AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzotyczne gryzonie
Autor Wiadomość
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
  Wysłany: 2007-02-12, 14:08   Egzotyczne gryzonie

Co? nieco? o "ciep?ej i futerkowej" stronie terrarystyki, czyli przedstawiam moje ciekawostki gryzoniowe :)

1.1 Thallomys nigricauda- akacjówka
1.1 Sigmodon hispidus - bawe?niak
1.1 Calomyscus mystax - myszochomik w?saty
1.2. Peromyscus eremicus - myszak kaktusowy
2.4 Acomys minous - krete?ska mysz kolczasta
2.4 Microtus fortis- nornik wschodni
i dwie grupki myszy berberyjskich (Lemniscomys barbarus).

Akacjówki s? nadrzewne, uwielbiaj? suszone owoce ( za daktyle da?yby sobie ogonki poucina?), aktywne noc?. Buduj? ?liczne, przypominaj?ce ptasie gniazda. ?yj? w rodzinach, w których mno?y si? tylko dominuj?ca para, wydaj?c na ?wiat rocznie 2-3 mioty po 1-4 m?ode w ka?dym- marzenie gryzoniarza, mo?na hodowa? rodzink? i nie ba? si? o stada przychówku:) . M?ode noszone s? na sutkach, ?eby by?o ?mieszniej. PODOBNO ?atwo si? oswajaj?- po moich zanadto tego nie wida? ( jeszcze:)) Poni?ej fotki:


http://www.rodent-info.net/akazienratte_fotos.htm

(moje s? odmiany piebald, z bia?ym)

Bawe?niaki to du?e, nieruchawe, niszczycielskie, niechlujne niezgraby, przypominaj?ce skar?owacia?ego pi?maka, albo przero?ni?tego nornika :) Maja jednak co? w sobie 8) Osobliwo?ci? jest, ?e podobnie jak myszy kolczaste, ?winki czy koszatniczki m?ode bawe?niaki rodz? si? ow?osione i z otwartymi oczami, po kilku dniach ju? próbuj? sta?ego pokarmu.

http://www.rodent-info.net/baumwollratte_fotos.htm

Myszochomiki s? prze?mieszne. Szybkie, zwinne, skoczne, aktywne, ma?e torpedy. Rewelacyjnie poluj? na owady Sa niestety bardzo p?ochliwe, to nie u?atwia obserwacji, ale mo?e z czasem si? troch? uspokoja ( moje mm tydzie?, a s? jeszcze m?ode).

http://www.rodent-info.ne...er..._fotos.htm

Myszaki -kamikadze. Jaki inny gryzo? b?dzie robi? salta w ty? w powietrzu wysokie na 50 cm :shock: :shock: Wsz?dzie ich pe?no wieczorem, trio biega po ca?ym terrarium, skacze, szaleje... .No i to ?liczne, szynszylowe futerko. Ju? nie mog? si? maluchów doczeka?, one lubi? ?y? w grupach :)

http://www.rodent-info.net/kaktusmaus_fotos.htm

Myszy kolczaste z Krety s? mniejsz? i aktywniejsz? wersj? pospolitych u nas A. dimidatus. S? jednak ?ywsze, i bardziej aktywne, jak to myszy kolczaste k?óc? si? o drobiazgi, tylko po to, ?eby zaraz wspólnie iska? si? i spa? na kupce. O dziwo mniej boja?liwe od wi?kszych kuzynek.
Kopulacja wygl?da przera?aj?co... :roll:

http://www.rodent-info.net/stachelmaus_fotos.htm
zdj?cia ró?nych myszy kolczastych

Norniki wschodnie to zwierz?ta, które tylko cudem chyba prze?y?y w naturalnym ?rodowisku... Absolutnie niep?ochliwe i ufne, ob?a?a cz?owieka jak tylko w?o?y? im r?k? do terrarium. Zaraz ma si? jednego nornika na ramieniu, innego na g?owie, jeszcze innego w r?kawie... ?ar?oczne, zjedz? wszystko-, p?atki musli, ziarno, pokarm dla psów, wszelkie warzywa, siano, traw?... Gdzie one to mieszcz?..... Nie dziwne, ?e w Chinach uznawane s? za szkodniki... A, i uwielbiaj? k?piele... wodne :D
S? zgodne, czasem skrzecz? na siebie, ale generalnie nawet samce w obecno?ci samicy w rui s? bardzo zgodne ( wymieniaj? si? ;) ).

http://www.rodent-info.ne...lmaus_fotos.htm

Myszy berberyjskie mam najd?u?ej. Znane z p?ochliwo?ci, jednak przy ?agodnym obchodzeniu si? z nimi potrafi? zachowa? spokój. Buduj? pi?kne gniazda z poci?tej trawy, z wieloma wej?ciami. Najlepiej czuj? si? w gromadzie, doros?e sp?dzaj? dzi?? g?ównie obserwuj?c ?wiat z ga??zi, a maluchy biegaj?, sk?cz? i bawi? si?... Moje grupki przepi?knie si? mno?? i odchowuj? m?ode, jednak nie mno?? si? eksplozywnie:)

http://www.rodent-info.ne...ng..._fotos.htm
Ostatnio zmieniony przez kat 2008-03-16, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-12, 14:27   
   Myszy: tak


Rozumiem, ?e zwierzaki te dostaj? si? w lud?kie r?ce przez przekazywanie je sobie przez terrarystów? (Nawet z za granicy.) Mam nadziej?, ?e nie trafi? (poza tymi co ju? trafi?y) do zoologów... :? Jak ju? musz? by? u ludzi, to powinny by? przekazywane bez przej?cia przez sklep zoologiczny bo przynajmniej wezm? je osoby które widz? co nieco z zechc? zapewni? warunki. Z zoologami ten problem, ?e kto? zobaczy oryginalnego zwierzaka i kupuje nie my?l?c o potrzeba i zwierzak si? m?czy... :(
 
 
 
pituophis 
Starszy Myszaty


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 92
Wysłany: 2007-02-12, 14:38   

Do sklepów sprzedawa? ich nie zamierzam. Szcz??liwie s? to zwierz?ta dla znawców, zupe?nie "niehandlowe", i dobrze, nik ich w sklepie nie u?wiadczy :) A grono ch?tnych w?ród hodowców spore :)
Ssaki mo?e przestan? le?e? w naszym kraju.... ;) Obecna sytuacja jest makabryczna i wcale mi si? nie podoba.
 
 
Fauka 
MegaMysz
Pozytywnie zamysiona



Hodowla: Nezumi
Pomogła: 6 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 1259
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2007-02-12, 18:09   

Te Akacjówki s? naprawd? ?wietne! ile bym dala za takie zwierz?tko, mam nadziej? ?e nie trafi? w niepowo?ane r?ce ale pituophis zadba o to mam nadzieje :D . Sk?d mo?na wzi??? takiego gryzonia?? o_O
_________________
 
 
 
Kana 
Best MOUSEr



Imi?: Karolina
Hodowla: Alteria
Pomogła: 15 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Mar 2006
Posty: 2144
Skąd: Gda?sk
Wysłany: 2007-02-13, 10:26   

No widze ze to juz taka prawdziwa ma?a hodowla takie zwiertzaki :D Niektore to pieerwszy raz na oczy widze ;) Pewnie ssa bardzo wymagajace :)
_________________
Jeste? nowym u?ytkownikiem? Przeczytaj regulamin.
Masz pytania co do dzia?ania forum i zasad na nim? Pomo?e Ci vademecum u?ytkownika - s?ownik i FAQ.
Nie umiesz wstawi? zdj?? na forum? Zajrzyj do tematu o edycji i umieszczaniu zdj??.

 
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-01-29, 15:56   Golec - kolejny niesamowity gryzonio
   Myszy: obecnie brak


Tym razem gryzonio nie wymar?y ani nawet wymarciem nie zagro?ony:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Golec
O powi?zaniach z pewnymi bra?mi bli?niakami nic nie wiadomo :twisted:
_________________
Mus to mus!
Ostatnio zmieniony przez Emielcia 2008-01-31, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-29, 16:03   

Rufus! :lol:


(swoj? drog?, nie wiem po co ten temat ^^')
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-29, 16:10   

?adny :] Jak szczurek troch? :P
ratoncita napisał/a:
Tym razem gryzonio nie wymar?y ani nawet wymarciem nie zagro?ony:

Nie wiem czy ja nie zrozumia?am tego zdania czy po prostu jest w nim jaki? b??d, przez który trudno rozszyfrowa? o co w nim chodzi ;)
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-29, 16:18   

Cytat:
Nie wiem czy ja nie zrozumia?am tego zdania czy po prostu jest w nim jaki? b??d, przez który trudno rozszyfrowa? o co w nim chodzi

Chyba to pierwsze. :P
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-01-29, 16:56   
   Myszy: obecnie brak


Xen napisał/a:
(swoj? drog?, nie wiem po co ten temat ^^')

Chocia?by po to, ?eby sobie postów nabi? i przej?? na nast?pny "poziom"
Oczywi?cie to ?art :grin:
Nie, no wiecie, gryzonie s? fascynuj?ce. Do dzisiaj, gdyby mi kto? powiedzia?, ?e istnieje co? takiego, jak zimnokrwisty gryzonio, który nie czuje oparze? i ?yje jak pszczo?y, tyle tylko, ?e pod ziemi? i miodu nie robi, to bym popatrzy?a na? jak na wariata (chyba, ?e by?by fachowcem od zwierzaków) :razz:
_________________
Mus to mus!
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-29, 17:07   

ratoncita, no chyba ?e tak.^^ Ja w sumie daaaawno wiedzia?am o istnieniu kretoszczurów. (kreskówki ucz? :P )
 
 
Ratoncita 
Myszowaty
na bezmysiu


Imi?: Anna
Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 542
Skąd: troch? znik?d
Wysłany: 2008-01-29, 17:31   
   Myszy: obecnie brak


Z ca?? pewno?ci? - tylko nie ka?dy ma do dyspozycji wi?cej kana?ów ni? TVP1,TVP2,TVP3,Polsat,TVN i w porywach PULS...
A w jakiej kreskówce wyst?puj? kretoszczury?
_________________
Mus to mus!
 
 
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-01-29, 17:38   

eee... Kim Kolwiek (Kim Possible) ...

A to jest fascynuj?ce! Nie widzia?am ?e kretoszczury istniej?..... nawet FF podkre?la mi to s?owo... x]
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
X 
Myszowaty


Wiek: 28
Dołączyła: 16 Maj 2007
Posty: 492
Wysłany: 2008-01-29, 17:42   

http://faktysosnowiec.pl/...%20Snowride.gif

To Rufus, kretoszczur z Kim Kolwiek. :P
 
 
Luis 
MYSI MASTER
Z?ap za ogon O.o


Pomogła: 40 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Maj 2007
Posty: 3505
Skąd: ToxiCity
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-01-30, 15:30   

A mo?ecie nie robi? OFF'u? hm?
ratoncita napisał/a:
Chocia?by po to, ?eby sobie postów nabi? i przej?? na nast?pny "poziom"

Zaczynam przeczuwa?, ?e to jednak by?a prawda :> No nie wa?ne. Nie róbcie offa, bo Was kto? pogonie i to nie b?dzie Luis tylko np Mod albo co gorsza Admin buuuuuuuu! :twisted:
_________________
Down, Soulfly, Metallica, SOAD \m/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT