AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na zaaplikowanie leku w p?ynie.
Autor Wiadomość
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2012-07-24, 17:22   Sposoby na zaaplikowanie leku w p?ynie.
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


Witam. Takiego tematu nie znalaz?em wi?c mam pytanie do osób maj?cych w tej kwestii do?wiadczenie. By?em z wizyt? u weterynarza i myszka dosta?a dwa razy zastrzyk. Lekarz zaleci? dalsze aplikowanie leku doustnie. Dosta?em z lekiem strzykawk?. Pokaza? mi jak si? to robi. Wzi?? mojego Riko za fa?d? skórn? na karku. Odwróci? do góry brzuszkiem i wsun?? koniec strzykawki do pyszczka podaj?c lekarstwo. Ile przy tym by?o stresu (wyrywanie, pisk, siusianie) nie musz? mówi?. Nie chc? nara?a? mojego myszaka na taki stres to raz, a dwa nie mam takiej jak lekarz wprawy. Riko musi dostawa? dziennie jedn? kropelk? antybiotyku. Jak poda? w inny sposób lekarstwo aby mie? pewno??, ?e dawka w jakim? tam przybli?eniu zostanie przyj?ta? Do poide?ka z rurk? chyba raczej nie. My?la?em o plastikowej nakr?tce od butelki. Riko takie rzeczy przewraca. Sypie wiórki i wylewa wod?. Pro?ba o pomoc w tej sprawie.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-07-24, 17:33   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja podawa?am syrop ze strzykawki prosto do pyszczka, ale myszk? po prostu zamyka?am w d?oni, nie by?o ?adnego ?apania za skór? ani paniki ?e strony myszki
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2012-07-24, 18:29   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Robi?am identycznie jak zuza911. Dla u?atwienia podawania przechyla?am myszk? ciut w d?oni, ?eby kropelka na pewno wpad?a do pyszczka.
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-07-24, 19:11   

Mo?esz te? spróbowa? sposobu, jakim za granic? karmi si? oseski - tzn. przy u?yciu p?dzelka, jak na zdj?ciu:



Oczywi?cie p?dzelek taki musi by? nowy i wyparzony.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2012-07-24, 20:22   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


Dzi?kuj? za informacje... jutro popróbuje.
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-07-24, 21:36   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Z doswiadczenia wiem, ze myszy zupe?nie inaczej zachowuja si? w domu oraz u weta. Spróbuj, a nó?/widelec nie b?dzie si? wyrywa? w domu jak z?apiesz na skór? na karku. Nie musisz od razu Riko w powietrze podnosic, luciutko, aby unios?y si? przednie ?apki (u mnie dzia?a?o :wink: ).
A jak nie, a mo?esz lek miesza? z jedzeniem, to mo?e jogurt, bia?y serek? Moje np kochaj? smietane 8)
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2012-07-25, 23:04   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


Riko lekarstwo zjad? z jogurtem :-) Milka jest bardziej wybredna. Jogurt trzeba by?o pos?odzi?. Nie ?eby tak ochoczo si? rzuci?y na jogurtowe lekarstwo. Zabra?em im podstawowe jedzonko. Obudzi?y si? g?odne i nie mia?y wyboru, cho? pretensji sporo by?o. Wygl?da?y przez kratki i patrzy?y na mnie z wyrzutem, ?e jedzonka nie ma. ?eby inni lokatorzy nie zjedli lekarstwa zabra?em ich na spacer :-)
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 21:45   

Pozwol? sobie podbi? w?tek pytaniem - co s?dzicie o ew. "umileniu" myszy przyswajania Unidoxu poprzez podawanie go nie z sam? wod? ale np. z odrobin? soku z czarnej porzeczki w?asnej roboty (z w?asnych porzeczek)? Niestety moim myszom podawanie leku na jogurcie nie dzia?a wi?c musz? aplikowa? insulinówk?. Do tej pory podawa?am z sam? wod? przegotowan?, ale czy ew. dodanie kropelki soku ma sens jako polepszenie/uatrakcyjnienie smaku leku?

B?d? zobowi?zana za opinie.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-25, 21:50   

Ja dawa?am jedna kropla soku malinowego jedna kropla antybiotyku ile przy tym by?o zabawy i stresu heh ...
wsuwa?am strzykawk? przez pr?cik od klatki przylatywa?y i pi?y :0
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 21:52   

kiniaczek31 napisał/a:
suwa?am strzykawk? przez pr?cik od klatki
Wow, marzenie ?ci?tej g?owy. Ja moje musz? bra? za skór? za uszami i stanowczo wsuwa? w pyszczek bo nie ma opcji ?eby samodzielnie wzi??y.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2012-10-25, 22:02   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


U mnie dochodz? jeszcze próby zagryzienia mnie i strzykawki (o ile Nelson jest w formie :sad: )
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 22:21   

Jaghut, a to klasyka. Starsza rekonwalescentka to jest bojowa jak nigdy przy podawaniu leków. Normalnie ostoja cierpliwo?ci i zaufania, ale jak mam da? jej leki to si? wygina tak, ?e serce mnie boli. Druga grzecznie za?apa?a ?e inaczej nic nie zdzia?a wi?c ?yka jak daj?.

Sok z porzeczki zda? egzamin 50/50. Ta mniej nerwowa polubi?a, druga nadal wariuje jak jej co? aplikuj?. :roll: Eh, mog?oby by? na odwrót jednak...
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-25, 22:27   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Hmm, a mo?e ciutk? miodku? Zwykle myszy uwielbiaj? miód :wink:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-25, 22:29   

Moje w stresie gardz? w zasadzie wszystkim. Jak dot?d zd??y?am zaobserwowa?. :p
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-25, 22:33   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


To pozostaje trzyma? kciuki za kolejne walki, ?eby? nie poleg?a :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT