AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paso?yty
Autor Wiadomość
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-30, 10:58   

dzi?ki lilith, w takim razie nie b?d? ich stresowa? 3 dawk?.
Wet b?dzie bada? bobki po 3 tyg od pierwszego zastosowania, to si? upewnimy czy na pewno wszystko wyt?uk?y?my
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-30, 16:58   

To sorry, niedoczyta?am, ?e chodzi o nicienie. Ja pisa?am o wszo?ach, bo z nimi mia?am do czynienia, a na nicieniach si? nie znam, bo ich nie mia?am.

Z tego co teraz czytam, to wydaje mi si?, ?e 2 razy b?dzie za ma?o, bo lek dzia?a na nicienie i ich larwy w przewodzie pokarmowym i we krwi, natomiast nie dzia?a na larwy w?druj?ce w tkance ?ywiciela. Koniecznie zapytaj weta, najlepiej do niego zadzwo?

http://www.zoonozy.pl/cho...e/6-toksokaroza
 
 
 
misz-mysz 
M?ody Myszaty
mouselover



Imi?: Ania
Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 36
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-30, 17:05   
   Myszy: Kajtu?


Cze??, wydaje mi si?, ?e pisz? w odpowiednim dziale. Moja mycha by?a u weta wczoraj, poniewa? si? drapie i powsta?y rany. Na ta chwil? za uszami ma pas bez w?osów i z czerwonymi strupkami, i nad oczkiem. Wet poda? to co? co wybija paso?yty na kark (p?yn) i da? mnie inny do przecierania tych ran. Na razie nie ma poprawy, mychol si? drapie. Ale mam pytanie - bo wet powiedzia?, ?e gdyby to by?o wi?ksze zwierz? to by wzi?? w?osy pod mikroskop i zobaczy? czy co? tam wlaz?o, a jak jest ma?e to nie. A mnie si? wydaje, ?e jednak by mo?na.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-03-30, 17:16   

Mo?na wyrwac par? w?osków np p?set?. U mnie wielokrotnie by?y badane mysie w?osy pod mikroskopem
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-30, 17:29   

Ira, nastraszy?a? mnie nieco tym artyku?em... tak czy inaczej b?d? u weta w przysz?ym tyg wi?c dopytam. Na razie szykuj? si? na drug? dawk? jutro wi?c do ewentualnej nast?pnej b?d? mia?a czas si? przygotowa? z odpowiedni? ilo?ci? ivermektyny. I dodatkowo b?dziemy bada? odchody, ?eby upewni? si? ?e jest ok.

misz-mysz, u myszy te? mo?na a nawet trzeba sprawdza? pod mikroskopem ?eby mie? pewno?? z jakim paso?ytem ma si? do czynienia. Uwa?am ?e wet, u którego by?a? nie do ko?ca zna si? na gryzoniach, skoro twierdzi ?e mikroskopu u?ywa si? tylko u wi?kszych zwierz?t... Poszukaj w dziale polecanych weterynarzy czy nie ma tam specjalisty od gryzoni w Twoim mie?cie.
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2013-05-28, 20:02   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


misz-mysz, moja mycha mia?a podobne objawy (nie ?ysia?a, ale bardzo cz?sto si? drapa?a, zauwa?y?am ma?e strupki) i wczoraj by?am z ni? u weterynarza, który musia? troche tych strupków i sier?ci zeskroba? i w?a?nie bada? pod mikroskopem. na szcz??cie okaza?o si?, ?e nie ma ?adnych paso?ytów, bardziej mo?liwa jest alergia (ostatnio dosta?a rolke po papierze zapachowym, oczywi?cie ju? sie jej pozby?am, bo najprawdopodobniej na ni? dosta?a alergii). dosta?a zastrzyk i by?a przemyta specjalnym ?rodkiem i ju? po jednym dniu widze poprawe. jutro jade z ni? jeszcze na kontrole i dodatkowy zastrzyk ; ) polecam weterynarza w Chorzowie przy ulicy Konopnickiej (z Katowic to przecie? niedaleko) : ) super podej?cie, niskie ceny. lecze tam te? swoje koty i jestem zadwolona :D
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-12, 20:25   

Czy odst?p 10 dni mi?dzy podaniami iwermektyny to minimum czy maksimum?
Czy podanie 2 dni wcze?niej (po 8 dniach zamiast 10) b?dzie za wcze?nie i dawka pójdzie na marne?
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-12, 20:35   

W rozk?adaniu dawek przy odrobaczaniu chodzi chyba o to, ?eby nie zatru? zwierzaka martwymi paso?ytami i toksynami, dlatego zwykle si? to dzieli na kilka mniejszych dawek co jaki? czas. Je?li si? myl? to niech mnie kto? poprawi :P
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-12, 20:38   

Akurat u roztoczy chodzi o to, ?e okres wyl?gania si? trwa ok. 10 dni, a iwermektyna zabija tylko wyklute osobniki. Wi?c chodzi mi to "oko?o" - czy dwa dni zrobi? zasadnicz? ró?nic?.

Pytam bo jedna moja mysz nie do ko?ca skutecznie zareagowa?a na pierwsz? dawk? i tak na prawd? wygl?da to, jakby 7 dni jecha?a bez leczenia w ogóle. I chcia?am poda? tej jednej konkretnie wcze?niej, a reszcie stada po 10 dniach normalnie.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-08-12, 20:39   

Aaa, my?la?am ?e chodzi o wewn?trzne :P To zmienia posta? rzeczy.
W takim przypadku my?l?, ?e mo?esz ;)
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2013-08-12, 21:10   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja akurat stosowa?am co 7 dni z tego co pami?tam :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-12, 21:16   

No, to sierotce ju? poda?am. Ale bida z n?dz? z niej taka, ?e w pi?tek i tak nas czeka wizytka u weta. Boj? si?, ?e paso?yty to najmniejszy problem tej myszy w tym momencie... :?


Dzi?ki za wypowied?, laseczki.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-12, 21:22   

która taka bida? i co jeszcze si? dzieje?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-12, 21:36   

Kasumi, ta, moja PEWka - Pianka.

Troch? offtopem:
Czy co? si? dzieje to w?a?nie pytanie - niby nic, a jednak nie pasuje mi jej "system" oddychania. Jest zbyt widoczny jak na zdrow? mysz. Tempo i g??boko?? ma prawid?ow?, ale oddycha tak intensywnie, ?e ca?a lata przy tym. I to mnie bardzo, bardzo niepokoi. Dostaje obecnie pakiet witaminowy - immunodol, silivet, do tego tolfedyn? jej podawa?am przeciwbolowo (?eby m.in. zweryfikowa? czy to co? "bolesnego") no i od niedawna daj? Enro. Nie traci masy, jest aktywna, je normalnie, kupy normalne, ale ten oddech... Jak bardzo chora mysz odycha boczkami, tak ona oddycha górn? parti? cia?a. Kompletnie mnie w kropce trzyma. A nasza wetka dopiero na pi?tek umówiona.

A, dodam, ?e jako jedyna poza Mufk? mia?a objawy paso?ytów. Wi?c jeszcze si? waham na ile ona mo?e np. ?le znosi? paso?yty. Ale inwazja to te? nie by?a... jeden osobnik na zeskrobin? to skromny wynik...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-12, 21:43   

co do zeskrobiny to si? dziewczyny kiedy? wypowiada?y ?e nie jest w 100% miarodajna. Je?li wynik wska?e na co? to mo?na si? cieszy? ?e si? wroga rozpozna?o, ale je?li badanie nic nie wyka?e nie nale?y od razu zas?dza? ?e nic de facto nie ma.
Nie wiem co Ci poradzi?. Moja mysz (dobita niechc?cy przez weta -.-) mia?a wszy, podobno atak by? w ilo?ci milionowej... 3 wet dopiero zauwa?y?. niby wszyscy twierdz? ?e od paso?ytów mysz nie padnie... ale ja osobi?cie mam w?tpliwo?ci.
?ycz? zdrówka Piance.
Czy roztocza mog? zaatakowa? uk?ad oddechowy?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT