AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Do??czenie oseska?
Autor Wiadomość
Kowusia 
Starszy Myszaty


Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 63
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-04, 11:02   Do??czenie oseska?
   Myszy: Lukrecja, Rozalka


Moja kole?anka znalaz?a ostatnio 3 oseski w worku przywi?zane do ?mietnika ( :mad: ) myszki z czego 2 ?yj? ale ta 1 by?a ju? zdech?a. Nie wiemy co robic. Czy mo?na do??czyc malucha do starszych a one by sie nim zaopiekowa?y? (P.S: Jak pisa?am o mojej myni to napisali?cie, ?e ma "obci?gni?te" sutki przed mlode (tak tak,... ca?a historia dzi?ki cioci)... My?licie, ?e mo?e moja mog?a by jej te ma?e wykarmic?
Zapomnia?am dopisa?, ?e kole?anka ma w domu 3 myszki. (wszystkie samiczki)

Prosze o piln? pomoc!!
_________________

Zwierzaki:
Myszki - Lukrecja i Lawenda [*] [*]
?winka morska - Frytka
Agama Brodata - Leon
 
 
Weronika 
Starszy Myszaty
*__*



Imi?: Weronika
Wiek: 27
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2012-07-04, 12:51   
   Myszy: Megan i Mascha


Nie do??czaj do mych bo mog? maluchów nie przyj?? i stanie si? im krzywda.
Je?li chcecie je uratowa? czeka was masa ci??kiej pracy i niewysypianie si?.
Co 2 godziny dawa? mleko dla kotów przez strzykawk? albo na palec ?eby zassa?y i masowa? brzuszek te? co 2 godziny patyczkiem do uszu namoczonym w ciep?ej,NIE GOR?CEJ wodzie .
_________________
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-07-04, 13:12   

Samica obecnie nie karmi?ca w du?ym stopniu mo?e zagry?? ma?e innej samicy. Ew si? zaopiekowa? i ogrzewa? ... jednak co z tego je?li na 100 % ju? nie ma mleka.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-04, 14:38   

Skoro twoja samica by?a w ci??y ju? dawno, to i tak ich nie wykarmi, bo nie ma czym.
Spróbujcie same je wykarmi?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Saris 
Starszy Myszaty



Imi?: Alicja
Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2012
Posty: 68
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-04, 15:18   
   Myszy: Lili, Didi, Je?ynka i Pip TM [*] Karmen i Tofi [*]


Podpisuj? si? pod rad? Weroniki. Mleko mo?na te? podawa? z cienkiego p?dzelka i jest to chyba najwygodniejsza forma, bo strzykawk? ?atwo przesadzi? z naciskiem. Niektórzy praktykuj? karmienie z wacika, albo patyczka do uszu (robi? tak Gerald Durrell przy odchowie ma?ych wiewiórek), ale maluch mo?e si? nim ud?awi?. I pami?taj o lampie nagrzewaj?cej!
_________________
Moje ma?e - http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=9574
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-04, 15:54   

Mleko najlepiej podawa? przez pipetk? :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Kowusia 
Starszy Myszaty


Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 63
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-04, 22:36   
   Myszy: Lukrecja, Rozalka


Dzi?kuj? za odpowiedzi, lecz niestety... Ju? chyba wiecie co si? sta?o. Zaraz po napisaniu postu polecia?am do kole?anki d?ugo siedzia?y?my przed kompem ale nikt nie odpisywa? (post napisany o 11 co?, a pierwsza odpowied? o 13..). By?ysmy skazane na w?asn? r?k?.. Maluszki mia?y mo?e z 2 dni. Nie by?o szans, nie by?o czym zby ogrza? tylko jaka? marna lampka i husteczki.. Jednego na 'spróbk?' postanowily?my da? mojej Rozalce,,, By? spokój przez jakie? 20 minut, no to ju? ?wi?towanie. Kole?anka posz?a do apteki, ja do kibelka, wracam z klopa - g?owa odgryziona. :m:(: No pomidor a? si? porycza?am na ten paskudny jak i straszny widok! :m: Druga nam zosta?a ale przed chwil? zdych?a cho? mleko dosta?a. Widac ?e by?a s?aba...

Dla myszek [*]

[ Dodano: 2012-07-04, 22:40 ]
Zastanawiam sie za kumpel? dla moich my? bo prze? nigdy w stadzie za du?o... 8)
A mo?e uratuj? jakom? z karmówki :shock: !!! ??? 8)
_________________

Zwierzaki:
Myszki - Lukrecja i Lawenda [*] [*]
?winka morska - Frytka
Agama Brodata - Leon
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-05, 09:02   

ja tego nie rozumiem, skoro nie wiedzia?a? i zapyta?a?, to czemu ostatecznie do??czy?a? oseski na w?asne widzimisi?? Poza tym na forum masz temat co si? robi z oseskami. Tak ci??ko by?o poszuka?? Ale nie, "ja wiem lepiej, to ja zrobi?". I nie t?umacz si?, ?e nie by?o odpowiedzi (przez ca?e dwie godziny :roll: ) bo to ?mieszne. Jeste? kolejn? osob?, która zamiast pomy?le? pisze post na forum, a potem robi co chce. Dla mnie skrajna g?upota.
Dla mnie powierzanie Ci zwierzaka to jedna wielka loteria, bo patrz?c po tej sytuacji, to pr?dzej obskoczysz wszystkie fora nim co? w?a?ciwie zrobisz. Pora?ka...
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Kowusia 
Starszy Myszaty


Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 63
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-05, 12:01   
   Myszy: Lukrecja, Rozalka


W?adzia sta?y?my ca?y czas we dwie przy i rozdzelalysmy jak co?. NIE BY?O CZASU na obskakiwanie fur. Rozalcia wzi??a delikatnie i po?o?y?a do gniazdka, po czym zacz??a grza?. po 20 minutach nie wiem czemu zagryz?a. Bo?e macie do mnie pret?sj?, ale ja cho?bym niewiem jak chcia?a czasu nie cofn?! :cry: Nie wyzywajcie mnie tak, licz? si? intencje. Mo?? si? okaza?, ?e i tak by nie zy?y gdyby ich Magda nie zobaczy?a.
_________________

Zwierzaki:
Myszki - Lukrecja i Lawenda [*] [*]
?winka morska - Frytka
Agama Brodata - Leon
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-07-05, 13:06   

gadasz g?upoty i g?upot? wielk? zrobi?a?. doinformuj si? o zwierz?tach którymi chcesz si? zajmowa?, a dopiero potem faktycznie si? nimi zajmuj, mo?e wtedy nie u?miercisz ju? ?adnego malucha.
smutne.
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-05, 13:47   

Kowusia, nie jojcz...tyle samo zaj??oby Ci wpisanie has?a w wyszukiwark?, co wpisanie posta, móc to chcie?, ale najlepiej zrobi? po swojemu, mo?e to okrutne, ale lepiej jakby?cie ich nie znalaz?y.
Tak jak pisze stardust, gdyby? mia?a podstawow? wiedz? o myszach, to wiedzia?aby? przynajmniej, ?e myszy si? najpierw ??czy na nautralnym gruncie, a nie wrzuca wszystkie do klatki.
Nawarzy?a? piwa to je wypij. Piszesz, ?e licz? si? intencje. Nie. Liczy si? podstawowa wiedza. Nie jeste? od wczoraj na forum. I nikt Ci? nie wyzywa. Tylko najpierw si? my?li, potem robi.
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
Ostatnio zmieniony przez W?adzia 2012-07-05, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-05, 14:21   

Kowusia napisał/a:
Zastanawiam sie za kumpel? dla moich my? bo prze? nigdy w stadzie za du?o... 8)
A mo?e uratuj? jakom? z karmówki :shock: !!! ??? 8)


Nie masz odpowiedniej klatki, nie masz odpowiedniej wiedzy, bierzesz myszy z zoologa... b?agam ci?. Najpierw si? dokszta??, potem my?l o wi?kszej ilo?ci zwierzaków.

A tego co zrobi?a? nie komentuje... Wystarczy?o zajrze? na stron? g?ówn?, wystarczy?o przeczyta? jeden z kilku tematów takich jak ten na forum, gdzie znalaz?aby? odpowied?, a nie leniwie czeka? na to, a? kto? ci tu odpowie.

Nie rozumiem - po co ??czy?y?cie? Po co? Przecie? ta samica nie mia?a, nie ma mleka! Jak wi?c mia?a wykarmi? malucha? Czym? My?lenie naprawd? nie boli...
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-05, 14:27   

Laraine, gdyby kowusia zaczeka?a na odpowiedzi, to by by?o ok, ale jak czyta?a?, da?a posta, a i tak zrobi?a wd?ug w?asnego uznania :roll:
I teraz p?acz, bo si? sta?o.


Laraine napisał/a:
Nie masz odpowiedniej klatki, nie masz odpowiedniej wiedzy, bierzesz myszy z zoologa... b?agam ci?. Najpierw si? dokszta??, potem my?l o wi?kszej ilo?ci zwierzaków.


Popieram w pe?ni.

Kowusia nie masz wiedzy, wi?c nie testuj jej na zwierz?tach, bo tylko im szkodzisz.


szkoda s?ów.



PS. za?o?y?a? bloga o opiece nad myszami i nawet nie postara?a? si?, aby zawrze? tam rzetelne informacje. Je?li chwalisz si? nim kole?ankom, to nie b?dzie mnie dziwi? kolejny post z serii "b?agam pomocy".
Nie wyci?gasz wniosków i nie przyswajasz wiedzy, wi?c mo?e sobie lepiej odpu?ci? "pomaganie" innym?



a teraz gratlacje...

Twoja wypowied? z tematu o oseskach do odkarmienia:


Cytat:
O-bo-?e !!!! Czytam od pocz?tku i po pierwsze - mam gekona i NIE wolno mu podawa? osesków! Masz te zwierzaki tylko po to, ?eby "odb?bni?" ale w ogóle ma?o o nich wiesz! Naprawd? Google nie gryz?.. Zanim co? zrobisz przemy?l x5, a najpierw w ogóle sprawd?, czy na pewno mo?na to zrobi?.. Po drugie, to s? myszki mo?e tygodniowe! Takie przecie? trzeba co chwile karmi? i masowa?! Jak by?e? bobasem to mama Cie jako? nie ola?a, a ty te malce zabra?e? si?? od matki, po to, aby da? je gekonowi, który nie mo?e ich je??. Gdyby? przed kupnem poczyta? to by? si? o tym dowiedzia? i mo?liwe, ?e te mysie by?by teraz z matk?.

KREW MNIE ZALA?A JAK TO CZYTA?AM



przygania? kocio? garnkowi co?
a tak poza tym, mia?a? dok?adnie tam napisane, co robi? z oseskami.
Zrobi?a? jak chcia?a?.
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Weronika 
Starszy Myszaty
*__*



Imi?: Weronika
Wiek: 27
Dołączyła: 05 Maj 2012
Posty: 60
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2012-07-05, 14:42   
   Myszy: Megan i Mascha


Kowusia napisał/a:
Nie wyzywajcie mnie tak, licz? si? intencje.


Ale nikt ci? tutaj nie wyzywa.Po prostu takie zachowanie jest lekkomy?lne.

Laraine napisał/a:
Kowusia napisał/a:
Zastanawiam sie za kumpel? dla moich my? bo prze? nigdy w stadzie za du?o... 8)
A mo?e uratuj? jakom? z karmówki :shock: !!! ??? 8)


Nie masz odpowiedniej klatki, nie masz odpowiedniej wiedzy, bierzesz myszy z zoologa... b?agam ci?. Najpierw si? dokszta??, potem my?l o wi?kszej ilo?ci zwierzaków.


Dok?adnie tak.Popieram ca?kowicie.
_________________
 
 
 
Kowusia 
Starszy Myszaty


Imi?: Paulina
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 63
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-05, 23:18   
   Myszy: Lukrecja, Rozalka


Dobra okej. Mój b??d powiem jeszcze tyle, ?e próbowa?am j? broni? ale jak na mnie wszystko spad?o mo?e teraz powiem wszystko od pocz?tku poczynaj?c od zaniesienia ma?ych do chaty.
Kole?anka ma na imie Magda, ja Paulina b?d? pisa? P lub M.

M - podaj mi te malutkie
P podaje.
M - No to daj t? twoj? by?? mamu?k? - t? spokojn?
P- no masz, masz my?lisz ?e si? ni? zaopiekuje i bedzie ok?
M- Co ma si? sta?, pewnie si? zaopiekuje jak mia?a niedawno m?ode.
P- No ok. To ty we? pilnuj ja lec? do po mleko. (jak by?am to nie mieli to musia?am do drugiego)

Po 10 minutach telefon do mnie

"S?uchaj wzi??a ukopa?a gniazdko trocin wrzuci?am troch? chusteczek i ogrzewa."

No to uradowana lec? po to mleczko. Wracam do cha?upki i tu telefon od Magdy:

"Przylatuj - zagryz?a"

Jak si? wk.....'' urzy?am :mcenzura: to j? tak opieprzy?am, ?e si? pok?óci?y?my na dobre wzi??a 'swojego' oseska do chaty kaza?a da? mi to mleko co kupi?am.

Nast?pnego dnia dzwoni? do niej jak m?ody..

M - Zdech?, a mu da?am przecie? ?arcia...

:cry: :m:/: :m:/: :m:/:

Jesli kto? nie wierzy, a co? mu da jak przysi?gn? na moje wszystkie mynie to ma tu moj? przysi?g?:

Przysi?gam na wszystkie moje ma?e skarbki, ?e tak by?o.

Samolubna dziewczyna niedoceniaj?ca niczego. Ca?? win? chcia?am zwali? na siebie, ale nie my?la?am, ?e mi si? tak oberwie. W?adziu, a Ciebie z kolei przepraszam za moj? przem?drza?o?? - chcia?am si? zwyczajnie popisa? - zachowalam si? jak ma?e dziecko. Wybacz mi. Nie miejcie do mnie pretensji, ja wiem, ?e jest w tym moja wina i dla tego po nocy nie ?pi?! :m:(: Wiem, ?e to nie Was powinnam przeprosi?, ale pomimo wszystko przepraszam. wiem, ?e mog?am tu waszych rad pos?ucha? i chocia?by napisa? do do?wiadczonego gracza na pw.

Napisze mi kto? jak mo?na usun?? konto?

[ Dodano: 2012-07-05, 23:27 ]
No wybaczcie, ale Wy w ogóle wiecie jak? ja mam klatk??

Mam dun? alexa - http://allegro.pl/super-k...2444670513.html
_________________

Zwierzaki:
Myszki - Lukrecja i Lawenda [*] [*]
?winka morska - Frytka
Agama Brodata - Leon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT