AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
6 nog i wi?cej?
Autor Wiadomość
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-18, 17:52   6 nóg i wi?cej?
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Od jakiego? czasu zastanawia?am si? nad za?o?eniem tego tematu, bo z do?wiadczenia ju? wiem, ?e wi?kszo?? ludzi z obrzydzeniem i pogard? patrz? na te stworzenia (w szczególno?ci na ?ywo), jednak jako, ?e w poniedzia?ek wydarzy?o si?, to co si? wydarzy?o, a mnie na dobre wyjdzie jakiekolwiek zaj?cie, to postanowi?am pokaza? troszk?, ?e bezkr?gowce, to nie tylko "robale", ale równie? zwierzeta, które przejawiaj? wyj?tkowo ciekawe, inne dla ka?dego gatunku zachowanie. Nie zawsze sa one takie straszne na jakie wygl?daj? :wink:

Je?li temat zaliczy zgon, to trudno...
A nó?/widelec znajdzie si? osoba o podobnych zainteresowaniach.

Po krótce, zajmuje si? (nie karmow?) hodowl? karaczanów. Nie karmowa? czyli taka, w której zwierzeta nie s? przeznaczone na pokarm dla w??y, jaszczurek, paj?ków, owadów drapie?nych, je?y itd itd No chyba, ?e kogo? sta?, lub ma nadmiar to prosz? bardzo, jednak s? to najcz??ciej gatunki, które potrzebuj? odpowiednych warunków do wzrostu, rozmna?ania, a przy hodowlach karmowych sa one nieop?acalne.
Aktuanie posiadam 9 gatunków karaków, jednak na dzie? dzisiajszy staram si? o m?ode w?ród 3 par. Razem z karakami mieszka dwuparc o imieniu D?uma, jest to krociek z gatunku Telodeinopus aoutii, m?ody samczyk, ma jako? ponad 10cm.

Zdj?cie wylinki G.Partentosa. Dodam, ?e przystojniak ze zdj?cia ma na imi? Major 8)


I reszta gromadki (nie s? to zdj?cia wszystkich karaków)




A oto jeden z moich ulubionych gatunków, posiadam jak na razie park?, jednak samiczka 2 tyg temu przesz?a wylinke imagalna i jest ju? zdolna do rozrodu. Ostatnio widzia?am, ?e w nocy parka ta zacze?a si? sob? interesowa? i nie ukrywam, ?e z niecierpliwo?ci? czekam na m?ode. Pierwszy miot zostanie ze mn?, natomiast nast?pne b?d? sprzedawane...
Jako ciekawostk? napisze, ?e u samca na przedpleczu znajduj? si? 2-ie ?ó?te kropki (samica ich nie ma), w ?rodowisku naturalnym pod wp?ywem ró?nych bakterii oraz grzybów (mo?liwe, ?e karaki te ?ywi? si? równie? fluorescencyjnym grzybami), kropki te ?wiec? w ciemno?ci.



No i pora na najwi?ksza gwiazd? tego tematu... D?ume


Nawet wida? pozosta?o?ci po mojej pi?knej koniczynce, bo skubaniec zniszczy? jej korzenie, jednak aktualnie w terrarium jest nowa, wi?ksza i póki co nieuszkodzona :smile:
Nie ukrywam, ?e pierwszy raz w ?yciu widz? tak aktywnego, ?ar?ocznego dwuparca. Kiedys mia?am przez krótki czas styczno?? z A.gigas, jednak mam po nim z?e wspomnienia. Dwuparce gdy si? przestrasz? wydzielaj? ciecz, która powoduje zaczerwienienie skóry, cuchnie jak diabli (uwaga ciekawostka, ma?py u?ywaj? wydzieliny kro?ków do ochrony przez owadami) oraz widzia?am ju? przypadki, kiedy osoba mia?a uczulenie na ta wydzielin? i ?adnie napuch?a. Mój osobnik, tylko raz "wyprodukowa?" takow? wydzielin?, w ilo?ci oko?o kropelki, ale to by?a moja wina, poniewa? przez przypadek uderzy?am go w g?owe :? Nic mu si? nie sta?o, jednak zacz?? po mnie tak szybko "galopowa?", ?e mia?am problem my go z siebie ?ci?gn??. Dodam, ?e mimo, ?e to bezkr?gowiec, to jest on bardzo silny, nie mo?na go ?ci?gn??, ?api?? go np w po?owie, a nast?pnie ci?gn?c w gór?, trzeba poczeka?, a? sam zejdzie :roll:


Gatunków karaków nie pisa?am, jakby by?y pytania, pyta?...
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 18:01   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-07-18, 18:04   

O ma-sa-kra !!! Ciarki mnie przechodzi?y przy ogl?daniu ka?dego zdj?cia. Nie odwa?y?abym si? dotkn?? ani jednego. Podziwiam, ?e masz takie upodobania. Ja jestem przera?ona :) w ksi??ce z biologii jak widzia?am cokolwiek podobnego to brzydzi?am si? nawet kartk? dotkn??..

Ale musz? doda? i? to co widz? na zdj?ciach jest bardzo ?adne :D jednak tylko przez ekran monitora ;)
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-07-18, 18:18   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


Je?li chodzi o robale to ?adnych pare-parena?cie lat temu mia?am w domu sporo patyczaków, ?mieszne z nich stworki, uwielbia?am jak chodzi?y mi po r?ce :D

Niestety od jakiego? czasu panicznie boj? si? wszystkich owadów, uciekam nawet przed motylami i biedronkami! A boj? si? do tego stopnia ?e jestem w stanie si? pop?aka? jak kto? mnie straszy ?e da na mnie np. biedronk? paj?ka, nie wiem dlaczego tak mam, jak by?am dzieckiem to bra?am ka?de takie stworzonko do r?ki i si? bawi?am, nawet sobie paj?ki do s?oików ?apa?am i karmi?am muchami :D
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-18, 18:52   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Ja jedynie z ??kowych owadów nie biore do r?ki pasikoników, tyle razy mnie udziaba?y, ?e dzi?kuj?.
Ja jak by?am ma?a to hodowa?am w pojemnikach tygrzyki paskowane, cudne!

Ostatnio widzia?am jak samiczka Black Wings`a (czarny, uskrzydlony karaczan, jest na zdj?ciu) ta?czy?a przez samcem innego gatunku (jej partnerowi brakuje jeszcze 2 wylinek do imago i licz? u nich na m?ode :razz: ), pi?kny widok, mam nagranie, kiepskie, bo by?o ciemno, jednak pami?tka jest :wink:
Postaram si? w przysz?o?ci mo?e jakie? nagrania wrzuci?, jednak b?d? je robi? kiedy b?dzie troszk? cieplej, bo teraz w pokoju minimalnie ponad 20 stopni, a nie chce samic denerwowa?, bo jak si? cz?sto odtwiera terrarium, to si? temperatura zmienia jak pogoda w Anglii, a nie mam pewno?ci, czy to nie zaszkodzi.

[ Dodano: 2012-07-18, 19:06 ]
Znalaz?am jeszcze jedno zdj?cie kro?ka, na którym o wiele lepiej widac jego piekne, pasiaste d?ugie odnó?a.


Zapomnia?am jeszcze o jednym karaku. Jest to E.Decipiens, niestety mam tylko jednego osobnika, dosta?am go w prezencie od hodowcy, u którego zawsze zamawiam bezkr?gowce. To male?stwo jest dopiero po 3 wylinkach i mieszka samo, poniewa? w terrarium 40/30cm mog?oby mi uciec przez otwory wentylacyjne. Mieszka w malutkim pojemniku, które znajduje si? w terrarium, tak aby mia? zapewniona odpowiedni? temperature. Zdj?cie to jest kiedy by? po 2 wylinkach, aktualnie jest ciutk? wi?kszy.

Ca?kiem zabawnie jest podczas karmienia tego mikrusa, bo wieczorem staje sie badzo aktywny, a jest tak malutki, ?e jak mi ucieknie z pojemnika na r?ke, to w palce go nie z?apie i musz? tak kombinowa?, aby bezpiecznie wróci? do pude?ka, a powolny to on nie jest, szybciutko przebiera nó?kami :grin:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 20:28   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-07-18, 20:40   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


Frufru, ja horrorów od dzieci?stwa nie mog? ogl?da? :P
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-18, 21:05   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-22, 00:35   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Odswie?am, gdy? wydarzy?o si? par? ciekawych sytuacji...
Niestety wczoraj z niewyjasnionych powodów pad?a mi samica B.Craniifer "Black Wings" (spory, czarny, skrzydlaty karaczan), jest to o tyle bolesne, ?e mia?am ogromne plany zwi?zane z tym gatunkiem, posiada?am park? sprowadzon? z Niemiec, a aktualnie zosta? mi jedynie samiec... Znalaz?am na trupie roztocza (albo cos podobnego, poki co identyfikuje te robaki), troszk? si? przerazi?am i dzisiaj robi?am gruntowane porz?dki, ca?e pod?oze, ozdoby (wszystko) do wymiany. By?am w lesie po mech, próchno, liscie d?bu i buku oraz po odrobin? lesnej ziemi. Wszystko musia?am "wysterylizowa?" w piekarniku, by nie mie? nieproszonych gosci z lasu :h??: A nastepnie ponamaczac, wyczyscic, dopasowac itd
Zaje?o mi to ca?y dzie?, robactwo wkurzone siedzia?o porozdzielane w pojemnikach.
Terrarium aktualnie wygl?da tak (zdj?cie robione pare minut temu, dlatego widac kro?ka maszeruj?cego i badaj?cego nowe kryjówki itp):

I zagadka, ile karaczanów wida? na zdj?ciu? :grin:

Ale mimo smierci Black Wingsa spotka?a mnie dzisiaj baaardzo przyjemna i zaskakujaca sytuacja, podczas przenoszenia karaków do nowego terrarium zauwa?y?am, ?e moja samica (Lucihormetica Subcincta- na zdjeciu jest pokazana z samcem, który na przedpleczu ma dwie ?ó?te kropki) wietrzy?a ooteke (kokon z jajami), a dok??dniej mówi?c dopiero go wype?nia?a jajeczkami i za oko?o miesi?c powinnam miec oko?o 10-20 m?odzików jednego z moich ulubionych karaków. Mam nadziej?, ?e przez przenoszenie z pojemnika sie nie zestresowa?a, poniewa? mog?a wtedy porzuci? ooteke, jednak nigdzie nie znalaz?am porzuconej, a samiczke ju? widzia?am bez niej (po wietrzeniu samica ponownie chowa ooteke i inkubuje ja w sobie).
Samica z ooteka (zdjecia s?abe, poniewaz robione na mega szybciora by nie denerwowa? samicy):


I par? dodatkowych zdj??
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-22, 08:15   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-07-22, 08:59   

Jestem dalej pod wra?eniem
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-24, 12:06   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Dzisiaj urodzi?y mi si? ma?e Partentoski :grin: Nie zamierza?am rozmna?a? tego gatunku, ze wzgl?du na jego popularnosc, a tu prosz?... Zobaczymy jak wyjd? kolorystycznie, poniewa? samiec jest black, a samica orange :roll: Nie wiem ile ich jest, bo biegaj? jak oszala?e, ale na pierwszy rzut oka 20 bez problemu sie znajdzie (szczególnie, ?e sporo zakopa?o sie w pod?o?u).
Oto zdjecie samicy z jednym m?odym (ca?kiem duzo siedzia?o jej na "brzuchu", ale pó?niej sobie zesz?o i pow?drowa?o w swoja stron?)


Planowa?am je porozdziela?, jednak maluchy s? bardzo delikatne, szybkie, a w g?ównym terrarium jest lepsza kontrola temperatury i wilgotnosci to zostaj? z ca?a reszta. Oj bedzie sie dzia?o :lol:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-07-24, 13:43   

Gratulacje powi?kszenia rodziny :D a np. te maluchy mo?esz wypu?ci? po jakim? czasie na dwór, czy tego nie prze?yj??
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-24, 13:48   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Karaczany, które posiadam po wypuszczeniu/ucieczce na dwór, czy do domu nie s? w stanie przezy?. Nie tylko ze wzgl?du na brak po?ywienia, ale równie? przez temperatur?, wilgotnosc. Wi?kszosc karaczanów, które ludzie hoduja nie s? w stanie przezy? w naszych warunkach :wink: Juz nawet nie pisz?c o romna?aniu, bo to jest niemo?liwe :grin:


[ Dodano: 2012-07-25, 11:32 ]

Póki co L0, za pare wylinek b?d? si? wybarwia? :grin:
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-07-25, 13:40   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


A te wszystkie owady trzymasz w jednzm terrarium? I one si? nie zjadaj? nawzajem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT