AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kat
2013-02-18, 21:00
Jak przebiega kupno w hodowlach?
Autor Wiadomość
Chillinx3 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-04, 17:19   Jak przebiega kupno w hodowlach?
   Myszy: Foxy, Yuma


Na tym forum czyta?am og?oszenia o hodowlach, ?e sa nowe mioty i myszki do sprzedania. Np jak bym chcia?a kupi? mysz, to bym musia?a w tym temacie napisa? posta ?e chce kupi? myszke czy si? z nim jako? skontaktowa? np przez GG czy telefon? i co trzeba poda? przy kupnie, mam na my?li informacje o myszce itp? Jestem ciekawa bo nigdy nie kupowa?am myszek przez internet ;p Wiem ?e takie rzeczy to do uzgodnienia ze sprzedawc?, ale pytam tak ogólnie bo na razie nie kupuje myszek :) i jak to jest z odbiorem?

Nie wiem czy w dobrym miejscu zada?am to pytanie, ale nie wiedzia?am gdzie konkretnie.
_________________
Myszy ta?cuj?, gdy kota w domu nie czuj?. ;]
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-04, 17:36   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Je?li spodoba Ci si? konkretna myszka piszesz PW do hodowcy (oczywi?cie mo?esz te? zadzwoni? lub napisa? na gg), podaj?c odmian? i miot czy np. imi?, je?li jest podane w temacie - tak, ?eby hodowca wiedzia?, o któr? mysz chodzi. Dostajesz informacje o cenie, mo?liwo?ci wysy?ki i generalnie wszystko, co powinna? wiedzie?. Hodowca ma oczywi?cie prawo zapyta?, czy masz dla myszy odpowiedni? klatk?, czy posiadasz podstawow? wiedz? itd.
Wi?kszo?? hodowców zgadza si? na przesy?ki pkp/pks, umawiacie si? na konkretny dzie? i godzin? (oczywi?cie zgodnie z rozk?adem pkp/pks), jedziesz na dworzec z jakimkolwiek dowodem to?samo?ci i odbierasz u konduktora poci?gu lub u kierowcy autobusu.
 
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-11-04, 17:37   

Kontaktujesz si? najpierw przez PW (prywatn? wiadomo??) z hodowc?, od którego chcesz kupi? mysz. Niekoniecznie powiedziane jest, ?e hodowca wyrazi ch??/zgod? sprzedania Ci myszy, je?eli uzna, ?e masz za ma?? wiedz? na ich temat, nie mo?esz zaoferowa? im w?a?ciwych warunków ?ycia, jeste? osob? nieodpowiedzialn?. Je?eli nie b?dzie przeszkód, s?dz?, ?e równie? skontaktujecie si? telefonicznie (chocia? tutaj nie jestem pewna, poniewa? nigdy nie odbywa?am takich praktyk - wszystko przede mn?. Jako hodowca chcia?abym mie? t? "?wiadomo?? g?osow?", komu sprzedaj? mysz i kto b?dzie jej przysz?ym opiekunem).
Odbiór myszki/myszek odbywa si? ró?nie - niekiedy osobi?cie, gdy kto? ma hodowl? "pod nosem", istnieje przesy?ka PKS/PKP oraz niekiedy hodowcy lub osoby z forum oferuj? transport gryzonia do przysz?ego w?a?ciciela. Opcji jest wiele.

Dalej, niech wypowiedz? si? hodowcy. :wink:
 
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2012-11-04, 17:38   

Chillinx3, najlepiej skontaktowa? si? z hodowcom przez GG. On powie ci co i jak. Je?li mieszkasz w innym mie?cie, to myszka mo?e do ciebie przyjecha? poci?giem lub autobusem. Wtedy idziesz na dworzec po takow? przesy?k? i ju? ma mysz/myszy. :)
 
 
Chillinx3 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-04, 18:23   
   Myszy: Foxy, Yuma


Wtedy myszk? odbieram u kierowcy chyba ?e ja musz? po ni? pojecha? lub kto? przyjedzie osobi?cie tak? ;)
_________________
Myszy ta?cuj?, gdy kota w domu nie czuj?. ;]
 
 
alevue 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Patrycja
Stowarzyszenie: PMC
Wiek: 30
Dołączyła: 27 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Tralee/Gdynia
Wysłany: 2012-11-04, 18:27   

Tak, mysz odbierasz u kierowcy lub konduktora, chyba, ?e sama po ni? pojedziesz do hodowli.
 
 
 
Chillinx3 
M?ody Myszaty


Dołączyła: 02 Lis 2012
Posty: 45
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-04, 18:44   
   Myszy: Foxy, Yuma


Dzi?ki za info, na pewno przyda mi si? w przysz?o?ci :D
_________________
Myszy ta?cuj?, gdy kota w domu nie czuj?. ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT