AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrazek informuj?cy o statusie

Czy jeste? za wprowadzeniem ikonki "offline" ?
Tak
22%
 22%  [ 5 ]
Nie
45%
 45%  [ 10 ]
Jest mi to oboj?tne
31%
 31%  [ 7 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2012-11-17, 15:59   

Brightt - ale podaj jeden sensowny powód, dla którego ma by? obrazek "offline", bo nie wystarczy sam "online" Przecie? ka?dy wie, ?e jak kto? jest online (jest znaczek), to nie jest offline, natomiast jak nie jest online (brak znaczka), to jest offline - proste i logiczne, wi?c po co zasmieca? forum zb?dnymi dodatkami? To ja jeszcze proponuj? znaczek "ukryty" - i mamy komplet :lol:
 
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-17, 16:06   

Brightt, tylko ?e banner oraz avatar to zrozumia?a i niezb?dna rzecz na forum. Oznaczenie "offline" którego silnik nie ma w standardzie wida? nie jest podstaw?.

Nie rozumiem jak rzekomo ma by? to przydane, maj?c na wzgl?dzie ile lat to forum dzia?a z powodzeniem bez oznaczenia wizualnego statusu "offline".
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-11-17, 16:14   

Brightt napisał/a:
Jak ju? tak si? rzucasz, to wywalmy przycisk edit

No tu akurat porównanie nietrafne, bo przycisk edit jest bardzo potrzebny, w przeciwie?stwie do obrazka offline. Skoro przy czyim? profilu nie pokazuje si? ikonka online, to automatycznie wiem, ?e albo ten u?ytkownik jest offline albo jest ukryty ;) brak ikonki offline ani mnie zi?bi, ani grzeje, natomiast forum nie mog?oby dobrze funkcjonowa? bez ikonki edytuj.

Tak samo z reszt? potrzebny jest na forum banner. I avatary. Bez bannera i bez avatarów mo?na by by?o mówi? o jakich? przeoczeniach na forum. Wzrokowcy zdecydowanie lepiej kojarz? poszczególnych u?ytkowników po avatarach, ?atwiej im si? odnale??. Styl forum mamy moim zdaniem ?wietny, prosty, ale bardzo ?adny, aczkolwiek bez bannera by?oby tutaj za pusto po prostu.

Powiem szczerze, jak d?ugo jestem na forum, nigdy nie zastanawia?am si? nad tym, dlaczego nie ma ikonki offline. Jest ikonka online dzi?ki której wszystko jest jasne ;) gdyby nie by?o ?adnej, wtedy mogliby?my mówi? o pewnym dyskomforcie.
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-11-17, 16:26   
   Myszy: Visna, Varia


Tutaj nie chodzi mo?e tyle o sam? przydatno??, ale o moje do?wiadczenie. Czy grzeba?em w phpbb2 czy phpbb3, zawsze by?o offline i online. Czasami zdarzaj? si? luki w gotowych paczkach, jak chocia?by brak przycisku edit czy jakiego? obrazka. Mo?liwe, ?e tutaj trzeba by?o dorzuca? te elementy i przeoczono ten przycisk.

Dlatego jestem niemal pewien, ?e zabrak?o w tej paczce offline. Na dodatek widzia?em fora z podobnym motywem, gdzie by? ten sam przycisk online i przycisk offline z czerwonym ludzikiem. S?usznie Laraine zauwa?y?a?, ?e bez przycisku edit, do którego odniós? si? mój troch? niezrozumia?y ?art, forum nie mog?oby funkcjonowa? i zosta?by on natychmiast wgrany. Bez offline wszystko funkcjonuje jak trzeba, dlatego nikt nie zwróci? na to uwagi, ale jestem przekonany, ?e to powinno na forum by?, a ?e nikt tego nie zauwa?y? wcze?niej, pozwoli?em sobie zaproponowa? dodanie go i absolutnie nie zgodz? si?, ?e spowolni to forum.

Wracaj?c do kwestii przydatno?ci...kiedy zobaczy?em, ?e nie wida? czy kto? jest offline pomy?la?em od razu, ?e brakuje i online dlatego za?o?y?em temat. Brak tego przycisku wprowadzi? mnie w b??d, w który mog? zosta? wprowadzeni inni ;-)

EDIT

Nie róbmy tutaj ?mietnika, bo si? oka?e, ?e za du?o czytania i admin pominie temat :m:P:
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-11-17, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rysieek 
Gadu?a Myszaty
myszkowelove



Imi?: Dorota
Wiek: 28
Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 380
Skąd: Tychy .
Wysłany: 2012-11-17, 20:13   

A ja uwa?am, ?e ikona offline jest nie potrzebna i wygl?da?a by w ogólnym zielonym kolorze forum tandetnie szczególnie je?li by?aby czerwona... (co okropnie rzuca?oby si? w oczy)
 
 
 
Patrycjaa 
Mysi Rozmówca



Imi?: Patrycja
Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 208
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-11-18, 17:48   
   Myszy: Cowboj & Muniek :D


Po co nam ikona offline ! Jak kto? jest online to wida? i wi?cej nie potrzeba !

Sorka ponios?o mnie, ale uwa?am, ?e ten w?tek ju? niepotrzebnie si? ci?gnie :?
Ostatnio zmieniony przez Laraine 2012-11-18, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-18, 21:01   

Proponuje zrobi? g?osowanie :twisted: i b?dzie po sprawie . ALbo policzy? g?osy za i przeciw osób które si? ju? tu wypowiedzia?y...
Mi równie? odpowiada jak jest .
_________________
InfinitY ..
 
 
Laraine 
Moderator



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 2941
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-11-18, 21:06   

Prosz? bardzo, macie ankiet?, mo?na g?osowa? :)
_________________
"T?czowy Most to takie miejsce, które przekraczaj? nasi Pupile i za którym na Zielono-niebieskiej ??ce czekaj? na nasze nadej?cie, by si? z nami po??czy? na zawsze."
 
 
Brightt 
Mysi Bywalec
Pocz?tkuj?cy ;-)



Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-11-18, 21:07   
   Myszy: Visna, Varia


Laraine napisał/a:
Prosz? bardzo, macie ankiet?, mo?na g?osowa? :)


W?a?nie mia?em zrobi? ankiet?, gdy zauwa?y?em, ?e jaki? sprytny moderator mnie uprzedzi?. Chyba wygra?o kilka sekund ;-)
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-18, 21:30   

Ja nie bardzo rozumiem czemu ma s?u?y? taka ikonka. Je?li komu? bardzo zale?y na kontakcie z kim? to jest PW albo komórka, bo osoby które si? kontaktuj? raczej maj? swoje nr... Zreszt? online te? nie zawsze jest miarodajne, bo np. ja cz?sto mam w??czone forum a nie ma mnie przy kompie :P ale jest i nie przeszkadza. Natomiast przegl?danie tematów gdzie ca?a strona na czerwono krzyczy ?e ludzi nie ma by?oby z lekka irytuj?ce...
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
kat
Administrator


Hodowla: Atavus
Stowarzyszenie: PMC
Pomógł: 12 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 2716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-19, 14:52   
   Myszy: tak


Z tego co widz? i tak na razie brak obrazka "gór?". :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT