AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paso?yty
Autor Wiadomość
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-12, 10:19   

aShadow napisał/a:
...A czy nasza stara, dobra iwermektyna nie dzia?a na wewn?trzne przypadkiem? ;)

Tak, Iwermektyna dzia?a na zewn?trzne i wewn?trzne paso?yty - kropelka na sier?? sama przeniknie przez skór? do ?rodka albo zostanie przez myszk? zlizana :wink:

Natomiast Fiprex dzia?a tylko na zewnetrzne paso?yty :wink:
 
 
 
siwa 
Mysi Rozmówca



Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 202
Skąd: ?om?a
Wysłany: 2013-01-12, 15:45   

a po taka iwermaktyn? to mam do weta pój???, czy w zoologu to dostane?
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-12, 15:49   

Dostaniesz u weta w strzykawce insulinówce
 
 
 
gwenie00 
Szara myszka


Imi?: ?ucja
Wiek: 23
Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 1
  Wysłany: 2013-02-05, 09:31   Pomocy
   Myszy: Gwenie


Moja myszka od pewnego czasu si? drapie. By?am u weta i powiedzia? ?e to paso?yt i co tydzie? daje jen na ranki krople. Ale dzisiaj zauwa?y?am ze pod szyj? ma du?? krwawa rane i ko?o oka te?.Zmartwi?am si? bo potym jak dostaje te krople to by?o lepiej a teraz jest najgorzej. :sad:
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-02-05, 09:36   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


No to chyba musisz i?? z ni? do weta. Skoro leczenie nie pomaga, to trzeba zmieni? je. Wiesz mo?e jakie kropelki dostaje myszka?
 
 
Ama 
Szara myszka


Imi?: Amanda
Wiek: 31
Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 22:25   
   Myszy: Bilbo, Cziko i Piko.


Nie wiem czy mog? tutaj zada? to pytanie,ale zaryzykuje. Dzisiaj zauwa?y?am w klatce mastomysy ma?ego robaczka,który chodzi? po rolce od papieru,gdy dotkn??am ów rolki paso?yt znikn??,zapewne gdzie? skoczy?....Czy mo?liwe jest to,?e by?a to pch?a? Bilbo moja masto si? nie drapie i wydaje si?,?e wszystko jest w porz?dku. Boje si? by (je?eli to s? pch?y) nie przesz?y na myszki,które s? w klatce obok...dzieli ich pewna odleg?o??,ale wiadomo pch?a to pch?a. Jutro zmienie w klatce bilba i odka?? j? porz?dnie wrz?tkiem. Nowe dwie myszki dzisiaj zawita?y do domku,a ich klatk? umy?am i wszystko przygotowa?am jak trzeba. Czy jest si? czym? martwi?? Czy mo?e to nie by?a pch?a,tylko jaki? zab??kany robak? By? okr?g?y br?zowy i bardzo dobrze widoczny.
_________________
Moim zdaniem ka?dy zwierzak da si? oswoi?. Potrzeba du?o ciep?a mi?o?ci i oczywi?cie mas? cierpliwo?ci:).
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 23:32   
   Myszy: Pako (*)


Pako mia?... potem te paso?yty przeistoczy?y si? w dermatofitoz? :/

[ Dodano: 2013-02-15, 23:34 ]
Ama, ?eby nie przeskoczy?a podczas sprz?tania ta dziwna istota :/ zrób to mo?e w ?azience albo na balkonie, je?li posiadasz :/ lepszy balkon
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 23:40   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Mo?e by? z sianka. Ja bym na w razie czego go odxrobaczy?a i potem wszystko jeszcze raz wyszorowa?a
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-15, 23:47   
   Myszy: Pako (*)


Mój w?a?nie z?apa? z trocin albo z siana :/
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-02-16, 07:21   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ci??ko powiedzie? co to za robak... mo?e pch?a, mo?e co? innego. Zak?adaj?c, ?e pch?a na pewno mastomys bym odrobaczy?a, ale chyba myszy dla ?wi?tego spokoju te?, bo skoro stoj? nie daleko, a zak?adamy, ze to pch?? widzia?a? to pewnie do myszy tez ju? przesz?y albo przejd? po odrobaczeniu Bilba.

No i oczywi?cie gruntowna dezynfekcja klatek (i mastomysy, i myszy). Je?li masz psa lub kota to tez bym poda?a im ?rodek na pch?y.

A sk?d mo?e by?? Dziewczyny ju? wspomina?y, ?e ?ció?ka, siano, wi?c te co masz b?dziesz musia?a wyrzuci?. Ale z tego co kojarz? posiadasz Bilba kilka dni, wi?c te pch?y mog?y by? jako "wyposa?enie dodatkowe" jego.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-29, 20:37   

je?li mysz ma paso?yty wewn?trzne i dosta?a ivermektyn? na kark, to po 10 dniach powtarza si? dawk?. Ale czy kolejna jest jeszcze raz za miesi?c czy ta 3 dawka jest konieczna tylko przy zewn?trznych paso?ytach?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-03-29, 22:00   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ja bym chyba powtórzy?a dla spokoju sumienia ?e na pewno nic im nie jest
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-29, 22:32   

Je?eli powtórzy? kolejn? dawk? to te? po 10 dniach, bo po dlu?szym okresie to ju? nie ma sensu.

Cykl wyl?ganioa doros?ych osobników to ok. 10 dni, iwermektyna zabija osobniki doros?e, a nie jaja - dlatego nalezy powtarza?. Jednak po m-cu nie ma sensu, bo znowu zabije si? osobniki doros?e i zostana jaja

Kiedys mia?am myszk? z wszo?ami i 2 dawki absolutnie nie wystarczy?y, myszka mia?a kilka dawek (chyba z 5-6), bo wszo?y ci??ko si? wybija?y. By? mo?e wet dawa? za s?ab? dawke iwermektyny, bo wiem, ?e rozcie?cza?. Za ka?ym razem pod mikroskopem by?o wida? wszo?y, jednak zawsze by?o ich coraz mniej, a? w ko?cu by?o ju? czysto. Je?eli masz pewno??, ?e to wszo?y, to na zako?czenie leczenia id? do weta i zbadaj w?os pod mikroskopem. Ja bym da?a 4 razy co 10 dni po 1 kropelce, ale oczywi?cie zale?y to od ilo?ci wszo?ów, bo gdy ma?o, to pewnie wystarcz? 2 - za to bez sensu jest 1 dawka, bo za chwil? wyl?gn? si? z jaj nastepne osobniki doros?e :sad: Ja gdybym wiedzia?a, ?e mam myszk? z wszo?ami, to zastosowa?abym min 3 dawki - dug? po 7 dniach i trzeci? po 10 i posz?a do weta na sprawdzenie
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-30, 08:35   

Ira, dzi?kuj? za wyczerpuj?c? odpowied? :)
jednak moje myszy nie maj? wszo?ów ani wszy wszy ani niczego co by chodzi?o "po nich" tylko maj? nicienie. W ?rodku.
Na pewno lek dzia?a bo robi? ju? normalne, zwarte bobki, bez ?ladu ?luzu, w niedziel? mija 10 dni, wi?c powtórz? dawk? ale w?a?nie nie wiem czy dawa? te? 3, czy ju? nie.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-03-30, 08:54   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nicienie powinny zniknac po 1 dawce ivermektyny , ale ja bym powtorzyla odrobaczenie dla pewnosci poniewaz wi?kszo?? z nich jest jajorodna (jajo?yworodny jest w?osie? kr?ty), a rozwój dzieli si? na kilka stadiów i nie mamy pewnosci jaki to rodzaj wiec powinno sie zabezpieczyc rowniez od strony rozwoju jaj, teoretycznie przebywaja one wewnatrz organizmu wiec powinny zginac natychmiast jak i dorosle osobniki ale lepiej dmuchac na zimne
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT