AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Other, Spot, Hero i Lost :)
Autor Wiadomość
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
  Wysłany: 2013-01-02, 22:29   Other, Spot, Hero i Lost :)

Decyzja o ich pojawieniu si? i ogólnie posiadanie myszek trwa?a chyba 5sekund.
Podszed? do mnie ch?opak ze szko?y i zapyta? si? czy nie chc? myszy, bo kupi? sobie nie dawno 2samice i jedna okaza?a si? by? w ci??y. Waha?am si? par? sekund, bo mam ju? chomika a na myszy mama w ?yciu by nie pozwoli?a, ale mam wolne akwarium 60x40cm, podj??am krótk? decyzj? i ?mia?o powiedzia?am "Tak!".
Po szkole posz?am do niego i pokaza? mi takie ma?e kuleczki.
Wiedzia?am, ?e chc? 2samiczki, no mo?e trzecia jeszcze by si? napatoczy?a.
Niestety, samiczka by?a tylko jedna-reszta same samce. No i co teraz, ju? mu powiedzia?am, ?e je wezm?, bo i tak pewnie jak nie ja bym wzi??a to nikt i posz?yby do zoologicznego.
Wybra?am 2samczyki i pomy?la?am, ?e jako? to b?dzie. Cz?sto i ch?opcy si? dogaduj?.
Tak nawiasem mówi?c, ja chyba jestem powo?ana na gryzoniowych i królikowych ch?opów, bo oboj?tne czy sama wybra?am, czy wybra?a mi pani z zoologicznego "tak, to na 100% dziewczynka" zawsze potem by? samiec :)

Jak wesz?am do domu to wpad?am na pomys? by chomika eksmitowa? do akwarium 60x40, on i tak prawie ca?e ?ycie sp?dza na zewn?trz, bo wychodzi kiedy mo?e.
Myszki mieszkaj? w wi?kszej klatce (68x40cm), bo tak sobie pomy?la?am, ?e jak wi?kszy teren to nie b?dzie takich bójek.
Maj? wszystko urz?dzone, póki co ko?owrotek b?d? dzieli? z chomikiem, chocia? sama nie wiem czy teraz im dam, bo mam trixie metalowy 22cm i on jest chyba 20x ci??y od ich dwojga.
Nie wiem ile myszki maj?, bo ch?opaka nie by?o d?ugo w domu, a mama tylko "raz dwa, bo tam s? te okropny myszy z ogonami" dokarmia?a i sama nie wiem, bo jak stwierdzi?a-nic nie widzia?a.

Obojga maj? ?liczn?, b?yszcz?ca sier?? jak rasowce :) Jeden jest czarny, ma ja?niejszy brzuszek, a drugi taki jak w naro?niku po prawej stronie w banerze, ale nie ma rudego brzuszka i jest chyba lekko ciemniejszy.

Obecnie siedz? w sianku, przestraszone i nie mam jak zdj?cia wrzuci?.
Strasznie si? ciesz?, bo chyba od roku chcia?am mie? myszki :m:D: .

Dla jednego chyba mam imi?-Ja?min, bo tak sz?am z nimi w r?ku i mi si? nawin??o na my?l :) B?dzie pasowa? dla tego czarnego z bia?ym brzuszkiem :m:): .
Ostatnio zmieniony przez Nisha 2013-01-07, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-02, 22:35   

no w?a?nie im wi?kszy teren tym wi?ksze prawdopodobie?stwo bójek bo b?d? tworzy? w?asne obozy xD
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-01-02, 22:46   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


czekamy na zdjecia :D
 
 
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-03, 15:20   

Zastanawiam si? czy nie i?? jeszcze do tego ch?opaka i nie wzi?? kolejnych 2ch?opców?
Faktycznie, b??dnie my?la?am, ze czym wi?ksza tym lepsza, ale tak jest w przypadku chomików roborowskich.

Nie chc? przenosi? ich do akwarium, bo dla myszek nie potrafi? nic tam zorganizowa?, do tego przyzwyczai?am si? do wi?kszych klatek i w mniejszych nie potrafi? tego jako? ?adnie i praktycznie wykorzysta?.

Tylko pytanie, czy si? nie pozapomina?y? B?d? mog?a ich tak od razu wrzuci??

Maluchy ca?y czas le?? razem, pilnuj? si? wtulone w siebie.
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-03, 15:26   

jak s? m?ode to jest du?a szansa,?e si? uda. :)
ka?dy chomik to samotnik.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-03, 15:35   

W chomikach "siedz?" 1.5roku. By?y nie raz k?ótnie i artyku?y z niemieckich u?ytkowników for.
Tam chomiki roborowskie bardzo cz?sto ?yj? w mniejszych stadkach lub w dwójk?.
??czenie wymaga du?ego do?wiadczenia i przede wszystkich bardzo du?ej powierzchni.
W tym przypadku ka?dy mo?e mie? swoje zdanie, ale ja uwa?am, ?e chomiki roborowskie mog? i przypuszczalnie wydaje mi si?, ?e lepiej ?yje im si? w grupie.
W Polsce za takie komentarze zazwyczaj zjadaj?, ale mi to na prawd? jest oboj?tne co kto? sobie my?li :)

No troch? nie w temacie, ale chcia?am sprostowa?.
Mo?e dzisiaj uda mi si? podjecha? do niego i chyba si? zdecyduj? jeszcze póki nie za pó?no :) .
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-03, 15:42   

to,?e hodowcy ??cz? to wiem, ale po co dzieciaki maj? czyta? i trzyma? chomiki razem a potem b?d? tego konsekwencje :P
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-03, 21:39   

Oczywi?cie chodzi?o mi o trzymanie w wiedzy i porz?dnych warunkach czyli ponad metrowe terraria-tak na wypadek jakby jakie? dziecko chcia?o w moim po?cie znale?? jaki? argument :P .

No to teraz zastanawiam si? ile tych ch?opców wzi??, mam s?ynn? klatk? ROBERTO.


Decyzja musi by? ostateczna, bo potem jak w przypadku samiczek ju? sobie nie po??cz?, a zawsze marzy?o mi si? stadko myszek :) .
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2013-01-03, 21:42   

ale i tak jest ryzyko,?e jak dorosn? to mog? si? t?uc;>
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-03, 22:07   

Nisha mam tak? sam? klatk? :D
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-03, 22:11   

Tak zdaj? sobie z tego spraw?, mam jeszcze 2 akwaria, nie du?o mniejsze ni? 60x40cm i saml? w razie czego. No, ale b?d? mia?a nadziej?, ?e ch?opaki si? polubi?.

Kasumi, a ile masz myszek? :D
edit: a dobra, ju? widz? :) .

W?a?nie prze?y?am ma?y zawa? przed chwil?.
Nie wiem w jaki sposób, ale nie mog?am znale?? Ja?mina.
Odwróci? uwag? od szukania mój chomik,bo akurat przechodzi? obok mnie, pog?aska?am i szuka?am dalej.
Nagle s?ysz? jaki? cichutki pisk, patrz? a chomik napotka? mysz, na szcz??cie nic jej nie zrobi?, bo to taka "ciep?a klucha", ale by? bardzo zdziwiony.
Ja?min musia? si? przecisn??, bo w 1miejscu, przy drzwiczkach jest spory odst?p, ma dobre 1.2cm, ale ju? sobie poradzi?am.

Ju? powoli si? oswajaj?, s? coraz ?mielsi.

Chyba wezm? 3ch?opaków jeszcze, ale nie wiem czy tak jak w przypadku myszoskoczków, jak s? nieparzy?cie to 1 jest odtr?cony?

Jak nie 3 to 4, bo teraz czytam i czytam i wsz?dzie radz?, ?e dla samców musi by? cia?niej.
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-07, 21:45   

Nie wydaje mi si? ?eby teoria nieparzysto?ci u myszy by?a sprawdzon? co prawda ja mam dwóch ale wiem ?e niektórzy maj? stada i nic sie nie dzieje . No zawsze jaki? terrorysta mo?e si? zdarzy? ale to juz inna teoria .
Wa?nym aspektem jest w?a?nie wielko?c klatki aby nie by?a za du?a im wi?ksza klatka tym wi?ksze prawdopodobie?stwo a nawet pewno?? ?e mi?dzy ch?opcami wi?cej bójek b?dzie(moi maj? 55 cm teraz) chocia? i bez tego moi bynajmniej ?api? si? za ?eb pare razy na noc o dziwo ?adnego uszczerbku na zdrowiu i ciele jeszcze za bardzo sie nie dorobili .
Ja ze swojej strony szczerze p?ec m?sk? myszowatych polecam !
_________________
InfinitY ..
 
 
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-07, 22:24   

No i s? 4ch?opaki. Ka?dy ma ju? imi?, które da?am po obserwacjach :) .

Other- Jako jedyny z braci ma inn? ma??, jest czarny z bia?? plamk? na brzuchu :) .
Spot-szary, ze wzgl?du na ma??, bia?? plamk? na pupie :) .
Hero-zdecydowanie najbardziej odwa?ny i ciekawski, jak po?o?y?am r?k? z pachn?cym jedzeniem to cho? si? ba? to podchodzi? najbli?ej. Ma du?? bia?? ?at? wychodz?c? spod brzucha.
Lost-Nie wiem do tej pory w jaki sposób uciek?, gonitwa trwa?a chyba z 30minut. Jest ca?y szary ma tylko bia?? plamk? <tak jak ka?dy z rodze?stwa :) > ale pod brzuchem.

Mia?y by? zdj?cia i ju? nawet posz?am kupi? nowe baterie od aparatu, ale karta mi si? zablokowa?a i nie da?am rady nic zrobi?.

Coraz ?mielsi s?, Other mi nawet dzisiaj wszed? na r?k? ?eby zej?? sobie:D
Oswajam ich wk?adaj?c kuwet? do klatki, bo tak najwygodniej.

Na razie nie ma ?adnych bójek, czasem s?ysz? jakie? piski przez 2-3sekundy.
Zastanawiam si? jeszcze nad jednym, wczoraj Other by? troch? osamotniony, nie chodzi? z reszt? ch?opaków, a jak weszli tam gdzie on by? <domek, tunel, kryjówki> to s?ysza?am piski, ale potem normalnie wszyscy razem spali wtuleni-dzi? jest ju? okej.
No i nie wiem czy to on próbuje by? na samej górze czy w?a?nie na odwrót.

Klatka ma dok?adnie w ?rodku 66cm na oko?o 40-na czwórk? wydaje mi si?, ?e nie jest za du?o-tak w sam raz.
W?a?ciwie to czym ró?ni? si? samiczki od samczyków w zachowaniu?
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-01-07, 22:28   

Piski b?d? si? pojawia? nie ma co si? niepokoi? póki krew nie leje si? :)
U mnie jak pisa?am pojawiaj? si? co noc , przywykniesz aczkolwiek obserwuj .
Co do klatki mam nadzieje ?e nie oka?e si? za du?a :)
a tutaj odpowied? na pytanie mi?ej lektury : http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=8678
Ja bym to skwitowa?a krótko samiczki s? bardziej nieufne sa wi?kszymi indywidualistkami (tak wynika z mojego do?wiadczenia) ale to ju? tez mo?e by? zale?ne od charakteru wiadomo mysz myszy nie równa :) ch?opaki = miziaki :)
Czekam na zdj?cia :)
_________________
InfinitY ..
 
 
Nisha 
M?ody Myszaty



Wiek: 27
Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-01-08, 16:16   

Mam zdj?cia, ale niestety s?abej jako?ci no i nie chcieli pozowa? :sad: .
Other


Lost i z ty?u kawa?ek Hero :)

od lewej, Hero i Lost


spot

Hero

A tak sobie pomieszkuj?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT