AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy :(
Autor Wiadomość
Jasti 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Poland
  Wysłany: 2014-05-03, 19:18   Pomocy :(
   Myszy: Neska i Lily


Od wczoraj moja ?winka zachowuje si? dziwnie, nie mam poj?cia co jej mo?e by? :sad: wczoraj by?a bardzo niespokojna, biega?a po ca?ej klatce, skaka?a, jakby co? j? bardzo wystraczy?a, chcia?am j?uspokoi? i pierwszy raz w ?yciu po otworzeniu klatki wyskoczy?a z niej. My?la?am, ?e jest to ruja, jednak dzisaj jej stan si? pogorszy?. Ca?y dzie? siedzi w jednym miejscu, nie wygl?da na osowia??, po prsotu sobie tak siedzi, nic jednak nie pi?a, dopiero gdy wzi??am j? na ?ce to zjad?a kawa?ek jabk?ka, a najgorsze jest to, ?e nie za?atwia?a si?i czuj? ,?e ma pe?ny p?cherz :sad: jak na z?o?? ?adnej wet nie by? dzisiaj otwarty, dopiero w pon uda mi si? co? zrobi? :sad: co jej mo?e byc? Bardzo chcia?abym jej jako? pomóc :cry: Pisaam na forum ?winkowym jednak bez odpowiedzi dlatego napisa?am to tu :sad:
_________________

 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2014-05-04, 08:50   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


ja niestety na swinkach sie nie znam , nie umiem pomoc ;/
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
Ira 
SuperMysz
Ira



Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 28 Paź 2009
Posty: 1180
Skąd: ?ód?
Wysłany: 2014-05-04, 09:06   

Napisz PW do MouseHouse - to hodowca równie? ?winek, w dodatku tech. wet - mo?e mia?a ju? taki przypadek i b?dzie wiedzia?a jak to leczy??
 
 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-05-04, 11:00   

Takie skakanie czy uciekanie ?winki to nic nienormalnego, s? one p?ochliwe z natury, a i cz?sto w trakcie zabawy wykonuj? dzikie skoki i zrywy. Drapie si? jako? nadmiernie? Mo?esz sprawdzi? czy nie ma paso?ytów skóry.

Jak j? omacujesz po brzuchu kwiczy albo co??

Je?li jeste? w stanie zmierz jej temperatur? (rektalnie, nie pod pach?) ;)

?eby sprawdzi? czy oddaje mocz zmie? jej pod?o?e na papierowe r?czniki.

Ogólnie jakakolwiek pomoc "na oko" z opisu sytuacji to tylko gdybanie, je?li uwa?asz, ?e ze ?wink? jest ?le to jak najszybciej udaj si? do weta.
_________________
 
 
 
Jasti 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Poland
Wysłany: 2014-05-04, 16:16   
   Myszy: Neska i Lily


Tak, zauwa?y?am, ?e si? drapie, mo?e na dworze co? z?apa?a nie wiem :( po brzuszku nigdy nie dawa?a mi si? dotyka?, nie jest to typ pieszczocha :lol: martwi mnie tylko ten pe?ny p?cherz, ?winka sika ale raczej rzadko, brzuszek wydaje si? taki wzd?ty, ma?o te? pije, zrobi?am jej ?ó?eczko ze starych spodni i do nogawek w?o?y?am butelki z ciep?? wod? które wymienia?am ca?? noc i wydaje mi si? ?e jest lepiej, napi?a si? nawet, karmy nadal nie chce ale skubie sianko, da?am jej równie? babk? lancetowat? i troch? natki pietruszki oraz jab?ko. Jutro zaraz po maturach zerw? jej dzikiej ró?y oraz li?ci brzozy, mo?e to pomo?e je?eli to jest tylko przezi?bienie.. i po 17 jak tylko wróci mama i nie b?dzie widocznej poprawy p?dz? z ni? do weta, temperatury niestety nie mam jak zmierzy? :razz: i bardzo dzi?kuj? za wszelk? pomoc :smile:

[ Dodano: 2014-05-04, 16:27 ]
Mousehouse, przyjrza?am si? jej, i faktycznie cz?stawo si? drapie, czy to mo?e by? powód braku apetytu? dodam ?e ?winka siedzi ci?gle w jednym miejscu, ale tak jak wczoraj, nie wygl?da jakby by?a osowia?a.

[ Dodano: 2014-05-04, 17:58 ]
Teraz jestem w 98% pewna, ?e dziewczyna ma paso?yty, i najprawdopodobniej jest to ?wierzb :( ci?gle si? drapie, czasami przy drapaniu popiskuje. Nie mam poj?cia sk?d go mog?a dorwa?, nie mia?a kontaktu z innymi zwierz?tami, mam j? ju? pó? roku. Czy kto? wie mo?e ile mniej wi?cej kosztuje takie leczenie?
_________________

 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-05-04, 18:57   

mo?e mie? wszo?y najpr?dzej, przy ?wierzbie by mia?a ?yse, ?uszcz?ce si? place.
Podaj jej preparat na paso?yty np frontline, albo fiprex. ma?? kropelk? na kark
_________________
 
 
 
Jasti 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Poland
Wysłany: 2014-05-04, 19:12   
   Myszy: Neska i Lily


A czy by?oby je wida?? bo przepatrzy?am jej sier?? i nic nie zauwa?y?am, ale gdy podesz?am z ni? na r?kach do pó?ki to pó?niej po tej pó?ce chodzi? male?ki bia?y, okr?g?y robaczek, wygl?da? jak chodz?cy py?ek kurzu by? tak tyci, i nie wiem czy to mog?o by? to?
_________________

 
 
Mousehouse 
Myszo?wir
Tech. Wet.


Imi?: Kasia
Hodowla: From MouseHouse
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 3 razy
Wiek: 113
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 851
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-05-04, 20:24   

Wszo?y wida? go?ym okiem. To pod?u?ne, bia?e "robaczki, s? przyczepione do sier?ci.
_________________
 
 
 
Jasti 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Poland
Wysłany: 2014-05-04, 20:59   
   Myszy: Neska i Lily


W takim razie to nie to :sad: no nic, w ka?dym razie dzi?kuj?, jutro po powrocie od weterynarza mo?e b?d? wiedzia?a co? wi?cej. Jak na razie ?winka ma si? dobrze, du?o je ( nie tyka karmy), ale nadal le?y w tym samym miejscu.
_________________

 
 
AgAp
Myszo?ak


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 652
Wysłany: 2014-05-05, 08:14   

robaczek na pó?ce- to mo?e ona ma je w ?rodku, w brzuszku, i trzeba j? odrobaczy?, mog?y by? w karmie albo w sció?ce
 
 
Jasti 
M?ody Myszaty


Imi?: Justyna
Wiek: 29
Dołączyła: 05 Lut 2014
Posty: 17
Skąd: Poland
Wysłany: 2014-05-05, 20:14   
   Myszy: Neska i Lily


Ju? wszystko wiadomo :roll: dzisiaj rano jak wróci?am zobaczy?am, ?e ma rozdrapane, przyjrza?am si? jej w bardzo dobrym ?wietle, i zobaczy?am ma?e uciekaj?ce robaczki koloru pomara?czowego, pojecha?am do weterynarza w trybie natychmiastowym, zap?aci?am 10 z? za popsikanie jakim? ?rodkiem i ?winka jak nowa mo?na powiedzie? :eek: zacz??a ?adnie je?? i nie siedzi w jednym miejscu, w poniedzia?ek (lub pt, przy okazji szczepienia psa) wityza kontrolna i za miesi?c powtórzenie zabiegu, bardzo dzi?kuj? Mousehouse, za pomoc, uratowa?a? nas :grin:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT