AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje mysich zwyczajow.
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-15, 13:19   Obserwacje mysich zwyczajów.

Nie zaobserwowa?am takiego tematu, wi?c mam nadziej?, ?e nie dubluj? w?tków. W razie czego prosz? po??czy? lub wywali?. :)

Jak w temacie - wi?kszo?? z nas lubi obserwowa? zachowania naszych ogonków. Jakie s? Wasze ulubione nawyki Waszych myszonków - te zabawne, urocze albo nad wyraz irytuj?ce?


Ja osobi?cie lubi? ogl?da?, jak moje laski si? rozci?gaj?, przeci?gaj? po d?ugim ?nie. Potrafi? sobie znale?? takie punkty zaczepienia byleby tylko rozprasowa? plecki i brzuszek, ?e zakrawa to o istn? akrobacj?. Nie raz ko?czy si? to zleceniem na dó? z czego?. :p

Innym nawykiem jest konieczne przeszkadzanie mi, kiedy do klatki wstawiam nowy przedmiot albo wyjmuj?. Laski, w szczególno?ci Trufla, wprost MUSZ? przede mn? zweryfikowa? co i jak. Nie ma tak, ?e myszy nie ma przy JEJ zabawkach/wyposa?eniu. Bywa jednak, ?e to samo zachowanie mnie dra?ni, bo co si? staram co? u?o?y?, ju? jaka? mysia ?apka, pyszczek albo ogonek mi si? zapl?tuje.


Intryguj?ca jest te? dla mnie relacja moich siostrzyczek - Pralinka ZAWSZE kiedy siostra si? myje, nadstawia jej si? by j? te? wypucowa?a. Jest tak b?agaj?ca o atencj? ?e czasem a? sama jaj pomiziam po ?ebku. Trufla bywa nad wyraz oboj?tna, cho? jak si? ju? za to we?mie, to po czubek ogonka szoruje siostr?. :p
 
 
Sasza286 
Myszomaniak


Imi?: Marta
Pomogła: 2 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 808
Skąd: Opole/Nysa
Wysłany: 2012-08-15, 15:03   
   Myszy: Tosia, Trish & Undra


Swietny temat! :smile:
Irytuj?ce? Splesh nie potrafi biega? w ko?owrotku jak normalna mysz! :eek: Nie wiem jak ona to robi, ale ca?a klatka sie trz?sie jak biega :shock: , na dodatek strasznie przy tym ha?asuje :roll:

Innym zachowaniem jest codzienne czuwanie na ?wie?? karme :wink: Codziennie oko?o godziny 22 gdy zabieram miseczk?, by nasypa? karme, nagle wszystkie 3 dziewuchy ustawiaja si? na pieterku, po drugiej stronie klatki i czuwaj?, ?z pe?na miska wróci, po czym wszystkie biegn? by powyjada? ry?, s?onecznik itp. :grin:

[ Dodano: 2012-08-15, 15:07 ]
A! I nigdy nie zauwa?y?am, aby Splesh szorowala si? razem z Tequil? :? Powód: Splesh to wredna j?dza :grin: Z pocz?tku, gdy Tequila do??czy?a do dziewuszek, Splesh notorycznie j? leciutko podgryza?a :szalony: Jedynie u Chocolate w??czy? sie matczyny instynkt, spa?a i szorowa?a Tequile (i robi to do tej pory).
_________________
"?le czy dobrze, oka?e si? pó?niej. Ale trzeba dzia?a?, ?mia?o chwyta? ?ycie za grzyw?. Wierz mi, ?a?uje si? wy??cznie bezczynno?ci, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, cho? niekiedy przynosz? smutek i ?al, nie ?a?uje si?."
 
 
 
Derdiana666 
Mysi Bywalec
Motomysz z Marsa



Imi?: Klaudyna
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 168
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2012-08-15, 15:38   
   Myszy: koszatniczka Saires i pies Marsza?ek


U moich zauwa?y?am, ?e Mg?a ma nawyk uciekania do rury przy wymianie ?ció?ki, chyba nie lubi zmian
:razz: Zora uwielbia wspinaczki po klatce nie musi korzysta? z drabinek lubi sporty ekstremalne hehe :lol: Lubi dokucza?, halasuj?c ko?owrotkiem podczas ogl?dania filmu, wtedy j? wyci?gam i przenosz? na dno klatki to ta sru, sru po klatce i znowu jest w ko?owrotku :grin:
_________________
Metal, Hardcore, Hardstyle 4 life!!
 
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-08-15, 19:30   

U mnie dziewczyny si? bardzo wycwani?y - nowa duna jest wy?sza, ci??ej wi?c wskoczy? do domku Sputnik. Ale znalaz?y sposób :D wchodz? na hu?tawk? z ko?ków, wskakuj? na drewnian? drabink?, pó?niej na sizalowe ko?o Trixie i ju? mog? wej?? do domku :D

Uwielbiam ogl?da? jak si? wspinaj? po drabinkach, sznurkach, ko?owrotku, jak razem jedz?, jak ?pi? razem, jak si? bawi?. A najlepszy dla mnie jest widok wtulonych w siebie myszy, myj?cych si? lub ziewaj?cych :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-08-15, 20:10   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Ja najbardziej lubi? ogl?da?, jak si? myj?, zw?aszcza ogonek :lol: Kilka dziewczyn fantastycznie pije z poide?ka, zwieszaj?c si? z góry :lol: Uwielbiam te?, jak pij? po kilka na raz... No i pozycje do spania, rewelacja :lol: Te wszystkie pyszczki, ?apki i ogonki stercz?ce z ró?nych miejsc... :wink:
 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2012-08-15, 20:28   
   Myszy: obecnie brak


Zlizywanie jogurtu/kaszy manny/kaszy kukurydzianej z mojego palca - Zió? robi to po prostu przeuroczo, czasem nawet z?bkiem delikatnie zaskrobie. Ale najlepsze jest to, ?e wspina si? na tylne ?apki i przednimi trzyma palec, ?ebym mu przypadkiem nie zabra?a, zanim nie sko?czy...
_________________
Mus to mus!
 
 
Serek 
Starszy Myszaty
mi?o?nik gryzoni:)



Imi?: Grzesiek
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: 2012-08-16, 23:39   
   Myszy: Myszak i Mysior


zuza911 napisał/a:
Ja najbardziej lubi? ogl?da?, jak si? myj?, zw?aszcza ogonek :lol: Kilka dziewczyn fantastycznie pije z poide?ka, zwieszaj?c si? z góry :lol: Uwielbiam te?, jak pij? po kilka na raz... No i pozycje do spania, rewelacja :lol: Te wszystkie pyszczki, ?apki i ogonki stercz?ce z ró?nych miejsc... :wink:


Dok?adnie :D Uroczy widok, jak myszka myje sobie g?ow? i te ma?e ?apelki jej chodz? od uszu do ryjka :) A bardzo cz?sto w ogóle si? myj?, takie czy?ciochy s?.
_________________
Moje myszki: :m:): Myszak i Mysior :m:):
 
 
Sandy01 
Mysi Rozmówca



Imi?: Emilia
Wiek: 31
Dołączyła: 27 Gru 2011
Posty: 268
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-17, 15:30   
   Myszy: kolczatki, mastomysy, tanki i szczurki :)


Moja kolczasta mysia mama dzisiaj stan??a na przednich ?apkach i wyci?gn??a w powietrzu tylne, by si? przeci?gn?? :D mega komicznie to wygl?da?o :D albo, lubi? kiedy kolczatki zastygaj? w miejscu robi?c poz? "na Egipcjanina" - mysia staje wtedy na tylnych ?apkach, jedn? przedni? prostuje, drug? zgina i wyci?ga pyszczek do przodu :m:): a laborki zawsze kiedy przejd? obok klatki z kanapk? to wystawiaja noski mi?dzy szczebelkami i prosz?. A kiedy puszcz? je po dywanie, to biegaja tylko po nim, boj? si? zej?? na panele bo s? za zimne :wink:
_________________
img]http://img845.imageshack.us/img845/7092/7dhx.jpg[/img]
img]http://img811.imageshack.us/img811/9509/53670232fz9.gif[/img]
 
 
 
emaleth 
Mysi Bywalec



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 102
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-08-17, 18:37   

Corrie jak poznaje nowe miejsce, albo jak po remonciku w klatce, to chodzi z takim prostym ogonkiem :grin: A jak si? kr?ci w ko?owrotku to ma taki zawini?ty, ?e ko?cówka dynda nad uszami :grin:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-17, 18:50   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2012-08-18, 09:45   

ja lubi? patrze? jak mysz u?ywa ogona do ró?nych akrobacji i zawija go np wokó? pr?tów kiedy wyczynia jakie? szalone cuda ;D
 
 
Serek 
Starszy Myszaty
mi?o?nik gryzoni:)



Imi?: Grzesiek
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: 2012-08-18, 21:42   
   Myszy: Myszak i Mysior


stardust napisał/a:
ja lubi? patrze? jak mysz u?ywa ogona do ró?nych akrobacji i zawija go np wokó? pr?tów kiedy wyczynia jakie? szalone cuda ;D


:D mój mysz tak zawija ogon wokó? kolby i potrafi wtedy z samej góry na pod?o?e zej?? :)



A propos mysich zwyczajów, to zauwa?y?em, ?e cz?sto jeden futrzak drugiemu co? tak zaczyna iska? i czochra? z?bkami lub ?apkami na grzbiecie. Czy?by to taka mysia wspó?praca przy czyszczeniu futerka? :wink:
_________________
Moje myszki: :m:): Myszak i Mysior :m:):
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-08-18, 21:44   

Tak :D
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-19, 18:54   

. . .
Ostatnio zmieniony przez 2013-10-31, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Serek 
Starszy Myszaty
mi?o?nik gryzoni:)



Imi?: Grzesiek
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 60
Skąd: Warszawa/Mokotów
Wysłany: 2012-09-04, 23:25   
   Myszy: Myszak i Mysior


Moje myszki coraz bardziej si? oswajaj? z moj? osob?, a jak wsadzam do klatki r?k?, to ju? zupe?nie mnie si? nie boj?, obw?pomidor?, ?api? i skubi? za palce.
Ale znowu teraz potrafi? bardzo szybko wspi?? si? po mojej d?oni i po nadgarstku a? do wylotu klatki i musz? by? bardzo czujny, ?eby mycha mi nie wylaz?a na zewn?trz. Cz?sto musia?em po prostu je wtedy z?apa? i ponownie po?o?y? na ziemi.
Albo asekuruj? drug? d?oni? wylot klatki, ?eby udaremni? wyj?cie.
Wcze?niej takich numerów mi nie ci??y te ma?e futrzaki :D
_________________
Moje myszki: :m:): Myszak i Mysior :m:):
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT