AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Myszka wydaje dziwne odg?osy (?)
Autor Wiadomość
MadziaLena 
Great MOUSEr



Imi?: Magda
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 1638
Wysłany: 2012-09-30, 18:54   

Ja zawsze prosz? o leczenie na kartce ?eby spisali dla mnie, a i tak wet wpisuje w komputer co poda? itd. Pod moim nazwiskiem s? wpisane moje leczone zwierzaki, wszystkie ;)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-18, 09:16   

kochani je?li to dla was nie problem, ?ci?gnijcie, pos?uchajcie i porad?cie
nie wiem co o tym my?le?.

https://docs.google.com/file/d/0B5NmIPEDAOzeYWxMbTVYcnJIOEk/edit?usp=sharing

Problem jest z dzi? cho? ju? 2-3 m-ce temu pojawi?y si? te d?wi?ki, jednorazowo i z du?o mniejszym nasileniem. Tzn by?y przez 5 sekund i koniec, tydzie? pó?niej powtórka - dok?adnie to samo, te? przez chwil? i usta?o. I pojawi?o si? dopiero teraz. Oprócz tych d?wi?ków z mysz? jest wszystko ok. Jest aktywna, je, nie chudnie, pe?nia zdrowia tylko to...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 09:24   

Najzwyklejszy w ?wiecie zator górnych dróg oddechowych. Daj jej Herbapect bo si? mo?e udusi? kompletnie. Jest zaflegmiona/zaglucona, ale nie musi od razu do tego kicha? (a mo?esz te? tego nie zauwa?a? lub nie s?ysze?, mia?am te? dyskretnie kichaj?c? mysz) - nie czekaj nigdy na takie objawy, bo nie musz? si? pojawi? a problem jest.

Pralinka mia?a przez spory % swojego ?ycia takie stany raz na miesi?c, szczególnie po spaniu d?u?szym. Wyleczy?am j? ostatecznie inhalacjami z gentamycyny, ale tego sama nie zrobisz, bo to ci??ki antybiotyk ludzki na recept?. Koniecznie id? do weta, bo ten glut mo?e by? i w p?uckach.
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-18, 09:29   

W jaki sposób jej to poda?? do poid?a? do pyska? rozcie?czy??
przyznam ?e po raz pierwszy takie odg?osy s?ysz?, dlatego si? zmartwi?am. herbapect wystarczy, czy dorzuci? jeszcze enro/unidox?

No pójd?... jutro podskocz?...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 09:34   

Na pewno warto do poid?a da? immunodol czy vibowit chacia?. A Herbapectu kreseczk?, maks dwie, bezpo?rednio do pyska. To jest tak s?odkie, ?e myszy si? zwykle rzucaj? na to i nie ma problemów z podaniem.

Ja ten d?wi?k dla odmiany znam na pami??. :roll:
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-18, 22:37   

haha wiedzia?am, cisza po ca?o?ci, nic nie s?ycha?,
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-19, 07:27   

Nie szkodzi, je?li masz to nagrane a wet nie skojarzy opisu "gruchanie", "?wierkanie", "tr?bienie", to najlepiej mu to pu?ci?. Ja si? nie raz posi?kowa?am takimi materia?ami. :p
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-14, 16:00   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Stary temat, ale nagranie Kasumi jest naprawd? niez?e (dobra jako?? i g?o?no??), by wyt?umaczy? komu?, na czym polega chorobowe gruchanie. My?l?, ?e mo?na je umie?ci? albo w du?ym temacie o Przezi?bieniach (gdzie? na pocz?tku) albo w Opisach chorób. Wtedy i ?wie?y w?a?ciciel mo?e nie zbagatelizuje, a wet bedzie wiedzie? mniej wi?cej, z czym ma do czynienia, je?li myszka zamilknie w gabinecie (a to si? cz?sto zdarza)
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
MoonsterLove 
M?ody Myszaty
Mysi wódz


Imi?: Natalia
Dołączyła: 13 Cze 2016
Posty: 48
Wysłany: 2016-07-04, 10:43   

Cytat:
kicha?a/prycha?a
ja mia?am ?wink? morsk? która tak robi?a.wygl?da?o jakby mia?a czkawk?. niestety szybko odesz?a.
*dyzio
 
 
Niimi 
Szara myszka


Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-05-30, 17:58   

https://www.facebook.com/...496162868827479


To link do mojego posta na facebooku gdzie doda?am filmik z d?wi?kiem wydawanym przez moj? myszk?... "Prosz? Was o pomoc w interpretacji tego d?wi?ku! Kiedy mój myszek po raz pierwszy go z siebie wydoby? od razu zapisa?am do weta. Wizyta by?a 5dni pó?niej i do jej czasu nie s?ysza?am tego d?wi?ku ju?. Wetka przebada?a go, pod k?tem robactwa zew i wew, os?ucha?a serce i p?uca, da?a co? na wzmocnienie przez 30 dni i w razie czego antybiotyk, gdyby ten d?wi?k wróci? i utrzyma? si? przez 3 dni. No i wróci? wczoraj, dzi? ju? nagminnie go s?ysz?. Rozrobi?am pierwsz? porcj? antybiotyku do poide?ka, ale bardzo si? boj?. Czy kto? mia? ju? do czynienia z tym d?wi?kiem?"to napisa?am pod postem. Tutaj dodam jeszcze, ?e 27kwietnia by? ju? u weta z katarem i dosta? antybiotyk i przeciwzapalne na trzy dni. A 18/19 kwietnia pojawi? si? ten d?wi?k. Bardzo si? martwi?... :cry:
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2017-05-31, 05:17   

Obawiam si? ze trzeba b?dzie zmieni? antybiotyk_ albo weta
 
 
Niimi 
Szara myszka


Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-05-31, 12:00   

AgAp wcze?niejszy antybiotyk to nie ten sam, który ma teraz i wetka te? inna. Ta jest najlepsz? w mie?cie specjalistk? od gryzoni, wtedy nie dosta?am si? do niej :cry: ale ten nowy antybiotyk i jak?? past? na wzmocnienie ma od tej nowej i od wczoraj j? podaj?. Wiesz mo?e czym w ogóle s? te d?wi?ki?
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2017-06-01, 04:58   

Generalnie d?wi?ki oznaczaj? przezi?bienie
Piszczenie mo?e oznacza? ból lub sw?dzenie skóry przy uczuleniu_ mysz jest wtedy niespokojna, kr?ci si? w kó?ko, etapie
Je?li siedzi bardziej spokojnie nie zwykle to drogi oddechowe
S? tez myszy gadu?ki_ cwierkanie, cmokanie, ale takie bywaj? od pocz?tki
 
 
Niimi 
Szara myszka


Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-06-06, 13:25   

AgAp dzi?kuj? Ci bardzo za odpowiedzi :) przesz?o mu...ju? nie wydaje tych strasznych d?wi?ków. Uczulenia nie mia? bo by? badany pod tym k?tem przez wetk?, no i pod k?tem robactwa te?. Musia?o by? przezi?bienie...ALE MNIE WYSTRASZY?!!! Teraz b?d? go czujnie obserwowa?, czy nie kicha czy znowu si? co? nie dzieje! Dzi?kuj? Ci za wszystkie odp. By?a? jedn? z 3 osób, które pomog?y mi si? uspokoi? utwierdzaj?c w przekonaniu, ?e on mi nie umiera jeszcze...:*
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2017-06-07, 04:52   

W jakim miejscu stoi klatka? O tej porze roku noce czasem s? zimne, a myszy s? najbardziej aktywne noc?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT