AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Paso?yty
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 18:44   

Reakcja alergiczna? Nietolerancja? Nie wiem jak traktowa? tak? statystyk?, ale nie przechyla?abym od razu szali w któr?kolwiek stron?. Przyk?adowo, ja niedawno mysz musia?am u?pi? z powodu nietolerancji na antybiotyk. Ale nie powiedzia?abym od razu, ?e lepiej nie dawa? antybiotyków.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2013-09-01, 18:47   

Podejrzewali?my z wetem wstrz?s anafilaktyczny, mysz mog?a by? uczulona. Nie oszukujmy si?, ivermektyna to ?rodek silny i bywaj? takie sytuacje. Sytuacje, których nie jeste?my w stanie przewidzie?.

Te? nie przechylam si? w ?adn? ze stron. Po prostu to by? post na 'nie podawa? fiprexu, bo szkodzi'. Wszystko potrafi zaszkodzi?.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-01, 18:49   

Yun napisał/a:
Podejrzewali?my z wetem wstrz?s anafilaktyczny
Au?. Wiem jak to wygl?da u ludzi, nawet nie chc? my?le? jak u tak s?abego organizmu jak mysz. D: /off


Ok, mówi? o tym bo tak troch? zrozumia?am, ?e niby od iwermektyny wszystko lepsze. Ale skoro nie, no to wsjo jasne. (:
 
 
Betka 
Mysi Bywalec



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-03, 13:03   

Yun, chyba pomog?o, dzi?ki :-) Mam tylko jeszcze pytanie czy to trzeba jako? powtórzy?, bo myszka si? drapie sporadycznie i nie wiem czy to z powodu tych robaków czy tez po prostu czasami musi.

A co do robaków to chyba znalaz?am ?ród?o... kupi?am na targu ziarna i zrobi?am z nich karm?, po przejrzeniu wszystkich rzeczy, które mam dla myszek okaza?o si?, ?e chodz? tam takie ma?e robaczki (nie wiem czy to jest w 100% to). Czy to mo?liwe, ?e przesz?y na t? moj? myszk??
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-09-03, 13:20   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Zale?y co to, ale mog?y.
_________________
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-02-10, 22:34   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Oto mój problem:
Od 3 tygodni mam szczególny problem z jedn? z myszy (1,5roku). 3 tygodnie temu zauwa?y?am trupu na 2 myszach, nastepnego dnia zawioz?am je do weta- dosta?y iwermektyne + (mysz z najwi?kszymi strupami) Dexafort.
Tydzie? pó?niej, mysz w lepszym stanie- zero strupów, zero drapania, nic. Za to druga mysz, jeszcze gorsze strupy. Ponowna wizyta u weta: iwermektyna, Dexafort.
2 tygodnie pó?niej, ?adna z pozosta?ych myszy problemu nie ma, a mysz w gorszym stanie awansuje, na jeszcze gorszy stan.
Dzi?:
(przed dezynfekcj? Rivanolem)


(po dezynfekcji, ?ó?te zabarwienie ran jest od Rivanolu)



Rany s? suche do czasu... a? nie zacznie drapa?, a drapie si? non stop, tylko po ranach.

Uczulenie?
Ale od czego, od pól roku mam t? Panne i od pó? roku je to samo, biega po tym samym, kompletnie nic si? nie zmieni?o.

Paso?yty?
3 dawki iwermektyny nie skutkuj?? Ca?y sprzet wyparzony w domestosie, drewniane, szmaciane zabawki spalone...
Nadwra?liwo?? na iwermektyne? Mia? kto? takie przypadek, ale czemu nawet tydzie? po ostatniej dawce, ona si? coraz to bardziej drapie?
 
 
 
trampka 
Myszo?ak


Imi?: Natalia
Pomogła: 12 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 632
Skąd: Siemianowice ?l?skie
Wysłany: 2014-02-10, 22:36   
   Myszy: Lusia, Tosia, Zuzia, Krysia, Marysia


teoretycznie uczulenia mo?na dosta? w ka?dym momencie. niech wypowie si? kto? bardziej do?wiadczony, ale kiedy ja mia?am podobne problemy z moj? mysz? (w?a?nie przez alergie) to rivanol jeszcze bardziej pogarsza? sprawe. nie wiem dlaczego, nic takiego w nim nie ma, ale nie mog?am jej nim przemywa?. by?a robiona zeskrobina?
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-02-10, 22:47   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Jutro bankowo b?dzie robiona.

Z pocz?tku by?y punktowe strupy + jeden najwi?kszy na ?opatkach + druga mysz mia?a te same zmiany, dlatego zapewne na pierwszy ogie? posz?y paso?yty. Tylko, ?e jednej z myszy przesz?o ca?kowicie...
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-02-10, 22:50   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Grzybica? Iwermektyna nie zadzia?a na grzyba...
_________________
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-02-10, 22:52   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Te? my?la?am, jednak znaj?c moje ostatnie do?wiadczenie z grzybem, zaraz ca?e stado bym mia?a chore.
I tak, iwermektyna nie dzia?a na grzyba, tylko czemu pierwsza mysz po jednej dawce by?a wyleczona...?

[ Dodano: 2014-02-10, 22:54 ]
Druga sprawa, nie ma zmienionych chorobowo w?osów (jedynie s? one systematycznie wydrapywane), zero ?uszczenia naskórka...
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-10, 22:54   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


takie zmiany moga byc wynikiem ziarniniaka , raka skory ;/ biedna staruszka ..........
ale to mi raczej na niego nie wyglda nieco inaczej postepuja zmiany i brzegi ran nie sa tak wyostrzone , raczej zaczyna sie od okolic za uszmia i postepuje bez wycieku ropnego
ja bym zalala fioletem te rany , niweluje paleczke ropy blekitnej , podalabym antybiotyk do pyska i poidla unidox - dziala na zakazenia tkanek miekkich , leczenie 2 torowe - odczulanie i leczenie antybiotykiem jesli nie przyniesie efektow .........jesli to ziarniniak to nie da sie wyleczyc

uczulenie moze nastapic zawsze nawet jesli nic w srodowisku sie nie zmienia , podbnie jak u ludzi nastepuje nagle na jeden z czynnikow nawet jesli nigdy na niego nie bylismy uczuleni , moze za duz bialka ? warto zwrocic uwage na diete
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
Ostatnio zmieniony przez lilith 2014-02-10, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mariksa 
M?ody Myszaty
Nuckelaavee


Imi?: Marika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 24
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 29
Skąd: D?browa Górnicza
Wysłany: 2014-02-10, 22:57   
   Myszy: Nuki, Inka [']


Ja mia?am podobny przypadek z Inka. Inwermektyna nawet po 4 dawkach nie pomogla. Wet nie wiedzia? co to takiego. Wko?cu powiedzia?, ?e masc to nasza ostatnia deska ratunku. Dosta?ak tak? masc, równie? ?ó?t?. Jak na z?o??, Inka nie dozyla 3 godzin do nastepnej wizyty u weterynarza.
_________________
"Szcz??cie w ?yciu to lipa. Prawdziwy sukces wymaga ofiar"
~Nemezis
"Nie patrz w przesz?o??, bo potkniesz si? o tera?niejszo?? i zrujnujesz sobie przysz?o??"
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-02-10, 22:58   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie polecam zaklejania mascia takich ran , bez dostepu powietrza jeszcze gorzej zaropieja i zrobia sie zgorzele , raczej nalezy je wysuszac
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2014-02-10, 23:00   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Na antybiotyku ostatnio lecia?a (3 dni)- zacze?a pod?piewywa? wieczorami...

Bia?ko ma kontolowane, uwa?am z nabialem, suszonymi owadami (raz na 1.5 tygodnia) itp. A od 3 tygodni nie dostaj? w ogól? wysokobia?kowych produktów.

Biedna jak diabli, bo a? mam opory by j? dotyka? (mam wra?enie, ?e j? to wtedy jeszcze bardziej dra?ni), za to jak przecieram delikatnie ranki patyczkiem, to nieruchomieje i tylko si? nastawia by j? drapa? po tych ranach...

[ Dodano: 2014-02-10, 23:02 ]
Nie, nie, nie na takie rozleg?e rany, ?adne ma?ci i inne klej?ce specyfiki. Sta?y dost?p powietrza to podstawa.

[ Dodano: 2014-02-10, 23:05 ]
Jutro jedzie na zeskrobin?, ew. inna badania. Ja na skórze, sier?ci nic nie widzia?am, nic ruszaj?cego si?, ?adnych "kanalików ?wierzbowych", ?adna, b?yszcz?ca sier??, ?adna skóra.
Nawet rany sa w kolorze skóry, nie s? jako? zaczerwienione (chyba, ?e tuz po drapaniu)- jak juz jest, to baaardzo s?aby stan zapalny.
Ale rany przez ci?g?e drapanie ci?gle si? s?cz?.
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2014-02-10, 23:35   

Pomimo tego ?e rany si? nie ?uszcz? ja bym obstawia?a grzybic?. Kup heksoderm w saszetkach (3-6z?) na zooplusie lub u weta. Pomaga w takich przypadkach bardzo dobrze. Nawet je?li to nie grzyb :) Mo?e by? to równie? zaka?enie bakteryjne skóry.

Je?li to grzyb, antybiotyk pogorszy spraw?. Bo sam antybiotyk to jakby nie patrze? z grzyba. Bakterie które walcz? w organi?mie z grzybem zostan? wibite przez antybiotyk. A grzyb w tedy zacznie si? rozwija?. Podaj ten antybiotyk i obserwuj . Je?li to bakterie po 3 dniach nie powinna si? ju? drapa? je?li grzyb.. to b?dzie ci??ko. Na pewno jaki? probiotyk + leki na grzybice. Jak chcesz to ja kupi?am za 30 z? dzi? bo te? mam podobny problem. B?d? mog?a ci odes?a? reszt? za zwrot po?owy ceny.(fungiderm) do psikania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT