AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile mysz pije
Autor Wiadomość
Myszonka 
Great MOUSEr


Imi?: Paulina
Pomogła: 3 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1585
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-09-05, 17:03   

Luis, my?l? ?e mo?na... :D :D
_________________
niczego nie b?dzie ?al!
 
 
jackal_pl 
Szara myszka


Imi?: Micha?
Wiek: 31
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2010-09-22, 21:05   P?yny+myszy dziko ?yj?ce w domu

Witam. Niestety nie hoduj? myszy, ale uwa?am to forum za idealne do zadania tego pyytania. Nurtuje mnie od wielu miesi?cy. Od baaardzo dawna w naszym domu by?y myszy. Na strychu zawsze by?y ziarna, kilka worków pszenicy itp. Jedzenia mia?y zatem pod dostatkiem. Ale sk?d one bior? wod? do picia? Na strychu mamy równie? go??bie pocztowe (oko?o 40) tak?e wod? mog?y czerpa? u nich. Ale myszy zawsze by?o sporo (by?o je s?ycha? bardzo cz?sto jak biega?y mi?dzy pod?oga i sufitem) a wody oko?o 3l starcza?o do go??bi na 1.5 dnia. (Teraz jak ju? nie ma myszek, wykorzystanie wody jest tako same). Jak my?licie? Mo?e one wcale nie potrzebuj? wody do zachowania prawid?owej homeostazy organizmu?
 
 
Do?ka 
SuperMysz


Imi?: Dorota
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 31 Maj 2009
Posty: 1157
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-09-22, 22:26   

jackal_pl napisał/a:
Mo?e one wcale nie potrzebuj? wody do zachowania prawid?owej homeostazy organizmu?
oczywi?cie, ?e potrzebuj?, ka?dy ?ywy organizm potrzebuje wody :smile:
Myszki pij? ma?o i nie potrzebowa?y jaki? wielkich ilo?ci wody.
jackal_pl napisał/a:
Niestety nie hoduj? myszy,
a my?lisz o tym? Zach?cam do przejrzenia forum, by? mo?e spodobaj? Ci sie ogonki.
Pozdrawiam
_________________
Atos[*], Portos[*], Hana[*], Iskierka[*], Miko[*], Yuki[*], Tica[*], Maya[*]
Los zwierz?t jest dla mnie wa?niejszy ni? strach przed o?mieszeniem. Los zwierz?t jest nierozerwalnie zwi?zany z losem cz?owieka. (Emil Zola)
 
 
taia 
Starszy Myszaty



Wiek: 34
Dołączyła: 12 Cze 2010
Posty: 59
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-09-23, 19:44   
   Myszy: Dia i Hoti


Ja mam 4 myszy w klatce i te? jako? nie zauwa?am by dziennie by?o mniej wody w poide?ku ni? do niego wlewa?am. Myszki naprawd? niewiele pij?, a poza tym w jedzeniu te? znajduje si? woda. Np. gdy transportujemy myszk? na wi?ksz? odleg?o??, to dajemy jej zielonego ogórka, który w?asnie ma zapobiec odwodnieniu.
_________________
 
 
jackal_pl 
Szara myszka


Imi?: Micha?
Wiek: 31
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2010-09-23, 19:52   

Ok, dzi?kuje za odpowiedzi ;) . Co do za?o?enia w?asnej hodowli - na razie si? wstrzymam ;) . W domu oraz ko?o domu mam kilka ?miertelnych wrogów myszy - koty.
Jeszcze raz dzi?kuj? i pozdrawiam.
 
 
harapug 
Mysi Bywalec


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 111
Skąd: Libi??
Wysłany: 2013-03-04, 16:05   
   Myszy: Zuzia i Norka


Odgrzebi? temat bo nie chc? zak?ada? nowego.

Ile wody powinna pi? mysz (roczny samczyk), a ile w nadmiarze to ju? objaw czego? nie dobrego?
Mam od pi?tku takiego agenta, który potrafi wy??opa? 35ml. wody (obj?to?? ca?ego poide?ka) w ci?gu 1,5-2 dni. Nie wiem czy to normalna ilo?? dla mysiego pana, moje dziczki takie poid?o maj? na tydzie? - 10 dni (dwie panienki)

Dostaje równie? sporo warzyw i owoców, które ch?tnie zjada (g?ównie jab?ka, gruszki i ogórka) wi?c z nich tak?e pobiera wod?.

Martwi? si? t? ilo?ci? bo u innych zwierz?t nadmierne pragnienie jest objawem choroby.
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-03-04, 17:58   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Wczoraj na usg moich myszy babka mi pokaza?a, ?e samce maj? 2 razy wi?ksze nerki ni? samice. Mo?e dlatego wi?cej pije?

[ Dodano: 2013-03-04, 17:59 ]
Aczkolwiek ja nie zauwa?y?am, ?eby mój samiec pi? jakie? osza?amiaj?ce ilo?ci, pije mniej wi?cej 20ml dziennie.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT