AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmna?anie myszy w niezarejestrowanej hodowli
Autor Wiadomość
elvis
M?ody Myszaty


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 21
Wysłany: 2013-01-28, 22:12   

lilith napisał/a:
hehe a co tam zajety to jest fotel w autobusie hehehe :razz:


o prosze, kto? tu zaczyna kusi? :P
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-28, 22:13   

dziewczyna nie ?ciana da si? przesun?? xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-28, 22:13   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


dobra dobra dosc hahaha bo sie zaczynam robic dawna lilith heheh , moj nick pochodzi z czata uzywalm go tam 7 lat heheh i tak zostalo ehhehe , stety tez razem z facetem z czata przenioslo sie w real hahah , jednak jest to mozliwe hehehe

elvis tiaaaaa :wink: ?
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
elvis
M?ody Myszaty


Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 21
Wysłany: 2013-01-28, 22:15   

wero napisał/a:
dziewczyna nie ?ciana da si? przesun?? xD


haha mojej wole nie przesuwa? póki co :P
tak, teraz pomy?licie, ?e sobie nagrzeba?em i zastanawiam si? jak z tego wybrn??, ?eby?cie mnie swoimi pi?knymi MYSZKAMI nie poszczu?y xD
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-28, 22:15   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


kochani naprawde ale to naprawde juz spadam hehehe buzka na noc dla wszystkich :)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
sybianka 
MegaMysz



Imi?: Andrea
Hodowla: brak
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 1298
Wysłany: 2013-01-28, 22:22   
   Myszy: Fatima, Himi, Kropcia, Jagoda, ?nie?ka


Ooo :P ile ciekawych rzeczy mnie ominelo :D hahah :D Dobranoc :* :)
_________________
Dyzio (*), Ma?a Mi (*), Szarusia (*), Zyzio (*), Orzeszek (*), ?ysa (*), ?atka (*), Kowalski (*), Malinka (*), Blanka(*), Cleo (*), Lulu (*), Pumba (*), Kredka (*), Karmelka (*), Ingrid (*)
 
 
 
W?adzia 
Mysi Rozmówca
W?adzia Absolutna



Imi?: Anieli
Wiek: 37
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 254
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-01-28, 22:59   

_________________
wsta? ojciec i matka i dzieci gromadka
i kot i mysza i znów nast?pi?a cisza
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-29, 01:16   

To ja si? wetn? troch? oknem:

beautifulmouse napisał/a:
(...)
Za to ja mia?am zbo?ówk?, która owszem ma?e gryzonie wcina?a kupione w zoologicznym ( martwe,zamro?one-opakowane) (...)


To naprawd? jaka? ró?nica? Czy te które zosta?y zamro?one jako? specjalnie chcia?y umrze? na karm?? Wszystko co ?yje - musi umrze?.
Niezale?nie czy za?atwimy kur? siekierk?, czy kupimy kotu puszk? z drobiem - co? na ten posi?ek straci?o ?ycie. A fakt ?e odby?o si? to poza naszym wzrokiem ani nie oczy?ci nam sumienia, ani nie zmieni faktu ?mierci innego istnienia które w t? puszk? zosta?o zapakowane. Pozwoli tylko lepiej si? oszukiwa?.
W takiej sytuacji trzymaj?c w domu drapie?niki takie jak koty i psy, które jedz? wieprzowin? i wo?owin?, czasem drób i ryby - nie mo?emy oceni? kogo? kto da gryzonia drapie?nikowi. Zreszt?, jak by ten gryzo? nie by? wyhodowany, i tak b?dzie mu s?odziej ni? kurczakowi na fermie.

No tak, tak... Zepsu?am wam ?miechy. Bo to pierwszy raz? :o
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-01-29, 05:55   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Ale beautifulmouse chodzi o pewnie, ze nie mordowa?a takiej myszki w?asnor?cznie. Tak samo jak nikt z nas nie morduje dla naszego psa czy kota myszy, ?wini, krowy, kury sam. Po prostu idziesz do sklepu i kupujesz ju? gotowe mi?so. Nie jest to, oczywi?cie, wykluczenie, ze kto? tej myszy, ?wini czy krowy nie zabi? tylko Ty tego nie robisz. a kupuj?c gotowy produkt mo?esz do niego podej?? tak jak do marchewki czy cytryn w sklepie spo?ywczym.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-29, 08:25   

Ze wy macie czas siedzie? tu i tyle nawijac... Ja nawet nie mam czasu wszystkiego poczyta?. Zazdroszcz?...
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-29, 11:01   

Luna_s20 napisał/a:
No tak, tak... Zepsu?am wam ?miechy. Bo to pierwszy raz?

nie zauwa?y?am by? zepsu?a:P
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-29, 15:02   

Wero no widzisz, wychodz? moje braki w poczuciu humoru :D Jak wida?, zawsze jaki? nad?ciak si? znajdzie i tym razem wypad?o na mnie ;)
aShadow poniek?d zabijasz, cz?sto wi?cej ni? gdyby? bi?a w?asnor?cznie - aby na tej sklepowej pó?ce znów si? pojawi?o, brany jest pod uwag? popyt i od niego uzale?niona poda? - czyli im cz??ciej si?gamy na pó?ce po tak? puszk?, tym wi?cej mi?sa idzie na kolejn? produkcj?.

Zreszt?, to bez znaczenia. Co? ?y?o a dzisiaj nie ?yje, poniewa? my chcemy to zje??. Lub poda? naszemu zwierz?ciu.
S?dz? ?e w?asnor?czne bicie w takiej sytuacji, bicie stworzenia którego ci ?al i któremu wola?aby? oszcz?dzi? strachu i ?mierci, bardziej uprawnia do skorzystania z jego mi?sa lub podania go naszemu zwierz?ciu.
Wspó?czesny cz?owiek po mi?so lub produkty zawieraj?ce mi?so i t?uszcz si?ga bez zastanowienia. Po prostu wybieramy konkretne produkty, ?adne, kolorowe.
Gdyby?my widzieli jak powstaj?, cz?sto po?owy z nich nigdy by?my nie ruszyli.
A jednak powstaj? z tego, co niegdy? ?y?o i wcale nie mia?o ochoty umiera?.

Nie mówi? tym samym by wszyscy przeszli na wegetarianizm. Wiem ?e taka mo?liwo?? jest uzale?niona od trybu ?ycia i otoczenia, oraz w?asnej kondycji.
ALE w?a?nie dzi?ki puszce nie widzimy ?e siedzi w niej zmielony kurczak lub ?winka stoi w niej nog?. Dzi?ki paczce prasowanych paluszków nie widzimy 50 krabów które wyda?y ?ycie... I si?gamy po mi?so bez potrzeby. Mi?so które najpewniej zjemy w 2/3 a reszt? wyrzucimy jako zepsut? lub niesmaczn?. Lub obrzydliw? dla nas. Albo które w ogóle zepsuje si? w lodówce a ?mier? stworzenia które na nie wyda?o ?ycie pójdzie na marne.

Ale wybieramy to nie z potrzeby, tylko dlatego ?e ma ?adne, kolorowe opakowanie.

Gdyby przysz?o nam od male?kiego, ?licznego prosiaczka karmi? ?wink?, widzie? jak wita si? codziennie z nami, jak patrzy na nas z nadziej? i wdzi?czno?ci?, a którego? dnia musie? zada? jej ?mier?, nie dopu?ciliby?my by zmarnowa? si? cho?by kawal?tek.
Tymczasem widz? czasem jak kto? jedz?c np kurczaka odgryza mi?so w najgrubszym i najdelikatniejszym miejscu, a ... reszt? wyrzuca! Cz?sto mimo psa czy kotka którym reszt? mi?sa, skór? czy chrz??ci mo?na da?. Ale po co skoro jest ?mietnik?

A to dlatego ?e to nie jest co?, co ?y?o i zmar?o. To tylko kawa?ek czego? pachn?cego.

Jak dla mnie - nie ma ?adnej ró?nicy czy wrzuc? ma?ego szczurka z w?asnej hodowli w??owi, czy kupie mro?one/suszone zwierz?. W ka?dym z tych przypadków po?wi?c? co?, co ?y?o, i dok?adnie tak samo nie chcia?o umiera?.
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-30, 07:28   

Luna_s20, Nie myslisz o tym by napisa? ksi??k?? Piszesz tak duzo i nie g?upio wcale ze napisanie ksi??ki zaj??o by Ci na prawd? ma?o czasu :) Pomysl o tym to nie jest g?upie...
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-30, 18:10   

Napisz? tylko tyle ?e po paru dniach mojej nieobecno?ci dostarczacie mi ciekawej lektury :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-31, 00:32   

Bobeczek jeste? kochany :D My?la?am, my?la?am, ale ka?amarz zgubi?am :(
Tak naprawd? napisa?am ju? kilka ale nigdy ?adnej nikomu nie przedstawi?am :oops:
Jednak sami siebie zawsze oceniamy krytyczniej.

Chocia? s?dz? ?e nic nowego taka ksi??ka by nie wnios?a :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT