AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolby
Autor Wiadomość
Virame 
Gadu?a Myszaty


Pomogła: 2 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 394
Wysłany: 2013-02-05, 18:27   

e_wisniewska, zazdroszcz?. Moje myszy jedz? karm? krewetkow? po swojemu, czyli zjedz? wszystko, poza chrupkami z krewetek. ;d
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-05, 22:23   

He he wiedzia?am ?e b?dzie smakowa? :)
Moje ch?opy te? uwielbiaj? jak i same suszone krewety .
_________________
InfinitY ..
 
 
bercia289 
M?ody Myszaty


Imi?: Bernadetta
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 38
Skąd: Rudnik nad Sanem
Wysłany: 2013-02-28, 13:21   

Hmm mam zacz?ta kolb? dla kanarka z vitapolu( d?ungar w dwa dni jedna poch?ona?(inne moje chomiki d?ungarskie nie chcia?y je?? kolb w ogól?. A za to ?winka(mój osobisty Pigi, którego musia?am oddda? bo sie przeprowadzali?my) ale trafi? do pani weterynarz wi?c ma dobrze(mia? cz?sto problemy skórne(w ogóle by? biedny bo trafi? do nas z potwornych warunków)(pani wet ma zamiar na nim zarobic jako rozp?odowy, do tego chce mu wyrobi? metryczk?) mi tam zale?a?o by wyszed? ca?o.. dobra dobra rozpisa?am si? ;p tesknie za Pigusiem po prostu:)

czy mog? da? myszkom kolbe vitapol dla kanarka? jest to owocowa kolba bez ?yta i pszen?yta(z prosem i kanarem) otworzyli?my je bo mamy ?apacze ziaren do nich i ciekawo?? nie dawa?a nam ?y?(szkoda, ?e dla gryzoni tak nie robi?. Fajnie chomik si? wspina? po niej by móc j? zje??(aparat pad? i nie mog?am zrobi? zdj??.

A propos mog? da? mysz? suszone krewetki? mam kilka paczek w sklepie dla ?ó?wi a jak ju? mówi?am jestem pasjonatem i chce zadba? o zwierzaki jak najlepiej dlatego pytam?
_________________
https://www.facebook.com/...skiSumik?ref=hl
 
 
 
Jaghut 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 350
Skąd: ?ód?/Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 13:53   
   Myszy: Lisek, Milka, ?winka


Mo?esz da? i kolby, i krewetki, tylko rozs?dnie, bo s? bardzo tucz?ce.
_________________
[*]Nelson, Szczurcia, Torpeda, Piratka, ?asica, Zo?za, Tekla, Chandra, Gapcia, Tygrysek, Szary[*]
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-02-28, 13:57   

Moi ch?opcy uwielbiaj? suszone krewetki ale jak wspomnia?a wy?ej kole?anka w rozs?dnej ilo?ci :) Ja podaje jako przysmak po pó? kreweci w ?apki.
_________________
InfinitY ..
 
 
Dari 
Gadu?a Myszaty



Imi?: Daria
Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 14:03   
   Myszy: ma?a myszarnia ;)


bercia289 napisał/a:
czy mog? da? myszkom kolbe vitapol dla kanarka?


Mia?am kiedy? papu?ki faliste w domu i dosta?y paso?ytów przewodu pokarmowego. Wet powiedzia?, ?e czasem takie kolby bywaj? zaka?one. Kupowa?am im te kolby jedna za drug?. Nie chc? straszy?, ale informacyjnie pisz?, bo mi specjalista przedstawi? takie podejrzenie.
_________________
Moje myszencje :m:):
 
 
bercia289 
M?ody Myszaty


Imi?: Bernadetta
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 38
Skąd: Rudnik nad Sanem
Wysłany: 2013-02-28, 14:24   

Wiem wiem, ze tucz?ce:)
Vitapol ma teraz nowy system pakowania i raczej nie ma mowy u nich z paso?ytami. Pr?dzej bym stawia?a na podawanie ?wie?ych nie umytych warzyw, owoców i trawki.
NA nich cz?sto s? nicienie i inne paso?yty. Do tego papugi cz?sto maj? w sobie paso?yty, które uaktywniaj? si? po jakim? czasie. Dlatego trzeba je odrobacza? jak koty. Zreszt? co wet to inne porady:)

Spróbuje za chwilk? poda? im krewecie i te kolb? i zobaczymy czy posmakuj? tym ?ar?okom:)


Chomikom d?ungarskim smakowa?o. Stoj? przy szybie chc?c wi?cej :P a myszate uciek?y:D aczkolwiek jak usiad?am zacz??y chodzi? ko?o miski i ko?o kolby:)
 
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2013-06-29, 12:56   metoda na g?oda

spróbowa?am kolb
 
 
Telma 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Swarz?dz
  Wysłany: 2013-06-29, 18:36   

A mo?e próbowali?cie kiedy? kolby,taki wafelek od loda jakby z ?arciem w ?rodku,bo ja da?am myszom takie ju? owocowe ale pies mi z?ar? wi?c kupi?am takie warzywne i bardzo im na razie wafelek smakuje.
 
 
 
Coco 
Myszomaniak



Pomogła: 3 razy
Wiek: 28
Dołączyła: 12 Lis 2012
Posty: 770
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-06-30, 23:54   


te ro?ki co s? na zdj?ciu? je?eli tak, to moje uwielbiaj? :) znika w przeci?gu doby :P
 
 
Frufru
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-01, 08:05   

A ja mam pytanie do koneserów oraz osób, które maj? podobnego do mojego, pitolca na punkcie mysiej diety. ;) Jakie kolby preferujecie dawa? swoim ogonkom (te s?odsze czy te bardziej zbalansowane)?

U mnie kolba dzia?a wy??cznie jako smako?yk, daj? jedn? pa?eczk? na 9 myszy ok. raz na dwa tygodnie. Staram si? wybiera? te, które s? najmniej s?odkie, tj. warzywne, z chlebem ?wi?toja?skim itp. Bywa, ?e kupuj? sezamow? albo z owocami, ale zawsze mam lekk? paranoj?, ?e dawka cukru w tym zawarta jest ponad potrzeb? mysi?.

Obecnie z kolb daj? dziewczynom TYLKO kolby Nestora, bo to pierwsza i jedyna firma oferuj?ca kolby, z któr? nigdy myszy mi nie wybrzydza?y.

Dla zainteresowanych, testowa?am ju?:

Afryka?sk?,
z owocami,
z biszkoptami i owocami,
z sezamem i biszkoptami,
z orzechami,
z warzywami.

Do stestowania zosta?a nam niedawno kupiona z miodem i warzywami.

Absurdalnie, tylko kolba z sezamem i biszkoptami jest sprzedawana z opisem, sugeruj?cym ?e nadaj? si? dla myszy. Niemniej wszystkie powy?sze analizowa?am przed kupnem, a moje myszy zd??y?y je zje??, wi?c z r?k? na sercu te wymienione mog? poleci?. Aczkolwiek w przypadku kolby "afryka?skiej" zaleca?abym umiar - s? oferowane dla gryzoni "egzotycznych" (jak to ja nazywam koszatniczki i inne takie :p) i zawieraj? sk?ad energetyczny ponad potrzeby myszy ?yj?cych w klatkach.

No, to tyle ode mnie. Rzek?am i si? wym?drzy?am. :eek:
 
 
Telma 
Mysi Bywalec


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Swarz?dz
Wysłany: 2013-07-01, 08:23   

Coco, tak,chodzi o te.
 
 
 
Mania 
Szara myszka


Imi?: Martyna
Dołączyła: 27 Maj 2013
Posty: 12
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: 2013-08-10, 15:28   
   Myszy: Kiki


Moje myszy (mam trojaczki :P ) s? karmione karm? i dodatkami(owoce, warzywa). Kolba to dodatek, który uwielbiaj?. Zawsze maj? w klatce powieszon? kolb? i podgryzaj? sobie. Dzisiaj kupi?am miodowe z Vitapola, Kikusia wcina, bardzo jej smakuje. :)


Sama kolba jednak nie wystarczy, kup dodatkow? karme.
 
 
 
rumcia 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 238
Skąd: Bielsko-Bia?a
Wysłany: 2013-08-10, 18:24   

ja kolby daje,?eby mi zabawki które s? w ich klateczkach zostawi?y w spokoju i nie zjad?y do ko?ca :P
 
 
 
Milagros 
Best MOUSEr



Imi?: Gracjana
Hodowla: Milagros
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 5 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 2677
Wysłany: 2013-08-10, 20:02   

Ja te ro?ki bardzo cz?sto podaje. Lubi? :d
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT