AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
??czenie dwoch klatek
Autor Wiadomość
jusia 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Dołączyła: 28 Lis 2007
Posty: 18
Wysłany: 2007-12-10, 21:49   
   Myszy: Pixi i Dixi (Capitaniec i Cedrik)


ja mam klatki mimi i myszke kwadratow? ale mam jedno pytanie jak je ze sob? po??czy??? z góry dziex:*
 
 
 
Kamyczek 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 764
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2007-12-10, 21:56   
   Myszy: rudy ch?opak o imieniu Miodek


Nak?adasz Mimi na myszke kw.,?aczysz drucikiem i ju?. :P
_________________
Odesz?y: Myszeida(*), A-Psik(*), Walentynka(*),Ma?a Mi(Martynka)(*),Habibi(*),Markiza(*),Rozalka(*),Dziczek(*),Wendy(*),Velvet(*),Wega(*),Pszczó?ka(*),Krówka(*),Wacik(*), Czarna(*), Dzikusek 1(*) i 2(*) :m:(:
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-05, 18:51   Laczenie klatek
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Chce polaczyc 2 klatki, chwilowo mam takie cos






moj maz zrobil domek ktory polowe miejsca zabiera.

mysle zeby zdjac ta biala krate z gory i polaczyc z ta klatka http://cgi.ebay.de/Mausek...=item5883aba698

w ten nowej klatce w dnie zrobie okragla dziure i po sznureczku beda sie wspinac.

wiadomo dobrze przymocuje. Przejdzie cos takiego??


moj maz mowi zebym poczekala miesiac do wyplaty i kupila to:
http://cgi.ebay.de/Kafig-...=item53e19c6dbb jednak drewniana konstrukcja mnie przeraza jesli chodzi o czyszczenie i zapach

To dla dwoch myszoli jest
 
 
Agata. 
Myszowaty



Imi?: Agata
Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 460
Skąd: Che?m/Warszawa
Wysłany: 2010-06-05, 19:35   
   Myszy: brak


Lepiej zamiast sznurka da? drabink? albo jak?? rur? bo mysz mo?e i si? wespnie [moje nigdy nie potrafi?y wi?c sobie nie wyobra?am tego] ale niekoniecznie bezpiecznie zejdzie :wink:

Jednak dla mnie ta drewniana jest ?wietna,ca?o?? mo?na pomalowa? dwiema warstwami pokostu lnianego i mocz nie b?dzie si? wch?ania? w drewno :wink:
_________________
"The fate of animals is inextricably linked with the destiny of man.."

Daisy['],Ruda['],Ksenia['],Buba['],Iluzja['],Indy[']
 
 
 
Shavenis 
Starszy Myszaty


Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 94
Skąd: Krosno
Wysłany: 2010-06-06, 19:27   

W Dunie b?dzie fatalna cyrkulacja powietrza, je?li postawisz na niej klatk? z kuwet?. Nie jestem pewna, czy Duna te? wytrzyma taki ci??ar, bo ta klatka do najmniejszych nie nale?y.

Co do drewnianej klatki, dla myszek definitywnie odpada. Zaraz wszystko obsikaj? i z szcz??cia nici, bo zostanie nam tylko codziennie mycie tego drewna :)
_________________
?ycie jest stworzone z dziesi?ciu tysi?cy rado?ci i dziesi?ciu tysi?cy smutków.
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-06, 21:48   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


dzieki za ta uwage, tez wlasnie o tym myslalam, drewno odpada wiec, mysle o akwarium zeby zrobic terrarium, mam na to 200 euro przeznaczone. chce kolo 300-400 litrowe

jaka wysokosc akwarium powinna byc zeby myszki nie zwialy?? bo moje maluchy dosc czesto skacza i maja wysokie zabawki (25-30cm)

i jeszcze jedno chcialam jedna strone terrarium zrobic w kamieniu (jak maja zolwie czy weze, czy myszki moga po tym sobie dreptac bez obawy ze zaczna gryzc czy cos??

i teraz kwestia oswietlenia. mozna myszkom dawac lampe ? jesli tak jaka zeby nie bylo im za goraco
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-06, 21:50   

Akwarium mo?e by? ka?dej wielko?ci, wystarczy zrobi? przykrycie z cho?by listewek i siatki. Dobra wentylacja, a myszki nie uciekn? :)

I co do drewna, je?eli pokryje si? pokostem lnianym, najlepiej wi?cej ni? jedn? warstw?, to w?a?ciwo?ci b?dzie mia?o takie jak plastik, przynajmniej dopóki nie zostanie mocno pogryzione ;) Wi?c ?atwe w czyszczeniu, nic nie wsi?ka.
 
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-06, 21:58   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


myslalam o tym http://cgi.ebay.de/Terrar...=item2558ff695a i zeby przystosowac scianki i wszystko dla myszek. chce tez dokupic ze 3 samcow (teraz mam 2) , moi nie sa wogole agresywni, a miejsca bedzie pod dostatkiem , kazdy bedzie mial swoj kacik, tak mi sie wydaje.
 
 
Yun 
MegaMysz
Blite



Hodowla: Artistic
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 20 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 06 Mar 2010
Posty: 1287
Skąd: Strzelin/Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-06, 22:00   

To, ?e nie s? wobec siebie agresywni nie oznacza, ?e nie b?d? wobec innych. W jakim sa wieku? Samców w wieku starszym ni? m?odzie? trudno jest po??czy?, a cz?sto nawet niemo?liwe.
 
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-06, 22:29   

Amazonka, akwarium mo?e by? jak najbardziej. Generalnie za wysokie nie jest dobre - kiepska wentylacja na samym dole i co za tym idzie za du?e st??enie amoniaku. Wysoko?? 30-35 cm b?dzie ok.
Generalnie w samym terrarium jest za ma?a wentylacja, wi?c nie kombinuj za bardzo.
I nie dokupuj samców, niestety na 99% si? ze sob? nie zgodz? i b?dzie problem.
Je?li ju? chcesz w ten sposób kombinowa? to kup sobie stadko samiczek, a samczyki niech mieszkaj? we dwójk?, jak do tej pory. W tej minie dunie maj? wygodnie i niech tak sobie zostan?. A samiczki do wielga?nego akwarium. Oczywi?cie nigdy ich nie ??cz myszy dwiema ró?nymi p?ciami, to logiczne.
Amazonka napisał/a:
kwestia oswietlenia. mozna myszkom dawac lampe ? jesli tak jaka zeby nie bylo im za goraco
nie, lampa odpada, myszom to nie jest potrzebne do szcz??cia, a wr?cz przeciwnie, ale je?li ju? Ty chcesz poobserwowa? noc? zwierzaki to jaka? male?ka lampka nie bezpo?rednio przy nich (z czerwonym ?wiat?em - bo czerwonego nie widz?)
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-06, 22:41   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


to mlode myszki maja po 7 tyg wiec mysle ze jest szansa na akceptacje.

laczyc nie bede, juz mi sprzedali samca i samice, pojechalam wymienilam na samca i ich rowno opierdzielilam. Tluklam sie prawie 200km ( w niemczech malo gdzie myszy sprzedaja, glownie dla wezy trzymaja ;( ) teraz weterynarz mi sprawdzil plec, nie ma co sluchac imbecyli w sklepach zoologicznych, wszystko wmowia byle sprzedac a pozniej czlowiek ma problem

jeszcze jedno mam w pokoju w ktorym chce postawic myszki klimatyzacje, czy to im nie zaszkodzi?? chodzi o preparaty przeciw np grzybom ktore sie wpryskuje do klimy. czy lepiej inny pokoj??
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-06-07, 13:08   

Amazonka, szansa na akceptacj? jest, ale niewielka, poza tym, pó?niej na 99% wynikn? problemy z bójkami i b?dziesz musia?a rozdziela? panów. Ju? o tym mówili?my Ci, podobnie jak o trzymaniu razem samca i samicy. :roll: Je?li teraz myszki s? zgodliwe, to wcale nie znaczy, ?e nie zaczn? si? t?uc, jak im testosteron podskoczy (a tych niby witaminek przeciw pop?dowi chyba im nie dasz :roll: ) ani nie b?dziesz kastrowa?... Wi?c radz? to przemy?le? czy w razie wojny b?dziesz mog?a je rozdzieli? i trzyma? w dwóch klatkach - czy b?dziesz mie? na tyle miejsca.
Moim zdaniem klima odpada w miejscu gdzie s? myszy. Raz, ?e preparaty, a dwa, ?e myszy b?d? si? przezi?bia?. To do?? wra?liwe stworzonka, wi?c nie ma co u?atwia? chorobie :wink: Tak, ?e klimatyzacja i myszy to nie za bardzo, lepiej w innym pokoju trzyma? ogonki.

[ Dodano: 2010-06-07, 13:09 ]
No i jeszcze na koniec przeczytaj regulamin - troch? nijak sie?ma ta dyskusja do tematu. :wink:
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
Amazonka 
Myszowaty


Imi?: Katja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 438
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-06-07, 17:11   
   Myszy: Safira, Pere?ka, Lily,Tanya, Zoey, Vivien[*] i ?liczny rodzynek Blue!


Do?ka napisał/a:
Amazonka, szansa na akceptacj? jest, ale niewielka, poza tym, pó?niej na 99% wynikn? problemy z bójkami i b?dziesz musia?a rozdziela? panów. Ju? o tym mówili?my Ci, podobnie jak o trzymaniu razem samca i samicy. :roll: Je?li teraz myszki s? zgodliwe, to wcale nie znaczy, ?e nie zaczn? si? t?uc, jak im testosteron podskoczy (a tych niby witaminek przeciw pop?dowi chyba im nie dasz :roll: ) ani nie b?dziesz kastrowa?... Wi?c radz? to przemy?le? czy w razie wojny b?dziesz mog?a je rozdzieli? i trzyma? w dwóch klatkach - czy b?dziesz mie? na tyle miejsca.
Moim zdaniem klima odpada w miejscu gdzie s? myszy. Raz, ?e preparaty, a dwa, ?e myszy b?d? si? przezi?bia?. To do?? wra?liwe stworzonka, wi?c nie ma co u?atwia? chorobie :wink: Tak, ?e klimatyzacja i myszy to nie za bardzo, lepiej w innym pokoju trzyma? ogonki.

[ Dodano: 2010-06-07, 13:09 ]
No i jeszcze na koniec przeczytaj regulamin - troch? nijak sie?ma ta dyskusja do tematu. :wink:


te smieszne witaminki niby przeciw popedowi to zwykle witaminki owoce itd moj maz mi wszystko przetlumaczyl, jednym slowem wiedzieli ze ja nie czytam po niemiecku i wcisneli mi:P

co do klatki dzisiaj to zamowilam http://www.zooplus.de/sho...sekaefig/111219 zobaczymy czy warte swojej ceny :) tylko ze ja pod zamowienie specjalne poprosilam o 1metr dlugosci :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT