AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroby serca
Autor Wiadomość
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-03-22, 19:11   

rozmowa si? toczyla na innym w?tku, ale przenosz?: mam dwie male myszki (siostry)adoptowane jakis meisi?c temu (i tyle te? maj?..). jedna bardzo energiczna, druga byla zawsze wolniejsza i du?o spa?a. tydzien temu Krówka (ta wolniejsza) zacz??a gada? do siebie.. podobnie jak robi? ?winki. zdziwi?am si?, ale nic nei zrobilam, bo slyszlaam tylko jeden raz takie cos. wczoraj zaniepokoilo mnei to ?e nie wdzia?am Krówki ca?y dzie?. wyciagne?am j? z klatki i ...nastroszone futerko, szybki oddech, zapadniete boki, szybko sie meczyla i chodizla bardzo powoli. dzis bylam u weta- w plucach czysto, wetka stw "wade genetyczna serca" i "wyniszczenie kardiologiczne", wcisn??a mi tylko witaminy ;/ ja w domu (mialam swink? z choroba serca) mialam vetmedin wiec dalam jej okruszek:

...poda?am 1/8 tabletki rozpuszczonej w serku, ale Krowka nie chcia?a je?? ;((( wysmarowa?am jej pyszczek to si? umy?a, wiec mam nadz ze co? tam trafilo do niej. 1/8 to i tak du?o... moja swinka 0,7 kg dostawa?a 1/2. ogolnie Krówka ca?y czas spi... :( ( nie wychodzi praktycznie :( Malutka szaleje po klatce a Krowka ?pi. Kupki i siku bylo, ale widze ze marnieje w oczach. 2 dni temu byla puchat? grubiutka kulka, teraz jest chuda... je?li nie poprawi si? jej po tym vetmedinie i nie zacznie normalnie funkcjonowa? to kiepsko to widz? :( najgorsze jest to ze musze na sr i czw wyjechac i musze znale?c kogos kto mi przygarnie myszki i da Krówce lek.
w pon do weta, moze on przygarnie na 2 dni, bo wiem ze inni ludzie zostawiaja u niego zwierzeta a sam ma/mia? szczury i byl znany w moim miescie ze zna sie na gryzoniach.
:( (((( boje si? najgorszego.. choroba post?puje bardzo szybko... :( (
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-03-22, 20:10   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


juz pislam na pw , jesli mysz wydaje odglosy skrzypienia , gulgania , swiszczenie to ma zapaleni oskrzeli ktore moze szybko przeksc w zapalenie pluc , chudnie bo jest coraz bardzoej chora a moze ma juz zapalenie pluc wiec nie jest to watek na choroby serca ..........musi dostac antybiotyk szybko bo inaczej zdechnie

i ...nastroszone futerko, szybki oddech, zapadniete boki, szybko sie meczyla i chodizla bardzo powoli. to wszytskie objawy zpalenia oskrzeli i najpewniej juz pluc skoro szybko chudnie
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-22, 20:18   

lilith, nie chce podwa?a? Twojego autorytetu ale moj? mysz te? leczy?am prawie miesi?c na przezi?bienie... bo wszystkie objawy na to wskazywa?y... a? zrobi?am rentgen i okaza?o si? ?e to jednak serce. i po podaniu leków wszystko si? unormowa?o. Przyty?a i przesta?a kicha?.
zdj?cie przed kuracj? i po wdro?eniu leków:

_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-03-22, 20:20   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


tak czy siak objawy sa odpowiadajace obu chorobom i mozna leki podawac dwutorowo , a nie odsylac biedne zwierze z witaminami ;/ wet chyba niezbyt kompetentny w tym przypadku

[ Dodano: 2014-03-22, 20:21 ]
Kasumi, nie podwazasz ale bardzo dobrze ze wspominasz bo j/w leczenie dwutorowe :)
nie jestem nieomylna ;)
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-03-22, 20:31   

dziewczyny, kochane jeste?cie! dzi?kuj? za pomoc!
te? si? dzi? rozczarowa?am ta wetka, ale ... najlepszym zdaje sie robi? b??dy..

dwutorowe leczenie na ju?! macie racje.
Ju? pisa?am Lilith ?e mia?am swinke morska ktora ?wiszcza?a przy oddychaniu i kaszla?a- okazalo si? ?e serce. to samo z pewnym psem ze schroniska- leczyli na kenelówk?, a ja mówi?am ?eby sprawdzi? serce.. i okaza?o si? ?e ma powiekszone serce..

w?a?nie moja myszka tak dzis wygl?da, jak myszka Kasumi. i to wszytko w 2 dni ;/
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-03-22, 21:42   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Stosunkowo jest wi?ksze prawdopodobie?stwo przezi?bienia ni? choroby serca. Da? antybiotyk i szybko si? oka?e co jest.

No i wa?ne: czasem w chorobach dróg oddechowych nic nie s?ycha? w p?ucach/oskrzelach, a po antybiotyku nast?puje jednak poprawa.
_________________
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-03-23, 09:00   

Wg mnie antybiotyk to podstawa, wi?c ca?kowicie zgadzam si? z aShadow i lilith
 
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-03-23, 09:30   

dobrze, wszystko przekaze Pani dr, wlasnie jad? do szpitala z Krówk?.

[ Dodano: 2014-03-23, 15:16 ]
uffff odetchne?am z ulg?.. wczoraj da?am vetmedin (na serce) i dostala troche "kopa", dzis rano nawet wyszla i lepiej wygl?da?a! w?asnei wróci?am z bielska, zawioz?am myszki. od razu mi lepiej!!! dr ca?us jest genialnym doktorem i wie co robi i mówi! stwierdzia?a zapalenie oskrzeli i w??czy?a antybiotyk (tak jak dziewczyny mowily?cie, serce jest malo prawdopodobne, ale dr bedzie j? obserwowa? i w??cza? leki j??li nei zauwa?y poprawy). Krówka b?dzie pod obserwacj? do pi?tku- b?dzie mie? podawane leki i bedzie dokarmiana bo stw ze ma?a jest bardzo chuda..

aha, jeszcze jedno: dr Ca?us u?wiadomi?a mnie, ?e to... myszki japo?skie! i one ju? nie urosn? :D a ja si? dziwi?am czemu one takie ma?e ;p Balbinka jest 2 x wi?ksza ;p
jutro jestem umówiona na telefon z dr ca?us i powie mi co i jak.
Myszki pojecha?y razem, w swojej klatce, stw ze tak b?dzie dla nich lepiej- mniej stresu. szczegolnie ze Ma?a nie jest agresywna do Krówki, nie m?czy. Mala te? dostanie na wzmocnienie witaminki :)

mam nadz ze si? uda.....

p.s. jesli ktos z bielska/sl?ska to mog? poleci? gab. wet (ze szpitalem) na piastowskiej 18. dr ca?us jest od gryzoni i zw. egzotycznych (chomik, swinka!). maj? sprzet to badania malych serc szczurów, swinek, a tak?e przeprowadza?a endoskopi? mojej swinki morskie (prze?yk). ceny sa umiarkowane :)

ps. nabroi?am troch? tu na forum :oops: prosz? o ponowne przeniesienie do przezi?bienia.. albo w sumie nie wiem co z tym zrobi?. serce nadal jest niewykluczone...
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-23, 16:21   

no to oby ku lepszemu teraz sz?o :)
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-03-24, 16:32   

rozmawialam z dr Calus, powiedziala: nie jest zle, lepiej oddycha, podsubala nawet troche jedzonka, podaje jej antybiotyk i bedzie j? obserwowac :) )

jestem umowiona na tel za 2 dni :) ufff...
 
 
kiniaczek31 
MYSI MASTER


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 3004
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-03-24, 17:03   

Ciesz? si? :) Zdrówka dla mysi .
_________________
InfinitY ..
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-03-28, 17:21   

Krówka i Malutka ju? w domku! :) PRzezi?bienie to bylo, ju? jest znacznie lepiej... Nadal jest chudziutka ale musi sie pozbiera?, ju? biega i jeszcze troch? dziwnie oddycha czasami ale dr Calus powiedziala ze 5 dni antybiotyku wystarcz? (dzis ost dawka byla). Serducho ok! Mam podawa? tylko probiotyk i ew co? na wzmoncnienie (wibowit do poidelka?).
Za 5 dni hoteliku i leków zap?aci?am... 70 zl :D :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT