AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
6 nog i wi?cej?
Autor Wiadomość
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-25, 14:08   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Nie mam duzo karaków, a terrarium jest tak du?e, ?e kazdy karak a swój w?asny k?cik. Posiadam po 2-3 osobniki z ka?dego gatunku oraz 3 parki, od których b?da m?ode. Gatunki dobieram tak, aby w razie walki o dominacje, by?y równe szanse, chocia? jeszcze ani razu nie spotkalam si? z agresja do osobników innego gatunku. Nie hoduje równie? karaczanów Blaberus Craniifer, gdyz do?wiadczenia wiem, ?e jest to gatunke szybki i bywa agresywny i jakby chcia? by?by w stanie wygry?? mniejsze, s?absze karaki m.in m?ode.
Nie spotykam si? u siebie z odgryzionymi odnó?ami, czu?kami, krótko mówi?, jest idealny spokój mi?dzy nimi. W oddzielnym terrarium trzymam E.Decipiens, który jest dopiero po 3-4 wylinkach i ba?bym si?, ?e mi ucieknie przez otwory wentylacyjne oraz 2 samice, u których podejrzewam w najblizszym czasie m?ode, a nie chce by urodzi?y w g?ównym terrarium, gdy? b?dzie za du?o maluchów w jednym terra :wink:
Bad? co b?d? je?li dany gatunek nie ma przewagi liczebnej to jest w porz?dku, dlatego póki madagaskary sa malutkie b?da w terrarium, jednak po oko?o 6 m-c gdy urosn? do powaznych rozmiarów, cz??c zostanie sprzedana/oddana na karmówk?, a naj?adniejsze sztuki zostana ze mn?.

[ Dodano: 2012-07-29, 19:57 ]
Dla zabicia nudy...
Czu?ka wzd?u? skrzyde?, to oznaka, ?e si? ba?. Plus taki, ?e ju? sie go da z?apa? w ca?? r?ke, a to dowód na to, ?e nawet karaka mo?na do czegos przyzwyczai? :grin:
Dzisiaj na dodatek 2-ga samica karaczana madagaskarskiego urodzi?a m?ode, niestety w ootece by?o oko?o 9 maluchów, ooteka ?le zbudowana, nic nie prze?y?o. Nic dziwnego, samica jest minimum o 1cm za ma?a jak na imago, bardzo s?aba (da si? zauwa?y? podczas podnoszenia kryjówek, bardzo cz?sto wtedy odpada). Mo?e to i lepiej, ?e nic nie prze?y?o, za duzo by by?o tych m?odzików :roll:

[ Dodano: 2012-08-06, 12:56 ]
Witam
Aktualnie madagaskary, które urodzi?y si? tydzie? temu zrzuci?y pierwsz? wylink?, czyli mo?emy je nazwa? L1 :grin:

Na dodatek, wczoraj uda?o mi si? dostrzec samic? Lucihormetici, która 2 tyg temu wietrzy?a ooteke i stwierdzam, ?e samica nie porzuci?a ooteki (mimo przeprowadzki) oraz odw?ok ma coraz grubszy, co tylko potwierdza fakt, ?e ooteke ma w sobie, a maluchy rosn?.

Jako ciekawostk? napisz?, ?e na Woodstocku znalaz?am tak? oto gasienic?

Mia?a ona oko?o 8cm i by?a strasznie gruba. A oto ?ma, w któr? si? przepoczwarzy
http://www.hlasek.com/deilephila_elpenor_a552.html

[ Dodano: 2012-08-13, 20:22 ]
Pierwszy brzd?c, który przeszed? w L2 :grin: Rosn? jak na dro?dzach :wink:

A oto jego wylinka

Dla porównania L1 (najprawdopodobniej jest to samczyk- na przedpleczu ujawnia si? powoli wa?/wzniesienie)


[ Dodano: 2012-08-26, 13:17 ]
Kolejny delikwent przy?apany na wylince :grin: Tym razem L3 :smile:


Zmagania z wygostaniem si?:

Sukces:


W kryjówce znalaz?am jeszcze 3-4 osobniki ju? po wylice (równie? L3):


Porównanie rozmiarów z wylink? osobnika z pierwszych zdj?c (po lewej L3, po prawej L2):


[ Dodano: 2012-08-26, 13:25 ]
furburger napisał/a:
Mia?am Saszo jeszcze powiedzie?, ?e to zbli?enie: http://img31.otofotki.pl/pi998_7.JPG.html jest genialne. Pi?kne, soczyste foto. Normalnie jak National Geographic. :D


Sprzeciw... :eek: S?abe, powinno by? wystrzenie na g?owe, a nie na przedplecze. Niestety mój aparat nie jest stworzony do robienia zdj?c makro, wi?c strasznie ci?zko cokolwiek zrobi? :? Póki co zdj?cia L3 wysz?y zadziwiaj?co dobrze, co mnie bardzo cieszy, bo aktualnie przygotowuje pe?ny rozwój karaczana madagaskarskiego od L0 do imago m.in na prezentacje do szko?y :grin:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-24, 16:39   

Aaaa! Nie znosz? robaków. :shock:
Cho? gdybym mia?a na r?ku paj?ka jakim jest ptasznik, to bym si? cieszy?a. Haha. Ale inne, takie 'ma?e' stworki mnie obrzydzaj?. A jak s? nade mn?, to szalej?. -.-
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-10-24, 16:55   

Uwielbiam wszelkie robale.
Najnowszy nabytek to parka Princisia wanwaerbecki pi?kne s?.
_________________
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-10-24, 17:24   

Mousehouse, wpisa?a bym w google i zobaczy?a co to za stwory, ale nie mam odwagi. :roll:
 
 
ArolinaK 
Mysi Rozmówca



Imi?: Kasia
Dołączyła: 30 Sie 2012
Posty: 291
Wysłany: 2012-10-24, 19:15   

?o jakie ?adne! Ale na r?k? bym nie wzi??a :lol: . pancerzyk ok, ale od dawna obrzydzaj? mnie robaki przewrócone na plecy...
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-24, 21:36   

No nie pa?am wielk? mi?o?ci? do stworze? ze zdj?? powy?szych ale na zdj?ciach pi?knie uchwycone i ciekawe :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-10-24, 22:43   

Virame napisał/a:
Mousehouse, wpisa?a bym w google i zobaczy?a co to za stwory, ale nie mam odwagi. :roll:

a mo?e jednak si? odwa?ysz? ja spróbowa?am i ju? mi jest niedobrze :lol: chyba nie b?d? mog?a spa? :lol: paskudy

http://www.youtube.com/watch?v=KHmfLg1e4YI
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-24, 22:45   

Przecie? to takie spokojne, zrównowa?one stworzonka. ;)
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-25, 08:54   

Jak by moje pajaczki to widzia?y to by sie oblizywaly :) uwielbiaj? takie robaczki :)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
weronikap 
Gadu?a Myszaty


Imi?: Weronika
Hodowla: brak
Pomogła: 5 razy
Wiek: 23
Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 308
Wysłany: 2012-10-25, 09:16   
   Myszy: Elwood [*], Blues [*], Loki


Moja kole?anka mia?a paj?ka... h.lividum chyba.
Przyznaj?, ?e si? go panicznie ba?am.
Ogromny by? :shock:

Ale karaki ?liczne :smile:
Ja uwielbiam wszystkie robale (oprócz paj?ków, bo tych to si? panicznie boj?),
Jak mia?am siedem lat to pasikoniki ?apa?am do s?oika, obecnie ju? tego nie robi?,
bo mia?am wyk?ad z ornitologiem :?
_________________
There's no point in thinking about yesterday
It's too late now
It won't ever be the same
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-10-26, 19:38   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Mój temat ruszy?, jak mi?o :razz:
Miot, który opisywa?am powy?ej wygl?da aktualnie tak...
Dodam, ?e urodzi? mi si? kolejny (od tej samej samicy) i kolejny miot ju? w drodze :roll:
A ojciec wszystkich tych maluchów pad?, staro??... Ale to dobrze, bo strasznie ich du?o teraz jest :grin: Pierwszy miot za 2-3 tygodnie zostanie sprzedany do zoologika ;)


z tego "czo?gu" nied?ugo b?dzie pi?kna, ogromna samica, partnerka dla samca na pierwszym zdj?ciu :grin:

A tutaj Mamu?ka wietrzy ooteke ... z które b?d? nast?pne m?ode :grin:


A co do paj?ków, to przyznam si?, ?e sama posiadam 2, jednak to nie ich temat, wi?c zapraszam do dzia?u "Paj?ki" :grin:

[ Dodano: 2012-10-26, 19:48 ]
Mousehouse, extra! :) Ja teraz pilnie poszukuje gatunku Lucihormetica subcincta, jednak bez ?adnych efektów :( W Polsce nie ma zbyt duzego wyboru karaczanów, niestety... Co innego Niemcy, tam to maja takie pi?kno?ci, ?e a? g?owa ma?a. Oj trzeba si? b?dzie w przysz?o?ci wybra? na gia?de w Hamm <marzenie> :smile:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2012-10-26, 19:56   

zapukaj do fabryki owadów mo?e maj?, albo sprowadz?.
_________________
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-10-26, 20:12   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Zastanawia?am si? nad tym, jednak póki co ?wieta za pasem itd itd.
Za duzo wydatków ;) Jak na razie b?d? chcia?a si? bawi? z mieszaniem odmian barwnych madagaskarów, ciekawi mnie co wyjdzie :D Nie wiem czy to ma sens, ale czemu nie? 8)
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-27, 22:05   

A co to to ma w pysku na przedostatnim zdj?ciu >?
Jakbym mia?a tak? ilo?c tych stworze? to bym mia?a jedn? obaw? ?e jakim? cudem wydob?dzie to si? z klatki i rozlezie si? po domu ,,,
Ogl?dam tak z ciekawo?ci bo fanem robaczków nie jestem raczej ale to ooteke to mnie zadziwi?o !
_________________
InfinitY ..
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-10-27, 22:11   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


kiniaczek31, nic nie ma w pysku, nie wiem co Ty tam widzisz :smile:
Raz mi uciek?y, gdy nie przewidzia?am jednego miotu i nie zabezpieczy?am wentylacji, to mi si? micro karaczany porozbiega?y (oko?o 10-15), ale wystarczy?o pó?niej sprawdza? najcieplejsze miejsca w pokoju i si? poznajdywa?y :wink:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT