AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ile karmi? myszki
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-12, 15:30   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-11-02, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-09-12, 19:14   

Frufru napisał/a:
Dlatego np. moje myszy dostaj? karm? w wysokich pojemniczkach ceramicznych [click]. Praktycznie ani ziarenko nie wylatuje przy ich przekopywaniu zasobów. Polecam to rozwi?zanie.


ale ekstra, a to jest miseczka czy co? (tak oryginalnie;) ) moim te? by si? co? takiego przyda?o. Ja karmi? ch?opaków raz dziennie, wieczorem jak wszyscy s? aktywni. Wcze?niej karmi?am ich rano i wieczorem, ale 1) Frank zacz?? ty? i 2) za bardzo wydziwiali i sporo karmy si? marnowa?o. Od kiedy karmi? ich raz dziennie zacz?li te? wyjada? rzeczy, których wcze?niej nie tykali.

IMO za czeste karmienie to b??d, wtedy myszy wybieraj? same najlepsze rzeczy, a wiadomo ?e te 'najlepsze' to nie koniecznie najzdrowsze:)
 
 
martax133 
Starszy Myszaty


Imi?: Marta
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 79
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-09-12, 19:26   
   Myszy: Away from the sun, Gaia, Flo, Czarnula, Chameli


Cytat:
IMO za czeste karmienie to b??d, wtedy myszy wybieraj? same najlepsze rzeczy, a wiadomo ?e te 'najlepsze' to nie koniecznie najzdrowsze:)


Te? tak uwa?am. Je?eli nie maj? tak wiele do wyboru to nie s? takie wybredne. Moje maj? podstawow? karm? ca?y czas, ale nie ma w niej za du?o rzeczy. Raz dziennie, na wieczór dostaj? 'lepsiejsz?' karm? i nie maj? problemów z wybrzydzaniem, bo poch?aniaj? wszystko :P

A co do tych wysokich miseczek to.. nie sikaj? tam?
_________________
Fabulous [']
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-12, 19:38   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-11-02, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-09-12, 19:45   

U mnie myszki dostaj? pe?n? misk? rano. Nast?pnego dnia jest pu?ciutka. Czekam do pó?nego po?udnia i wtedy daj? im ?wie?y pokarm typu: pomidor, ogórek, ser bia?y, chleb, wafel ry?owy itd. Rano nast?pnego dnia dostaj? znowu ziarna.

Takim sposobem z miski znikaj? calusie?kie ziarna. Nic nie zostaje. Mo?e jedynie jakie? kolorowe kulki które znajduj? si? poza misk?.

Gdzie? przeczyta?am, ?e jedna myszka dziennie powinna zjada? 6g ziaren. Kto? to stosuje?:> odmierza? Czy pierwsze s?yszycie?
 
 
martax133 
Starszy Myszaty


Imi?: Marta
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 79
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-09-12, 19:47   
   Myszy: Away from the sun, Gaia, Flo, Czarnula, Chameli


MadziaLena, pierwsze s?ysz? :D Moje chyba ju? dawno przekroczy?y t? dawk? ;d z reszt?... chyba czas przej?? na diet?. Dwie panienki wygl?daj? jakby by?y w ci??y :/ I jak tu odchudzi? dwie, ?eby reszta nie ucierpia?a.. hm -.- xd
_________________
Fabulous [']
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-09-12, 19:49   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja pierwsze s?ysz?, ale gdybym mia?a si? do tego stosowa?... Wpad?abym chyba w nerwic? :lol: U mnie jedz? po prostu tyle ile chc? i nie mam ?adnych problemów. No dobra... Rachel jest ju? szersza ni? d?u?sza, ale tylko ona jedna :lol: Wi?kszo?? panienek ma figury modelek, bo ci?gle oblegaj? ko?owrotki i talerz :smile:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-12, 20:01   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-11-02, 23:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-12, 20:01   

A tak o rozsypywaniu ja bym si? nie martwi?a z trocin sobie tez wygrzebi? ;) troch? ruchu nie zaszkodzi fru fru ja bym chcia?a odkupi? ze dwie miski
_________________
InfinitY ..
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-09-12, 20:03   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Te? nigdy nie wa?? ziaren ;) Mija to si? z celem. Wystarczy ?e wa?? myszy ;)
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-09-12, 20:10   

hm, ja na jednej karmie, nie pami?tam której, przeczyta?am, ?e mysz powinna dostawa? 2% swojej wagi raz dziennie. odwa?y?am to z ciekawo?ci, ale tego by?o strasznie malutko i nie wydaje mi si?, zeby to wystarczy?o. my?l?, ?e takie liczenie nie ma sensu, ka?dy chyba obserwuje swoje zwierz?ta i widzi czy chudn?/tyj? i ile karmy to ju? dla nich za du?o.
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-09-12, 21:10   

Tak tylko rzuci?am informacj? z ciekawo?ci, ja te? nie odliczam nic tylko ?aduj? pe?n? misk? ;)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-12, 21:21   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-11-02, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-12, 21:25   

Ja tam sypi? na oko i co ciekawe jedna jest grubsza druga chudsza grubcio szybko wybiera z michy bardziej konkretne smako?yki ale chdszy w sumie te? z misk? nie jest pok?ucony ale on za to na?ogowo biega biega biega ale i tak zdaje mi sie ?e jset to uwarunkowane genami :twisted:
_________________
InfinitY ..
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-09-13, 09:38   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


martax133, mam ten sam problem :grin: Tequila patyczak, a Splesh to kluseczka :roll: Ja jak robie dziewczyna mala diete, to sypie mniej karmy, a w zamian w klatce laduje swieze siano, a gdy jest sezon to swieza zielenina. Myszy nie narzekaja bo uwielbiaja mojej roboty siano i ziola :smile:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT