AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
nieaktualne
Autor Wiadomość
vernille 
Myszo?ak



Pomogła: 7 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-13, 08:14   
   Myszy: Uroda, Scycia, Bianka, Ines i Pinezka | Bezimienna [*], Uhura [*], Spinka [*], Artemida [*], Zdrapka [*]


Nie ma "trudnych" myszy, s? tylko z?e metody i brak cierpliwo?ci ;)

Te? mam tak? agresork?, która ustawia wszystkie nowe myszy po k?tach. Pierwsza wysz?a z tego z krwiakiem, drugiej ty? si? o ma?o co nie rozpad? od pogryzie?. W mi?dzy czasie dotar?a do mnie trzecia mysz. Nauczy?am si? na b??dach, zmodyfikowa?am lekko zasady ??czenia pod t? moj? agresork? - po obserwacji wywnioskowa?am, ?e bardzo ?le znosi przerzucenie z ma?ego transportera do wi?kszej klatki i po tym dostaje sza?u.

Musia?am do??czy? wszystkie trzy myszy, bo pozosta?a dwójka si? wci?? "nie przyj??a". Dzi?ki mojemu zaanga?owaniu, dziewcz?ta i Zdrapka (która w ogóle w poprzednim domu podobno nie da?a si? po??czy? z innymi myszami) do??czy?y do stada, tym razem bez najmniejszych obra?e?.

Przyznam, ?e wymaga?o to wiele cierpliwo?ci - ??czenie trwa?o ponad tydzie?, ale by?o w 100% udane i mam teraz zgrane stado. ;)

A "nie dziwi? si?", bo ja jak mia?am przedzielone akwarium szczelnie na pó? i cz??? myszy mia?am z jednej, a cz??? z drugiej strony, to te? dostawa?y sza?u i próbowa?y si? do siebie dosta?. Takich rzeczy - tj. stawiania obok siebie klatek, które umo?liwiaj? zwierzakom zobaczenie si?/pow?chanie - si? nie robi... Tym bardziej, ?e Balbinka to samica i mam wra?enie, ?e niezale?nie od agresji ma jakie? parcie na kontakt z drug? mysz? :lol:
 
 
stardust 
Moderator


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2012
Posty: 958
Wysłany: 2014-06-13, 11:55   

vernille napisał/a:
Nie ma "trudnych" myszy, s? tylko z?e metody i brak cierpliwo?ci

ja si? z tym nie zgadzam, ale fakt, te? s?dz? ?e gdyby kto? zaopiekowa? si? oboma Twoimi stadami to najprawdopodobniej po tym tygodniu odebra?aby? je ju? w jednej klatce :P
_________________
I think i've reached that point where giving up and going on are both the same dead end to me.
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-06-13, 20:11   

kochane, ja si? z Wami zgadzam.. tak samo uwa?am ?e nie ma trudnych koni czy psów (trzeba by? cierpliwym i umiec pracowac z tymi zwierz?tami).

o dziwo Balbinka sie ostatnio odmieni?a :o nie wiem co si? jej sta?o. nagle si? uspokoi?a i zacze?a ch?tnie wchodzi? na r?k? a nawet dotkn?? si? w klatce :o to pewno dlatego, ?e j? "olalam", przesta?am si? stara?, a wi?c przesta?a wyczuwa? ode mnie presje i zniecierpliwienie ;p
po ??czeniu z Malutk?, dosta?am Krówk? jako towarzysza dla Malutkiej. z zastrze?eniem ?e nie b?d? ju? próbowa?a ich po??czy? (taka by?a pro?ba osoby która mi oddawa?a "japo?skie"), natomiast teraz dziewczyny s? du?e i mo?e faktycznie spróbowa? je po??czy?... balbinka te? jest starsza i praktycznie nikogo "nie widzi" - jest na dole, a "japonki" s? u góry.
tylko ja wlasnie panikara jestem.. nie umiem na to patrzec;/ a jak oko ktos komus wygryzie? :(

pomidor, troch? odbiegli?my od tematu ;>
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2014-06-13, 20:20   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Nikt nikomu oka nie wygryzie.... takich przypadków to ja nawet u samców nie mam :P
_________________
 
 
Balbinka 
M?ody Myszaty


Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2014
Posty: 43
Wysłany: 2014-06-17, 21:31   

ok ju? hotelik mam obok mnie :) dziewczyny z organizacji prozwierz?cej si? zgodzi?y i to niedaleko mnie :)
dzi?kuj? Wszystkim za zainteresowanie:)
Temat do zamkni?cia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT