierze i za jego leczenie Ty odpowiadasz.
 
 
thorstunia 
Starszy Myszaty



Imi?: Agnieszka
Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-08-05, 15:00   
   Myszy: Pixie, Dixie


Ja zrozumia?am, ?e myszka nie mo?e dostawa? zastrzyków z iwermektyny, a tego chyba nie dosta?a. Czy dosta?a? Mo?e jeszcze poszuka? gdzie? w okolicy Braniewa weta, który przyjmuje w niedziel?. Trzymam kciuki.
_________________
za T?czowym Mostkiem biega Kropelka, Tania, Bona, Finka, Hera, Hermi (Hermenegilda), Irenka, Mejbel, Lusia
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-05, 15:31   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


PlanB, gdybys poczytal forum to bys wiedzial to i owo a nie kur................wowal na ludzi !!!!!!!!
forum to nie gotowiec na bolaczki , sluzy tez do czytania zalozonych juz tematow .........;/
litosci .........ledwo kilka postow wczesniej o tym pisalam kolejny raz .........
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT