AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ile karmi? myszki
Autor Wiadomość
mordin 
M?ody Myszaty


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 22
Wysłany: 2012-09-14, 10:18   

U mnie myszka dostaje miska ziarna kazdego ranka. Do tego jakies swieze warzywa lub owoce wieczorem albo po poludniu.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-14, 23:55   

Sasza286 u mnie jest ta sama zale?no?? od razu wida? komu bardziej ?pieszy si? do miski ;)
_________________
InfinitY ..
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-09-16, 20:49   

Ja si? dopiero ucz? dawkowa? ?are?ko moim panom, ale to wybredne stwory, ?e ho ho! Na pierwszy ogie? zawsze idzie proso (którego dokupi?am im jeszcze na wag?, bo gotowa karma mia?a go bardzo malutko). Pó?niej owies. Skrupulatnie odrzucaj? marchewk? i du?e ziarnka grochu. Wbrew pozorom kukurydza znika pod koniec, s?onecznik w mi?dzyczasie, ale i tak na koniec zostaje najwi?cej... pszenicy. I to mnie martwi, bo pszenica przecie? taka zdrowa! A zawarto?? miseczki wymieniam rano, przed wyj?ciem z domu, chocia? chyba przestawi? si? na popo?udnie, kiedy staj? si? bardziej aktywni.
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-02, 15:37   

Ja moim myszom daj? jedzenie dwa razy dziennie. Odrobink? rano, a wieczorem dosypuj? wi?cej. W ten sposób maj? ?wie?e jedzenie kiedy si? obudz?, czyli wieczorem. Dodatkowo maj? jeszcze kolb?. :)
 
 
thorstunia 
Starszy Myszaty



Imi?: Agnieszka
Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-10-02, 17:48   
   Myszy: Pixie, Dixie


ja te? daj? teraz jedzenie 2 razy dziennie, gdy dawa?am cz??ciej, 2 z moich myszek strasznie przyty?y
_________________
za T?czowym Mostkiem biega Kropelka, Tania, Bona, Finka, Hera, Hermi (Hermenegilda), Irenka, Mejbel, Lusia
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-10-02, 17:54   

nie wyobra?am sobie karmi? 2 razy dziennie albo i cz??ciej ;O wtedy moje myszy ?ar?yby chyba tylko sam s?onecznik i p?atki kukurydziane/owsiane.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-10-02, 18:01   

Aktualnie myszy co rano dostaj? ?wie?? karm? i ?wie?? wod?. Chyba, ?e widz?, ?e jeszcze du?o w miseczce zosta?o, wtedy dostaj? karm? albo pó?niej, albo na drugi dzie? - w zale?no?ci od tego, ile zjedz?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-02, 18:16   

stardust napisał/a:
nie wyobra?am sobie karmi? 2 razy dziennie albo i cz??ciej ;O wtedy moje myszy ?ar?yby chyba tylko sam s?onecznik i p?atki kukurydziane/owsiane.

?wi?te s?owa. Próbowa?am w ten sposób - rano i wieczorem. Znika? s?onecznik i kukurydza, zostawa?a pszenica. No i co? Wyrzuci?? Jedzenie daj? im teraz co rano. Zjedz? najlepsze, zaburczy w brzuszku? Trzeba chwyci? si? reszty. I nie narzekaj?. Raczej obawiam si?, ?e jeden misiak zbyt szybko nabiera boczków :lol: .
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-10-02, 18:56   

Ulala u mnie myszki dostaj? co dwa dni rano dwie miseczki jedzenia: 1. pokarm podstawowy, 2. smako?yki. Pokarm znika ca?kowicie, myszki s? okr?glutkie :) wod? daj? codziennie.
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-02, 19:01   

Je?li to im wystarcza to dobrze :wink: . Zawsze je?li chcia?aby? utrzyma? wi?ksz? higien? w miseczce, mo?esz dawa? mniej jedzenia, a codziennie. Ale to wszystko zale?y przecie? od osobistych preferencji :smile: .
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-10-02, 19:36   

dok?adnie, wszystko te? zale?y od tego, ile dla kogo to "miseczka", bo to dosy? nieprecyzyjna miara jednostek ;) raczej ka?dy widzi, czy jego myszy biegaj? g?odne ;)
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-02, 20:36   

Ja moim sypie na aby dno zakry?o codziennie wieczorem do jednej podstawowy JR Farm do drugiej michy smako?yk ostatnio ró?no?ci herbal pets .
I na dodatek do ?apek krewetka koste?k? ususzonego chlebka p?atka lub co tam wymy?l?
A dostaj? raz i konsekwentnie a? prawie z podstawowym nie b?yszczy pustkami bo ostatnio strasznie przebiera?y i du?o zostawa?o . A w szczególno?ci kiedy jeszcze w klatce kolba wisi :)
_________________
InfinitY ..
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-10-02, 20:36   

Nie ma z tym problemów ;) z higien? w miseczce, bo z karmy podstawowej zjadaj? wszystko i wyci?gam miseczk?. Z drugiej smako?yki sobie dawkuj? :) wybra?am taki sposób karmienia w?a?nie dlatego ?eby znika?o wszystko i ?eby myszy nie wybrzydza?y :) podpatrzy?am takie zachowanie u swojego psa i u myszek si? sprawdzi?o
 
 
thorstunia 
Starszy Myszaty



Imi?: Agnieszka
Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 75
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-10-02, 22:59   
   Myszy: Pixie, Dixie


dla sprostowania: Hermi dostaje pokarm 2 razy dziennie w ma?ych ilo?ciach, gdybym dawa?a wi?cej to zjada?aby za du?o i znów by ty?a. A tego nie chc?. Z reszt? tak poradzi? mi mój weterynarz. Poza tym i tak zdarza si? czasem ?e Hermi nie dojada, a musz? reszt? jedzenia wyrzuci?, bo w misce znajduj? si? jej odchody.
_________________
za T?czowym Mostkiem biega Kropelka, Tania, Bona, Finka, Hera, Hermi (Hermenegilda), Irenka, Mejbel, Lusia
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-15, 15:09   

Ja wod? wymieniam co dziennie po pracy albo przed praca w zale?no?ci o której wstane :) My?le ze trzeba dba? o to aby mysia mia?a zawsze swierza wod? w poidelku za to co do jedzenia to daje co 2 dni mimo i? widz? ze jeszcze maja to i tak im dosypuje No chyba ze widz? ze juz sie usypuje to przestaje ale myszki lubi? zwierze jedzonko :) Mam 17 pojemników z myszkami i 3 ze szczurkami wi?c praktycznie nigdy mi sie nie nudzi a osobi?cie uwielbiam im sprz?ta? i sie na nie gapic wiecznie :)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT