AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kasumi
2016-03-15, 11:47
Przezi?bienie
Autor Wiadomość
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-09-18, 20:59   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


ale przesiadki i stanie na przystanku oko?o 15-20 minut (czekaj?c na drugi autobus) nie wiem, czy zrobi?oby jej dobrze. bo niestety nie mam bezpo?redniego autobusu do tego weterynarza, a troche si? tam jedzie.
mimo wszystko mam nadziej?, ?e jako? uda mi si? tam dotrze? :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 21:01   

trampka, no ale dobrze zapakowany transporter wystarczy, ile by to nie trwa?o. Serio, nie martwi?abym si? tak je?li tylko z g?ow? si? zabra? za pakowanie mychy. :)
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-18, 22:06   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Trampka, naprawd?, mo?esz spokojnie z ni? jecha?, tylko zapakuj transporter, ?eby jej tam nie wia?o.
_________________
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-10-07, 16:36   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


Je?eli tylko b?dzie jutro mój wet to pojad? na pewno :wink:

[ Dodano: 2013-09-19, 16:51 ]
uda?o mi si? za?atwi? transport, pojecha?am i na szcz??cie trafi?am na "mojego" weta :grin: jeszcze raz os?ucha? ma??, stwierdzi?, ?e w dolnych drogach oddechowych (chyba, ?e co? przekr?ci?am) nie ma szmerów. dosta?am antybiotyk (roztwór), który mam dodawa? do poid?a :) jak zwykle nie mam pami?ci do nazw, ale zaczyna?a si? na "e" ;) za tydzie? kontrola.

EDIT:
czy?by powtórka z rozrywki? tak szybko...? :roll: min?? tydzie?, mo?e troche wi?cej, a Hela znowu zaczyna. nie traci na wadze, nawet przyty?a. jutro jade z ni? jeszcze raz. czy to mo?liwe, ?e tydzie? podawania tego antybiotyku to by?o za ma?o?
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 16:39   

Mo?liwe. Pewnie dosta?a? enrofloksacyn? (Enroxil). Bywa, ?e albo dawa?a? za krótko, albo ma?a z?apa?a co? innego. Albo antybiotyk by? za s?aby.
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-10-07, 16:45   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


dosta?am erytromycyne. dostawa?a 10ml na 10ml wody, zmieniane co 24h, ale nie wypija?a wszystkiego w ci?gu dnia. mo?e dlatego za krótko.
z czystej ciekawo?ci - jak podaje si? enrofloksacyne? do pyszczka czy np. poid?a?
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-07, 17:08   

wszelkie leki najlepiej podawa? do pyska. Enro jest albo w tabletce albo w p?ynie (jako roztwór) do podawania insulinówk?. Czasem te? w zastrzykach.
W poidle jak wiele osób ju? pisa?o, nie ma mo?liwo?ci okre?lenia ile mysz wypije, a dodatkowo lek w wodzie po jakim? czasie traci swe w?a?ciwo?ci.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 17:10   

trampka, teoretycznie antybiotyków, które s? w postaci tabletek nie powinno si? w ogóle dawa? do poid?a, chyba ?e masz pewno??, ?e mysz wypije j? w ci?gu godziny. Potem lek si? wytr?ca i traci swoje lecznicze w?a?ciwo?ci.

Enro mo?na podawa? z zastrzykach lub z wod? do pyska (okruszek tabletki, dok?adnie 1/40 na ok. 30+ gramow? mysz). Najskuteczniejsze s? zastrzyki bo masz pewno??, ?e organizm przyswoi pe?n? dawk?.

EDIT:
No, Kasumi, kochanie moje mnie wyprzedzi?o. : D
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-07, 17:16   

Ty za to, Fru, rozwin??a? to co ja napisa?am w wielkim skrócie ;)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-10-07, 17:20   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


przy wymianie zawsze sprawdza?am, ile wypi?a "wci?gaj?c" z powrotem do strzykawki i wychodzi?o, ?e pi?a zazwyczaj troche wi?cej ni? po?owe. mo?e jutro przepisze mi co? innego.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 17:27   

Najpewniejsz? metod? do pyska jest podanie dok?adnie tyle ile trzeba. A je?li mysz grymasi to np. na ?y?eczce serka waniliowego czy co tam Twoja mysz lubi szczególnie. Cho?by kapka miodu. :)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-02-14, 15:31   mysi zestaw do inhalacji

maluchy si? rozgada?y, ?wierkanie, cmokanie, sapanie, gruchanie- i to oba, wi?c profilaktycznie wpakowa?am do inhalatora. dajemy 1 kropl? ?agodnego olejku, ma?y poziom wody w naczyniu, ale i tak mo?e parzy? w ?apki wi?c lepiej dac drabink?, nie zakrywamy ca?kiem no i trzeba z 10 minut powalczy?, by nie uciek?y. po 2 razie oddychaj? cichutko, czy?ciutko i ?pi? jak anio?ki, nie budz? si? z ?wierkaniem i gruchaniem.
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-04-01, 19:52   

Niestety... 3 dni spokoju i nawrót ;(((( odechciewa si? ?y?. i znow pyka i grucha. 5 dni byla na antybiotyku ;(
@trampka witaj w klubie ;/
najgorsze jest to ze sama jestem chora ;/ musze zadzwoni? do weta co jej podawa? przez ten tydzien w szpitalu, bo nie wiem. czy moze byc podane to samo, czy inny lek?
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-04-01, 19:58   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Balbinka, 5 dni to zedecydowanie za krotko , najmnije tydzien , ale ogolnie bierze sie czas do zaniku objawow plus ok 5 dni ponad ,,,,,,,antybiotyk , najgorsze sa nawroty , z tad takie czasookresy podawnia lekow
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-04-01, 20:05   

;(( kumam, moglam j? jeszcze zostawi? w bielsku ;(((( ale lekarka powiedzia?a ze spokojnie mo?na j? juz odebra?. mam nadzieje ze wet obok mnie da rad? zrobic jej zastrzyk :o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT