AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
PMC czy SHMR?
Autor Wiadomość
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
  Wysłany: 2012-08-29, 22:10   PMC czy SHMR?

S?dz?, ?e to bardzo istotny i przydatny temat, który nie jednemu amatorowi i mi?o?nikowi myszy pomo?e na pocz?tkowej drodze posiadania i hodowli myszy rasowych.

Je?eli dobrze si? orientuj?, w Polsce istniej? dwie instytucje, które zajmuj? si? promowaniem myszy rasowych oraz patroluj? i zrzeszaj? hodowców - Polish Mouse Club oraz Stowarzyszenie Hodowców Myszy Rasowych.

Interesuje mnie, jakie s? ró?nice pomi?dzy PMC a SHMR?
Gdzie lepiej jest si? zapisa? i dlaczego?
Czym dok?adnie zajmuje si? Polski Club a czym Stowarzyszenie?
Nie lepiej by?oby mie? w Polsce jedno "skupisko" hodowców?
Czy mo?na przynale?e? do dwóch instytucji jednocze?nie?


By?abym wdzi?czna za ka?d? obszern? w informacje odpowied?.
Pozdrawiam. :m:):
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-30, 07:31   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


alevue, roznice sa znaczne i mozna je wyluskac czytajac regulamin zwiazkow , generalnie pomiedzy PMC a SHMR jest taka iz u nas sa wiecej zaostrzone przepisy i hodowle moze uzyskac osoba pelnoletnia ,zrzeszamy wieksza ilosc uzytkownikow forum , czlonkow i hodowcow , mamy wystawy (w SHMR nie bylo ani jednej jeszcze , korzystaja z wystawiania u nas myszy ) , jestesmy rtenomowanym zwiazkiem znanym w necie i na polu organizacji targow zoologicznych , posiadamy grono sponsorow , organizatorow oraz partnerow , SHMR tego nie posiada i nie realizuje czesci satutowych zamierzen , jednym z wazniejszych tez faktow jest to ze SHMR jest zwiazkiem zwyklym a my zwiazkiem zarejestrowanym Krajowym Rejestrze Sadowym
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 10:31   

Wczoraj uwa?nie przeczyta?am regulamin PMC. Jeszcze wcze?niej (kilka dni temu) rzuci?am okiem na regulamin SHMR. Musz? przyzna?, ?e ogólem regulaminy s? napisane w ten sam sposób (skopiowane za pewne), jednak PMC stawia pewne regulacje bardzo jasno i jak sama napisa?a? - s? bardziej zaostrzone ni? te w Stowarzyszeniu.

Intryguje mnie jedna sprawa w SHMR a mianowicie artyku? pierwszy z cz??ci III - Ksi?gi Rodowodowe:

1. Zarz?d G?ówny SHMR nie prowadzi dokumentacji rodowodowej.
Wymaga jedynie od cz?onków czytelnie wype?nionych kart miotów z numerami nadanymi w kolejno?ci ustalonej w cz??ci V art. 01. Sposób wyrobienia rodowodów nale?y jedynie do hodowcy.


Skoro to Stowarzyszenie Hodowców Myszy Rasowych oraz zajmuj? si? zrzeszaniem hodowców myszy rasowych i ich hodowli, dlaczego nie s? wystawiane rodowodcy, tak, jak w przypadku PMC? Czy? rasowy = rodowdowy? W podpunkcie jest napisane, ?e "sposób wyrobienia rodowodów nale?y jedynie do hodowcy". Jak to mam rozumie?? Zg?osi? si? po rodowód do PMC (bez cz?onkostwa)?
Mo?e móg?by si? w tym temacie wypowiedzie? kto?, kto jest cz?onkiem SHMR i prowadzi hodowl? na ich "uk?adach"?


Wybaczcie, ?e tyle pyta? z mojej strony.
 
 
 
Siobhan92 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Hodowla: Mice's Blues
Stowarzyszenie: SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 131
Wysłany: 2012-08-30, 11:55   
   Myszy: Ellen, Impala, Lily, Indi i reszta stada :)


Ka?da z hodowli SHMR wystawia rodowód do myszy. Tu raczej chodzi o to ?e zarz?d SHMR nie zajmuj? si? tym. Jest to w naszym zakresie, bynajmniej ja zawsze dosy?am rodowód i prowadz? obszern? dokumentacj?.
_________________
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 12:03   

Siobhan92, w takim razie je?eli SHMR si? nie zajmuje rodowodami a hodowcy na w?asn? r?k?, na jakiej podstawie wydajesz swoim myszkom taki rodowód? Na forum Stowarzyszenia w dokumentacji nie ma ?adnego wzoru do pobrania, wi?c nie bardzo rozumiem, jak taki rodowód powstaje.
 
 
 
Cathi 
Mysi Rozmówca



Imi?: Cathi
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 253
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-08-30, 13:12   
   Myszy: Kola, ?apka


Pomys?owo?? cz?owieka. Po prostu robi ci? drzewo genologiczne w tabelce. Wiesz w pierwszej kolumnie rodzice myszy (imi? i przydomek hodowlany i umaszczenie), w nast?pnej rodzice-rodziców itd. Po prostu nie przyk?ada si? tak bardzo do formalistyki i to le?y w ge?cie hodowcy a nie stowarzyszenia wyda? rodowód.

Swoj? drog? je?li chodzi o PMC nawet mnie, która ju? siedz? tu od paru miesi?cy troszk? przera?a rygorystyka. Np. ?eby si? zapisa? trzeba mie? rekomendacje jak zrozumia?am. Czyli teraz mam pyta? kto jest zrzeszony w PMC i czy mnie rekomenduje?
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 13:22   

Cathi, wiem, na czym polega rodowód i jak wygl?da, ale zwyczajnie nie rozumiem na jakiej zasadzie opiera si? ich wyrabianie w SHMR. Tak po prostu na karteczce hodowca sam sobie wypisuje dane i pokolenia myszy? Równie dobrze ka?dy móg?by sobie takie co? wypisa?. Nie kontroluje si? tego w jaki? sposób?
Wybaczcie, ale dla mnie to zdecydowanie nie poj?ta i troch?... szokuj?ce, porównuj?c procedur? rodowdow? i ogólnie rodowody w kynologii (u psów). :roll:
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-30, 18:00   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


alevue, hehe poniewaz amusia poprostu skopiowala nasz regolamin ;) zmianiala tylko zasady przyznawania hodowli, cos pomieszalas , jesli kupujesz mysz w PMC wlasciciel hodowli jest zobowiazany dac ci rodowod , SHMR mnie nie interesuje , ja wymagam rodowodu od myszy i wiem ze czesc hodowcow shmr je prowadzi chyab na podstawie wlasnych zapiskow
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 18:32   

Rozumiem, Lilith.
...tylko teraz zastanawiam si?, po co w?a?ciwie jest SHMR i na jakiej zasadzie dzia?a.

Mimo wszystko dzi?kuj? za odpowiedzi.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-30, 18:36   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


dziala poniewaz Pani ktora zostala wydalona z PMC miala za punkt honoru stworzyc wlasne miejsce w kategorii zwiazkow i utworzyla zwiazek ktory nie ma wystaw, pokazow oraz w swoim skladzie ma max 3 hodowle , oczywiscie jest to lekko z przekasem napisane , ale ja nie mam nic przeciwko hodowcom SHMR dlatego u nas maja mozliwosc wystawiania myszek , ponadto moze kiedys zasila nasze szeregi ;)oczywiscie nic na sile ,znam tam conajmniej 2 osoby bardzo odpowiedzialne i nie moge zlego slowa powiedziec

p.s moze ma 4 hodowle albo 2 nie sprawdzam i nie rejestruje tego , zeby nie bylo ze klamie ..........
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 19:11   

Zwi?zek a hodowcy w nim zrzeszeni to "dwa ró?ne ?wiaty", ?e si? tak wyra??. Po prostu chc? dowiedzie? si? nie co wi?cej o istniej?cych instytucjach zrzeszaj?cy hodowle myszek rasowych, a ?e s? - powiedzmy - dwie, pytam i o PMC i o SHMR.

Je?eli chodzi o Polish Mouse Club zastanawiam si? jak Cathi, o co chodzi dok?adnie z rekomendacj? oraz dlaczego konieczne jest, aby cz?onek PMC jeszcze przed za?o?eniem hodowli, by? obecny na jednym pokazie i jednej wystwie myszy rasowych? Interesuje mnie to, poniewa? mieszkaj?c obecnie za granic?, chc?c za?o?y? hodowl? na warunkach PMC (poniewa? obecnie w moim kraju, w którym mieszkam, nie ma podobnych klubów ani w ogóle hodowli myszy rasowych), jest to nie mo?liwe, poniewa? nie do ko?ca mog? sobie pozwoli? na pojawieniu si? w roku na pokazie czy wystawie, co jak wcze?niej wspomina?am, uniemo?liwia mi plany hodowania myszy rasowych.
Niekoniecznie fajna sytuacja, je?eli kto? ma naprawd? ambitne plany.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-30, 19:19   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


nie rekomendacja a autorekomendacja zeby wstapic do zwiazku , to wielka roznica , a obecnosc na wystawach jest wymagana nie jeszcze a dopiero przed zalozeniem hodowli i dopiero rekomendacja poniewaz ktos musi ocenic czy nadajesz sie na hodowce czy nie , a jesli tak to wtedy osoba rekomendujaca wystawia ci cos w rodzaju dobrej opinii ,poniewaz hodowla wiaze sie tez z poznaniem standardow oraz organizacji wystaw , jesli masz problem z przebywaniem na wystawie to mozesz zawsze napisac cos w rodzaju wytlumaczenia z jakiego powodu i dlaczego nie mozesz w nich uczestniczyc , hodowla to nie jest tylko rozmnazaniem myszy , jest to rozmnazanie myszy w odpowiednich standardach oraz pilnowanie by ta mysz byla "dobra" takie sa cele hodowlane oraz hodowlano wystawowe bo jednak jedno z 2 sie wiaze, jako hodowcy powinno ci zalezec zeby wiedziec jak najwiecej i hodowac dobre myszy , a nie tylko rpozmnazac na sprzedaz , zauwaz ze nie zawsze sa myszy na sprzedaz poniewaz tylko nadmiary hodowlane sa sprzedawane a pieniadze przeznaczane na utrzymanie pozostalej czesci hodowli i wyjazdy oraz wystawy , wiec nie jest to zarobkowanie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 19:34   

Je?eli dobrze rozumiem:
1. Autorekomendacja ?eby wst?pi? do zwi?zku, któr? wystawia... Kto? Inny hodowca myszy rasowych, którego o to poprosisz i z którym nawi??esz kontakty po przez rozmow?(y) na temat myszy i hodowli?
2. Obecno?? na wystawie i pokazie (jeszcze przed za?o?eniem hodowli).
3. Rekomendacja. Ponownie moje pytanie: od kogo?

Oczywi?cie zdaj? sobie spraw? z wa?no?ci wystaw. W ko?cu kto? musi oceni? mysz wed?ug jej wymaganych standardów oraz ogólnego eksterieru.
Mam nadziej?, ?e nie staj? si? irytuj?ca wraz z tymi wszystkimi pytaniami.
 
 
 
martax133 
Starszy Myszaty


Imi?: Marta
Wiek: 30
Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 79
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-08-30, 19:47   
   Myszy: Away from the sun, Gaia, Flo, Czarnula, Chameli


Autorekomendacj? wystawia sam zainteresowany chyba bo to co? 'auto' :P
_________________
Fabulous [']
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-30, 20:04   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


alevue, prosze czytaj ze zrozumieniem a jak nie wiesz , zagladnij do slownika lub wikipedii , juz chyba jasniej co do zasad przyjecia do zwiazku i nadania hodowli wypowiedziec sie nie da ..........

[ Dodano: 2012-08-30, 20:05 ]
3. Rekomendacja. Ponownie moje pytanie: od kogo?
od hodowcow ktorych poznasz przebywajac na forum i na pokazach wystawach ewentulanych , wiec wiadomo po co te obecnosci sa potrzebne , nie tylko ty poznajesz my ciebie tez

[ Dodano: 2012-08-30, 20:08 ]
prosze :
http://pl.wikipedia.org/w...fulltext=Szukaj
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT