AJAFO IT
Myszy.info - forum o myszkach Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

AJAFO IT
 Ogłoszenie 
AJAFO IT

Poprzedni temat «» Następny temat
Z myszk? z przypadku - witamy si? razem :)
Autor Wiadomość
Hasha 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Gru 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-12-11, 18:34   Z myszk? z przypadku - witamy si? razem :)

Witam wszystkich :)

Jestem ?wie?? posiadaczk? myszorki. Historia jej posiadania jest krótka - dosta? j? znajomy brata, który nie mia? jej jak zabra? do domu, tak wi?c zgodzi?am si? zaopiekowa? ni? przez jeden dzie?. Ten 1 dzie? zmieni? si? ju? ponad w tydzie?, a jej 'w?a?cicel' nie ma mo?liwo?ci jej zabrania. Tak wi?c w obawie o przysz?o?? ogonka przygarn??am j? do siebie. Zrobi?am jej ciep?y domek i mysza wygl?da na zadowolon?. Nie boi si? cz?owieka, chocia? jeszcze nie jest do ko?ca ufna. Póki co ma jak?e oryginalne imi? "Mysza"

Przyznam, ?e nie do ko?ca z rado?ci? przygarn??am tego malucha. W weekendy jestem nieobecna w domu, a w tygodniu praca. Jedzonka jej nie braknie bo zawsze jej kto? wrzuci, ale mimo wszystko nie czuje si? z tym komfortowo ;)

Kiedy? posiada?am gromadke szczurków, tak?e w obawie o los tego ma?ego ogonka nie mog?am pozwoli? na oddanie jej w r?ce mojego brata ;)

Korzystaj?c z okazji podziele si? równie? jakby nie by?o obaw?... nie jestem pewna, jednak wydaje mi si? ?e jest to gruba samiczka. Za gruba samiczka. Nie ukrywam, ?e mam nadziej?, ?e to gruby ch?opczyk ;P Jednak?e je?eli ten czerwonooki diabe?ek spodziewa si? maluszków, chcia?abym by? przygotowana na to psychicznie i zapewni? jej odpowiednie warunki.

Jak wspomnia?am, myszka nie boi si? ludzi, jednak w miejscu nie ustoi a sesja zdj?ciowa j? troszke wkurzy?a :) Tak?e wysy?am link do zdj??:
https://www.dropbox.com/s...sT4ZbqBCpa?dl=0

Zdj?cia nie s? mistrzostwem ?wiata, pewnie za wiele nie powiedz?, jednak?e je?eli s? jakiekolwiek znaki na niebie o jej stanie b?ogos?awionym, to prosz? o jakiekolwiek informacje :)

Troszke forum ju? poczyta?am, jednak nie mam porównania z innymi myszkami - u szczurków jest du?o ?atwiej rozró?ni? p?e? - samce po prostu maj? spory baga? pod ogonem ;P

Serdecznie pozdrawiam :)
 
 
Sana 
Mysi Rozmówca



Imi?: Maja
Pomogła: 9 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 263
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-12-11, 19:51   
   Myszy: Dorian, Mort[*], Alvin[*]


Witam na forum :smile: Fajnie, ?e postanowi?a? si? z nami podzieli? swoj? histori?. Bardzo dobrze, ?e pomog?a? temu stworzeniu i da?a? jej ciep?y, dobry domek. Ma?a mia?a sporo szcz??cia trafiaj?c na Ciebie! Nie jestem specjalist? od myszy, ale wydaje mi si?, ?e faktycznie ma nieco zaokr?glony ten brzuszek, chocia? jeszcze na niektórych zdj?ciach to nie rzuca si? a? tak w oczy. Jak brzuszek b?dzie ca?y czas rós?, a za jaki? czas pojawi? si? wyra?nie sutki(chocia? mam wra?enie, ?e na którym? zdj?ciu s? nawet widoczne), to ju? wiadomo, ?e termin porodu b?dzie lada dzie?. Mysie samce maj? równie? wyra?ne jajca - podobnie jak szczury(ale u starszych oczywi?cie to lepiej wida?) i wydzielaj? z regu?y intensywniejszy zapach od samiczek. Ta bielutka labka wygl?da mi na samiczk?, ale poczekaj jeszcze na opinie innych osób, które bardziej si? znaj? na rozró?nianiu p?ci u myszy ;)
_________________
**~"Kocham ludzi wci?? silnie lecz mocniej Natur?." ~**G.Byron
 
 
Kamil50kk 
Mysi Rozmówca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 231
Wysłany: 2015-12-11, 21:02   

Cze??! :)
Myszka wygl?da na samiczk?,a raczej jest ni? w 100% :) Na razie wygl?da to na pocz?tek ci??y lub po prostu podjad?a sobie u ciebie (ma troszk? nie równomierne boczki?),je?eli oka?e si? ?e jest w ci??y to ?atwo to zauwa?ysz,bardzo w szybkim czasie si? rozro?nie :grin: .Zdajesz sobie spraw? ?e samiczka potrzebuj? do towarzystwa drugiej samiczki i klatki minimum 60x40 ? Tak czy siak ?ycz? powodzenia :smile:
 
 
Hasha 
Szara myszka


Dołączyła: 11 Gru 2015
Posty: 0
Wysłany: 2015-12-11, 21:16   

W?a?nie co? jej te boczki symetrycznie nie odstaj? ;) zobaczymy jak to si? rozwinie
Aktualnie ma minimalnie mniejsz? klatk? niz 40x60 (klatka 'chomicza', mia?a dodatkowe 2 pi?terka które wymontowa?am i doda?am jaki? hamaczek + ga??zie bodaj?e jab?onki, które zosta?y mi po apartamencie szczurków), jednak ju? kombinuj? nad zrobieniem królewskiego zamku tej bia?ej pannie :) zdaj? sobie spraw? z tego, ?e jest to zwierzak stadny, jednak musze póki co poczeka? na rozwój brzuszatych wydarze? :)

Bardzo dzi?kuj? za odpowiedzi i udzielane rady! :mliz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

AJAFO IT