AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie w kark - atak, czy zabawa?
Autor Wiadomość
Reti
Szara myszka


Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-02-20, 23:39   Podgryzanie w kark - atak, czy zabawa?

Witam,
W ubieg?ym tygodniu kupi?am w sklepie zoologicznym dwóch ch?opców, nie mam gwarancji co do ich pokrewie?stwa, jednak?e sp?dzi?y tam podobno dwa tygodnie bez ?adnych "spin" mi?dzy sob? - razem spa?y, razem jad?y, ?adnej agresji.
Ch?opcy ró?ni? si? wielko?ci?, wi?c w?tpi?, by pochodzi?y z jednego miotu.
Wi?kszy - Stefan, jest ?ywio?owy, 2/3 dnia sp?dza w ko?owrotku, mnóstwo je, ale te? trzyma dystans do cz?owieka. Nie boi si? panicznie; obw?chuje r?k?, wchodzi na ni?, ale nie daje si? podnie??.
Mniejszy - Johnson, jest spokojny, ostro?niejszy ale ciekawski. Od razu bez problemu wchodzi na r?k? i nie by?o najmniejszego problemu z oswojeniem go (a mo?e by? oswojony wcze?niej?), w ka?dym razie jest cz??ciej wyci?gany z klatki.
W nowym otoczeniu ch?opcy trzymali si? razem tak samo, jak by?o to w sklepie, problem pojawi? si? wczoraj, po wymianie ?ció?ki. Stefan po powrocie Johnsona z jego spaceru zacz?? go iska?, my? i podgryza? w grzbiet i kark, a Johnson kuli? si? uleg?y, popiskuj?c jedynie, gdy tamten ugryz? za mocno. Od wczoraj Stefan ca?y czas biega za Johnsonem w?cha go i próbuje go nawet wbrew jego woli czy?ci?. Ma?y zaczyna by? zestresowany sytuacj? i coraz cz??ciej ucieka przed wi?kszym lokatorem, ale ostatecznie i tak mu ulega. Pierwszy raz spotykam si? z takim zachowaniem i pojawia si? tu kilka moich pyta?:

1. rozdziela?, czy zostawi? ich razem?
2. czy Stefan atakuje Johnsona, czy to forma zabawy, czy próba ustalenia dominacji mi?dzy nimi?
3. czy takie zachowanie Stefana nie wp?ynie negatywnie na i tak ju? spokojnego mniejszego samca?

Ch?opaki nie gryz? si? do krwi, wspólnie ?pi? w jednym gnie?dzie, jedz? obok siebie (chocia? czasem wi?kszy wybiera ma?emu z ?apek).

Licz? na jak najszybsz? odpowied?.
Dzi?ki i pozdrawiam,
Reti
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-02-21, 07:17   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Zostawi? razem. To jest normalne zachowanie mi?dzy myszami.
_________________
 
 
Laura_raa 
Mysi Rozmówca
Skazana na zwierza.



Imi?: Martyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 114
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 287
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-02-21, 12:33   
   Myszy: Muffinka, Farbka [*] i Kredka [*]


Ja bym zostawi?a :wink: Je?eli pojawi?aby si? krwawe walki, to nale?y ingerowa?, ale na razie nie ma co przeszkadza? myszkom w normalnych zachowaniach.
_________________
Witam [you:e9adeee25f] ! Pozwól na s?ówko, m?ody cz?eku...
 
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-02-21, 14:34   

?o kochana ja do wczoraj mia?am harmoni? w klatce do wczoraj bo wczoraj w?a?nie zmieni??m troty da?am wi?cej zabawek i si? zacz??o ale póki krew nie tryska nie ingeruje musz? si? dotrze? i tobie radz? to samo :)
_________________
InfinitY ..
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-02-21, 17:58   

ch?opaki chyba tak maj?, ?e po sprz?taniu zazwyczaj od nowa ustalaj? hierarchi? ;)
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-02-22, 08:48   

tak, bo nic nie jest obsikane i mo?na zacz?? od nowa
 
 
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-22, 10:06   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


'A nu? tym razem ja b?d? gór?' :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT