AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2012-12-03, 19:47
Przesy?ka myszy poczt?
Autor Wiadomość
tafla 
Mysi Bywalec



Imi?: Katarzyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-21, 15:04   Przesy?ka myszy poczt?
   Myszy: Dudu? [*], Hapu? [*], 6 Dziewczynek


http://tablica.pl/oferta/...ka-ID1eeXD.html
Ostatnio zmieniony przez kat 2012-12-03, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-21, 15:35   

tafla, to pseudohodowla...
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 18:40   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-21, 19:13   

Frufru, to pewnie hodowla Amusi... :? ró?ne rzeczy mo?na o niej na forum wyczyta?.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-07-21, 20:29   

Mnie zastanawia fakt, czy takie wysy?anie zwierz?t (zak?adam, ?e ?ywych) i sprzeda? nieodchowanych maluchów jest zgodne z prawem (Ustawa o ochronie zwierz?t). Je?eli kto? ma wie, to prosz? o informacj?, jak nie, to ja postaram si? na dniach dowiedzie?. Druga sprawa - Urz?d Skarbowy by?by pewnie zainteresowany tak? dzia?alno?ci?. Nie wydaje mi si?, aby ten pseudohodowca zarejestrowa? dzia?alno?? i odprowadza? podatek. Przynajmniej tyle mo?na zrobi?.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 20:36   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-07-21, 20:41   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Frufru napisał/a:
Nadal jednak intryguje mnie, ?e poczta przyjmuje inne przesy?ki z ?ywymi zwierz?tami ni? Pocztex i Paczka na war. spec. Taka placówka te? pope?nia przest?pstwo.


Niekoniecznie musz? wiedzie?, co przyjmuj?... Ostatecznie PKP nie przewozi zwierz?t, a myszy je?d?? :wink:
 
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-07-21, 20:42   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


takie maluchy mo?na sprzedawa? jako karmówk? to normalne w hodowlach karmowych
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-07-21, 20:46   

Poczta Polska mo?e nie by? ?wiadoma zawarto?ci paczki. A nie wydaje mi si?, aby nadawcy i odbiorcy zale?a?o na tym, aby towar dotar? ?ywy. Co w przypadku wysy?ania maluchów jeszcze ?ywymi nara?a ich na ?mier? w cierpieniu, co jest przest?pstwem (nawet na badania naukowe na ?ywych organizmach trzeba mie? zgod? zgod? komisji etyki). Postaram si? zorientowa? jak wygl?da to dok?adnie od strony prawnej, czy jest sens pozwu prywatnego, czy te? lepiej zawiadomi? towarzystwo opieki nad zwierz?tami. Patrz?c ch?odno, to mimo wszystko taka osoba chyba kwalifikuje si? do odbioru maluchów (a co bym z ch?ci? z tym pseudohodowc? zrobi?a to ju? inna kwestia).
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-07-21, 20:50   

Rozumiem, ?e mo?na sprzedawa? jako karmówk? (jednak?e nie jestem w stanie zrozumie? jakim potworem trzeba by?, aby trzyma? zwierz?, które karmi si? w ten sposób i móc na to normalnie patrze?). Chodzi mi o wysy?anie poczt? zwierz?t (listem priorytetowym, który idzie ponad dob?). Je?eli osoba wysy?a ?ywe zwierz?, to w tym momencie pope?nia przest?pstwo, czy te? wykroczenie, bowiem nara?a zwierz? na cierpienie, b?d? ?mier? w cierpieniu.
 
 
furburger 
Mysi Rozmówca
oh god why?!



Imi?: Ania
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Mar 2011
Posty: 260
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: 2012-07-21, 20:50   
   Myszy: Madok, Nizer, Person, Albus


ja nie wiem jak to z tym jest, nigdy bym nie kupi?a zwierzaka wysy?anego poczt? :?
_________________
Madok :m:): Nizer :m:): Person [*] Albus [*]

Furburgerowe stadko :D
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 20:54   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agunia 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2012-07-21, 21:13   

W poniedzia?ek spróbuj? zorientowa? si?, czy osoba ta wysy?a poczt? ?ywe zwierz?ta.
Po drugie zastanawia mnie legalno?? hodowli karmowych. Ubój zwierz?t hodowlanych podlega ?cis?ym normom (aby by? "humanitarny"), na przeprowadzenie do?wiadcze? w jednostkach naukowych te? trzeba mie? zgod?. To w takim razie mo?na mie? hodowl? karmow? bez rejestracji i tak sobie mordowa? zwierz?ta, aby sprzeda? je na karm? dla innych. Pami?tam afer? sprzed kilku lat o hodowli psów na smalec. To mo?e kto? zacznie hodowa? psy albo koty na karm? dla innych zwierz?t, np. tygrysów i b?dzie mo?na zamówi? sobie w woreczku 20 martwych koci?t. Ciekawa jestem czy wtedy te? by?oby to powszechnie akceptowane i zgodne z prawem. Mo?e przyk?ad niezbyt wyszukany, ale mia? na celu pokazanie sensu.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-21, 21:18   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-07-21, 21:29   

Poczt? mo?na wysy?a? tylko ptaki domowe i ozdobne :
http://www.poczta-polska....aczkaSzczegolne

Dawniej mo?na by?o równie? wysy?a? pszczo?y, jednak widz?, ?e teraz ju? nie wolno, bo wiele pszczó? umiera?o w tych paczkach.

Takie przesy?ki to zn?canie si? nad zwierz?tami, pisa?a o tym równie? Rzeczpospolita: http://www.rp.pl/artykul/...l?print=tak&p=0

Poczta nie zawsze dotrzymuje terminu wysy?ki, paczka mo?e zgin?? albo jest rzucana w k?t - istny horror...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT