AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Separacja samcow
Autor Wiadomość
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-09, 12:12   
   Myszy: Fineasz i Ferb


No w?a?nie nie mo?e si? nic wyla?, bo wszystko mam w jednej strzykawce, a ja to kaleka jestem i jak znam siebie to co? mi ucieknie, albo i wszystko. Dzisiaj pierwszy dzie? to zobaczymy jak to b?dzie.
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 12:18   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-09, 12:22   
   Myszy: Fineasz i Ferb


No w?a?nie weterynarz a? si? za?mia?a, ?e dla myszy, bo mówi?a, ?e to tak si? nie da perfekcyjnie, ?e strasznie ma?o i trudno poda?. Ale co ja mam zrobi? jak mi niesamowicie kichaj? ? Gorzej jest z bia?ym, bo jakby co? mia? wyplu? ;/ Eh...tak si? ko?czy lekcewa?enie objawów i brak kasy. Zobaczymy mo?e co? pomo?e z tym kichaniem.
A obserwowa? co do bójek te? b?d? ; )
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 12:26   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-14, 14:54   
   Myszy: Fineasz i Ferb


No to ch?opaków czeka przeprowadzka do mniejszego lokum. Dzisiaj zauwa?y?am ju? typow? bójk?. Oby dwaj zacz?li na siebie prycha? i siebie atakowa?. Rozdzieli?am ich, w sensie nie pozwoli?am do bijatyki i jako? si? uspokoili, chocia? jeszcze potem chcieli si? zaatakowa?. Wol? reagowa? jak jeszcze nie dochodzi do krwawych bitew. Potrzymam ich jaki? czas w pudle, a potem zobaczymy czy ich z powrotem dam do klatki.
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-14, 15:54   

Hej a mo?e trzeba by?o ich jeszcze zostawi? i poobserwowa? mo?e nie by?o by tak tragicznie moi te? si? kot?uja par? razy dziennie bez krwi ale wida? taka bratersko m?ska przypad?o?? :)
Chociaz czasem chodzi mi po g?owie ?eby im zmniejszy? lokum :razz:
_________________
InfinitY ..
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-14, 16:28   
   Myszy: Fineasz i Ferb


Na razie zmniejszy?am przy nast?pnym sprz?taniu mo?e ich powróc? do tej wi?kszej ; ) Wol? nie ryzykowa?, nic im si? nie stanie w mniejszym lokum, a ja b?d? spokojniejsza. Poza tym w tym ataku by?o ju? wida? agresj?. Mo?liwe, ?e jakbym nie interweniowa?a zacz?li by si? gry??...tak to wygl?da?o. Niech se posiedz? w mniejszym, a mo?e doceni? tamt? przestrze? i przestan? si? t?u xd
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-08-14, 21:30   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


To, ?e ich rozdzielisz niestety nic nie da :wink: Wiem, ?e czasem trudno nie reagowa?, ale naprawd? nie powinno si? tego robi?, dopóki sprawa nie wygl?da naprawd? gro?nie, czyt. nie leje si? krew.
U mnie wczoraj te? ostro by?o, po zmianie trotów i zawieszeniu hamaków. Dops i Alfred wymy?lili sobie now? zabaw?: stawali na kraw?dzi hamaka i kiedy Romeo kr?ci? si? w ko?owrotku wskakiwaki do niego z góry. Jak trafili, zrobili razem kilka "bezw?adnych" okr??e?, po czym lecieli przez ca?? klatk?, t?uk?c si?. A je?li nie... wchodzili na hamak i próbowali ponownie :lol: Po chwili zabawa zaczyna?a si? od nowa. A dzisiaj? Dzisiaj jest absolutny spokój, Romeo oczywi?cie w ko?owrotku, Ebi ?pi, a pozostali panowie zajadaj? kolacj?; nikt nikomu w drog? nie wchodzi :smile:
 
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-08-15, 11:11   
   Myszy: Fineasz i Ferb


Ja to od razu panikuj? ; p Od kiedy s? w mniejszym lokum ani jednego pisku nie s?ysz?. Widocznie na nich to dzia?a. Zobaczymy co z tego b?dzie.
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-08-15, 13:09   

To powodzenia , ?eby zapanowa? spokój i harmonia na tyle na ile to przy samcach mozliwe :) _
_________________
InfinitY ..
 
 
emikia 
Mysi Bywalec



Imi?: Emilka
Wiek: 27
Dołączyła: 20 Maj 2012
Posty: 122
Skąd: K?dzierzyn-Ko?le
Wysłany: 2012-10-21, 14:10   
   Myszy: Fineasz i Ferb


Pisz? w tym temacie, bo za bardzo nie wiem do jakiego to mo?na przypisa?, a ?e tutaj ju? porusza?am temat moich ch?opców to my?l?, ?e mog? tutaj zapyta?.

Zauwa?y?am, ?e ch?opaki cz?sto ?pi? w innych miejscach. Wcze?niej nawet jak si? k?ócili spali razem. Zastanawiam si? czy jest to powód do niepokoju ? Czy powinnam interweniowa? w takiej sytuacji ? Nie chcia?abym, ?eby sobie stworzyli w?asne terytoria. Ostatnio walki si? nasili?y. Nie ma rozlewu krwi, ale bia?y ma na pyszczku ?lady po bójce. Nie wiem czy od z?bów, czy pazurów brata. Dlatego takie moje podejrzenia, ?e ch?opacy chc? tworzy? swoje miejsce. Jak wspomnia?am ostatnimi czasy cz?sto ?pi? oddzielnie, bij? si?, czarny (teoretycznie silniejszy) odpycha bia?ego od poide?ka czasem od jedzenia. Jak widz? ostrzejsz? rywalizacj? czy moment kiedy bia?y nie jest dopuszczany do picia czy miski, staram si? czarnego "odepchn??", ?eby tamten mia? wi?cej swobody. Je?li takie zachowanie mo?e wp?yn?? na ich ?ycie razem zmniejsz? im znowu na jaki? czas lokum.
_________________


http://with-astra.blogspot.com/
 
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-10-21, 14:22   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Có?, u mnie Drops zawsze ?pi osobno, a reszta razem, ale nie zaowocowa?o to stworzeniem terytorium. Chocia? Dropsik ma chyba charakter samotnika. Natomiast je?li chodzi o odpychanie od jedzenia czy poide?ka... My?l?, ?e nie ma si? czym martwi? :wink: Problem jest wtedy, kiedy dominuj?ca mysz w ogóle nie pozwala zbli?a? si? innym do miski. U mnie dziewczyny non stop si? odpychaj? (dos?ownie - ?ap? po pyszczku :wink: ) przy jedzeniu czy poide?ku, wci?? wyrywaj? sobie z ?apek co lepsze k?ski (Lejla jako najodwa?niejsza zawsze bierze ode mnie smako?yk, ucieka z nim do gniazda, a po chwili wraca, bo która? jej ukradnie; i tak zrobi kilka rundek a? wszystkie si? najedz? :razz: ). To normalne zachowanie w stadzie, nie ma powodów do niepokoju.
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-21, 18:22   

Moim ch?opakom tez zdarza sie sypia? osobno ale rzadko :)
Mo?e chc? od siebie odpocz?? :razz: co do innych incydentów w/w u mnie to samo komicznie czasem te ich przepychanki wygl?daj? wi?c jak widzisz to norma wi?c nie masz si? czym martwi? :)
_________________
InfinitY ..
 
 
EnsuiSzyszka 
Starszy Myszaty
mysi-liciel



Imi?: Justyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 56
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-05-03, 23:17   
   Myszy: Dorian i Bazyl


Troch? si? przestraszy?am i napisa?am najpierw w temacie o parali?u ?apek, ale teraz trafi?am na ten i mam dodatkowe pytanie - czy podczas bitw, które obserwujecie u waszych samców, dochodzi do dziwnych zachowa? u myszy, która próbuje si? broni?? Obserwowa?am swoich przed chwil?, minie nied?ugo jakie? 24 h ci?g?ych prób gwa?tu i zastanawiam si?, czy Bazylowi naprawd? co? si? sta?o w ?apki, czy on specjalnie je tak przyciska do cia?a razem z ogonkiem, ?eby po prostu chroni? odbyt przed atakiem... :roll:
_________________

 
 
Hien
M?ody Myszaty



Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 22:06   
   Myszy: Fuks, Walter, Miran [*] ||Stadko panów: Berdych, Maflin, Rafa, Anthony, Smaug, trzy dzierlatki: Aza, Renka (Serena) i Masza vel Katastrofa


Te? mam problem z awanturnikami :/ najpierw mniejszy napastowa? wi?kszego, wrzask i ?omot 24/7, biurko zdemolowane, pomog?o zamykanie klatek z oddzielonymi myszami i wypuszczanie ich na zmian?, przez kraty si? jako? pogodzili i znów wielka braterska mi?o??. Zostawienie ich tak nie wchodzi?o w gr?, jak terroryzowany mysz przesta? w ogóle schodzi? ze swojego punktu obronnego i nie by?o mowy nawet o tym, by co? jad? czy pi? - siedzia? tylko taki przera?ony k??bek nerwów wci?ni?ty gdzie? wysoko i reagowa? panik? na ka?dy ruch w pokoju. No ale teraz przysz?a pora na zemst? i znów ani na chwil? nie przestaj?, tym razem po cichu. A ?e nie chc?, ?eby znów takie numery odchodzi?y, ?e mysz ca?y dzie? z przera?enia na zas?onie wisi i boi si? zej??, to na razie zamykam ich klatki, jak mam wyj?? czy spa? -.-
I to na pewno nie to, ?e za ma?y teren - ch?opaki maj? do dyspozycji dwie zwykle niezamkni?te klatki i ogromne biurko, wi?c nie powinni bi? si? o terytorium.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT