AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Chora ?apka...
Autor Wiadomość
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-08-03, 19:59   Chora ?apka...
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Mo?e mi kto? co? poradzi, bo jestem w kropce...
Jedna z moich myszade? zacz??a dzi? kule? na ?ap?. Tzn niby paluszki prostuje, niby si? na niej podpiera, ale nie chodzi normalnie. Tak jakby ci?gn??a j? za sob?.

Wzi??am wi?c kole?ank? w transporterek i do lekarza, bo sama nic nie wymy?l? co jej. Po d?u?szych ogl?dzinach pani doktór stwierdzi?a, ?e na pewno ?apka nie jest z?amana, nie ma na niej te? ?adnych ranek. ?apka wygl?da normalnie... No i klops bo zamiast lepiej to jest chyba gorzej... Mam j? obserwowa?, jak si? nie poprawi wróci?. Chocia? pani mi powiedzia?a, ?e nie wie jakie leki ma jej poda? i w jakich dawkach tak w ogóle... :?

A ja z kolei nie wiem czy mam j? trzyma? z pozosta?ymi myszami? Czy prze?o?y? w jakie? spokojniejsze miejsce ?eby wypocz??a sama?

I kurcze co jej si? w ogóle sta?o... W klatce praktycznie nie ma mo?liwo?ci si? uszkodzi?...
 
 
Myszata 
Myszo?ak



Imi?: Wiktoria
Pomogła: 7 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 677
Skąd: Kraków, Nowa Huta
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-08-03, 20:01   
   Myszy: Brak


aShadow, Nie mam poj?cia, ale nie oddzielaj jej, bo jej si? zrobi bardzo smutno :(
_________________
Je?li chcesz zmieni? ?wiat zacznij od siebie
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-08-03, 20:22   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Na razie zabra?am ko?owrotek, co by nie wpad?a na pomys? biega? z t? ?apk?...

Kurcze, najgorsze jest to, ?e nie mam pomys?u co si? sta?o i jak.
 
 
lilith 
MYSI MASTER
myszoszczur :)



Hodowla: MYSTIC RODENTS
Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 28 Gru 2008
Posty: 3362
Skąd: krakow
Wysłany: 2011-08-03, 20:55   
   Myszy: pytania dotyczace zakupu myszek prosze kierowac na pw


hm a pani nie mogla nozki przeswietlic ? to by wiele wyjasnilo ......sadze ze srodki przeciwzapalne mogla podac tak czy tak , nie zaszkodziloby a pomoglo na ewentualne zapelenie lub nadwyrezenie miesnia
_________________
milosc mozna wyrazic na rozne sposoby
 
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-08-03, 21:26   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


No nic czekam do jutra, jak do jutra to si? jako? nie poprawi to wybior? si? chyba jeszcze raz... No bo przecie? ona nie mo?e chodzi? na trzech ?apach... Pal licho, ?e to dziwnie wygl?da jak si? potyka o wiórki, ale pewnie j? to boli skoro nie staje normalnie.

[ Dodano: 2011-08-04, 18:04 ]
No wi?c stan na t? chwil?...
Od rana w ogóle nie chodzi na ?apk?... Oddzieli?am j? od pozosta?ych (chcia?y jej j? odgry??). W?a?nie wróci?am od lekarza. Malutka dosta?a antybiotyk i witamin? B.

Mam nadziej?, ?e to pomo?e...
 
 
Myszkla 
M?ody Myszaty
Opis w budowie.



Imi?: Klaudia
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Lip 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-08-05, 12:44   

aShadow, i co, pomaga?
_________________
"Rodzice maj? dzi? za ma?o dzieci, dzieci - za ma?o rodziców, ale wzajemnie maj? si? zupe?nie dosy?. Jacek Wejroch "
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2011-08-05, 13:31   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Niestety, bez zmian... Co prawda nie pogarsza si? te?, wi?c mo?e to jaki? pozytyw, ale poprawy nie widz?... ?apka jest bezw?adna...

[ Dodano: 2011-08-18, 11:58 ]
Troch? si? zmieni?o, na szcz??cie... Co prawda Milo nadal ku?tyka na ?apk?, jednak jest wyra?na poprawa. Je?li nadal b?dzie si? to poprawia?o to za jakie? dwa tygodnie (tak my?l?) do??cze j? do reszty stada.
 
 
czarnapantera 
Mysi Bywalec


Imi?: Zuza
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Cze 2012
Posty: 185
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-10-13, 20:05   

Nie chcia?am zak?ada? nowego tematu, skoro ju? jest ...

Zaczynaj?c od pocz?tku przej??am dzi? od dalekiej znajomej dwie myszki, których nie chcia? zje?? jej w?? (troch? spontan, ale có?, na szcz??cie trafi?y si? dwa samce). Niestety jeden z nich ewidentnie ma co? z jedn? z tylnych ?apek. Wygl?da to troch? na jakby przykurcz paluszków. Nie wygl?da to na uraz kr?gos?upa, bo drug? ?apk? stawia normalnie , tylko tej jakby nie chcia? przeci??a?. Id? oczywi?cie jutro do weta, ale mo?e kto? z Was mia? tak? sytuacj? i podpowie co to mo?e by?, na co si? przygotowa? i na co zwróci? uwag??
_________________
 
 
aShadow 
Moderator



Hodowla: Anazel
Stowarzyszenie: PMC
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 3076
Wysłany: 2013-10-13, 22:44   
   Myszy: Ma?e stadko ;)


Uraz? Z?amanie? Skoro w?? nie chcia? zje?? to mo?e poturbowa?? Ja si? totalnie nie znam na w??ach od razu mówi?, ?eby nie by?o, ?e opowiadam herezje :P
_________________
 
 
Skarpetka 
Mysi Rozmówca
100% bawe?ny



Pomogła: 6 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lis 2014
Posty: 242
Wysłany: 2015-07-14, 14:25   
   Myszy: Za TM: Zag?oba, Skrzetuski, Bohun


Skrzetuski ci?gnie troch? za sob? ?apk?, 1 lub 2 paluszki jakby odstaj?, ale bardziej ni? one przeszkadza mu chyba pi?ta. Jest lekko spuchni?ta, z ?ó?tawymi strupkami (ale raczej nie ma ropy, wet patrzy?a i to po prostu strupki, pod nimi jest zaczerwieniona ale raczej ju? zagojona skóra). Jest ch?tny do biegania na ko?owrotku (który i tak mu jednak zabra?am na czas leczenia), nie reaguje te? jako? specjalnym obruszeniem na ogl?danie ?apki, prócz samego stresu z bycia ogl?danym. Wet zmaca?a pod wzgl?dem z?ama? sam? ?apk? i wy?ej - udo itd, i niby jest wszystko ok. Z paluszkami w sumie nic nie zrobi?a, te? nie za bardzo wiem, czy by?oby co. Pi?ta wygl?da jej na stan zapalny. Od ponad tygodnia Skrzetuski jest na unidoxie, akurat i tak ze wzgl?du na przezi?bienie po upa?ach, a przy okazji te? powinno pomóc na ?apk?. Na razie nie widz? poprawy. Przemywa?am mu te? przez kilka dni octeniseptem. Za??czam zdj?cia. Macie jaki? pomys?, co mo?na by jeszcze zrobi?, w któr? stron? i?? z leczeniem?

Przed wizyt? u weta:


Dzi?:



[ Dodano: 2015-07-18, 14:36 ]
Od oko?o 3-4 dni dostaje te? Tolfedine, na razie nie wida? ró?nicy.
_________________
W?tek moich myszek: http://www.myszy.info/viewtopic.php?t=14083
 
 
snowdog 
Gadu?a Myszaty



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 394
Wysłany: 2015-07-18, 19:15   
   Myszy: -


(hopni?cie w ramach nagrody za rozkr?cenie imprezy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT