AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana diety
Autor Wiadomość
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-15, 12:30   Zmiana diety

Nie znalaz?am w?tku do którego mog?abym si? podpi?? ze swoim pytaniem, dlatego pozwalam sobie na nowy. A nu? przy okazji komu? si? przyda taka wiedza lub miejsce do pyta?. :)


Od pewnego czasu zdecydowa?am si? na zmian? diety moim panienkom. Do tej pory ich g?ówn? karm? by?a Vitakraft Emotion Beauty "Functional" (nowsza wersja V. Emotion). Niestety, moje myszy maj? brzydki zwyczaj selekcji tego, na co maj? ochot?, w rezultacie wyjadaj?c bardzo precyzyjnie co smaczniejsze sk?adniki karmy.

Zdecydowa?am si? je przestawi? na granulat Beaphar Care+ (dla myszek), celem "dopilnowania" aby ich dzienna racja ?ywno?ciowa zawiera?a minimum z tego co jest im niezb?dne.

Oczywi?cie przestawiam je wg zasad, tj. do dotychczasowej karmy dostaj? po 3-4 granulki Beapharu. Po niektórych myszkach (a dok?adniej ich kupach - kolorze) widz?, ?e zjadaj? granulat, ale zdecydowanie nie wszystkie. Zazwyczaj rano widz? granulki rado?nie powywalane po ca?ej klatce, niektóre nadgryzione inne kompletnie nie tkni?te.

Ca?y proces trwa ju? blisko miesi?c i moje pytanie brzmi - czy nie maj?c pewno?ci ?e wszystkie myszy zacz??y podjada? granulat, mog? ryzykowa? dawanie im ju? wy??cznie jego? Mam na wzgl?dzie zdrowie ich uk?adu pokarmowego i tego, ?e generalnie nie nale?y ot tak, z dnia na dzie? zmienia? kompletnie diety. No ale w?a?nie - u mnie to ju? miesi?c, ale bez gwarancji, ?e ka?da cho? raz spróbowa?a. Co o tym s?dzicie - czy warto podj?? ryzyko kompletnej zamiany czy mo?e jeszcze je poci?gn?? do ko?ca roku na jednym i drugim?

Z góry dzi?kuj? za Wasze opinie.
 
 
zuza911 
Best MOUSEr



Imi?: Marta
Hodowla: Fluventris
Pomogła: 14 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 20 Paź 2011
Posty: 2439
Skąd: Bia?ystok
Wysłany: 2012-11-15, 13:47   
   Myszy: dziewczyny i ch?opaki ;)


Wiesz co? Ja to bym je wzi??a na sposób :wink: Wybra?abym z karmy VE wszystkie smako?yki i ogólnie wszystko co lubi?, zostawi?a tylko podstawowe sk?adniki i do tego dorzuci?a granulat, stopniowo coraz wi?cej.
Nie mam do?wiadczenia ze zmian? diety u myszy (no, zmiana karmy owszem, ale nie ?eby tak drastycznie :wink: ), za to mam bogate (i brutalne :lol: ) do?wiadczenia w tej kwestii u psów, wi?c preferuj? maximum ostro?no?ci.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT