AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
"Ciocia" karmi m?ode
Autor Wiadomość
Yoka 
M?ody Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 19
  Wysłany: 2007-02-08, 21:51   "Ciocia" karmi m?ode

Witajcie! Teraz znowu rozmno?y?y mi si? mychy :/ ale nie krzyczcie na mnie :P bo wiem ?e ?le zrobi?am nie rozdzielaj?c gerdyi klika po urodzeniu pierwszych ma?ych no ale sta?o si? i sie nie odstanie wi?c mam pytanie poniewa? to na 100% Gerda jest matk? a mieszka jeszcze z Flor? (swoj? córeczk?) no i maluchami no i Gerda ma suty i FLORA TE?!!?? cho? jest m?oda i to nie ona rodzi?a a karmi je jak swoje LOL dziwne nie?? pomocy ale jeszcze co? ona rzadko wychodzi z gniazda a wczoraj wysz?a i jak j? zobaczylam zlecialam z krzesla!!! ona jest chudaaaa wygl?da jak by nie jadla od niewiadomo ilu! a jedzonka ma pod dostatkiem! i to chyba dlatego ze te male wypijaja z niej pokarm (ma go??!!) i chudnie w oczach pomocy!!
_________________
myszki : Klik
Gerda + ma?e mysi?tka :)
Ostatnio zmieniony przez kat 2007-02-16, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-08, 22:02   
   Myszy: tak


Myszki pomagaj? w wychowaniu potomstwa. Mleko? Mo?e mie? - dwie osoby ju? chyba do mnie o tym pisa?y, wi?c to musi by? prawda... (Chyba, ?e "urojenia" a? tak dalece nie si?gaj? i poza fizyczymi objawami nie ma mleka.) Ciekawe dlaczego chudnie... niby w ci??y nie by?a to nie jad?a odpowiednio, ?eby potem wykarmi? i "zlecia?o to na ni? jak piorun z jasnego nieba". Hmm... my?l? ?e tak mo?e by?, ale mo?e kto? si? wypowie "napewno". :)
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-02-08, 22:11   

Wiesz nie chce mi sie pisac juz o odpowiedzialnosci i rozmnazaniu bo dosc nerwow bym pozjada?a. A moze Flore te maluchy wykonczaja ? Moze wyskbuj? z niej ca?e zapasy energi a potem wszystko ? Moze oddziel j? od reszty bo boje sie ze mog?aby nie przezyc kolejnych paru dni ...
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Yoka 
M?ody Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 19
Wysłany: 2007-02-08, 22:59   

mnie sie tez tak wydaje ze one ja wykanczaja ale gerda ma je gleboko gdzies jak flora je ogrzewa itp. gerda zamiast siedziec przy nich to hasa po klatce bawi sie wcina jedzonko kopie tunele :/ tez mi mama a myslicie ze jak odziele to bedzie dobrze?? sama nie wiem bo moze mi zdechnac flora z tensknoty :P
_________________
myszki : Klik
Gerda + ma?e mysi?tka :)
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-02-08, 23:04   

Tak oddziel bo Flora widze ze przeje?a wiekszosc obowiazkow mamusi. To nie ona ma nagromadzone zapas dla maluchow i mleko tylko Gerda a ona mysli ze to Flora je karmi. A z wiazku z tym i m?ode sa w niebezpieczenstwie poniewaz nie dostaja anty cia? z mleka matki ...
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Presea 
Mysi Bywalec



Imi?: Kasia
Hodowla: Oblivion
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-09, 08:36   

Prawdopodobnie tak to sie odbija na jej zdrowiu, bo sama jest jeszcze m?oda. Samice pomagaj? karmi? m?ode, jest to opisane w paru ksi??kach (kat, to ja ci o tym chyba pisa?am kiedy?). Natomiast z tego co wiem, od tych co próbowali, to chyba zawsze tak to sie ko?czy, ?e matka zaczyna olewa? m?ode, a wszystko robi "ciocia".
Antycia?a s? w mleku - oboj?tnie "czyim", tylko sztuczne ich nie zawiera.
Te? bym oddzieli?a Flore, je?li marnieje... Matka ma?ych powinna normalnie sie wtedy nimi zaj?? ;) .
_________________
~~ Myszki rasowe OBLIVION ~~
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-09, 09:01   
   Myszy: tak


Presea napisał/a:
(kat, to ja ci o tym chyba pisa?am kiedy?)

Mo?liwe ?e te?... :) Ja mam taaak krótk? pami??, ?e musz? si? z czym? styka? niemal codziennie ?eby to zapami?ta?... :(

Kana napisał/a:
Wiesz nie chce mi sie pisac juz o odpowiedzialnosci i rozmnazaniu bo dosc nerwow bym pozjada?a.

Kana, sytuacja by?a taka, ?e Yoka gdzie? przeczyta?a, ?eby samca nie oddziela?... :( Jak jej powiedzia?am, ?e to niezb?de by?o ju? za pó?no. Faktycznie na chyba dwóch stronach, czy nawet trzech jest tak napisane - zale?y na co si? trafi... :( (Je?li dobrze pami?tam ca?? sytuacj?.)

Yoka, czyli zosta?a mama z córeczk?, a kto? z tatusiem te? czy b?dzie sam? :)
 
 
 
Yoka 
M?ody Myszaty



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 19
Wysłany: 2007-02-15, 17:55   

:spox: jest ok maluchy rosna jak na dro?d?ach a zaobserwowa?am ze flora tylko je dokarmia a gerda je karmi ale flora i tak chuda :(
_________________
myszki : Klik
Gerda + ma?e mysi?tka :)
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-02-16, 10:52   

No jest nadal chuda bo ciagle je dokarmia ... ja bym nie ryzykowa?a i chociaz na chwile je oddzielila..
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-02-16, 13:00   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Pewnie ! Niech matka je wykarmi :) Przecie? ma mleko i mo?e, a Flora niech odpocznie bo si? wyko?czy... :(
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Mysia ?winka 
Mysi Bywalec
Niemcy nadchodz?...



Imi?: Olga
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 138
Skąd: Za moich czasów...xD
Wysłany: 2007-02-17, 16:58   
   Myszy: Pucia, Szajba, Bianka i Kikut


Je?eli rozdzielisz myszki, i Flora nadal nie b?dzie je??, musisz j? karmi? na si??.
Moze napisa?am za wcze?nie aleju? radz?, zeby? si? przygotowa?a. Po prosu strzykawk?bez ig?y daj do pysi myszki gerberki albo inn? pak?jadal? dla myszy. Ale nie wiem, czy b?dziesz musia?a znale?? jak??naprawd? ma?? strzykawk?, bo mi by? wystarczaj?co ma?a, zeby zmie?ci? si? do pyszczka Flory
?ycz? "przytyca" Flory :D
_________________
Pad?e?? Powtsa?! xD
°.;*.¸,¤° °¤,¸.*;.°
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-17, 17:52   

Ja bym z Flor? przede wszystkim do weta posz?a. Tylko od gryzoni, bo inni mog? nic nie zauwa?y? nawet u chorej myszy... :roll:
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-02-17, 18:07   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Moim zdaniem to nie le?y w chorobie tylko w psychice bo Flora chce pomóc. Dlatego trzeba j? odizolowa? a do veta ewentualnie jak b?dzie sama i W DALSZYM ci?gu nie b?dzie jad?a i b?dzie chuda.
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Ruda 
Starszy Myszaty



Imi?: Kasia
Hodowla: Incognito
Wiek: 37
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-17, 18:25   

A to ona jeszcze jest nieodizolowana? :shock:
Jadzia406 napisał/a:
W DALSZYM ci?gu nie b?dzie jad?a i b?dzie chuda.

O tym w?a?nie mówie, jak mysz marnieje w oczach to moim zdaniem nie ma sie co zastanawia?.
 
 
 
Jadzia406 
SuperMysz



Imi?: Agnieszka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1048
Wysłany: 2007-02-17, 19:08   
   Myszy: Szczurek(*), Bia?uszka (*), Czmyszka (*)


Jak by? czyta?a wy?ej to myszka raczej nie jest jeszcze odizolowana. Ale myszka marnieje bo karmi, a jak si? odizoluje i b?dzie ty?a i od?yje to good, a jak w dalszym ci?gu nie to dopiero w tedy trzeba pój?? do veta....
_________________
Mroczny plac z gnij?c? jab?oni? !
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT