AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmna?anie myszy w niezarejestrowanej hodowli
Autor Wiadomość
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-12, 02:41   

A mnie ciekawi, z racji tego ?e wszyscy pisz? o pseudohodowli, jak rzecz w tej kwestii si? ma do osób, które swoj? przygod? z gryzoniami rozpocz??y przed powstaniem zacnych klubów i zwi?zków, bo przecie? te nie s? w naszym kraju znane od ?redniowiecza, a s? stosunkowo m?odym tworem o którym bardzo wiele osób, zajmuj?cych si? hodowl? przed laty, mo?e dzisiaj nie mie? bladego poj?cia?
Czy nale?y wszystkie te osoby z góry zakwalifikowa? jako pseudohodowców?
Przecie? - aby powsta? zwi?zek hodowców - najpierw musieli powsta? hodowcy.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-12, 07:29   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


byly to osoby ktore wlasnie nie chcialy pozostac w kregach niezarejestrowanych i dazyly do zalegalizowania hodowli oraz doprowadzily do utworzenia zwiazkow(PMC dziala 6 lat wiec to nie jest malo ) , skoro masz tak wyjatkowe myszy i tak dlugo sie nimi zajmujesz ( ile bo tego nam nie wiadomo ? notabene moglabys sie nimi pochwalic , pokazac je sama jestem ciekawa ) , nie widze przeszkod do legalizacji odmiany na podstawie obowiazujacych przepisow PMC , a jesli nie w PMC to nie widze tez powodu zebys nie mogla zalozyc zwiazkow ktore legalizuja rozmnazanie tak wyjatkowych jak piszesz stworzen , to jest tylko kwestia checi i zaangazowania , jest wiele zwiazkow zrzeszajacych hodowcow np.fretek,swinek morskich ,ryb akwariowych,terrarystow a nawet krewetek ;) itd itp
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-12, 10:37   

Ponownie przypomn? przepisy, które ju? wcze?niej poda?am t.j. art.10a ust.1 pkt 1 i ust.6 ustawy o ochronie zwierz?t http://www.boz.org.pl/prawo/ust_ochr_zw_12x.pdf

Przepisy zabraniaj? wy??cznie rozmna?ania psów i kotów w celach handlowych (art 10a ust. 1 pkt 2) Jednocze?nie zakaz ten nie dotyczy psów i kotów z zarejestrowanych hodowli (ust 6)

Powy?sze oznacza, ?e mo?na rozmna?a? co si? chce i jak si? chce, ale tylko nie mo?na sprzedawa? psów i kotów nierodowodowych. Bardzo prosz? o uwa?ne czytanie ustawy i nie pisanie bzdur o karach, prokuraturze, s?dzie... Je?eli jednak ja czego? nie wiem, to prosz? o podanie przepisu prawa, tak jak ja poda?am, to si? dokszta?c? w tym zakresie

Ja wysoko ceni? hodowle zarejestrowane, bo tylko do takich mam zaufanie :grin:
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-12, 12:05   

lilith, s?dz? ?e to niepotrzebne. Z jednej strony nie wiadomo nawet, czy uda mi si? uzyska? osobniki naprawd? nadaj?ce si? pomi?dzy ludzi - te stworzenia maj? swoje cechy i instynkty, na które ja jestem gotowa, ale wi?kszo?? osób chc?cych piel?gnowa? zwierz? - ju? nie.
Poza tym gdzie? na jesieni sama mam zamiar, jak wspomnia?am w innym dziale, zaj?? si? hodowl? black tan, wi?c przynale?no?? do zwi?zku mo?e by? tylko przydatna. Póki co nie mam z czym ani po co si? w nim rejestrowa?.

(W kwestii pochwalenia si? - robi? co mog? i ca?? noc ta?cowa?am z obiektywem wokó? terrariów, ale myszy boj? si? aparatu i wygl?da na to, ?e pozowa? nie b?d?, a nie chc? wrzuca? zdj?? na których niemal nic nie wida?)
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-12, 13:21   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Luna_s20, tak czy siak moze nam pokazesz te wyjatkowe stworzenia ???????
moze sie postaraj deko , skoro nam sie udaje zdjecia robic czemu ma sie tobie nie udac ?????
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-12, 13:44   

Ju? sk?adam stron? www, na której szczegó?owo staram si? opisa? te zdj?cia - b?dzie to równie? pomocne tutaj poniewa? strona pozwala na wy?wietlanie zdj?? na innych stronach i forach.
Có?, ich wyj?tkowo?? jest "specyficzna", ale je?li chcesz, ch?tnie popisz? z Tob? o tym na pw i dowiem si?, co o tym s?dzisz.
W ka?dym razie na pewno na dniach pochwal? si? swoimi przyjació?mi, zbli?a si? czas wymiany ?ció?ki, wi?c b?dzie okazja do sfotografowania ich poza terrarium - obecnie nie chc? ich niepokoi? bez potrzeby.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-12, 13:49   

a jakie to myszy ?:)
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-12, 14:21   

Luna_s20 napisał/a:
...ich wyj?tkowo?? jest "specyficzna"...

Na czym polega owa "specyficzno??"?
 
 
 
siwa 
Mysi Rozmówca



Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 202
Skąd: ?om?a
Wysłany: 2013-01-12, 15:36   

strasznie jestem ciekawa co to za myszy, czekam na stronk?.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-12, 22:27   

No teraz to i mnie zaciekawili?cie :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-01-12, 22:42   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Mnie te?, takie tajemnicze to ;P Luna szybko wstawiaj zdj?cia i zdradzaj co to za stworzenia!
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-13, 00:59   

Stronka ju? prawie ulepiona. Jutro ju? wrzuc? na forum co mog?. Sama jestem, równie jak wy - myszy - ciekawa waszej na nie reakcji, ale ciesz? si? na to i ju? nie mog? si? doczeka?.
Uda?o mi si? sfotografowa? t? ?obuziarni? - niestety nie w ca?o?ci, jako ?e "zew natury" przygotowuje je w?a?nie do wielkich przemeblowa? i ca?e dnie siedz? na "parterze".
W ka?dym razie mog? przez nast?pne dni rzadko bywa?, bo teraz mia?y wiele wra?e? w zwi?zku z wprowadzeniem m?odego samczyka z odr?bnej grupy, i wymagaj? szczególnej uwagi.
Wstawi? zdj?cia jak najszybciej :)

O, tutaj s? :)
 
 
elvis
M?ody Myszaty


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 21
Wysłany: 2013-01-28, 13:17   

Frufru napisał/a:
Wszelkim sceptykom polecam tylko jedno info - forum rejestruje Wsze dane na tyle precyzyjnie, ?e znalezienie Was oraz Waszych "hodowli" nie b?dzie trudne. A zg?oszenie nielegalnego rozmna?ania zwierz?t jest kwesti?... jednego telefonu albo maila. Pó?niejszy cyrk b?dzie dla Was cudown? zabaw? z prokuratur?. Wi?c sugeruj? sobie odpu?ci? pytania o przyczyny, szanse i mo?liwo?ci i zwyczajnie sobie darowa? rozmna?anie które jest w naszym kraju NIELEGALNE, je?li bez kontroli odpowiednich instytucji.


Bo prokuratura nie ma co robi? tylko ?ciga? kilkadziesi?t tysi?cy nielegalnych hodowców myszy.. puknij si? w ?eb. Mo?e postawcie jeszcze tym nielegalnie wyhodowanym myszom fotoradary przy ko?owrotkach. Poza tym to co napisa?a? podchodzi pod gro?by. A przynajmniej wygl?da jak ?wiadome straszenie ludzi donosem do prokuratury.
Przy okazji - od kiedy to stowarzyszenie mi?o?ników czegokolwiek jest odpowiedni? instytucj? zdoln? zalegalizowa? dzia?ania cz?onków od strony prawnej?
 
 
harapug 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 111
Skąd: Libi??
Wysłany: 2013-01-28, 14:35   
   Myszy: Zuzia i Norka


elvis napisał/a:

Przy okazji - od kiedy to stowarzyszenie mi?o?ników czegokolwiek jest odpowiedni? instytucj? zdoln? zalegalizowa? dzia?ania cz?onków od strony prawnej?


Nie jest :grin:
Ka?dy hodowca rozlicza si? SAM, czy to psi, koci, freci czy mysi, tak to normalnie wygl?da? powinno.
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2013-01-28, 15:09   

harapug - czy nale?ysz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Fretek albo innego zwi?zku, bo nie widz? o tym wzmianki na Twojej stronie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT