AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmna?anie myszy w niezarejestrowanej hodowli
Autor Wiadomość
Myszolom 
Mysi Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Toru?
Wysłany: 2013-07-05, 16:23   

Hmmm od?wie?? troch? temat, bo przeczyta?em go od pocz?tku do ko?ca i wiecie co? Straszycie si? s?dami, przepisami a tak naprawd? nie ma ?adnego przepisu, ?e nie mo?na rozmna?a? zwierz?t niezarejestrowanych, bo co kogo to obchodzi kto co trzyma w swoim domu w swojej klatce? ?aden s?d na to nie zareaguj?. I na dobr? spraw? ile sklepów zoologicznych by wtedy stan??o przed s?dem, bo w sklepach te? rozmna?aj? zwierz?ta i co chwila wida? jakie? maluchy biegaj?ce za matk? po klatce. Ten temat wydaj? mi si? troch? ?mieszny... Kto chce to sobie i tak rozmno?y i s?d si? nie b?dzie bawi? w takie co?, bo kto? sobie rozmno?y? myszk?. Prosz? Was.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 16:33   

Myszolom, tylko ?e ide? tego w?tku jest u?wiadomienie niektórym, ?e ?ycie zwierzaka to nie zabawka i robienie z siebie "pana boga" jest zwyczajnie niehumanitarne. Intencj? jest przestroga by tego nie robi?.

Poza tym, zdziwi?by? si?, co potrafi dobry prawnik. Jak komu? zale?y to zaci?gnie przed s?d za wyrzucenie peta na chodnik. Wi?c nie wiem po co Twoja prze?miewcza wypowied?. Wszystko jest ok do czasu. Raz trafisz na kogo? kto ma to gdzie?, innym razem trafisz na cz?owieka, który ma moc by to za?atwi? do ko?ca.

A i tak nie chodzi o ganianie si? po s?dach a o fakt, by nie rozmna?a? w ciemno i nie zn?ca? si? nad zwierz?ciem. Bo proces rozmna?ania w przeholowanej formie jest zabójczy dla niego.

B?d?c na tym forum zapewne mia?e? na sercu dobro i zdrowie w?asnych myszy lub po prostu jeste? ich mi?o?nikiem. Nie wiem czemu ten w?tek tak Ci? "boli" skoro nam wszystkim chodzi tak na prawd? o to samo. ;)
Ostatnio zmieniony przez 2013-07-05, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Myszolom 
Mysi Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Toru?
Wysłany: 2013-07-05, 16:35   

Tyle, ?e za rzucanie peta na ulice s? przepisy i przewidziane kary a za rozmna?anie myszy nie :smile: . Nie to ?ebym popiera? takie rozmna?anie dla w?asnego widzimisi?, ale nie widz? w tym nic na pograniczu prawa, bo co ja mam w klatce i czy rozmna?am to moja sprawa :smile:
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 16:36   

Nie zapominaj, ?e tam gdzie nie ma prawa polskiego, obowi?zuje prawo europejskie i UE, a ono jest z reszt? nadrz?dne.
 
 
Myszolom 
Mysi Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Toru?
Wysłany: 2013-07-05, 16:36   

I ten w?tek mnie nie boli a wydaje mi si? ?mieszny, ?e o takie co? s? osoby straszone s?dem. Jaki s?d ci? ukarze za rozmno?enie myszki? ?aden.

[ Dodano: 2013-07-05, 16:37 ]
Frufru napisał/a:
Nie zapominaj, ?e tam gdzie nie ma prawa polskiego, obowi?zuje prawo europejskie i UE, a ono jest z reszt? nadrz?dne.


Obowi?zuje, ale prawo europejskie i UE te? nie zabrania rozmna?ania myszek nie rasowych w swoim domu :smile:
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 16:38   

Nie za "rozmna?anie myszki" a za zn?canie si? nad zwierz?ciem lub niedope?nienie obowi?zku opieki. Wierz mi, jest masa po?rednich przepisów, za które mo?na si? doczepi? jak si? chce. Kwestia determinacji, dobrego prawnika i czasu na to. Ale mo?na i osoba, która si? decyduje na tak? zabaw? musi mie? ?wiadomo??, ?e nie jest bezkarna.

Jak mawiaj?, dajcie mi cz?owieka, a znajdzie si? paragraf. ;)

Pope?niasz logiczny b??d, s?dz?c ?e konkretnie poj?cie "rozmna?ania" by?oby sankcjonowanie. Rozmna?anie to niejako ?rodek do zarzucenia takiej osobie zn?cana si? lub braku opieki.

[ Dodano: 2013-07-05, 16:42 ]
Swoj? drog?, odrobina kreatywno?ci i znajomo?ci prawa, a osob? rozmna?aj?c? myszy mo?na zawsze pozwa? za hodowl? szkodników i nara?anie bezpiecze?stwa sanitarnego terenów zaludnionych.

Nazwanie tego nie ma znaczenia, bo cel zostanie osi?gni?ty - osoba ukarana za rozmna?anie bez umiaru. :P
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-07-05, 17:20   

_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 17:21   

Wero, nie prowokuj mnie do wojny na gify. ;D
Ostatnio zmieniony przez 2013-07-05, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-07-05, 17:22   

jak Ci? lubi? prowokowa? fru mru fru mru :D
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-07-05, 17:39   

A mi to si? wydaj? ?e to myszolom wojny szuka :roll:
_________________
InfinitY ..
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 17:59   

Kiniu, s?dz?, ?e temat i tak zosta? dog??bnie przemaglowany, a ka?dy ma swoj? moralno??. Czy myszo?om to podwa?y czy nie, w wi?kszo?ci jeste?my wszyscy zgodni, ?e rozmna?anie dla zabawy jest po prostu okrutne wobec zwierzaka i tyle.
 
 
?ukit190 
Mysi Bywalec


Imi?: ?ukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-05, 19:15   
   Myszy: Hektor


Wed?ug mnie wszystko, co napisali?cie jest prawd?. Ale w cz??ci zgadzam si? z Myszolomem , poniewa? polskie s?dy s? ju? tak przeci??one, ?e nawet na wa?ne sprawy trzeba czekam miesi?cami, czasami d?u?ej. Zgadzam si? z Frufru, s? przeró?ne przepisy dotycz?ce zwierz?t, ale nie b?d? si? " bawi? " w odkopywanie przeró?nych ustaw. To wszystko, co chcia?em powiedzie? :wink:

PS wero, czy ty prowadzisz bibliotek? gifów :P
 
 
domi1906 
Mysi Rozmówca



Imi?: Dominika
Hodowla: Viridis
Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Paź 2012
Posty: 207
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-07-05, 22:51   

Nie znam si? na prawie, ale s?siad ma hodowle karmow? dla gadów i ktos go podkablowa?. odwiedzi?a go straz miejska,ale on mia? te hodowle te? zarejestrowan?,wi?c by?o ok. Tu chyba bardziej chodzi?o o sprzeda? tych myszy i czerpanie zysku itp itp. W ka?dym razie co? musi gdzies by?, na forum terrarystycznym czyta?am w?asnie,?e ludzie hodowle karmówkowe te? rejestruj?.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-05, 22:52   

Jak na ironie, hodowle karmówkowe miewaj? wielokrotnie lepsze warunki ni? pseudohodowle myszek "do kochania". Bo mysz karmowa musi by? na prawd? zdrowo odchowana. Zwierz?ta terraryjne ?ywi?ce si? nimi s?, za przeproszeniem, za drogie i zbyt wymagaj?ce by terrary?ci im podawali byle karm?.
 
 
Hurricane 
MegaMysz


Imi?: :)
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 3 razy
Wiek: 12
Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1474
Wysłany: 2013-07-05, 22:53   

Chodzi chyba o odprowadzanie podatku. Was te? mog? dupn??, bo nie odprowadzacie podatków, nie? Pa?stwo si? zainteresuje jak dostanie cynk, ?e kto? nie p?aci podatków, jak dostanie wiadomo??, ?e kto? sobie rasowe myszy rozmno?y? to podejrzewam, ?e b?dzie mia?o to g??????boko gdzie?. :smile:
_________________
Sekundy uk?adaj? kolejne wiersze ?ycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT