AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy mysz szykuje si? za T?czowy Most
Autor Wiadomość
Derdiana666 
Mysi Bywalec
Motomysz z Marsa



Imi?: Klaudyna
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 168
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-03-04, 17:00   Kiedy mysz szykuje si? za T?czowy Most
   Myszy: koszatniczka Saires i pies Marsza?ek


Zauwa?y?am, ?e kiedy mysz si? starzeje to zmniejszaj? si? jej oczy. Nie s? b?yszcz?ce i du?e. Lata po ca?ej klatce tak jakby si? broni?a przed ?mierci?. ?pi w róznych miejscach ni? zawsze albo nie chce zasn??. Tak by?o w przypadku Mg?y i zaczyna si? to samo dzia? z Zor?. To smutne, ale chcia?am si? podzieli? tymi obserwacjami. A jakie s? wasze obserwacje?
_________________
Metal, Hardcore, Hardstyle 4 life!!
 
 
 
atkors 
Szara myszka


Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: Frombork
Wysłany: 2013-03-05, 12:09   

Ja zauwa?y?am zmiany w wygl?dzie futerka. Te? mi si? wydaje, ?e ?pi? w ró?nych miejscach i unikaj? kontaktu z innymi myszami. Nie cierpi? tego :( szczególnie, ?e mój Skipper ma ju? ok 1,5 roku...
 
 
chowder75 
Great MOUSEr
Co ja tutaj robi??!



Imi?: Maciek
Hodowla: Brak
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 1788
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-05, 18:52   
   Myszy: ChlebiSzyna :D


Mo?e si? to wi?za? z tym, ?e te zwierz?ta na wolno?ci oddalaj? si? od stada i zdychaj? w samotno?ci. Jest w tym logika poniewa? nie chc? by ich zw?oki roznosi?y choroby. Kolejny przyk?ad na to, ?e jest co? takiego jak instynkt, ?adna mysz nie przezy?a odej?cia (chcia?em unikn?? s?owa ?mier?) a i tak wie, ?e musi si? oddali? od innych myszy ;) U swoich myszy raczej nie widzia?em ?adnych zmian, drastyczne pogorszenie zdrowia zazwyczaj objawia si? w dzie? zgonu, myszy mog? te? ukrywa? choroby by nie zosta? "koz?em ofiarnym". Zauwa?y?em to u kur które chore przedstawicielki swojego gatunku przep?dza?y i dzioba?y, nie jest to zasad? ale co jaki? czas sie zdarza :wink:
_________________
Myszki:
Ba?ka[*], ?atka[*], Lady[*]
Albi[*], Szarka[*], Fifi[*] ChlebiSzyna
Chomiki:Lola [*]
 
 
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-03-05, 19:34   

Estela przed ?mierci? zakopa?a si? pod mostkiem, z dala od domu w którym spa?a Salome. Tak jak napisa? Chowder, przeczuwa?a chyba, ?e nied?ugo umrze.. :?
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-05, 19:38   

Fruzia spa?a z reszt?, przebudzi?a si? i odesz?a jak najdalej od ?pi?cych dziewczyn i 3 minuty pó?niej ju? nie ?y?a... :(
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
e_wisniewska 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Ewa
Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 330
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-05, 19:41   
   Myszy: Pako (*)


Pako gdy ?le si? czu? po zastrzyku i ja przeczuwa?am i wy?am wr?cz nad jego m?odo?ci? - zasypia? w miseczce z jedzeniem. Ale na szcz??cie mi?o??, czu?o?? i opieka zwyci??y?a, dawa?am mu mnóstwo pyszno?ci przez co zesz?o mu to umiaranie i wygra?am ze ?mierci? :D Pako jest pe?ny energii.

Ale chodzi mi tu o przyk?ad, nie chcia? w domku.
_________________
Za T?czowym Mosteczkiem jeste? Ty, moja jedyna i najdro?sza, sp?dzi?am z Tob? najpi?kniejsze 3 lata i 9 miesi?cy, kiedy? spotkamy si? tam i ju? zawsze b?dziemy razem! (Pami?ci sunieczki Nuteczki), do??czy? do Ciebie Pako, jedyny i wyj?tkowy, zaopiekuj si? nim :(
 
 
 
zmora90 
Starszy Myszaty



Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 68
Wysłany: 2013-04-06, 17:40   

Wprawdzie nie mysz ale...
Pami?tam, ?e moja myszoskoczka, w noc swojej ?mierci, zasn??a spokojnie z reszt? samiczek. Dopiero w ?rodku nocy wysz?a, wlaz?a na pi?terko klatki i odesz?a le??c pod ko?owrotkiem, który zawsze uwielbia?a.
Po jej ?mierci pozosta?e samiczki przez prawie dwa tygodnie nie wchodzi?y do ko?owrotka.
 
 
black lily 
M?ody Myszaty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Pozna? / Gorzów Wlkp
Wysłany: 2013-04-06, 18:10   

tak jak wi?kszo?? pisze - zwierz?ta posiadaj? naturalny instynkt zachowa? przed ?mierci?
najcz??ciej oddalaj? si? od stada/ wspó?towarzyszy by odej?? w samotno?ci. jako starsze, schorowane maj? mniejsze szanse na prze?ycie i os?abiaj? grup?. Cz??? ucieka z powodu l?ku, ?e gdy same nie odejd?, zostan? zabite przez reszt? w my?l zasady likwidacji najs?abszego ogniwa. Odchodz? te? by nie robi? problemów, zapobiega? rozprzestrzenianiu chorób itp

niestety z hodowlach zdarzaj? si? odst?pstwa od takiego zachowania spowodowane ?yciem w niewoli lub te? brakiem mo?liwo?ci obserwacji starszych osobników i uczenia si? od nich
_________________
"Nie ma na ?wiecie przyja?ni, która trwa wiecznie. Jedynym wyj?tkiem jest ta, któr? obdarza nas pies."
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-09, 08:47   

Z tego co ja widzia?am, obserwuj?c ?mier? dwóch myszek: Obie by?y takie sm?tne i mia?y "rozwiane" futerko, takie nie umyte i odstaj?ce bardziej.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2013-04-20, 21:21   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


Moja Nelcia adoptowana z fundacji Viva zaczyna chyba powoli szykowa? si? w podró?. Wyblak?y jej oczka, wyostrzy? pyszczek, ma rozczochrane futerko. Ma zimne ?apki i sta?a si? niezdarna. Nied?ugo minie rok jak jest u mnie. W chwili adopcji mia?a par? miesi?cy.
Szkoda. :sad:

 
 
mysiamama1989
Mysi Rozmówca


Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 298
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2013-04-21, 19:19   
   Myszy: ?l?zaczka i Miedzianka Opavka i Motorówka[*], Lechistka


fajna myszata z niej ale niestety myszole ?yj? krótko a szkoda to takie fajne zwierzatka....
_________________
http://www.suwaczki.com/t...c5xua4r4sw2.png
 
 
AgataMyszata 
Myszowaty



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 437
Skąd: Pozna?
Wysłany: 2013-04-21, 19:21   

No, ja zawsze ?a?uj?, ?e tak krótko ?yj?. Przez to, ?e w zoologu s? tanie," leczenie si? nie op?aca", wiele chorób myszy jest niezidentyfikowanych, przez to osoby, które chc? uratowa? swojego pupila, czasem nie maj? mo?liwo?ci. Przykre to.
_________________
Nini [*] , Mini White [*] ,Sheesa [*], Ninora II [*], Dama w Czerni [*], Brandy [*]
 
 
auto_joker 
Starszy Myszaty


Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 71
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2013-04-22, 14:56   
   Myszy: zolcia(*), milka(*), dzikasia(*), nelcia(*), gosia(*), riko(*), kuba(*)


no i wykraka?em ... :sad:
 
 
Zumi 
Myszowaty



Imi?: Aga!
Wiek: 24
Dołączyła: 22 Sie 2012
Posty: 520
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-04-22, 16:23   
   Myszy: Toro i Otto <3. | Zumi [*], Milka [*], Suzi [*], Nefi [*], Mamba [*], Margolka [*]


Przykro :( [*]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT