AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
porz?dki-nabor ochotnikow
Autor Wiadomość
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
  Wysłany: 2012-07-18, 09:22   porz?dki-nabór ochotników

chcia?am si? tutaj "wy?ali?" do w?adnych tego forum.
Otó? boli mnie jedna rzecz.
Tematy s? strasznie poza?miecane, szczególnie te zbiorcze.
Ostatnio poszukiwa?am informacji o guzach i naprawd? szlag mnie trafi? podczas przegl?dania.
Wi?kszo?? postów jest
typu "b?agam pomocy-id? do weta", dalej ?wieczki dla myszek,
stado niedzia?aj?cych linków, a w efekcie na 43 strony tematu w sumie nie znalaz?am tego co potrzebowa?am. Tym bardziej, ?e temat zatytu?owany "guz, mo?liwe przyczyny...bla bla".
O tym by?o jak psu na lekarstwo.
To samo w dziale rozmna?anie. Na X postów o rozpoznawaniu ci??y tylko garstka ledwo co przydatnych postów, pomijam ju? offtop na dwie strony.

kiniaczek31 w dziale "nasze ?ale" poda?a cytat z innego forum (podobno mia?o by? o tym forum)
"i w ogóle przydatnych info to tam tyle,co mysz nap?aka?a."


niestety, ale musz? si? z tym po cz??ci zgodzi?.
Jest wiele w?tków, gdzie po kilku stronach odechciewa si? czyta?, bo naprawd? ci??ko co? znale??.
Ja wiem, ?e zapanowanie nad spo?eczno?ci? to ci??ka robota.
I jak najbardziej tego nie krytykuj?, bo ka?dy ma prawo pisa? i wiadomo, ?e forum to nie encyklopedia, gdzie wszystko b?dzie pouk?adane jak sardynki w puszcze z dok?adno?ci?, co do ?uski.
Ale... :)

I tu mam ma?? propozycj? do przemy?lenia dla wszystkich.
Mo?e mo?naby "powo?a? sztab" pasjonatów forum razem z w?adnymi , którzy by si? podzielili na poszczególne dzia?y i zrobili esencj? z tematów?
Chodzi mi o co? takiego jak zrobi?am w mysiej apteczce:
pierwszy post-tylko i wy??cznie informacje dotycz?ce danego tematu, który jest aktualizowany o najnowsze informacje, a pod spodem dyskusje, pytania, ba! nawet offtopy.
To by naprawd? u?atwi?o ?ycie.
Bo przekopywanie si? przez x postów, ?eby wy?uska? jedn? informacj? mo?e zniech?ci? ;)

co o tym s?dzicie?

EDIT:
poniewa? pomys? si? przyj?? i mamy ch?tnych poni?ej wstawiam list? "czesaczy" i ich zakres :D
Je?li kto? chce jeszcze pomóc, prosz? dopisa? si? do tematu


__________________

furburger: zabawki i wyposa?enie
w?adzia: choroby
martax133: ?ywienie - co mog?, czego nie mog? myszy je??
zuza911:??czenie myszy, oswajanie
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-07-18, 14:30, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-07-18, 09:34   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mi si? pomys? podoba. Bo fakt faktem, czasem ci??ko co? odszuka?.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-18, 10:35   

A mo?e kto? na ochotnika chcia?by napisa? artyku?y? O chorobach poszczególnych, post?powaniu przy chorobach, o ??czeniu samic, o ??czeniu samców itd?
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-07-18, 10:38   

na forum pami?tam, by?y robione ju? podobne porz?dki ale bardziej z doklejaniem ró?nych tematów do siebie, tych wa?nych rozbudowywanie, ustawianie ich na górze w ka?dym otwartym dziale (,,wa?ne tematy"), itd, itp. Co do samego pomys?u, mo?e i nie jest z?y, chocia? nie wiem ilu osobom by si? chcia?o w takie co? bawi?. To jest forum, niestety jak to na forach trzeba si? naszuka?, ?eby co? znale??. I tak w?adze tego forum staraj? si? u?atwi? to do maksimum.

No i jest jeszcze jedna wa?na kwestia...
Cytat:
pierwszy post-tylko i wy??cznie informacje dotycz?ce danego tematu, który jest aktualizowany o najnowsze informacje


Nie ka?demu mo?e si? to podoba?, ?e kto? usuwa np cz??? jego postu. Forum jest by wyra?a? swoje opinie, a ?e si? w nich dodaje równie? swoje zdanie czy jakie? pogl?dy to nie oznacza, ?e mo?na je wywali? do kosza i zostawi? tylko najwa?niejsze fragmenty posta. Takie troch? kontrolowanie. Wiele osób ju? nie korzysta z tego forum i nie wiesz czy by si? to tej osobie podoba?o, ?e jej posty s? zmieniane jeszcze bez jej wiedzy. ;)
Ja osobi?cie nie mam nic przeciwko ;P ale chodzi mi, ?e nie wiem chyba tu chodzi o wolno?? s?owa xD albo co? takiego ;D No chyba, ?e ja co? ?le zrozumia?am to sorka :P
Ogólnie jestem za skoro to Wam ma jeszcze bardziej u?atwi? korzystanie z forum, ale wola?am napisa? powy?sz? kwestie, bo to chyba te? wa?ne.
No i nie wiem, mo?e to przez wakacje, a mo?e nie... na forum jest znacznie mniej aktywnych osób z tego co widz?, ni? kiedy?, a dla ma?ej grupy u?ytkowników nie wiem czy komu? by si? chcia?o w to bawi?. ;) No i temató takich jest na prawd? sporo, wi?c zaj??oby to troch? czasu. :)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-18, 10:51   

dzi?ki za posta Luis :)
wi?c tak:

Luis napisał/a:
To jest forum, niestety jak to na forach trzeba si? naszuka?, ?eby co? znale??


tyle, ?e jak pisa?am, w wi?kszo?ci dzia?ów na X postów przydatne jest kilka, a ?eby do nich tafi? trzeba si? przekopa? przez x stron offtopów, ?ali, poganiania do weta i nieaktywne linki.
Poza tym je?li ju? podtrzymywa? stereotyp, to czemu nie mo?e by? on bardziej przyjazny?


Luis napisał/a:
Nie ka?demu mo?e si? to podoba?, ?e kto? usuwa np cz??? jego postu


a kto mówi o usuwaniu?
nigdzie nie napisa?am ?eby usuwa?, edytowa?, wycina? posty ;)

Luis napisał/a:
No chyba, ?e ja co? ?le zrozumia?am to sorka


dok?adnie, wszystko przekr?ci?a? :P

Zajrzyj w temat w dziale choroby np. "mysia apteczka"
wszystko jest w pierwszym po?cie ?acznie z nikami osób, które dopisa?y propozycj?,
informacje zosta?y po prostu skopiowane do pierwszego posta, a reszta ?yje w?asnym ?yciem, ba nawet mam tam offa! :eek:


Luis napisał/a:
a dla ma?ej grupy u?ytkowników nie wiem czy komu? by si? chcia?o w to bawi?. No i temató takich jest na prawd? sporo, wi?c zaj??oby to troch? czasu.


poczu?am si? zdyskryminowana :P
sama jestem w tej ma?ej grupie, a zauwa?, ?e osoby ci?gle dochodz?.
Czemu by nie zrobi? forum bardziej przejrzystym?
Wiem, ?e to by zaj??o sporo czasu, ale...mamy wakacje, wi?c mo?e kto? z u?ytkowników b?dzie mia? czas i ch?? po?wi?cenia go tak samo dla siebie jak dla innych.

Dlatego jestem ciekawa co o tym inni s?dz? 8)
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-07-18, 10:55   

Aha, czaje. Czyli chcesz najwa?niejsze rzeczy skopiowa? do pierwszego postu, a reszta niech sobie b?dzie co jest? Dobrze teraz kumam? :D bo je?li tak to fajny pomys? ^^
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-18, 11:09   

Luis, ooo to to to!
Po porstu zrobi? esencj? w pierwszym po?cie, a jak kto? ma ochot? to niech dalej czyta :)
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-18, 11:16   

No to w ko?cu i ja za?apa?am :) nie ma sprawy, mo?emy co? takiego zrobi?. Ja si? zajm? edycj?, ale kto? musi mi pomóc w wy?apywaniu w tematach tych najwa?niejszych informacji.

Trzeba zebra? ochotników i zrobi? podzia? - kto jaki dzia?/temat b?dzie przeszukiwa?.
Póki co wszystkie zamkni?te tematy wywali?am do kosza, ?eby stron by?o mniej.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-18, 11:24   

Laraine, no to super! mo?e te? do?? "m?tnie" napisa?am ;)

poniewa? przebrn??am przez ca?y temat o guzach i zdj?ciach samic w ci??y, mog? si? zg?osi? na ochotnika do tych tematów ;)


nie wiem, za?o?y? nowy temat, czy zedytowa? ten, ?eby ludzie mogli si? zg?osi? i okre?li? dzia??
trzeba by jaki? szablon odpowiedzi zrobi?, np:


dzia?: choroby
temat: guzy
opiekun dzia?u: w?adzia
Laraine, pomó? :eek:

ah i jeszcze proponuj? po przeczesaniu tematu, je?li zajdzie taka potrzeba, ukierunkowa? mu temat, czyli np.: moja mysz si? drapie, co robi????? na: drapanie, ?wi?d etc.
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-18, 11:29   

Mo?na to tutaj zrobi?, nie trzeba chyba nowego tematu zak?ada? :)
I jak najbardziej jestem za zmian? nazwy tematu na bardziej pasuj?c?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-07-18, 11:37   

Ja mog? te? pomóc w tym wy?apywaniu wa?nych info. Co nie co jeszcze pami?tam na temat myszek ;D Wi?c mo?e si? zdam do czego?. Tylko pomaga? mog? wieczorami, bo aktualnie pracuj? w 3 pracach ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-07-18, 11:39   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja ch?tnie pomog? na dobry pocz?tek np. w ??czeniu samic/samców i zalet samic/samców (co? tam gdzie? jest takiego). Poza tym fajnie by by?o zrobi? list? owoców/warzyw/zió?/?róde? bia?ka, które mo?na mychom podawa?, bo takie informacje te? ci??ko znale?? :wink:
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-18, 11:41   

Luis, który temat mog?aby? "przeczesa?" ? :)
Dzi?ki Marta za zg?oszenie, im wi?cej r?k do pracy tym lepiej :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-07-18, 11:51   

W?adzia, za pierwszym razem w ogóle nie rozumia?am o co chodzi, ale po wyt?umaczeniu mi si? podoba :) niestety w tym wam nie pomog? bo zupe?nie nie wiem jak to si? robi. Ale powodzenia z tym dobrym pomys?em. Krytyka innych zrobi z tego forum najlepsze :D
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2012-07-18, 11:51   

Widz? ?e temat za?apa?, super! zedytuje tylko opis ze szukamy ludzi do pomocy :)
_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT