AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Co? ?le?
Autor Wiadomość
kajda555 
Szara myszka


Imi?: Kasia
Wiek: 19
Dołączyła: 30 Mar 2015
Posty: 1
  Wysłany: 2015-04-08, 19:40   Co? ?le?
   Myszy: Kizia i Mizia


Niedawno mia?am pierwszy raz myszki, które niestety zdech?y. Stram si? wywnioskowac co zrobi?am ?le. Zaczn? od tego ?e mysz kupi?am w...zoologu. Nie jest to okgromny zoolog ale ma?y ciep?y sklepik z mi?ymi lud?mi. W którym pachnie natur?, a wszyscy pracownicy wk?adaj? wiele pracy w zwierzaki a wi?c pytania nabmer 1.
Myszy jad?y TYLKO jogurt, listek bazylii z miodem (malutko miodu) i DWOMA malutkimi kawa?kami orzechów migda?ów. Oraz listek bazylii z jogurtem. I mieszank? pokarmow? pszenica, banan, jakies kolorowe chrupki. Oprócz tego by?a suszona marhcewka z suszonym i le?nymi owocami. Zjad?a te? banana i jedn? czwart? ma?ej miseczki jogurtu.
Nie pi?y, choc im pomaga?am wi?c stra?am si? im to zast?pi? jogurtem.
2. Myszki mia?y ogromn? klatk?, by?y ma?e przechodzi?y przez pr?ty ale ZAWSZE wraca?y i wszytko by?o jak najbardziej OK. Mia?y w klatce trociny, domek, wapna, pieniek i OGROMNY ko?owrotek (Jeszcze po koszatniczce). Nie widzia?am ?adnych objaw na ciele i ogólnie myszy by?y spokojne. Po ok. 2 tygodniach zdech?a pierwsza mysz, druga zacze?a ca?y czas siedzie? w k?cie wi?c zacze?am my?le? ?e robi si? osowia?a i chcia?am jak najszybciej dokupi? mojej myszy kole?ank?, ale zacze?y si? ?wi?ta i nic nie mog?am zrobi?...
Oto daty kiedy zdech?y myszki
Myszka Kizia- Wielki czwartek 02.04.2015r
Myszka Mizia- Wielka sobota 04.04.2015r
Na ?wi?ta bo?onarodzeniowe zdech? mi te? szczurek
Szczurek Atik- 23.12.2015r
Szczurek ju? by? stary no ale myszki by?y m?ode. Ca?y czas si? zadr?czam ?e to moja wina..
Czy zrobi?am co? ?le czy nic nie pomyli?am?- A mo?e kupi?am chore myszki?...
Prosze o m?dre odpowiedzi, a nie np. Myszy sie z zoologa nie kupuje!-Tak nie mo?na!.
Wiem ?e zrobi?am ?le, i mam poczucie winy...
_________________
Myszy, to stworzenia które kochaj?...-Kochaj? kiedy sie je kocha.
 
 
rasta22 
Mysi Rozmówca



Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 251
Skąd: Sztum
Wysłany: 2015-04-08, 19:50   
   Myszy: Zgredek,Chomik Stefan


kajda555, Sama sobie odpowiedzia?a?:), prawdopodobnie by?y chore ale ?e pad?y obie w tak krótkim czasie?, napisz co zaobserwowa?a?,moze widzia?a? jakie? dziwne zachowania? mia?y zapadni?te boki ?
_________________
Bo prawo w tym kraju ma swe granice
A prawda cho? boli k?amstwem si? brzydz?
Wybieram prawd? g?osuj? na prawd?
Inaczej ?ycie swe uzna?bym za marne

Etna Kontrabande
____________________
[*] Zgredek
Chomik Stefan
 
 
Kasumi 
Moderator



Pomogła: 34 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 2081
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-08, 21:04   

mieszanka pokarmowa z?o?ona z pszenicy, banana i kolorowych chrupek? :shock:
Czemu nie dosta?y normalnej pe?nowarto?ciowej karmy dla myszy?
_________________
?ycie to nieustanne cierpienie, a potem si? umiera.
 
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-04-08, 21:40   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Hm... a ja w?a?ciwie zaczn? od tego, ?e kupuj?c myszki w sklepie zoologicznym nie mamy ?adnej gwarancji na to, i? s? zdrowe, ?e s? odrobaczone i trzymane w prawid?owych warunkach z dost?pem do ?wie?ej wody i dobrego jako?ciowo po?ywienia. Realia s? takie, ?e praktycznie ?aden z tych warunków nie jest spe?niony w wi?kszo?ci takich sklepów, wi?c my?l? ?e nie powinna? jednak by? zdziwiona. Po zakupie takiej myszki, warto by?o przej?? si? do weterynarza i profilaktycznie chocia?by odrobaczy?. Myszki mog?y by? i najpewniej by?y z chowu wsobnego, mog?y by? obci??one genetycznie, mie? paso?yty lub inne dolegliwo?ci, jakich niewprawne oko nowego opiekuna mog?o z pocz?tku nie wy?apa?.

Druga sprawa, ich dieta u Ciebie równie? niestety pozostawia?a wiele do ?yczenia... Myszki musz? mie? dost?p do wody, jak ka?de ?ywe stworzenie. Mog?a? próbowa? kupi? ró?nego rodzaju poide?ka czy wla? wod? w miseczk?, próbowa? do skutku.

By? mo?e nie by?o to powodem odej?cia dwóch myszy niemal w tym samym czasie, ale mog?o si? to w jakim? stopniu do tego przyczyni?. Je?li chcia?aby? koniecznie zna? przyczyn?, to mog?a? da? ich cia?ka do weterynarza, ?eby wykona? sekcje. W ka?dym razie, przykra sprawa - wspó?czuj?, ale wydaje mi si?, ?e to powinno by? dla Ciebie mobilizacj? do tego, ?eby przysi??? i czyta?, czyta?, zg??bia? informacje na temat opieki nad danym zwierz?ciem.
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
wero 
Moderator



Pomogła: 19 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 2637
Skąd: Pozna?/Szczecin/Wawa
Wysłany: 2015-04-09, 09:28   

ciekawy daty,szkoda,?e nie zmartwychwsta?y.
mia?y z?? diet? no i jak wychodzi?y sobie same to mog?y te? si? czego? na?re?. No i typowo zoologa maj? wady genetyczne i to te? mog?o by? przyczyn?.
_________________
Chcia?a pi?knie pisa?, ale s?owa odmawia?y jej pos?usze?stwa.
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2015-04-09, 11:54   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


One dostawa?y tylko takie jedzenie? W sensie przez ca?y okres pobytu dosta?y tylko to co wymieni?a??
_________________
 
 
mo?ekiedy? 
M?ody Myszaty


Imi?: M
Pomogła: 1 raz
Wiek: 27
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 40
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-04-09, 15:42   
   Myszy: Blada, Dzika, Juma, Usza, Norka, Julia, Bezimienna (chwilowo), Szach, Napoleon, Bolo, Lolo, Rudy, Romeo


Troch? dziwna dieta.. Ale stawiam na to samo co wero, wysz?y z klatki i pewnie czego? si? najad?y jak to gryzonie;/ wspó?czuj?.
_________________
http://www.myszy.info/vie...p=317423#317423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT