AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
PMC czy SHMR?
Autor Wiadomość
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 20:15   

Twój link nie dzia?a. Zasady jak najbardziej rozumiem. Obejdzie si? bez s?ownika czy Wikipedii. :roll:
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-08-30, 20:18   

1) rejestrujesz si? na forum PMC http://pmcorg.webd.pl/forum/index.php

2) wype?niasz deklaracj? cz?onkowsk?

3) wype?niasz "Kart? zg?oszenia myszy" je?eli posiadasz rasowe myszki

4) piszesz autorekomendacj?, a wi?c piszesz sama o sobie par? zda? i dlaczego chcesz wst?pi? do zwi?zku

5) prosisz cz?onka PMC, aby wystawi? Tobie rekomedacj?. To jest opinia o Tobie. Najcz??ciej pisze j? hodowca, od którego kupi?a? myszki. Na forum i gg wida? czy jeste? osob? odpowiedzialn? czy awanturnicz?, czy kochasz myszki, czy dobrze si? nimi opiekujesz, jakie maj? warunki...

6) wp?acasz wpisowe 20z? + 30z? (sk?adka za 1/2roku) = razem 50z?

Dok?adnie jest tutaj: http://pmcorg.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2746
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 20:24   

To jest ju? dawno przeze mnie "prze?wiartkowane". Znam podstawow? procedur? przyst?pienia do PMC, aczkolwiek wola?am si? upewni? odno?nie tych rekomendacji.

Dzi?kuj? za odpowiedzi lilith oraz Ira. Jak na razie wi?cej pyta? nie mam (alleluja!)
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-08-30, 21:28   

Je?eli jeszcze czegokolwiek nie wiesz, to pytaj :wink:

Dobrze pami?tam, jak ja wst?powa?am do PMC. Zanim wybra?am stowarzyszenie, to przeczyta?am statut i regulaminy. Bardzo wa?na by?a dla mnie dba?o?? o zwierzaka i dlatego podobal mi sie regulamin hodowli PMC np. zakaz sprzeda?y myszek na karmówke, na gie?dzie czy do sklepu, nie wi?cej ni? 3 porody w ?yciu, przerwa mi?dzy miotami co najmniej 7 tygodni, w momencie krycia myszka musi by? starsza ni? 3 m-ce - widzia?am w tym trosk? o zdrowie i ?ycie zwierzaka.

Poza tym ja stara?am si? pozna? osoby zarz?dzaj?ce obu zwi?zkami, bo przecie? wybiera?am moje guru :grin: czyta?am ich posty w necie, poznawa?am ich ton wypowiedzi i zachowanie.

Chcia?am równie?, aby zwi?zkiem zarz?dza?o kilka osób, bo nie uznaj? jednoosobowej dyktatury.

PMC jest stowarzyszeniem rejestrowym (zg?oszone w Krajowym Rejestrze S?dowym), do którego za?o?enia potrzebnych by?o 15 osób, natomiast SHMR jest stowarzyszeniem zwyk?ym, do za?o?enia którego wystarczy?y 3 osoby - a ja uznaj? racj? t?umu

W PMC jest roczna sk?adka 60z?, w SHMR sk?adki nie ma

Nie wiem, co jest dla Ciebie wa?ne, ale bardzo mi sie podoba, ?e nie lecisz jak ?ma do ognia, tylko analizujesz wszelkie za i przeciw, zastanawiasz si? i szukasz najlepszego dla siebie rozwi?zania :wink:
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 22:01   

Przekopa?am ju? dawno PMC, regulamin hodowli, wystaw, warunki rekrutacji i ogólne zasady.
Zale?y mi na miejscu, które ma solidne "grunty" i perspektywy odno?ne hodowli myszy rasowych, jak w?a?nie PMC. W ko?cu nam wszystkim ma chodzi? o to samo, prawda? Na wyhodowaniu zdrowych, jak najbardziej unikatowych gatunków myszy, z prawid?owym eksterierem, na promocji Polskich hodowli, na u?wiadomieniu ludzi, dlaczego rasowe, a nie inne oraz wiele innych.

Jeszcze raz serdecznie dzi?kuj? za wszelkie odpowiedzi. W razie jakichkolwiek niejasno?ci b?d? pyta?. Na razie dopiero si? rozgl?dam i jak sama napisa?a? - analizuj?. :m:):
 
 
 
Siobhan92 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Hodowla: Mice's Blues
Stowarzyszenie: SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 131
Wysłany: 2012-08-30, 22:48   
   Myszy: Ellen, Impala, Lily, Indi i reszta stada :)


nie rozumiem o co alevue tobie chodzi z napadaniem na SHMR. Mamy dokumentacj? i posiadamy rodowody do myszy, i na ich podstawie tworzymy dalsze, nie wymy?lamy ich- jak to napisa?a?.
_________________
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-08-30, 23:14   

Siobhan92, w tej sprawie napisa?am do Ciebie PW, ale napisz? tutaj raz jeszcze: na nikogo nie napadam, a ju? na pewno nie na Stowarzyszenie Hodowców Myszy Rasowych ani na samych hodowców b?d?cych tam zrzeszonych. Je?eli tak odebra?a? moje pytania oraz dociekliwo??, to przepraszam. Nie takie mia?am intencje, naprawd?.
Ciekawi mnie, jak kwestia rodowodów wygl?da w SHMR, poniewa? nigdzie nie jest to jasno sprecyzowana, a s?dz?, ?e to wa?ny aspekt, je?eli chce si? naby? myszk? w?a?nie od hodowcy zrzeszonego w SHMR. w PMC nie ma o co pyta? - jest okre?lony wzór rodowodu, wszytko jasne.

Nikogo nie mia?am zamiaru urazi?.
 
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-16, 00:37   

Alevue polecam PMC albo NKV a na pewno nie SHMR. Ale to moje zdanie oczywiscnie nie obrazajac tu nikogo :)
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2012-10-16, 16:24   

Bobeczek, O ile pami?tam sam chcia?e? wst?pi? do SHMR a twoja k?ótnia z Karolin? nie jest powodem do tego aby tak perfidnie na nas naskakiwa?. Dokumentacja rodowodowa jest , myszy dostaj? swoje numery i o ile nowy w?a?ciciel poprosi o rodowód mo?na w ka?dej chwili go wystawic. . Moim zdaniem je?eli kto? ma uko?czone 18 lat, pieni?dze i czas na wystawy oraz szerok? dokumentacje to polecam PMC. Powiem szczerze ?e nie wiem czy podo?a?a bym byciu w PMC. Ciesz? si? ?e jest te? taki klub jak SHMR w którym si? bardzo du?o nauczy?am i pozna?am oraz sp?dzi?am mnóstwo czasu z cz?onkami nie tylko z naszego klubu ale równie? innymi :) Moim zdaniem to tylko kwestia tego na co kto liczy i na co kogo sta?. Ja si? ciesz? ?e mog?am zacz?? hodowa? tak wcze?nie i wiem ju? ?e myszy s? moim ?yciem nie wa?ne w jakim klubie. Ogólnie cz?onków PMC bardzo polubi?am i mo?e kiedy uznam, ?e mam odpowiednio du?? wiedz? to spróbuje tam. Jak sami widzicie leci ju? drugi rok, non stop pisze z ró?nymi hodowcami , wertuj? strony internetowe nie tylko polskie ale hodowla myszy nie jest taka prosta jakby si? mog?a wydawa?. Gdybym mia?a zaczyna? od razu w PMC mog?a bym sobie nie da? rady. Troch? mnie to przera?a, nie mówi?c o tym ze dopiero teraz wchodz? w prawdziwe ?ycie bo nigdy wcze?niej nie robi?am przelewów, nie robi?am wysy?ek itp a wszystkiego trzeba si? nauczy? :) Nie jest wa?ne ?e jeste?my w NKV , PMC czy SHMR tylko to ?e kochamy myszki, to jest nasza pasja !!! Ja tam od ma?ego marzy?am by? w PMC ale 18 mam dopiero za pó? roku :) Myszy mam i te z PMC i te z NKV i SHMR wi?c co to za ró?nica XD
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-16, 17:15   

beautifulmouse, Gracjanko s?oneczko wiesz ze dla mnie Karolina jest zwyk?a pseudo a ze ma Hodowl? to tylko szkoda mi osób które w niej s?... Co do SHMR to nigdy nawet najmniejszego zamiaru nie mia?em ochoty tam by? za to w PMC owszem jednak wybra?em NKV bo tez zajmuje sie szczurkami które kocham zreszta wiesz o tym. Ja bym zrobi? wszystko aby?cie Ty Asia Tomek Marita opu?ci?y to co? bo wybacz ale dla mnie jest to CO? a nie Hodowla. A taka dokumentacj? co jest w SHMR to ja Ci zalatwie w tydzie? bez ?adnych uprawnie? chcesz sie za?o?y?? Przepraszam je?eli urazilem tu osoby z SHMR ale do was jako cz?onków ja nigdy nic nie mia?em i mia? nie b?d? ale szkoda mi osób co siedz? w zwi?zku u pseudo ktora dokarmial w??e i to moich znajomych....
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
Siobhan92 
Mysi Bywalec



Imi?: Asia
Hodowla: Mice's Blues
Stowarzyszenie: SHMR
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 131
Wysłany: 2012-10-16, 22:38   
   Myszy: Ellen, Impala, Lily, Indi i reszta stada :)


Bobeczek napisał/a:
beautifulmouse, Gracjanko s?oneczko wiesz ze dla mnie Karolina jest zwyk?a pseudo a ze ma Hodowl? to tylko szkoda mi osób które w niej s?... Co do SHMR to nigdy nawet najmniejszego zamiaru nie mia?em ochoty tam by? za to w PMC owszem jednak wybra?em NKV bo tez zajmuje sie szczurkami które kocham zreszta wiesz o tym. Ja bym zrobi? wszystko aby?cie Ty Asia Tomek Marita opu?ci?y to co? bo wybacz ale dla mnie jest to CO? a nie Hodowla. A taka dokumentacj? co jest w SHMR to ja Ci zalatwie w tydzie? bez ?adnych uprawnie? chcesz sie za?o?y?? Przepraszam je?eli urazilem tu osoby z SHMR ale do was jako cz?onków ja nigdy nic nie mia?em i mia? nie b?d? ale szkoda mi osób co siedz? w zwi?zku u pseudo ktora dokarmial w??e i to moich znajomych....


To jest akurat pomówienie. Prowadz? dokumentacj? rodowodow? bardzo obszern?. My?l? ?e Gracjana równie?. Ka?dy kto ode mnie bra? myszy, dostawa? rodowód. Nie s? to ?adne lewe papierki. No i sorki ale od niektórych osób z innych klubów nigdy nie doczeka?am si? rodowodów, wi?c co to s? za teksty?! To ?e masz zatargi z prezesem SHMR nie oznacza ?e cale stowarzyszenie jest takie strasznie z?e. A skoro to w??e twoich znajomych to czemu nie probowa?e? co? z tym zrobi???

Gracjana ma racj? ??cz? nas myszy, a to ?e dziel? kluby nie powinno dawa? fa?szywego os?du o nas jako hodowcach.
_________________
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-16, 22:46   

Siobhan92, ni chodzi tu o zatargi. Kolega w pracy ma 3 weze a jak zapytalem w ktorym zoologu kupuje mu jedzenie to powiedzial ze od takiej laski z pragi. odrazu wiadomo o kogo chodzi. Przepraszam jezeli was urazilem nie mialem takiego zamiaru. Zreszta macie racje co mnie to obchodzi wiem ze macie cudne myszy wiem bo mam od was i jeszcze chcial bym miec a moje gadanie to tylko dotyczy zwiazku. Moze sie myle nie wiem jeszcze raz przepraszam.
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-10-17, 17:59   

Bobeczek, mo?e napisa? by? wi?cej o N.K.V.?
 
 
 
Pepko 
Great MOUSEr
Hodowca



Imi?: Robert
Hodowla: Pepko
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 1524
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-17, 20:09   

Pytanie podstawowe : Czy zamierzasz hodowa? tylko myszy czy co? jeszcze? O czy znasz Angielski?
_________________
Osoby Zainteresowane Myszkami Proszone S? O Kontakt :
Priv Oraz
E-Mail : pepko-hmr@o2.pl

Strona Hodowli :

https://www.facebook.com/...sowych.3?ref=hl

Zapraszamy równie? do grupy Myszy :

https://www.facebook.com/groups/677863652271567/
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-10-17, 20:14   

S?dz?, ?e tylko i wy??cznie myszy, chocia? "siedz?" równie? w myszoskoczkach.
Znam angielski bardzo dobrze. Mieszkam od kilku lat w angloj?zycznym kraju.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT