AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Wietrzenie pokoju, w ktorym s? myszy
Autor Wiadomość
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-01, 22:15   
   Myszy: Visna, Varia


Frufru napisał/a:
No tak, ale bior? pod uwag? fakt, ?e autor tematu ma 24 lata i pytanie o to jak wietrzy? pokój jest dla mnie ju? przesad? - a gdzie tzw. zdrowy rozs?dek?? Doskonale rozumiem pytanie o to, czy wietrzenie ma wp?yw na myszy i jak ew. je zabezpieczy? - przecie? nie mo?na wiedzie? wszystkiego od razu. Ale nie jak wietrzy?..?

Ale ju? dobrze, nie chodzi o k?ócenie si?. Grunt ?e autor w?tku wie ju? to, co trzeba. ;)


Apelowa?a? do mnie o troch? zdrowego rozs?dku i my?lenia, wi?c i ja apeluj? do Ciebie o to samo. Czy pyta?bym na forum o myszach w jaki sposób mam wietrzy? swój pokój? Logiczne, ?e mia?em na my?li dobro myszy i wp?yw wietrzenia na nie.

Pi?tki z polskiego nie mia?em, nie zawsze dok?adnie wyra?? za pomoc? s?ów to, co mi chodzi pog?owie, ale ten problem ma wi?kszo?? spo?ecze?stwa. Troch? wyrozumia?o?ci. Twoje docinki s? zb?dne.
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-02, 08:56   

No dobrze, dobrze. Ale pytanie ju? na pocz?tku zada?e? w?a?ciwie i dosta?e? odp. Pytanie pó?niej o "jak wietrzy?" sugerowa?oby albo ?e nie zrozumia?e? odpowiedzi albo w?a?nie to, o co si? "czepiam". ;)

Niemniej podkre?lam - mniejsza ju? o to wszystko, najwa?niejsze ?e ju? wiesz (?) to, o co pyta?e?. Bo mam nadziej?, ?e istota tego tematu zosta?a spe?niona? Dobrze wiesz, ?e tam gdzie mog? to Ci pomagam, nie tylko ja ale i inni z reszt?. :)
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-02, 12:39   

A wi?c i ja si? wypowiem :)
CO do zadawania pyta? jestem jak najbardziej za tym aby pyta? i si? dopytywa? rozwi?zuje to wiele ró?norakich problemów ja sama tak? technik? stosuj? wole 100 razy zapyta? nawet o drobnostk? ni? potem ?a?owa? .
Co do wietrzenia najwa?niejsze aby myszom nie robi? wichury czyli najgro?niejszy jest przeci?g .
Ja osobi?cie uchylam okna ale mam ich w pokoju 10 wi?c nie widz? cz?stej potrzeby otwierania wszystkich wystarczy uchyli? .
Je?eli otwieram lub zdaje mi si? ?e mo?e by? myszkom zimno wtedy jak pisze frufru zakrywam z jednej strony cienkim kocykiem polarowym lub je za co? chowam za meble czy ?ó?ko ...
My?l? ?e to wystarczy tyle ?e ja mam klatk? z pr?tami .
To tak co ja robi? .
_________________
InfinitY ..
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-02, 13:54   
   Myszy: Visna, Varia


Ok, rozwi?zali?cie ju? wszystkie moje w?tpliwo?ci ;-)
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2012-10-05, 09:00   

chodzi o to, ?eby nie wia?o wprost na klatk?. w ka?dym pokoju s? pr?dy powietrza, na dole albo na górze, trzeba zaobserwowa?. jak np siedz? boso i ci?gnie mi po nogach, to tam klatki nie postawi?. a mysza musi mie? mo?no?? schowa? si? do domku jak wieje.
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-11, 14:22   

I znów pójd? na mnie gromy, ale bycie mi?o?nikiem a bycie maniakiem to dwie ró?ne sprawy.
Jeste?cie w stanie wywietrzy? pokój, w którym jest kanarek, pies, kot, schorowana babcia a nawet ma?e dziecko, a myszy w akwarium lub klatce doznaj? ?miertelnego szoku czuj?c powietrze? Chocia? wspó?czesny ?wiat mo?e faktycznie umrze? na widok s?o?ca lub czuj?c ?wie?e powietrze. Wiatr zawia? mo?e od przeci?gu a nie od wietrzenia samego w sobie - to te? ró?nica. Ale z kolei przeci?gi nie s? dobre równie? dla ludzi. :roll:
Moje myszy - a zajmuj? si? gryzio?kami od 11 roku ?ycia, od wiosny do jesieni przebywaj? w bezustannie wietrzonym pomieszczeniu i miewaj? si? ?wietnie.

Jedyne co mnie podtrzymuje tutaj na duchu, ?e faktycznie znalaz?y si? osoby o zdrowym rozs?dku w temacie.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-11, 14:26   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


Luna_s20, odnosze dziwne wrazenie ze biegasz po forum , szukasz tematow i krytykujesz co ci przypadnie do gustu , nudzisz sie ?
zauwaz ze mysz , czlowiek , kot i inne zwierzaki maja rozny metabolizm, rozna odporonosc i calkowicie inne nawyki bytowania i przystosowania do warunkow
nie uznaje zbytniej przesady w wietrzeniu ale tez nie mowie ze nie mozna wietrzyc , aczkolwiek trzeba uwazac poniewaz to nie sa myszy polne tylko hodowlanki i sa bardziej wrazliwe
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Luna_s20 
Starszy Myszaty



Wiek: 40
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 97
Wysłany: 2013-01-11, 15:17   

Nie krytykuj? "Czego popadnie". Zwykle lubi?am zajrze? tutaj i poczyta?.
Jak widzia?a? zapewne, równie? uwa?am ?e nara?anie ich na przeci?gi nie jest dobrym pomys?em. Ale równie niedobrym jest widzenie zagro?enia w normalnej, codziennej egzystencji.
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-01-11, 15:22   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


My?l? ?e wi?kszo?ci osób chodzi o to, ?e: wietrzenie pokoju jest ok, ale tak, ?eby nie nara?a? myszek na przeci?g, czyli np nie stawiac ich bezpo?rednio pod otwartyk oknem. Bo to ani ludziom, ani myszom nie s?u?y specjalnie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT